Pranie detského prádla. Ako ho periete vy?

michaela_bupi
31. okt 2014

Ja som celé 2 roky prala prádlo môjho synčeka separátne, v špeciálnom detskom pracom géli, ktorý bol bez alergénov a akýchkoľvek chemických látok (bielidlá, fosfáty). Dávala som veľký dôraz na to, aby prací cyklus bol dosť dlhý a dobre prádlo prepláchal. Aká je vaša skúsenosť?

foolie
31. okt 2014

Persil sensitiv a avivaz Lenor biely babatkovsky a ten aj na nase pradlo a pekne vonia 🙂 ked bol malicky prala som zvlast ale teraz uz spolu ovsem nie s velmi spinavym pradlom

sisaka
31. okt 2014

pri prvej dcere, pred 16 rokmi som sa s tym babrala a pouzivala som nejaky prasok na detske veci, nazov si nepamatam, pri synovi 6 rocnom od zaciatku veci prane spolu s nasimi len v teplej vode (asi 30 stupnov na Sk?) 😀

reni1512
1. nov 2014

@seemani v DM drogerke, v Tescu maju, ak je v akcii tak 2x 3l tekuty prasok za 9,9e 🙂 oplati sa kupit tak, inac stoji jeden 10e.

michaelamilan
1. nov 2014

@ichbinich neboj, niesi exot......ja som to tiež nepreháňala......prala som malému osobitne do 4mesiacov v Persil sensitive a bez aviváže, mne totiž prídu moc parfumované a nechcela som aby malého z toľkej vône bolela hlava.... Každá druhá je po-sraná z prášku, ale to že to potom voní a môžu deti plakať aj z toho asi nikoho nenapadlo 😀 Takže my bez aviváže a potom klasika prášok Persil 🙂

nadulka88
1. nov 2014

@sonetta tiez stale periem osobitne a nechystam sa to tak skoro zmenit 🙂

bozenkad27
1. nov 2014

Ja malej stale periem osobitne, len v prasku- bud lovela alebo persil sensitive a tak mi to vyhovuje 🙂

sonetta
1. nov 2014

@seemani ja tiez nezehlim. malej som zehlila asi do pol roka. nam nezehlim uz asi 6rokov. ale to pradlo jej proste periem zvlast. nepride mi v pohode davat dokopy mm smradlave ponozky a o oblecenie z prace dokopy s malej vecami. alebo jeho ofajcene veci. ano viem, ze sa to vyperie, ale proste to tak citim.

seemani
1. nov 2014

@sonetta ponožky periem aj ja zvlášť..iba samotné ponožky. a mužove veci z práce tiež zvlásť... ale ostatné, naše oblečenie, uteráky, postelné prádlo a tak periem spolu aj s malého šatami...

meluela
1. nov 2014

to mate tolko vela tych veci ze ich mozte prat kazdemu zvlast? lebo mne pride divne dat do pracky len tri detske teplaky a dve tricka, niekolko ponoziek a pyzamo ...a kym sa to nazbiera tak uz v pradelniku nic neni a bol by problem ... takze jedine to hodit spolocne ... a ani celkom nerozumiem tomu preco by sa nemohli prat detske teplaky spolu s mojimi ... asi je to ine ked niekto donesie olejove monterky ci prepoteny ubor, ale normalne zaspinene oblecenie nevidim dovod pre dieta starsie ako pol roka-rok prat separatne

syrik
1. nov 2014

@seemani To na 30- tke peries aj uteráky, aj obliecky A ešte aj so oblečením spolu??

sonetta
1. nov 2014

@meluela no nam sa teraz toho nazbiera dost. malu sa snazim odplienkovat, ale kazdu chvilu je pocikana, takze za den sa toho nazbiera naozaj dost. s muzom mame denne ciste tricka. neobleciem si na seba prepotenu vec. takze ono sa to nazbiera. ja periem 2X do tyzdna 2-4 davky. pracku je doslova narvana.

michaela_bupi
autor
1. nov 2014

Mile mamicky, dakujem za vsetky vase skusenosti k teme Pranie detskeho pradla 🙂, vsetky su pre mna zaujimave a ocenujem aj vase vzajomne odporucania a rady...