3 ročné dieťa sa hádže o zem. Čo s ňou?

maca793
11. apr 2009

ahojte, neviem či je tu taká téma, ale ak nie, tak ju zakladám a dúfam, že sa ujme. mám skoro 3 ročnú slečnu, ale v poslednom čase skúša mnoho vecí. hlavne moje nervy. keĎ jej niečo nepovolím, tak sa hodí o zem, a začne silno kričať alebo metať sa. na verejnosti mi to nerobí, ale keď prídeme ku starkej, tak to začne. mám dojem, že si u starkej robí čo chce a doma poslúcha. našťastie. ale vie si presadiť svoje a to sa mi páči hlavne vtedy, keď staršie deti jej robia napriek. dúfam, že z toho vyrastie.

macca5
24. apr 2009

súhlasím, všetky deti ked spia 😔 sú taký malý anielikovia a neviniatka a ked sa zobudia sú z nich malý čertíci. 😝

maca793
autor
25. apr 2009

no neviem ako vaše v tomto veku, ale moja prestáva jesť a robí s toho cirkus. aj starká vravela,že dosť schudla. ja to vidím tiež má čierne vačky pod očami ale napchať polievku do nej je teraz boj o preteky. ale sladké to hej.
dnes sa hodila o zem,že chce ísť na šúchačku ale ke´d som jej povedala, že len keď zje polievku a vyspí sa. a bol cirkus na svete. nedovolila som jej nič najedla sa síce nie veľa ale aspoň niečo a išla spať. teraz išla so starkou na súchačku, takže je spokojná ale prvá vec čo bola keď vstala bola ,že ide sa šúchať.

macca5
25. apr 2009

Aj ten môj má výbornú pameť,ked mu niečo naslubujem tak nikdy nezabudne,ale ked slúbi niečo on tak povie, že je klamár. 😝 .Našťastie nám teraz jesť chutí,strašne vala behá po vonku,asi mu rýchlejšie trávi,alebo je to len lepšie obdobie. 🙂 .My sme pre istotu urobili včera cirkus pri kúpe sandál,nie a nie oprobovať.Proste rev na celý obchod -našťastie sme tam boli sami a natrafili sme na super chápajúcu predavačku. 🙂 .To sa mi ešte nestalo,Samko od nej dostal aj prívesok na klúčenku ZADARMO.Bola fakt super.Sandále sme nakoniec kúpil. 😉

maca793
autor
25. apr 2009

aj vám pília uši od rána ako vstanú až dovtedy, pokiaľ nejdú spať? 😵
moja to tak robí od času čo sa naučila prvé slovo 😀
niekedy je to dobré ale niekedy mi to lezie na nervy 😲

martao
26. apr 2009

maca793,
radšej ju pošli hladnú von. Keď bude vonku pýtať jesť, tak jej vysvetli, že jedlo je doma. Nabudúce bude vedieť aké to je, ked je hladná.

Inak je to normálne, že dieťa neje. Toto robil starší syn.
Zaujímavé je, že to väčšinou robia jedináčikovia. Prostredného to ani nenapadlo.

mayap
27. apr 2009

maca793, môj menší sa naučil rozprávať už ako ročný, v dvoj-troj slovných vetách. síce veľakrát som mu rozumela iba ja, ale kecal ako divý. od roka a pol rozpráva básničky... 😝 non-stop...
a keď príde starší zo škôlky domov , tak mám stereo... 😠
martao, to s tými jedináčikmi máš pravdu, aj môj starší to robil, keď bol sám. nie a nie sa najesť. a fungovalo u nás to , čo si napísala. mladší šrotí neustále... 😉

katka.sa
30. máj 2010

dievčatá som rada že som našla tuto temu, už som myslela že nezvládam výchovu 😢 moj malý je už rok besný, nie, nie, nebudem, nechcem.... večšinou iba predo mnou doma, vonku nemáme problém, ani v obchode vždy sa dohodneme čo kupime a co nie. ale doma je to des. aj ked ho zapajam do všetkeho aby sa unavil, perie, varí, vysáva ... ale aj tak má dokáže tak vytáčať že som občas na prášky. dufam že z toho vyrastie