10 ročná dcéra stále klame. Čo mám robiť?

maca28
9. jún 2008

ahojte,trocha sa bojim s kozou na trh,ale moja 10rocna dcera v kuse klame a vymysla si neskutocne hystorky,vysvetlovala,karhala aj trestala za klamstvo no ona ako by chorobne klamala,ci mna alebo kamaratky ci v skole pani ucitelku,zacalo to v prvej triede,teraz uz je tretiacka,som myslela ze je to len take obdobie,no bojim sa ze jej to zostane a bude to mat v zivote velmi tazke..nemate s tym niekto skusennosti?

sestri
9. jún 2008

maca...aj nám naša dcéra klame...má 11...nie je to až také ako u vás,ale dosť ma to ničí.vyriešila som to nakoniec tak,že čakáme na termín u psychologičky...chcem vedieť prečo to robí.vždy sme jej vysvetlovali,že trest dostane nie preto,že niečo urobil,ale pre klamstvo.

jaduska
10. jún 2008

Ja som pred pár rokmi videla jeden film o dievčatku, ktoré takto klamalo. Tam niekto rodičom poradil, aby to zariadili tak, že sa jej tie klamstvá splnili. Napr.povedala,že im zomrel vtáčik, tak oni ho odniesli preč a tak. Niekedy to bolo ťažké, ale nakoniec prišla na to, že tie jej klamstvá sa plnia, tak prestala. Ale bol to len film, neviem, či by také niečo pomohlo aj v skutočnom živote. Fakt asi radšej hľadať pomoc u psychológa. Treba zistiť, prečo vlastne klame. Možno tú jej fantáziu treba iba správne usmerniť - napr.nech píše nejaké poviedky. Čo vieš, možno z nej nakoniec bude dobrá spisovateľka. 😉

bubinko83
24. aug 2010

ghjfg