Topánočky na zimu. Aké odporúčate?

martinkah
18. sep 2008

Mamicky, ake topanocky odporucate/planujete kupit na zimu? Nas drobcek ma teraz svoje prve topanky, take tie modre snurovacie s macikom od fy RAK, kupene u Batu, urcite mnohe poznate. Ma 13 mesiacov, sam este nechodi, takze ich nosime viac-menej len ako ochranu proti chladu. Ake mame kupit na zimu? Na zips, lepaky, snurovacie? Na co davat pri vybere pozor? Stacia nam jedny alebo budeme potrebovat viac parov? Ratame s tym, ze bude sneh, budeme sa sankovat a salit v snehu 🙂 Alebo odporucate kupit nejake teple snurovacie kym bude poriadna biela zima a potom nejake take vyslovene do snehu? A kedy ich mame ist kupovat? Ked teraz prisla tato predcasna skoro-zima, obavam sa, ze ked to budeme odkladat, bude me mat problem zohnat nieco. Neviete, maju u Batu a Deichmanna uz komplet zimne kolekcie alebo este bude novy tovar? dakujem za rady 🙂

jaduska
18. sep 2008

Ja plánujem kúpiť malej zateplené topánočky - nejaké pevné, šnurovacie, také kotníkové a aj snehulky, keby náhodou predsa len napadal sneh. Topánočku treba poriadne vyskúšať, má byť asi o 1 - 1,5 cm väčšia od veľkého palčeka, ja som to robila tak, že som vybrala vnútornú vložku a priložila ju k nôžke. Inak topánka má byť tak, aby sa ti dozadu vošiel prst, ale to nemáš istotu, či dieťa prsty nepokrčí a do čižmičky aj tak prst nestrčíš 😵 Mne u Baťu v Prešove vždy dobre poradili, keď som kupovala deťom topánky. Radšej dať o nejakú stovku viac, ako potom chodiť k ortopédovi s plochými nohami, alebo utekajúcimi pätami...

lienka55
18. sep 2008

Ja som sa uz na mimibazare poobzerala po nejakych zimnych topanockach ale este nie som presne rozhodnuta.Urcite musia byt teplucke a pevne.Radsej by som bola nejakym kotnikovym,vysoke moc nechcem a aby boli na suchy zips,je to predsa rychlejsie a pohodlnejsie pri castom vyzuvani.Obavy mam skor ake cislo treba kupit teraz nosime 19tky a neviem ci kupit 20tky alebo az 21tky?Co mi poradite?

jaduska
18. sep 2008

Lienka, radšej väčšie, predsa len v zime bude mať pančušky a ak budú veľmi veľké, tak tam dáš aj ponožtičky. Ale najlepšie je kupovať tesne pred sezónou a ak je možnosť vybrať z topánky vložku a priložiť ju k nožičke.

lienka55
18. sep 2008

Dakujem za radu 🙂 🙂 🙂
Samozrejme ich pojdem kupovat aj s malym aby som mu ich mohla odskusat.Nie je to zbytocne kupovat dvoje topanocky?Nestacia takym drobcom jedny topky?

jaduska
18. sep 2008

No neviem, naša už dosť chodí, pochybujem, že mi obsedí v kočiariku a keď bude sneh, tak najlepšie sú snehule, lebo ostatné topánky aj keď sú robené na zimu, tak väčšinou je písané, že nie sú do snehu, aby výrobcovia nemali veľa reklamácii. Ak si dobre pamätám, tak aj staršej sme na zimu, keď už chodila kupovali dvoje - topánky a snehulky. Ono je lepšie mať na prestriedanie, lebo ich treba aj presušiť a tak...

milhaus
18. sep 2008

tie topanky sa hned nepremočia, zaleži kolko sa bude v tom snehu valat ale su dobre vyššie topanky a na zips sa zle obuvaju vysoke boty, teda aspon mne

vocko3
19. sep 2008

ja som malej vcera kupila zimne, su vyssie a snurovacie, z nepremokavej latky. dnu kozusinka, take fajne.

zade
19. sep 2008

odporucam www.slovobuv.sk
Su fakt dobre, vyborne sedia na detskej nozicke a maju neskutocne obrovsky vyber.

martinkah
autor
19. sep 2008

zade, kde kupuješ topánky od Slovobuv-i? pozerám, že si z PO... už som im poslalla otázku, kde v KE sa dajú kúpiť

xxmargaretka
19. sep 2008

martinkah vidim,ze si s kosic no neviem teraz presne ako daleko je to odtial do bardejova,ale ak to neni strasna dialka oplati sa ist tam do podnikovej predajne-adresa je na ich stranke..ja som bola v auguste na vychode u svokrovcou a bola som tam anke kupit boty..celorok ma vysiel na 420sk a zimne na 480sk co je super cena na to,ze v ba stoja okolo 800-1100sk..gitka

lucqa
19. sep 2008

ahoj, ja by som volila nejake snurovacie, vyssie topanocky co drzia nohu. Moj maly uz beha jak zihadlo, takze bude mat aj nejake snehule, aby sme mali na striedacku. Alebo mozes teraz kupit topanocky a neskor uvidis ci kupit aj snehule.
Slovobuv ma pekne topanocky, len ja ich nemam kde kupit ☹ Takze mi sme zvolili Protetiku, teda dufam, ze budu mat dobre zimne topanocky.

didusa.risulo
19. sep 2008

ahjte baby, tak risko mal minuly rok kozenne topanky, aby mu nepremokalo dnu, boli na lepky a vo vnutry bola kozusinka, teda zateplene, ja som bola velmi pokojna, pred vcerom som kupila v Deichmane snurovacie nad clenok, lebo to je zaklad, a vo vnutry tiez zateplene, este si kupime snehule, ale treba mat dvojo, v zalohe, lebo ked jedny sa premocia alebo sa spotia nozicky, treba dat dole a mat nahradu, stali 999 sk, su take ako trekove, ale velmi dobre na malu nozicku

zade
19. sep 2008

V PO je taky obchodik blizko Tesca v meste, ulicka pri Kenvelo smerom dole.
nazov obchodika ani neviem, ale maju reklamu. Nie je to vsak podnikova predajna, su o troska drahsi ako v Bardejove. Ale vraj ich maju aj v lekarnach.

sisa_30
19. sep 2008

a ja by som kúpila akékoľvek, len moja dcera má široký priehlavok a nič neobuje, Ani u Baťu, ani v Dajchmane tak neviem kto poradí kde?

lucqa
20. sep 2008

sisa, nas maly ma vysoky nart, takze tiez mame problemy s topanockami. Skus tu Protetiku, oni maju zdravotnu obuv.

jabber
20. sep 2008

my máme goretexové Superfit

lubi22
20. sep 2008

Ahojte 🙂

Dobra tema, aj ja akurat riesim topanocky na zimu, lebo potom v sezone uz bude problem nieco pekne v spravnej velkosti kupit. Ta slovobuv ma pekne topanocky, tiez by som rada take nepremokave, teplucke, najradsej z goratexu. Urcite treba dvojo topanociek, snehulky a zimne cizmicky. My na kazdu sezonu vyuzijeme vzdy dvoje topanocky.

Nemate nahodou niekto skusenosti s topanockami z Nextu? Ze ci dobre sedia, su vhodne pre detsku nozicku? Nasla som na ich stranke dvoje, ktore sa mi aj pacia, aj by nam farebne sedeli k zimnemu obleceniu, ale neviem, ci su aj vhodne pre detsku nozku, aby som daco nepokazila.

http://www.next.co.uk/shopping/children/boyssho...

ankam
20. sep 2008

jeeeeeeeej Lubi22 tie z next su nadherne a tie ruzovucke sa mi pacia,ale co ja viem tak bez skusania objednat?co ak neobuje koli vysokemu nartu????? 😒 Ale su nadherne

ankam
20. sep 2008

ozaj a snehulky tiez kupim v obuve alebo nie???