Topánočky Liliputi. Máte skúsenosti?

standu
19. máj 2009

pri surfovani som narazila na topanocky s makkou kozenou podrazkou znacky liliputi. mate niektora s nimi skusenosti? su ozaj vhodne pre dietatko, ktore sa uci chodit? neaju klenbu, tak neviem....

veronika81
14. feb 2010

ahojte,
baby podľa čoho sa mám rozhodnúť, či liliputi alebo pediped? Aký je tam rozdiel? Alebo len podľa dizajnu?
Ďakujem 😉

lul
14. feb 2010

kocky potrebujem poradit, sice som asi trochu odveci, ale suvisi to s topankami 😀

Chcem objednat krpcovi na leto capky sandalky do kocika, aku dlhu nozicku ma dieta v 6-9 mesiacoch?

aquilka
15. feb 2010

lul, tu je tabuľka veľkostí: http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
Podľa tohto sa môžeš riadiť ale iba orientačne, nám to sedelo, ale každé dieťa je iné...

aquilka
15. feb 2010

veronika81, Liliputi sú všade mäkké, Pediped sú tvarované ako "ozajstné topánky". 🙂
Sú z inej kože, Liliputi majú úplne mäkkú aj podrážku, Pediped majú podrážku pevnú (ale ohybnú).
Záleží na tebe, my sme vnútri a v lete aj vonku nosili Liliputi, ale to som ešte nevidela Pediped.
Tie som videla až teraz u kamošky, sú fakt krásne, len nám už malé.

veronika81
15. feb 2010

aguilka ďakujem pekne za vysvetlenie. Tak potom objednám Liliputi, lebo chcem zatiaľ iba na doma, malý začína robiť prvé krôčiky, máme také kožené capačky už asi dva mesiace ako sa stavia na nohy, ale sú už zničené, tak chcem nové. A tie Pediped si nechám na neskôr, lebo aj tie sú veľmi pekné 😵

bihan
15. feb 2010

Pediped majú pevnú podrážku? Teda ak nemyslíme Pediped Flex, tak predsa aj Pediped majú podrážku z kože.. tak ako liliputi.

aquilka
15. feb 2010

Jasné, majú koženú podrážku - tak som to myslela, že podrážka Pedipedu je z inej, pevnejšej ale super ohybnej kože ako podrážka Liliputi. 🙂

bihan
15. feb 2010

Zvláštne 🙂

pimpa
17. feb 2010

Ja cakam na to, kedy mi pridu liliputi vlacikove...na zaciatok budu podla mna ok. Inak merala som vcera Patkovi nozicku a ked si stupol na centimeter, tak ma 11 cm, mozno aj 11,5. Myslite ze nam staci velkost M, ked objednam?

lubica76
17. feb 2010

Dakujem za odpovede a dnes nam prišli Liliputi zo psikom a su nadherne a A hlavne Patkovi sa pačia a chce ich mat na nožičke..tak som rada 🙂

veronika81
17. feb 2010

jéjda, tak my máme riadne "lode", lebo malý má 12,5 cm nožičku 😀 Objednala som L, pimpa vám podľa mňa stačia tie M. Už sa ich neviem dočkať, po dlhom zvažovaní som zobrala tie Liliputi športové, akože so šnúrkami. Som zvedavá 😵

pimpa
17. feb 2010

dufam ze budu teda akurat, veronika ja som myslela ze ten nas ma asi najvacsiu nohu...ale ako vidim...asi nie. No on ju ma taku skor "vypasenu" 😀 a s vysokym nartom /priehlavkom/. Tie so snurkami budu tiez pekne. Vela ich je tam takych, ze si ich viem predstavit na peknom babetku 😉

pralinkaaa
22. feb 2010

ahojte vyskúšal niekto tie z UK - Snoogle feet?

veronika81
22. feb 2010

pimpa, už si objednala topánočky? Nám dnes prišli, tá veľkosť L..ale idem vymeniť za M, lebo sú mu fakt veľké a vyzerajú dosť neprirodzene na nožičkách. Má síce 12,5 cm nožičku, tá veľkosť M je 12,6, ale nemám na výber. Takže vám určite stačia M 😉 a budete mať aj rezervu.
Inak sú veľmi krásne, mäkučké, až mi je ľúto, že ich už nemôže nosiť 🙂

zoeno.1
23. feb 2010

ahojte,tak vcera na prisli tie shoes zoo.....a mala ich nechce nosit 🙄 tak neviem,co idem robit....

pralinkaaa
23. feb 2010

Zoeno - a aké sú? no možno si malá zvykne nie..naprvýkrát..máte aj iné podobné či to sú rpvé?

lodgermaniacka
23. feb 2010

baby, od kolkych mesiacov ste davali detičkam tieto topanočky liliputi? dali by sa aj okolo 6mes. len tak do kočíka?

zoeno.1
23. feb 2010

pralinka,na dlzku ma volu este 1cm,len ona ma buclatu nozku,tak neviem ci ju netlacia na bokoch,tam ako je sev co spaja "podrazku" s papuckou...neviem,ci som sa spravne vyjadrila,no lepsie to neviem 😀
...ma ich prvykrat,predtym mala take tie klasicke papuckove sandalky,alebo len na ponozky jej davam este jedny s protismykovymi.bodkami.
tak neviem,ci ju tlaci sev,alebo sa jej len proste nepacie....inak je dost vyberava v topankach,neobuje hocico,len tie svoje oblubene 😠 😀

pimpa
23. feb 2010

lodge, ja myslim ze su aj do kocika vhodne 😉 my sme sice mali do kocika len strikovane papucky, v lete len ponozky a v zime take ti..neviem ako to nazvat-latkove snehule? proste cele to boli akoby ponozky usite z oteplovackovej latky 😀
no a teraz ked sa Patko uz vie vytiahnut do stoja popri tyckach na postielke, tak nieco mu uz chcem obut s podrazkou, aby sa mu nevytacali nozicky do stran. Ked som mu dala tenisky nike tak pekne mu nasmerovavali nozku dopredu...lenze po tyzdni sme zistili, ze su mu v podstate male, maju 10 cm a jeho nozicka 11,5 cm

veronika, dik za inafo, uz som ich objednala a dnes mi do schranky uz prisiel listok z posty, ze si ich uz mozem ist vyzdvihnut...tesim sa uz na ne. Objednala som velkost M. Zajtra napisem, ako sa nam s nimi vodi 😵

pralinkaaa
23. feb 2010

zeono tak možno si potrebuje na ne zvyknúť.. nie? akú veľkosť si zobrala? a čo na ne vraviš tak všeobecne - sú dobré podobné ako tie Liliputy? ja s tým skúsnosti nemám ešte moja malá je ešte maličká 😀 iba si tak dopredu pozerám že čo a ako...no je to asi ťažko keď nám deťúrence nepovedia či ich tlačí, je pohodlné...

pralinkaaa
23. feb 2010

inak baby pokiaľ bábo nechodí nie je jedno čo má na nožkách v kočíku? teda okrem toho že to dobre vyzerá 🙂

lodgermaniacka
23. feb 2010

pimpa dakujem 🙂
pralinkaaa, len preto že sa mi páčia 😉

pralinkaaa
23. feb 2010

jaj jasné 😀

veronika81
23. feb 2010

pimpa, tak idem dať aktuálne info o tých našich topánočkách..
Písala som tej pani Csibaovej z Liliputi, že aký mám problém, že sú veľké a neviem, či tie M už nebudú malé, tak čo by mi poradila. Bola strašne zlatá, na rovinu mi napísala, že ako obchodníčka by mi samozrejme radila vymeniť za menšie (aby som o pár týždňov musela kúpiť ďalšie 😅 ), ale z osobných skúseností, keďže má tiež malé dieťa, mi radí nechať si tieto, obuť ich malému na dlhšiu domu, že tá topánočka sa prispôsobí, nožička sa posunie dopredu a to veľké čo je navyše bude mať vzadu.
A ozaj, má ich na nohách od rána, ešte mi poriadne nechodí, iba tak popri stene a nábytku, pár krôčkov urobí sám. Tak som sa s ním snažila hrať hlavne po stojačky a naozaj..tie topánočky sa prispôsobili, už ani nevyzerajú tak strašne na nohe, neprídu mi, že sú mu veľké. Takže si nechávam tieto a môžem sa tešiť, že ich nuž nosí 😀 😉

Ale neboj, vy keď máte 11,5 cm nožičku, tak tie M vám budú dobré, budeš mať rezervu 1cm, to je akurát.

lodgermaniacka, ja osobne mám Liliputi teraz prvýkrát (11 mesiacov má malý), ale odkedy sa mi stavia na nožičky, to je už asi 2 mesiace, tak som mu dávala iné capačky, tiež kožené, tie sme mali s Rakúska. Ale už ich zničil 🙂 Teraz v zime mal v kočíku vo fusaku iba hrubé ponožky.
Ale podľa mňa kľudne aj do kočíka tieto Liliputi.

pimpa
23. feb 2010

dakujem veronika,
no uz sa na ne tesim..este mam take matanie v hlave,ze...ked som patkovi obula take ponozky s kozenou podrazkou, tak sa mu aj tak v nich nozicky vytacali do stran, v teniskach nike ale nie. Tak dufam, ze tie liliputky budu o nieco z hrubsej koze ako boli tie capacky a ze to udrzi nozicku pekne nasmerovanu, znie to divne ale je to teraz nas aktualny problem, aby ked Patko stoji, nemal tie nozky ako baletka. Dufam ze sa to casom upravi aj samo, ked uz bude robit aj nejake tie krociky 😉

veronika81
23. feb 2010

pimpa, pozor na tie značkové tenisky, ono nie vždy sú vhodné na prvé topánočky, väčšinou sú to len také "imidžovky". Netvrdím, že všetky, ale treba dať pozor, čo obúvaš malému.
Neviem, odkedy sa ti stavia na nohy, ale ak som dobre pochopila, tak ešte nechodí. To je normálne, že v určitej fáze sa detičkám tie nožičky vykrúcajú, musia si zvyknúť no novú polohu, chvíľu chodia po špičkách..ale všetko sa pekne naučia 🙂
A tieto Liliputi sú o niečo hrubšie, ako tie prvé capačky čo sme my mali, ale aj tak sú celkovo mäkučké. Veď zajtra uvidíš 😉

pimpa
23. feb 2010

no, este nam nechodi, asi tri tyzdne sa uz stavia na nozicky a to tak, ze ked si sadne na moje kolienko, tak sa pri tyckach postielky vytiahne sam do stoja. Tie tenisky nike som mu obula fakt len parkrat a ked som ich zmerala, boli male. Uz mu ich nedavam.Zajtra uvidim 😉

zoeno.1
23. feb 2010

pralinka,tak a uz v nich beha.....najprv behala len v jednej,zabavali sme ju aby zabudla,ze ju ma na nohe a neskor sme jej dali aj druhu,chvilu protestovala,ale tatino ju zobral sa prejst do schranky vytahom a tomu nikdy neodola a potom uz aj zabudla ,ze ma papuce nove na nozickach,lietala po celom byte....takze myslim,ze ju netlacia,len sa jej nezdali na oko 😀

zdaju sa mi celkom ok,zobrala som velkost 12-18mes,len si musime zvyknut na obuvanie,MM to moc nejde...ale to je cely on 😀

neviem porovnat s liliputi,lebo ich nemam,ale ak sa nemylilm tak liliputi su trojvrstvove a tieto su jednovrstvove.

som zvedava,ci si ich zajtra obuje v pohode....

pralinkaaa
24. feb 2010

zoeno tak super 😀 to je s tými deťmi ešte aj topánky aby sme im "vnucovali" ani neviem čo všetko ma ešte čaká 😀 tak si topánočky užite! asi si ich objednám neskôr aj ja....zdá sa mi dosť dať 20-30euro za topánočky pre malú...

veronika81
24. feb 2010

zoeno prosím ťa, odkiaľ si tie shoes zoo objednávala?