Topánočky Liliputi. Máte skúsenosti?

standu
19. máj 2009

pri surfovani som narazila na topanocky s makkou kozenou podrazkou znacky liliputi. mate niektora s nimi skusenosti? su ozaj vhodne pre dietatko, ktore sa uci chodit? neaju klenbu, tak neviem....

tinucha
14. dec 2009

Chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti s topánočkami Liliputi? Na ich stránke píšu, že sa v nich detičkám nepotia nohy. Je to pravda?

jaandy
14. dec 2009

nohy sa potia v umelych materialoch, kozene toanocky su fajn, ak davas bavlnene alebo vlnene ponozky bez akrylu tak sa nozka nema preco potit...

lyongirl
15. dec 2009

ahojte, objednala som si topánočky Ruji cez ebay, na prvej stránke je link a som max spokojná. Neviem, ako vyzerajú Liliputi, nemôžem to porovnať, ale tie naše sú makulinké a perfektné, vyšli ma na 6,71€. malému sú trošku vačšie, ale pohybuje sa v nich úplne super, akoby ich na nohách ani nemal a konečne sa mu nešmýka, lebo klasické topky s klenbou kotníkové nechcel. Držia fajn na nohe a nevyzúvajú sa.
No musím letieť, lebo plače

jaandy
15. dec 2009

mam aj Rujis aj Liliputi...liliputi su hrubsia koza a o dost hrubsia podrazka, ale na doma funkciu splnia aj rujis, mozno aj niekde na travicke, ale s tymi liliputi by som sa nebala ani po strku 😉

lyongirl
15. dec 2009

jaandy - vďaka za porovnanie 😉

dadis
10. jan 2010

ja som malej vcera objednala Pediped. Starsiemu Matkovi som od zaciatku davala na doma papucky kotnikove na viazanie Rak, na vonku kozene topanocky Protetika...atd...atd..no a v roku a pol som si vsimla, ze vytaca nozku dovnutra (ma uz nohy do X ☹) - vsimla som si to prave v papuckach Rak - vobec nemaju pevnu patu 😠 odvtedy malemu kupujem na doma ortopedicke sandalky, davam si na obuv pozor a aj tak si s tym nepomozem, kedze to ma pravdepodobne geneticky. U malej zmenim taktiku - skusim, nech si od zaciatku prirodzene posilnuje svalstvo nozky a uvidim, aky bude vysledok.

helad
13. jan 2010

Ja som s Pediped maximálne spokojná. 😵

ilijanka
8. feb 2010

ahoj, kočky, čo máte doma Pediped- netlačia detičky nôžky cez podrážku, keď chodia napríklad po štrku alebo po kamienkoch? Veľmi sa mi topánočky páčia, ale tá kožená podrážka mi príde dosť tenká na chodenie po vonku... Ďakujem.

bihan
8. feb 2010

Ilijanka, ako často chodíte po štrku? 😉 Vždy sa mi páčia otázky také "z bežného života", ako chodenie po štrku, pritom osobne si nepamätám, kedy som po štrku prešla naposledy 😉 Neviem presne, koľko vrstvovú podrážku majú kožené Pediped, pri dva a viac by som sa toho nebála.

Pre Sáru som prvýkrát objednala Pediped Flex a tiež odporúčam.. úžasné topánočky 😵

No a ešte k tým koženým s jednovrstvovou podrážkou, viac, než tie najlacnejšie "Ruji" odporúčam tohto výrobcu.. super kvalita za rozumnú cenu.. malá ich nosí doma alebo vonku na mäkkom povrchu.
http://stores.shop.ebay.co.uk/Shoes-Zoo

minitrouble
8. feb 2010

ahojte - tiez ma zaujali tieto topanky a tiez by som rada vedela ako to deti vnimaju ked chodia po horsom terene v tych topankach (vyssie uvedeny strk napriklad 🙂)
bihan - my v lete, na jar a jesen chodime po strku kazdy den ...ty ak byvas v zahranici tak asi tam strk neni "bezny zivot" ...ale u nas je strk v celom parku - strkove chodniky....a do parku sa chodime prechadzat kazdy den 😉 🙂 lebo je tam pre deti najlepsie prostredie 🙂

lubica76
8. feb 2010

Ahojte,chcem malemu objednat na doma topanočky liliputi ,kupila som mu klasicke papučky tie nechce ani za svet tak yvskušame tieto.Len sa vas chcem spytat či ste ich kupovali o niečo večšie a ked ano a aky kusok asi.
bojim sa aby sa mu potom nevyzúvali,dakujem za odpovede

nadulici
8. feb 2010

lubica- ja ked som malej objednavala liliputi tak som objednala vecsie, ono to velmi pri takomto type topanociek nevadi, ani sa nevyzuvali, alebo nieco podobne....tiez by som asi prisposobila velkost tomu, co do nich planujes dietatku obliekat, ci len tenku ponozku, alebo hrubsiu, prip. puncosky s ponozkou....
teraz nosime 14 cm liliputky a nozku mame tak 13 cm a pasuju super aj na hrubsiu ponozku....ked som ich objednavala prvy krat musela som vymienat, lebo som si nepriratala dostatocnu rezervu, ale teraz nelutujem, sme s nimi max spokojni...myslim ze ten jeden cm cca je treba priratat urcite... 😉

ilijanka
8. feb 2010

bihan- aj my chodíme po štrku a po kamienkoch každý deň, napríklad u nás na sídlisku sú dosť rozbité cesty a chodníky, takže tam je toho štrku dosť 😉 , takže preto ma to zaujíma, taký hladký povrch tu skoro nenájdeš 😝 , ešte sa mi páčia aj topánočky shoosshoos, tie majú gumenú podrážku, tak by asi boli pre nás vhodnejšie.

zoeno.1
8. feb 2010

ahojte,potrebujem pre malu papucky na doma,myslite ze takyto styl topanociek je teda vhodny na doma,ked dietatko uz poriadne chodi? spominate tu viac predajcov,mozete mi niekdo poradit ktore su kvalitne,ale zaroven aj za najlepsiu cenu? 😅 dakujem vopred 🙂

nadulici
9. feb 2010

zoe, my mame liliputky a sme spokojne, ale nepatria medzi najlacnejsie, ani najdrahsie, asi taky stred....a nasa bambula ma uz 16 mesiacov, beha ako strela a myslim, ze sa jej nozicka vyvija dobre, zatial som nic nepostrehla, ale nie som odbornik..ked sa mala ucila chodit nosila len tieto papucky, a ked uz behala bez problemov dokupila som jej aj klasicke clenkove papucky a tieto dva typy striedame.... 😉
s inymi znackami ti musia poradit druhe maminy...

klaudia74
9. feb 2010

Ahojte! K podrážke: Pediped aj Liliputi majú dve vrstvy kože a medzitým 3 mm výstuž, čiže spolu 3 vrstvy. Ja som minulé leto poznala ešte len Liliputi (tie majú mäkkšiu podrážku ako Pediped) a môj syn v nich behal celé leto vonku, aj po štrku - išiel tam sám, bez prinútenia. 😉 Podľa mňa určite cítil nerovný terén, ale nemohlo ho to vyslovene tlačiť, ináč by tam nešiel...

quika
9. feb 2010

zoeno, podla mna su tieto topanocky na doma uplne idealne, ked ich chces iba doma, tak ti staci aj uplne najlacnejsia verzia (napr. tie Ruji z ebayu). decka to maju radi, znasaju ich lepsie nez bezne pevnejsie papucky, je to pohodlnejsie... sestrina dcera si ich tak oblubila, ze jej ich musi sit, lebo ich velkosti sa uz nevyrabaju - ma takmer 4 roky a uz vyse 2 rokov ine topanky doma neznesie.

bihan
9. feb 2010

Tak potom tú poznámku o štrku beriem späť, ak ho máte v okolí dosť (a to, že žijem v zahraničí, neznamená, že nechodím k našim 😉)

Zoe, ja mám jeden pár pre malú na doma aj teraz 😉

A ShooShoosky sú super, podrážka je mäkkučká, pomerne rýchlo sa "spotrebuje", stačí to zhrub na to obdobie, kým sú topánočky dobré, ale max. veľkosť je 24.. preto sme prešli na Pediped Flex.

zoeno.1
10. feb 2010

dakujem vam za nazor,tak idem tie topanocky pokukat 🙂

pimpa
11. feb 2010

ahojte, aj my sa rozhodujeme, ze kupime uz Patkovi prve topanocky, kedze je zimne obdobie a ucime sa chodit doma, tak tie liliputi sa mi zdaju velmi vhodne. Mame doma aj nike tenisocky od kamosky, ale ked sme mu ich obuli, boli tazke a on bol uplne akoby dezorientovany, ze nema uz taky kontakt s podlahou a neslo mu to moc. Toto vidim ako mozne riesenie a v kazdom pripade sa daju vratit, ak ssa neosvedcia. Mate niekto vlacikove? este sa mi pacia so psikmi 😉

zoeno.1
11. feb 2010

ahojte,tak som si prisla opat po radu 🙂 mam ponuku od jednej pani na topanocky znacky RUJI za 8,20 (vratane postovneho),len tu znacku nepoznam a z prispevku od bihan,mi pride,ze nie su moc dobre,tak by som chcela vediet preco,skrz to ze su jednovrstvove? 😅 a tie Shoes Zoo su trojvrstvove ako liliputi? a zalezi vobec na vrstvach,ked by sa pouzivali len na doma?
a este jedna otazocka: mala ma nozicku dlhu 12cm,vedeli by ste mi poradit aj cislo na liliputi,shoes zoo a aj ruji (neviem ci su rozdieli v cislovani,tak preto tak konkretne? 😅

veeeeelmi pekne vam dakujem,ze mi pomozete vo vybere 😵

zoeno.1
11. feb 2010

rozdiely 😅 jaj a este som zabudla sa spytat,ci su taketo papucky vhodne aj pre nozicky s velkym nartom,su?

bihan
12. feb 2010

Zoeno, ak chceš, napíš bambusko, má aj Ruji aj Shoes zoo, ona mi hovorila, že kvalita prevedenia je pri druhých oveľa lepšia. Oba typy sú jednovrstvové.
Myslím, že obaja výrobcovia majú číslovanie podľa veku, takže máš po probléme 😉 18-24m

jaandy
12. feb 2010

za ruji je 8,20 vela 😀 normalne kuspis tak za 4-5€ aj s postou 😉

mam ruji nadoma a uplne stacia 😉 na von liliputi lebo maju hrubsiu podrazku

inac
12. feb 2010

my sme mali vlacikove tmavomodre a boli uzasne. odkladame si ich ako VELMI milu spomienku na prve krocky nasho synceka. nakolko sme sa prerastli do vacsej velkosti, kupovali sme dalsie. ocko rozhodol, ze pre takeho velkeho chlapa (14,5 mesiaca 🙂 ) to uz musia byt kopacky, tak mame s futbalovou loptou. pre synovca som objednavala havkove, no mne sa zdaju dost blede. jednoznacne by som vyberala typ s tmavsou podrazkou, aj ked viem, ze vsetky papucky su ufulane, ale na tych svetlych to predsa len viac vidiet.

nadulici
12. feb 2010

zoeno, ak vyberas velkost liliputiek, urcite sa neriad cislovanim podla veku, je len orientacne, ale centimetrami!
moja mala ma teraz liliputky s velkostou L-14 cm (to som tusim uz pisala), a tie by podla veku mala nosit az od 18 mesiacov do 24 mes., nosime ich asi od decembra a to sme mali 14 mesiacov!!!! a uz su nam ltt...
zmeraj nozicku a prirataj tak 1-1,5 cm, niektore deti maju predsa nozicku malu, niektore vecsiu v rovnakom veku...aku mate dlhu nozicku?
dufam, ze ti to pomoze, s vyberom velkosti prvych topanociek som mala aj ja hokej... 😅

nadulici
12. feb 2010

napisala som to jak hotentot 😀

pimpa
12. feb 2010

ako mam vlastne zmerat nozicku? Prepacte, ak je to blba otazka...ale napadlo ma, ci v lahu, alebo postavit dieta na meter???? 😉

jaandy
12. feb 2010

postavit, obkreslit...zmerat 😉

zoeno.1
13. feb 2010

tak uz sme objednali,nakoniec tie shoes zoo,dakujem vam vsetkym za pomoc pri vybere 😀