Topánočky Liliputi. Máte skúsenosti?

standu
19. máj 2009

pri surfovani som narazila na topanocky s makkou kozenou podrazkou znacky liliputi. mate niektora s nimi skusenosti? su ozaj vhodne pre dietatko, ktore sa uci chodit? neaju klenbu, tak neviem....

zuzkat1
6. sep 2010

@petrinka tie by mali byt vhodne na von, ci nie?

julianna78
6. sep 2010

Petrinka pedipedi sme mali 6-12 a liliputi máme 12-18 a ešte sme mali robezky 0-6.
Teraz som jej kúpila v deichmane za 3eurá mekulinké protišmikové papučky a som spokojnejšia jak z liliputi.
Zuzka na von cez zimu určite nie,na doma som na prvé krôčky nedávala nič,bola na boso max ponožky,len teraz ked je chladnejšie jej dávam papučky.Ja za seba odporúčam pediped.
Na von máme shooshoos a naturino.

petrinka
6. sep 2010

@zuzkat1 hej, ja som si pisala aj s tou majitelkou, co to predava. pediped su vhodne aj do vlhkejsieho pocasie, ale nie vylozene do mokra, to su potom, tie shoeshoes, ale to je tiez palka...
ja si myslim, ze kym ti este vylozene nechodi, tak by ti stacili liliputi. nekupuj hned aj tie pediped... aby sa nahodou nestalo, ze ich nevyuzijete... malinka je ale velmi sikovna, ked uz zacina chodit...🙂

zuzkat1
7. sep 2010

@petrinka dakujem🙂 no je to vymyselnicka a stale jej je vsade plno🙂 ja fakt neviem ale pouvazujem... liliputi mam uz jedny aj vyhliadnute tak snad objednam🙂

zuzkat1
7. sep 2010

@julianna78 no na doma tiez moc nemam potrebu ale doktori radia dat nejake, kvoli klenbu a kotnikom a liliputy mi ale nepridu take pevne ale zas ja sa v tom nevyznam neviem... som z toho jelen☹

petrinka
7. sep 2010

@julianna78 skoda, ze tie liliputi nemas vacsie, mozno by sme ich boli od teba zobrali, ale adam ma velku nohu a ta velkost mu je uz mala☹

@zuzkat1 este ma napadlo, ked sa nevies rozhodnut a predsalen kupovat oba druhy je vela penazi... mozes skusit este zobrat ine topanocky ako papucky. predava ich jedna baba tu na MK. ja som ich kupovala za 8,5E. su ako liliputi, len spodna podrazka je len jedna vrstva koze. takze su tenke, ale vnutri stacia a cena je fajn. alebo mozno aj tip od
@julianna78 na tie papucky je fajn!

petrinka
7. sep 2010

@zuzkat1 nick tej baby s topanockami je andreb

zuzkat1
10. sep 2010

@petrinka dakujem.. ta baba tu nema uz inzerat ziadny..ale nevadi ..idem cez vikend k rodicom tak tam popozeram nejake toapnky v obchodoch...predsa len jej to chcem asi radsej vyskusat🙂

zuzkat1
10. sep 2010

@julianna78 prosim ta v tom deichmane maju aj take malinkate ako ja potrebujem? moja ma nozicku len 11cm dlhu🙂

zuzkat1
13. sep 2010

ahojte, nakoniec som kupila u batu🙂 na tychto liliputkach ma odradzalo ze jej ich nemozem vyskusat

klaudia74
13. dec 2010

Keby ste chceli mali záujem o málo nosené papučky Liliputi za super cenu, kuk do môjho bazáru. 😉

skynet
21. feb 2011

Luccianna - UPLNE SUHLASIM - detske nozky a kosti a chrupavky sa vyvyjaju, dieta neciti bolest a ani nepovie ze nozka tlaci alebo nieco nie je v poriadku.
opätok - plni funkciu vyosenia nozky z patneho klbu - nechutne vyzera ort. obuv na fixaciu takej deformity
.
.
.
..
a je toho vela ale nebudem pisat, kazdy nech sa rozhodne sam.....

aquilka
21. feb 2011

@skynet Ako si prišiel na to, že dieťa necíti bolesť? 😅
Dieťa predsa cíti aj tie veci, ktoré my dospelí už nie... napr. keď je matka unavená, nehnevaná, atď., tak prečo by necítilo takú jednoznačnú vec, ako je bolesť?

tikasi
21. mar 2011

@petrinka ahoj,chcem sa spytat na topanocky pediped s kozennou podrazkou.Myslis,ze su vhodne aj do takeho pocasia,ako je teraz? Na doma mame papucky velmi podobne liliputi a von som kupila klasicke topanocky rak,ale strasne sa potkyna,tak by som chcela aj na von nieco podobne,len sa mi zda ta podrazka tenka,ci malej nebude zima od noziciek. Vyzeras,ze mas skusenosti s tymito topanockami,aky je tvoj nazor?

klaudia74
22. mar 2011

@tikasi Ja by som teraz ešte dala z tých modelov, ktoré sú vystlané ovčou kožušinkou, lebo ešte predsa nie je až také teplo...
Alebo Pediped GG - tie majú gumenú podrážku bežnej hrúbky, ale sú extra ohybné a veľmi ľahké.
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

tikasi
22. mar 2011

@klaudia74 pekne cizmicky,tie som ani nepozerala,len neviem ako dlho ich ponosi,ci sa nam oplati ich kupit. Ja som pozerala na tej stranke schooschos,tie sa mi pacia,len ma malu nozicku este do nich 11,5cm a oni maju az od 13cm,asi by jej boli moc velke ☹ Mam z toho hlavu ako melooon,pomoooc 😀
Asi nakoniec budem musiet zobrat tie Pediped GG,len sa mi zdaju moc vykrojene a ked bude mokro,alebo prsat bude mat hned nozicky mokre 😒

petrinka
22. mar 2011

@tikasi ahoj, no myslim, ze ta podrazka nie je taka tenka a do sucheho pocasia je to na von ok. neviem ale posudit, ci sa na betone neznicia, nezosuchaju... my sme ich totizto vynosili v zime ako papucky a pravda je, ze vydrzia ovela viac ako liliputi. skus sa este poradit na stranke liliputi.sk, ta pani tam je velmi ochotna a rada ti poradi!

tikasi
22. mar 2011

@petrinka dakujem velmi pekne,skusim sa jej spytat. A treraz na von ake nosite vy,ak sa smiem spytat ? 🙂

petrinka
22. mar 2011

@tikasi teraz mame este zimne, ale chystam sa mu kupit uz prechodne. pediped ale kupovat uz nebudem, skor som rozmyslala nad shooshoos, tie su tiez makke, ale maju gumenu podrazku.

tikasi
22. mar 2011

@petrinka mne sa tiez ta znacka velmi paci a su cenovo prijatelnejsie 😉

marcy30
29. mar 2011

baby,ja som z tych topanok jelen....niekto hovori, ze dieta ma mat pevnu nozicku, ked zacina chodit,cize mu ma topanka obopinat clenok.....pediped aj liliputi nie su az po clenok, nevadi to? velmi sa mi pacia, len este stale vaham nad kupou,ked pocuvam tolko nazorov 😅
poradte, co mate a s cim ste spokojne

pimpa
30. mar 2011

@marcy30
my sme mali liliputky ako prve topanocky kvoli tomu, ze su protismykove, na parkety akurat, co su v bytoch, bola jar, aj von sme v nich potom zacali chodit..vyhoda je to v tom obdobi, ked sa podla mna zacina dietatko postavovat a zaroven aj casto este stvornozkuje, takze keby malo vysoke boty, to by mu mohlo prekazat. No potom uz na seriozne kroky sme kupili ortopedicke topanocky a take kupujeme doteraz, mozno aj preto, ze vidim ze nekladie tie nozky este pekne rovno a aj ta klenba, nevyznam sa v tom, no do troch rokov sa vraj este vyvija. 😉 pri dalsom babe to tiez tak asi urobim, najprv liliputky a potom klasiky

marcy30
30. mar 2011

@pimpa dakujem krasne 😉

kryska5
19. máj 2011

baby poraďte prosím, malá stojí, chodí okolo nábytku a vonku už často chodí za jednu ruku a druhú mi púšťa. Kúpila som jej také klasické boty s tvrdou podrážkou, ale nemám z toho dobrý pocit, takže chcem kúpiť niečo s mäkšou podrážkou. Mám jej kúpiť tie pediped, či už rovno tie shooshoos? Dokedy ste deti nechali behať v topánočkách pediped, aj keď už behali samé? Ďakujem za vaše názory 🙂

klaudia74
20. máj 2011

@kryska5 Áno, v Pediped môže chodiť dovtedy, kým ich nevyrastie. 🙂 Pre vás by boli určite vhodné, ako aj Liliputi... my sme mali tie, syn ich nosil keď začal chodiť a potom celé leto aj vonku.

kryska5
20. máj 2011

@klaudia74 ďakujem už som objednala jedny sandáločky pediped, a liliputky, hádam budú dobré a malej sa budú páčiť. Také slovenské, pevné už jej otláčajú nožičku na boku :( dúfam že liliputky prídu čoskoro 😀 A nosievali ste so sebou aj také pevnejšie topánočky keď ste boli niekde na betóne? Dík

klaudia74
21. máj 2011

@kryska5 Nie, my sme vtedy iné topánky nemali... 😉

miskatn
26. máj 2011

ahojte, prepacte som tu nova, mohli by ste mi prosim vysvetlit, ze ako to vlastne je s tymito topanockami?

detska lekarka mi hovorila, ze treba kupit pevne topanky, bud v lekarni alebo priamo v protetika.sk v bratislave, ale citam tu, ze mate uplne iny nazor. mam 8.5 mesacneho syna, lezie, sem tam sa postavi na nozicky, ked sa ma na co zavesit 🙂

co mu mam podla vas kupt? aky je rozdiel medzi liliputi, pediped a shooshoos? ja by som chcela asi nejake na doma a nejake na von (ak by to mohli byt tie ieste tak fajn), a kedze uz zacina byt poriadne teplo, tak poradte, ake by som mala vybrat? a kedy teda bude potrebovat tie pevne topanky az?

ospravedlnujem sa za vela otazok, dufam ze si niektora najdete minutku na odpoved 🙂

kryska5
30. máj 2011

@miskatn ahoj, vysvetliť to asi nevysvetlí nikto, lebo koľko ľudí (aj lekárov) toľko názorov (asi tak ako s príkrmami). Ale v zahraničí sa pevné topánočky deťom nedávajú. Ja som najprv kupovala certifikované kožené topánočky Wanda ale príliš sa mi to nepozdávalo ako v tom malá cupoce takže tiež po prečítaní rôznych informácii z internetu som sa sama rozhodla, že pokiaľ malá nebude naozaj chodiť sama tak pevné topánky nepotrebuje aj potom budem uprednostňovať topánočky shooshoos, resp. také s mäkkou podrážkou. Ostatne prečo keď je najlepšie behať naboso je zároveň pre deti prospešné mať nožičku zošnurovanú ako v lyžiarke? Takže na ihrisku už po kamienkoch, štrku, piesku, tráve a sem tam po chodníku beháme v liliputkách a som nadšená a malej sa tiež ľahšie behá. Pedipedky majú oproti liliputkám trošku akoby hrubšiu tú podrážku, ale tiež je mäkká, a je to koža no a shooshoos sú už podrážky gumené. S tými ešte nemám vlastnú skúsenosť, tie sú bohužiaľ väčšie 🙂

miskatn
30. máj 2011

@kryska5 dakujem ti, si zlata, ja som si medzitym precitala nejake info, bola som si ich aj nazivo pozriet a uz mame jedni pediped, su skvele, uz ni je jasne, ze tvrde pevne lyziarky moje baby nepotrebuje este, na lyzovanie ma este cas 🙂