Topánočky pre deti. Majú mať klenbu alebo nie?

tinka19
16. aug 2009

Ahojte...tak každý má na to názor. Ja som si vždy myslela,že klenba by mala byť. Ale včera mi jedna napísala,že topánky s klenbou najskôr od 4 rokov. Moja Dr. mi s tým veľmi neporadí. Tak ako to vlastne je? Dík za každú radu a postreh. 🙂 😉

atrami
16. aug 2009

tinka,
ja som mala jediné kritérium na topánky, aby boli kotníčkové. Synovia chodili po špičkách.

sasiki
16. aug 2009

myslím že tu ti poradia aj aj...........niekto je za, niekto nie 😒

jankapiknova
16. aug 2009

aj ja si myslim ze budes mat aj za aj proti a ja tiez mam kotnikove

bihan
16. aug 2009

A tá jedna si za tým stojí

"Noha najmenších detí asi do 4 rokov veku má v klenbe nôh tukové vankúšiky pretkané pružným a pevným väzivom, ktoré chráni vyvíjajúcu sa klenbu nohy pred možným preťažením. Je teda zbytočné vybavovať obuv pre najmenšie deti komponentami pre podporu klenby."
http://www.mediobuv.sk/obchod/index.php/e-shop/...

tinka19
autor
16. aug 2009

bihan..oki v pohode ja beriem tvoj názor,len doteraz sa mi nestalo aby bol niekto proti
skôr všteci písali iba o tom aké je to dôležité,preto som bola včera prekvapená 😉

jankapiknova
16. aug 2009

ono klemba je dobra ze vraj aby neboli ploche nohy, aj my mame kotnikove s klenbou

bihan
16. aug 2009

Tinka, to nie je môj názor 😉

jananinka
16. aug 2009

My sme kupili topanky, v ktorych klenba viditelna nie je, ked som sa pytala predavacky, tak povedala, ze ta bota je tvarovana tak, ako je pre detsku nozicku potrebne a zdravotne nezavadne, tak ani neviem ci mame s klenbou alebo bez 😒

katarinagk
17. aug 2009

Aj my teraz riesime presne tuto otazku, lekarka povedala, ze s klenbou, v obuvi nam vraveli, ze co lekar, to nazor.....znackove tenisky pre deticky klenbu nemaju........Vyrabali by nevhodnu obuv? Ja neviem....Zasa , daju sa dokupit vlozky........Minule som natrafila na stranku, kde pisali, ze prave take capackovske papucky a makkou -latkovou podrazkou su najvhodnejsie pre prve krociky...............No, vyber si : ))))))))))) Tak my zatial chodime/stojime v ponozkach : )))

saska.t
17. aug 2009

kopirujem odporucania z jednej stranky firmy co vyraba detske boticky

😉 Podľa odborníkov sú topánky s mäkkou podrážkou pre detskú nôžku vo vývoji najvyhovujúcejšie, sú pohodlné a v neposlednom rade ich deti veľmi radi nosia.

Väčšina odborníkov už dnes súhlasí s tým, že lezenie a chôdza na boso pomáha prstom na nohe zdravo rásť a zlepšovať pohybovú zdatnosť a silu chodidla.

Z praktických dôvodov však bosá noha nie je vždy to najlepšie. Jemné detské nôžky potrebujú ochranu pred drsnými povrchmi a nízkymi teplotami.

Kožené topánky s mäkkou podrážkou dávajú detskej nohe dostatočnú voľnosť pohybu, dieťa má pocit ako keby chodilo na boso. Cíti nerovnosti terénu a získava podnety z povrchu, čím sa posilňujú nohy, zdokonaľuje sa rovnováha dieťaťa. Svaly sa môžu správne napínať a krok po kroku silnieť. Čím ohybnejšia obuv, tým väčší rozsah pohybu a práca svalov. Nosením takýchto topánok sa dá predísť väčšine ortopedickým problémom.

helad
17. aug 2009

Saska.t, ja by som ešte dodala, že na tej istej stránke som našla napr. ortopedickú príručku pre rodičov, či odporúčania asociácie kanadských ortopédov, kde je toto všetko čo píšeš odborne podložené. 😉
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_web...

iwuskaaa
17. aug 2009

Super téma a teším sa na ďalšie postrehy 🙂 .
Dnes ma "kamoška" zvozila, čo malému nekúpim riadne topánky, či nevidím ako sa mu vyvaľuje noha 😖 . Pri tom malo obuté kožené značkové capačky...no poviem Vám, cítila som sa ako tá najhoršia matka na svete, ktorá nedopraje svojmu dieťaťu kvalitnú obuv 😖 ...
...a teraz čítam, túto diskusiu, ktorá ma utvrdila, že predsa nie som tá najhoršia...

mamutka
17. aug 2009

no, tie male nozky su naozaj ine ako nase laby, to co hodila bihan to presne opisuje, tukove vankusiky....tie kamsi vytlacat klenbou v tomto veku? 😕 to uz aky lekar povie ze boty s klenbou pre malicke dieta, ten co ma rady ako, kojit striktne po 2 hodinach a pod? skonci skolu a dalej mu vzdelavanie nic nehovori 😔 par desatroci omiela stare veci a mamicky su domotane...

tinka19
autor
18. aug 2009

ďakujem za všetky vaše rady a postrehy...zase som sa niečo nové naučila 🙂 😉

jankapiknova
18. aug 2009

my sme tiez vcera kupili malemu nove topanocky,lebo zachvilku sa uz rozbeha a hladala som hlavne aby boli kotnikove na prve chodenie aby mal pevnu nozicku a klemba tam tiez nieje viditelna ale pytala som sa a su ze vraj dobre,kupila som ich v detskom obchode.
a k tym capackam,podla mna su to topanocky pre deti ktore sa este nestavaju na nohy len do kocika,teda ja osobne by som nedala malemu capacky aby sa ucil chodit. nie su to topanocky na chodenie. 😉

jananinka
18. aug 2009

jankapiknova suhlasim s tebou, my sme mali na capackach aj napisane, ze nie su urcene na chodenie

nikollette
18. aug 2009

To je jasné že capačky nie su na chodenie 😉 😉

jananinka
18. aug 2009

No ale ako vidis vyssie, tak kazdemu to jasne nie je 😉

jankapiknova
18. aug 2009

na capackach uz len na pohlad vidiet ze dieta v nich nema pevnu nozicku a o podrazke uz ani nehovorim... 😉

klaudia74
18. aug 2009

Ale veď presne o to ide, nech nemá natlačenú nožičku do niečoho pevného, nech sa prirodzene vyvíja a zosilňuje sa. Náš malý iné topánky ani nemá len tie s mäkkou podrážkou a je maximálne spokojný... 😉

jankapiknova
18. aug 2009

to je na kazdej mamicke ako sa rozhodne ale topanocky na prve chodenie(nie samozrejme capacky) nie su z tvrdej koze aby dieta malo neviem jaku nohu nacapanu v tom ale nebudem to tu rozpisovat, ja som precitala o topanockach xxx clankov ale v kazdom je upozornenie nie capacky a ako napisala jananinka na vacsine capaciek je napisane , nie je urcene na chodenie,je to viac menej image pre dieta do kocika 😉 , ale my sme ani tie moc nepouzivali lebo v tychto teplach mava noziny na boso 🙂

klaudia74
18. aug 2009

jankapiknova, súhlasím že sa každá mamička musí rozhodnúť sama, podľa mňa majú mať ľudia svoj názor na veci, aspoň sa o to snažiť, a nerobiť veci len preto lebo to niekto iný povedal... 😉
Len by som upresnila, že na topánkach Liliputi je napísané, že sú určené, dokonca odporúčané na chodenie. 🙂

iwuskaaa
18. aug 2009

Ja som tiež nemyslela také tie capačky s úplne mäkkou podrážkou, to je jasné aj mne, že sú nie určené na chodenie (jananinka, zrejme si tým myslela mňa 😖 , že niekomu to jasné nieje...)
Kúpila som topánočky v zdravot. potrebách, s mäkšou podrážkou, ktoré sú výlučne na prvé krôčiky a odporúčané lekármi, tak zrejme som urobila dobre. 🙂

jananinka
18. aug 2009

iwuskaaa, neber to osobne 😉

iwuskaaa
18. aug 2009

Jananinka: vyriešené 😉

helad
29. mar 2010

Včera som videla Pediped, predávali ich v Kike, no úúúžasnééé! 😵 Museli sme kúpiť hneď dva páry. 😀
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
A keď vidím ten rozdiel, ako sa malému chodí v týchto a ako v pevných, čo sme skúšali v obuvi, tak pre mňa niet o čom...

dadis
29. mar 2010

helad...tiez som sa rozhodla zacat u Sasky s nimi, pri starsom Matkovi som nemala dobre skusenosti s klasickymi "kotnikovymi" a ..zatial ich ma iba pre paradu, lebo sa este nestavia na nozky...ale tesim, ked uz v nich bude "capkat"...D 😀

ceja
30. mar 2010

este som sa nepozerala po topankach, takze mozno blba otazka.. ale kde predavaju liliputi? len cez net alebo v lekarnach al. obuv,...? dik

klaudia74
30. mar 2010

ceja, zatiaľ len na nete.

juliagregor
30. mar 2010

ahojte,
môj malý má tri a pol roka a jednu nôžku má plochú, tak už máme ortopedické vložky 😖 a to sú už riadne klenby...