Veľkosť nožičky. Akú veľkosť má, keď začína chodiť?

luciar79
20. júl 2008

Akú veľkosť nožičky majú vaše deti? V roku? aj staršie? Chcela by som kúpiť nejaké cez internet keď je akcia a neviem vôbec čo mám čakať. aká veľkosť keď sa začína chodiť.....

sirinka
20. júl 2008

luciar79 kazde moze byt ine, najlepsie, ked zmerias nozicku, kolko ma cm. kazda znacka topanok ma trosku ine tie velkosti, bohuzial. na internete vacsinou maminy tiez pisu, kolko je vnutorna dlzka. nasa teraz nosi 21 a tie jej presahuju o centimeter.

luciar79
autor
20. júl 2008

jasné že nôžku by som potom omerala.ale ja som chcela kúpiť už teraz, ved niektorým na mmb sa nedá odolať. Veľkosť 19 je teda asi dosť malé.

kamilecka
20. júl 2008

My sme tie nosili cca 21,20 sme mali tiez ale to bola mozno max 2 tyzdnova zalezitost 😀

lienka55
20. júl 2008

Moj maly ma 11mes. a uz asi 2mes.nosime 18 sandalky,su nam akurat.Na jesen mame kupene 19 a mali by nam byt dobre.Je to individualne jedno dieta ma vacsiu ine mensiu nozicku,ine ma vyssi priehlavok.Myslim si ze najlepsie je vyskusat topanocky.

grmitko
20. júl 2008

nasi mali v roku 20 nozku, teraz maju dva roky, a nosia 23 ale aj 25 zavisi od vyrobcu, kazdy inak vyraba, jedny su im dobre 23 a ine musia mat 25, takze tazko povedat, ale podla toho meradla v obuvi maju 23 🙂

kasis
20. júl 2008

V 11mes nosil Matko topanocky-papucky asi c. 19, potom nastal nejaky spurt, alebo co, bo sme momentalne na cisle 23 a dufam,ze sandalky mu do konca leta vydrzia 😝

milhaus
21. júl 2008

ma č. 24, sandalky su na doraz a botasky tiež ale to sa mi neoplati do jesene kupovat už ked odhadujem že to ešte mesiac vydrži a potom jej kupim až na zimu lebo čo som dostala čižmy si myslim že jej budu male, ani raz sme ich nemali na nohe

danu
21. júl 2008

my mame rok a nosime 21 😉

yesno22
21. júl 2008

momentalne 21 sandalky a tenisky uz 22...iny vyrobca, trosku rozdiel v dlzke...papucky mame 20,5 su nam len len...nastastie maju volnu spicku, takze prsty netlacia, ale dnes ideme kupit vacsie 😉
ja osobne by som cez net topanky na chodenie nekupovala... 🙂

julca80
21. júl 2008

My nosime 21tky ale co chvila musime zmenit na 22. 😅

marorlinko
21. júl 2008

kazde dieta ma inu nozku ako tu uz bolo pisane, moj ma rok a pol a kupujem mu c.24 co je tuna c.7, niektore ponosi este aj 6,5, takze nato sa spoliehat neda. kup vacsie radsej a ked budu velke, tak nozka rychlo vyrastie a ponosi neskor ich.
viem, ze nie kazdy si moze dovolit kupit nove topanky,ale ja topanky po inich detoch by som nekupila, koli chodidlam, topanky mozu byt dost vynosene a malo pevne, co moze poskodit len nozku dietata.
lepsie je,ked ten tovar vidis a mozes chytit,ako ked ho nevidis a kupujes od niekoho z druhej ruky.

lencici
21. júl 2008

tak moja má rok a tri týždne a má nožičku 19 takže je to u každého dieťatka iné

milhaus
21. júl 2008

tenisky mame 28, nepremokave topanky 25 a sandalky 24, ale to je čislovanie nablbo, asi ma 24, konečne sa jej teraz spomalil rast nohy, sak na jar jej noha narastla za 1,5 mesiaca o číslo

psyxooo
21. júl 2008

moj ma 22-23, a kamaratkina dcerka 19, takze to je dost velky rozdiel, jej dcerka je dokonca o mesiac starsia

danuska24
20. sep 2008

9 mesiacov - 20

monkula
20. sep 2008

Jarko, 6 rokov, 32-ky
Chiara 20 mesiacov 23-ky

marorlinko
21. sep 2008

moj maly nosi teraz 24 topanky by mali vzdy byt vacsie o centimeter , zimne topanky nosi zase 26, takze to zalezi aj od typu topanky, ja co som mu objednavala, tak problemy som nikdy nemala, kedze som vedela ake cislo nosi a vzdy o cislo vacsie som kupila.

tamarka
22. sep 2008

Tamarka 22-23, Emka 30-31

bibinka
22. sep 2008

Filipko 3r- 29
Alexko 1r- 19

odporúčam obkresliť nôžky na tvrdý papier,vybrať tú väčšiu (nohy sú prirodzene rozdielne veľké, tak sa nezľaknite), zmerať a nosiť so sebou. Kupovať o 1-1,5cm väčšie. Ak kupujete cez net, možno sa dohodnúť s predávajúcou(mmb) nech vám zmeria dĺžku vnútornej vložky(korektná predávajúca to urobí).
Lebo každý výrobca má v dnešnej dobe iné číslovanie 😖

zuzka80
4. okt 2008

Laurinka teraz nosí 20. Keď mala rôčik nosila 18.

ankam
5. okt 2008

my mame 23.baby a ake cislo mam kupit ked uz chcem na zimu?25ci 26?aby vydrzali.........

gabcsi
5. okt 2008

my nosíme teráz 19.ale o 1cm je väčšia lebo doktorka tak odporúčala 😉
ankam podľa mňa by si mala kúpiť tak aby čižmička bola väčšia o tych 1-1,5cm,ale možno že tá 25.bude tiež dobrá,dávaj pozor aj na to že aké ponožky mu budeš dávať.....kúp si tak aby Viktória vyskúšala s hrubšimi ponožkami a aby aj vtedy bola väčšia o tých 1-1,5 cm..... 🙂

ankam
5. okt 2008

dakujeeem.Skusali sme 25,ale iba na pancusku a uz vtedy sa mi zdala ako potapka v tych cizmickach-tak som este preistotu nekupila.Ale asi 25kupim,aby sme neboli na smiech 😀 😀 😀

pietra
5. okt 2008

my sme prve topanocky mali 16,5. V lete nosila 18 a teraz 19 na doma a na von 20, aby sa tam zmestila aj s ponozkou hrubsou. Naozaj je tazko radit, lebo kazde dieta ma inu velkost nozicky a aj mu inak rychlo rastie. Ja si dopredu ani netrufam topanky kupovat, lebo sa bojim, ze bud jej budu velke alebo z nich vyrastie skor, ako sa budu dat nosit. Dopredu kupujem len sandalky, lebo tie sa daju nosit aj ako papuce doma, takze ich vynosi bez ohladu na rocne obdobie

yesno22
5. okt 2008

ahojte...ja nikdy nekupujem topanocky dopredu, pretoze jeden cas sme museli kupovali papucky kazdy mesiac a teraz uz 5m mame rovnaku velkost 🙂 v roku mal velkost 19, teraz 22 😉

oliolijanko
5. okt 2008

my mame v 16. mesiacoch topanky 24, a to sme mali este v lete sandalky 20. takze dopredu a bez skusania by som nic nekupovala. radsej usetrim na obleceni, ale topanky kupujem kvalitne a vzdy nove.

sassi
5. okt 2008

Luciar, dopredu sa topánky kupovať moc neopaltí, terba skúšať, deti majú rozne velke nožky aj rozdielne rýchlo rastú, a niektoré majú baculaté, alebo vysoký nart, a topky musiš kúpiť podla toho ... navyše každy vyrobca ma ine číslovanie, terba sa riadiť skor premeraním vnútra (napr. ADIDASY su menšie ako naše topánky a rozdiel može byť až 2 čísla!!!)
ale orientačne, dcerka mala v roku č. 21, a potom čo sezona o číslo väčšie - teda sandalky 21, poltopky 22, čižmičky 22/23, jarné 24, letné 24/25 atď

a syn mal v roku 22, a aj mu noha ovela rýchlejšie rastie, napr. číslo 24 sme doslova "preskočili" a teraz ma 19 mes. a číslo 25, na zimu asi 26 (vnútro tak 15,5 - 16cm)

sassi
5. okt 2008

a pri skúšaní treba dieťa postaviť, nožka "narastie" aj o centimeter, ked dieťa stojí!
topky by mali byť o 1cm väčšie ako je dlžka nožky

a dcera ma 7 rokov a nosí 36-ky ... to už je damske číslo, neviem, ked zoženiem zimné čižmy ☹ teraz nmosí trendove ADIDASY, lebo ani topánky som nezohnala ☹ Ona ma totiž tu nožku ešte úzku, ale dlhú

hilaris
10. nov 2009

Zdravim, nosia nektore vase deticky topanocky Liliputi? Moja 7 mesacna bambulka sa zacina staviat na nohy tak jej chcem na zimu kupit tieto topanocky ale nie som si ista velkosou. Vsetky topankocky su jej male. Zda sa mi ze ma velku nohu.. ona sa cela nejak moc ponahla. Obujem jej len cislo 20-21 ale neviem ci sa mozem spoliehat na to znacenie. Dlzka nozicky v cm je 11. Na stranke ale uvadzaju ze 11,3 cm je velkost 17-18 a 12,6 cm je 18-19. Mozem jej kupit tie 20-21. Nebudu jej az moc velke na prve kroky?

lenka1smejka
10. nov 2009

nekupujem tie co si pisala ale moja mala ma 21 a uz su jej male