Topánočky Liliputi. Máte skúsenosti?

standu
19. máj 2009

pri surfovani som narazila na topanocky s makkou kozenou podrazkou znacky liliputi. mate niektora s nimi skusenosti? su ozaj vhodne pre dietatko, ktore sa uci chodit? neaju klenbu, tak neviem....

goga03
13. aug 2009

ahojte, ak chcete robeez, tak sa dohodnite s niekym v anglicku a dajte si ich poslat na jeho adresu a on nech vam to posle na slovensko. cez robeez oficialnu stranku. totiz ja co som chcela objednat stoja 23 libier pre anglicana a ked si dam krajinu poslania slovensko, tak mi to vsetko prerata do eur a je to okolo 45 eur. a kurz je aky je. postovne z anglicka nie je viac ako 2 eura.

albireo
14. aug 2009

suhlas s goga03: chcela som si nechat Robeez poslat do Danska, ale cena sa mi automaticky konvertovala na eura a velmi podivne zvysila z 22GBP na 34Eur.nech si ich nechaju🙂
inak som nasla velmi dobre vyzerajuce kozene papucky na
http://www.capacky.cz/
ale zakaznicky servis maju tiez na figu, takze idem podporit miestnych obchodnikov.

klaudia74
14. aug 2009

Na to, aké sú Robeez drahé, majú len jednovrstvovú podrážku, Liliputi majú trojvrstvovú... 🙂

dahlia23
27. aug 2009

ja rozmýšľam, že tie liliputi kúpim dcérke namiesto papučiek. stále totiž chodí bosá a v chodbe máme dlažbu, ktorá je dosť studená. papučky si vyzúva, spolieham sa, že tieto si vyzúvať nebude. 🙂

zumka
27. aug 2009

Dnes sme boli s dcérkou preventívne na kontrole u ortopéda, lebo už začala sama chodiť 🙂 a na moje prekvapenie mi tieto topánočky vôbec nedoporučil 😕 .Priniesla som mu ich ukázať a podľa neho nie sú vhodné ani na von ani na doma.Vraj máme doma nosiť sandálky s pevnou klenbou a naboso chodiť po vonku na záhrade.Som rada,že som mu topánočky ukázala,lebo už som počula negatívne reakcie a ja som si ich doteraz chválila a aj som okolie presviedčala že nemusí byť pevná klenba(a chcela som kúpiť ešte jedny,ale teraz mám rozporuplný pocit).Má ešte niekto skúsenosť s názorom ortopéda?

klaudia74
27. aug 2009

Zumka, ortopédi napr. v Kanade (ale aj v USA, Austrálii, a všade na západe) majú úplne opačný názor... môžeš si o tom preštudovať napr. tu: http://www.cps.ca/english/statements/cp/footwea...

klaudia74
27. aug 2009

Zumka, ešte tu sa o nich diskutovalo - z toho celého vyplýva, že na SR sme ešte sto rokov za opicami (aj v tomto), kedže mám pocit, že sa tam stretávajú názory dvoch skupín: mamičiek čo bývajú niekde na západe alebo majú info aj odtiaľ a tie čo žijú aj sú informované na SR...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

martina46
28. aug 2009

zumka, preco by v nich mala nemohla behat aspon po zahrade? ved naboso moze na kadeco stupit 😕
inac, ja som doma skusila narvat malej sandalky (mimochodom elefant, cize udajne kvalitka) a pistala mi v nich, proste sa v nich zle citila, ja teda neviem, al e keby som ja mala nosit take zvieraky na nohach, ako su dnesne detske topanky, tak tiez asi protestujem.

bihan
28. aug 2009

Zumka, dnes už našťastie ani slovenskí ortopédi neodporúčajú klenbu do 4r, pretože práve naopak tie ploché nohy spôsobuje.. 100rokov za opicami 🙄

dudri
28. aug 2009

viete kde je predajna v Bratislave-
pevne topanky s makkou podrazkou nieco podobne ako http://shooshoosusa.com/products.php?cPath=51
na jesenne topanocky

bezaz
28. aug 2009

zumka uz som to tu niekde pisala.. napr v statoch a okolitych krajinach drviva vacsina deti nenosi orto topky a mas pocit, ze by vacsinova populacia amikov a pod mali ploche nohy?? 😀
matka tiez ked si predstavim, ake strasne tvrde su tie detske topanocky.. chuda deti..

martina46
28. aug 2009

bezaz, veru 😒
dudri, neviem, ci tu nieco take dostanes, tiez by som strasne chcela.

zumka
28. aug 2009

Ortopéd doporučil pevnú(flexibilnú) podrážku,nie klenbu-zle som to napísala 😉 .Tiež mi povedal že približne do 3 rokov nemusí mať dieťatko klenbu.Dôležitá je podľa neho pevná podrážka-ja som doteraz dcérku nechala aby chodila po dome naboso,keď je teplo a to vraj nie je dobré ak sa chodí naboso po rovných povrchoch.Ale je pravda, že Američania majú iný prístup k detskej obuvi a tie štúdie sú zaujímavé( a určite všetci nemajú problémy s nohami 😀)
Dudri, tie topánočky sa mi páčia 🙂 🙂

zajo79
28. aug 2009

kocky co mate pre deticky liliputi... aj Vasim detickam ta gumicka sa otlaca dost na nozicku? nepisti ked ich ma, tvari sa ze pohoda, dam mu ich dole a dost ma zarezanu tu gumicku.Pritom nieje ziadny tucko

bihan
28. aug 2009

Dudri, toto na Slovensku určite nezoženieš 😀

bezaz
28. aug 2009

zumka a co ma akoze ta pevna podrazka robit, preco je lepsia?? to by ma zaujimalo.. ninka este nechodi, resp prave zacina

dahlia23
28. aug 2009

teraz ma napadlo, že keď bola Lenka malá, mali sme také ponožko-topánky z HMka. Spodok bol kožený (neviem, či prírodná, či syntetika 😒 ), vršok také elastické froté. Dobre sa jej v tom behalo aj chodilo.
Teraz som jej liliputi chcela kúpiť, lebo papuče vyzúva a na ponožky mi hovorí, že sa jej to šmýka, aj keď sú tie protišmykové. Nakoniec som sa rozhodla,že zájdem radšej do HMka a ak budú mať také veľké, kúpim jej ponožko-topánky. Tie vyjdu tak okolo 5 eru.

emmka3
28. aug 2009

dahlia, ja som dnes videla v Tescu take capacka, co sa mi uuuuplne podobali na Robeez, aj tie vzory, tak ak mas po ceste ... pozri 😉

dahlia23
28. aug 2009

no, len Lenka má už 2 a pol roka. to už na capačky neuhráme. 😀

emmka3
28. aug 2009

no to asi nie ... a co sa tyka makkej podrazky, tak som v Deichmane videla jeden typ Elefanten s takou makksou podrazkou, sa mi pacili, ale boli len jedny pre chlpcov a jedny pre baby ...

bezaz
28. aug 2009

emmka tie teskacske som pozerala aj ja, ale to je riadna umelina.. 😝

zumka
28. aug 2009

bezaz
podľa ortopéda je vhodnejšie pre správny vývin nôžky pevná podrážka aj na doma(myslím,že asi pre to lebo v mäkkých "capačkových" topánočkách nie je nožička správne fixovaná.Ja som si všimla že dcérke sa v liliputi topánočkách nakláňala nožička,akoby šmatlala. 😒
zajo79,
aj nám sa gumička zarezávala a nechavala odtlačky.Mohli by ich robiť trochu voľnejšie 😉

martina46
28. aug 2009

zumka, vsimla si si to iba na jednej nozicke? ked ide naboso, tiez akoby smatle? lebo v liliputi sa jej ta nozka moze iba posunut a moze to posobit tymto dojmom.
nam praveze ta gumka vyhovuje, nehovorim, ze nema otlacok, ale je v norme.

matinka
28. aug 2009

my sme tiez pouzivali Liliputi, ale len chvilocku, ak by ste mala niektora zaujem, predala by som ich, nam uz su male 😅 , mame ich v bezovej farbe

matinka
28. aug 2009

napiste mi IP

katyl
31. aug 2009

babulky, poradte mi, aku velkost ste objednavali? A ako ste meralo nozicku?
v stoji, v sede??? Priznam sa, ze mne sa malemu nepodarilo odmerat nozicku, lebo sa strasne trepe.. 😒

brnka
31. aug 2009

Katyl, nozicku odmerajte v obchode - liliputi sme objednali radsej o nejaky cm vacsie (aj ked zo zaciatku v nich vyzeral ako janosik v krpcoch 😀 ). Inak su super, vobec si ich nevyzuva. ked je v kociku len v ponozkach, vzdy ich vyzuva a zahadzuje 😝

pepies
2. sep 2009

ahojte,
my sme ich dostali ako darcek, maly ma rok a mame velkost 12-18 mesiacov, ma este trosku rezervu, takze su trosku vacsie a na doma alebo do kocika su vymakane. 😉
na prve krociky mame ortopedicke....

lalunna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katyl
7. sep 2009

tak musim sa pochvalit, dnes nam prisli Liliputky 😉
tie cervena s tigrikmi, Mko
maly ich hnes ocumlal a schvalil, krasne sa mu v nich vstava, chodi, stvornozkuje....som nadsena, kazdemu ich odporucam. Skusali sme aj take klasicke papucky s podrazkou, ale nedalo sa mu v nich dobre postavit a skor mu pri pohybe zavadzali ako napomahali.
Samozrejme kamosky v meste ma sfukli, ze dieta potrebuje pevnu obuv, ale ja vidim, ako mu skvele ide v tychto makkych topanockach. Samozrejme, casom mu kupim aj inu obuv, ale tieto su na zaciatok naj samlepsie 🙂