3 ročné dieťa sa hádže o zem. Čo s ňou?

maca793
11. apr 2009

ahojte, neviem či je tu taká téma, ale ak nie, tak ju zakladám a dúfam, že sa ujme. mám skoro 3 ročnú slečnu, ale v poslednom čase skúša mnoho vecí. hlavne moje nervy. keĎ jej niečo nepovolím, tak sa hodí o zem, a začne silno kričať alebo metať sa. na verejnosti mi to nerobí, ale keď prídeme ku starkej, tak to začne. mám dojem, že si u starkej robí čo chce a doma poslúcha. našťastie. ale vie si presadiť svoje a to sa mi páči hlavne vtedy, keď staršie deti jej robia napriek. dúfam, že z toho vyrastie.

martao
12. apr 2009

maca793,
malá len skúša vašu trpezlivosť. Vie, že babka všetko dovolí. Ja som si s mamou všetko vyjasnila. Platí to čo povieme my s manželom. Pár slzičiek bolo vždy, ale teraz všetko funguje.

Náš- najstarší to robil na verejnosti. Tak sme to riešili veľakrát aj drasticky. Jednoducho sme ho zobrali a odišli.

Skús to urobiť. Ak sa začne u babky predvádzať, zobrať sa a odísť domov aj s ňou. Na druhýkrát ju upozorniť, že ak to začne robiť idete domov.

macca5
12. apr 2009

maca793 prestne ako môj malý, tiež má 3r.,cirkus robí iba doma,nie na verejnosti. Naša nevýhoda je vtom ,že žijeme u svokrovcov.Ked im dohováram,aj tak si robia po svojom.Malý to strašne zneužíva.Vyrastie z toho viem,aj st. syn bol taký,no teraz to obnáša pár nervov navyše. 😉

akejka
12. apr 2009

martao aj moja malá to robila na verejnosti - keď mala vyše 2 rokov a niečo sme jej nekúpili, tak sa hádzala o zem a od jedu sa aj pocikala - naschvál. Prvý raz som to neriešila, ale potom to vždy robila na verejnosti, lebo vedela, že tam ju nepotrestám. Na ďalší raz som jej šupla na zadok (muž od nás utekal preč, že sa hrozne hanbil) a bolo mi jedno, že na nás čumia ľudia. Odvtedy to viac neurobila, lebo zistila, že tým nič nedosiahne.

martao
12. apr 2009

akejka,
nám na zadok nepomáhalo. zabralo až vynesenie z obchodu. odvtedy to nikdy neurobil. mladší také obdobia nemal vobec.

macca5,
nič horšie ako staranie sa svokry do výchovy nemože byť. Moja býva 50 km ďaleko. Keď sú u nej sami ,ich rozmaznáva, ale inak mi nehovorí do výchovy.

cairka
12. apr 2009

jáj maca, ešte bud rada, že si to odbijete v súkromí 😅 my máme doma relatívne kľud, občas skúša, ale to vieme riešiť ... za to vonku chodíme jak pojazdný cirkus, lebo malá je rodená herečka 😠 ona sa plesne o zem a ticho leží, kým nevidí, že sa k nej blíži nejaká akčná babka (prevažne) a potom spustí, jak keby ju z kože drali 🙄 v obchode našťatie ani nepamätám, či niekedy skúšala, skôr ked jej niečo zakážem. už som bola na hranici zúfalstva, tak sme vyskúšali nejaké "veľkáčske" tresty a vyzerá, že celkom zaberajú... hoci ešte to nie je 100% 😅
u nás po zadku tiež nezaberá, to by asi musela byť modrá, aby to zabralo 😅 ona má celkovo vysoký prah bolesti, takže ani pri pádoch a úrazoch nejako moc nereaguje a psychologicky asi reaguje viac na iné, ako jednu po zadku
pevné objatie zaberá, ked spustí rev, že naozaj nevie spracovať emócie, pokiaľ sa plesne o zem z vypočítavosti (dosiahnúť nejaký cieľ) , tak nezaberá ....
kde predávajú trpezlivosť?

macca5
12. apr 2009

cairka,ak nájdeš ten obchod s trpezlivosťou daj info. martao máš pravdu,viem o tom svoje a písať o tom to by bolo na dlho. Moja svokra celý život pracovala v jaslách,s detmi sa vie pekne hrať,ale na vnukov je príliš citlivá.Lezie mi to 🙄 na nervy,no niet iného východiska čo sa bývania týka.Chalani sú fenylketonurici a ona sa s tým nevie zmieriť. 😖

martao
12. apr 2009

Obchod s trpezlivosťou potrebujem aj ja. NIEKEDY.

yukki
12. apr 2009

Aj ja ho potrebujem. kika sa praskne o zem hocikde a ja nemám nervy to bars riešiť, kým neohrozuje seba, iných a tovar, tak si dorobím svoje, nech leží a mraučí, potom chytím na ruky a premiestnim. Ale taký mám dojem, že to už trochu prechádza-alebo je to tým že je leto a energetický výdaj je väčší? Pravdupovediac moja trpezlivosť nebola takto atakovaná a skúšaná spolu za 31 rokov ako za posledné dva.

maca793
autor
12. apr 2009

díky takže nie som sama ale dnes sa znova prejavila, odišla som domov na 1,5 hodinu zobrať ešte nejaké veci a ten cirkus čo robila, no hrôza normálne som myslela, že otec vyletí a jednu jej sekne ale nič. keď som bola na ulici, tak som ju počula z 5 poschodia cez zatvorené plastáky revať a ziapať.

macca5
13. apr 2009

Samko robí najvačší cirkus ked ideme z vonku domov.celá ulica ho počuje,no a náš sused rád rýpe do vecí do ktorých nemusí.Moja odpoved vždy je -volaj sociálku,starám sa o decko.On zabudol ako jeho decká vrešťali,ked sa im nechcelo ráno ísť do školky.Fakt je najlepšie nevšímať si tých ludí na okolo,a robiť si veci po svojom.Samko sa vnútry trochu pojeduje a nakoniec príde a povie, že ma lúbi.Vtedy mu poviem ako je to špatné ked reve a že to už nesmie robiť.Slúbi, že už nebude zlý,no na druhý den je to znova. 😝 Je proste nepoučitelný.Ked sa mu ujde nejaká pod zadok,tak je to ešte horšie.Viac sa jeduje a hádže . 😠

bodka13
13. apr 2009

u nás na vrešťanie doma pomáhalo premiestnenie a zatvorenie do inej miestnosti a keď skončil mohol odtiaľ výjsť,zaberalo to dobre-bol tam sám takže sa nemal komu predvádzať
...teraz sú už v podstate veľkí ale pokusy na vyjednávanie zdokonalili a neposlúchanie tiež pokračuje 😠 -pridali sme zákazy(telka,počítač,...)a pomáha aj počítanie do troch-po 3 prichádza trest 😀 -takže už pri 2 sa učlovečia 😉 ...nebudem niečo opakovať do nekonečna a ešte ďalej 😉

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akejka
14. apr 2009

bodka vidíš teraz ma napadlo, keď mala naša malá cca 3 roky a začala hysterčiť, pomohlo tiež zatvorenie do izby, alebo kúpeľne. Bola tam aj hodinu niekedy, proste dovtedy, kým ju to neprešlo. Dovolili sme jej vyjsť, až keď bola úplne kľudná.

briketa
15. apr 2009

Dievcata, ja mam tri a pol rocneho syna.
Ked ideme z ihriska domov, desat minut pred odchodom mu zacnem hovorit - este desat minut sa budes hrat a potom idem domov. Potom pat, tri, jednu a ide sa. Robim to VZDY a je na to zvyknuty, nemam nejaky problem s protirecenim. Tam nejde o to aby uz chapal presny vyznam casu, ale vie ked zacnem hovorit o minutach , ze pojdeme domov a ziadne vyjednavanie ani nic nepomoze. Pomaha to.
Musim povedat, ze nemam so synom nejake velke problemy, viem ze musi byt fyzicky unaveny a dostatocne zamestnany aby nemal cas vymyslat.
Ucim ho pomahat, umyva si po sebe misku alebo poharik,namiesto televizora mi pomaha mi podavat veci v kuchyni, kraja salat, mixuje a podobne. Spolu umyvame kupelnu, utiera si prach v izbicke, spolu vysavame, polievame zahradu. Mozem to zjednodusene napisat, ze pomaha dodat im pocit dolezitosti. Citi sa tak hrdy a je spokojny.
Maly nema vela hraciek, hranie na pocitaci nepozna (nerobi to nikto v rodine) je zvyknuty, ze veci dostavame len na sviatok a tak nemam problem v obchode, ze by nieco neodolatelne vyzadoval.
Chodime vela von, plavat, behat, loptove hry, vencit psov, sme naozaj vacsiu cast dna vonku a tak je uplne kludny lebo nema prebytok energie.

martao
15. apr 2009

Dúfam,
že aj druhé dieťa bude takéto poslušné. U nás bol problém len s najstarším. Druhý syn je ako Tvoj. Pokojný, poslúcha takmer na slovo.

giza
15. apr 2009

Najhorsie som prezila pri druhom synovi a mal iba necele 2.roky a nevedel este rozpravat poriadne, bolo to velmi tazke - hlavne na verejnosti to zneuzival (ludia sa na mna pozerali akoby somho z koze drala alebo co)..ani s jednym dietatom som take nezazila...nic u neho nezaberalo ....a zotrvalo mu to skoro do 4,5 roka....jasne ze to nebolo kazdy den ale ked sa pritrafilo, tak to stalo za to....nastastie to postupne odznievalo same ale chvile kedy v cukrarni taketo urobil boli take prene, ze aj muz usiel co sa tak hanbil 😠 a to sa dnes uz na tom v celku bavim, ale ked najstarsi potom bol z neho taky uplakany a chcel ho predat inym ludom, tak to uz bola sila.... 😔

yukki
15. apr 2009

giza 😀 😀 😀
U nás je najnovší hit ku všetkému predpona ne- (nech sa páči. NEPAČI! Zavri dvere. NEDVERE! Obleč si už gaťky. NEGAŤKY!!!) bohužiaľ aj v konaní, nie len slovne 😝

giza
15. apr 2009

😉 negaťky.... 😀

inak aktualne zacina moja najmensia mat uz cca 2-. tyzdne taketo stavy (vzdoru ale v ovela miernejsom ponati) a veru uz ked viem, ze je to hlavne o vytrvalosti mojich nervov, tak mam pocit ze sa rychlejsie vytocim 😨 ....(nepomoze ani spomenut si na tie horsie chvile)...ale pomaha mi v tom moja najlepsia priatelka -COKOLADA- pridava mi to na "krase" i hmotnosti.... 😖 - hlavne ze uz zacinaju dni na bicykel ...trosku telo rozhybat...
😉

mirko06
15. apr 2009

baby, keď to tak čítam, som si myslela, že iba náš mirko je taký 🙂
ale som sa škodoradostne potešila, že v tom nie sme sami.....

napriek tomu, že má malý veľa pohybu, že ho necháme, aby nám so všeličím pomáhal a snažíme sa s ním hrať, čo najviac, tie scény niekedy, no hrôza....

neťem, nejdem, pfuj sú u nás momentálne najpoužívanejšie slová... fakt nás to stojí kopec trpezlivosti a nervov, ale myslím si, že po zadku nepomôže...

aj včera si ho manžel dovolil zobrať z vláčika, ľahol si na zem a kričal a kopal, no scéna poriadna...
ja si ho vtedy snažím nevšímať, ale manžel vždy stratí nervy, lebo na neho pozerajú ľudia...

niekedy je strašne zlatý a rozumný, dá si pekne povedať, ale niekedy.... veď to poznáte 😎

vraj je to prvé obdobie vzdoru, keď si dieťaťu formuje osobnosť a skúša kto z koho...
zatiaľ mi to tak vychádza, že vedie vysoko na body 🙂 🙂 🙂

macca5
15. apr 2009

mirko06 ,píšeš presne o našom Samkovi. 😉 Samko má pohybu až až,takisto ho zapájame do rôznych aktivít,ale on má energie ,no proste neviem kde na to chodí.Dnes mi logopedička povedala,že máme začať pracovať na disciplíne,nech si nepresadzuje stále len to svoje,pretože odmietal spolupracovať.Zabudla však dať recept. 😝

yukki
15. apr 2009

Nuž, briketa, bolo by skvelé keby takýto prístup fungoval na všetky deti s rovnako skvelým účinkom! To by nám bolo sveta žiť! 😉

mayap
15. apr 2009

aj môj mladší, akurát trojročný 😠 vyvádza presne to o čom ste písali. akurát na verejnosti sa nehádže o zem, ale zato vie pišťať ako divý... a začal s tým v ani nie dvoch rokoch...
pritom starší bol ako anjel, aj v hračkárstve sa s ním dalo dohodnúť a vedel si vybrať len jednu hračku a bez kriku , plaču, vyjednávania... síce rozhodoval sa aj 15 minút ale povedala som si , že keby aj pol hodinu je to v pohode... na verejnosti nerobil žiadne scény no zlaté dieťa...
teraz sú rovnaký obaja, starší reve za hocičo, mladší piští a ja som zrelá na psychiatra... 😠 😀 😀 😀

macca5
16. apr 2009

Ked vedia tie naše deťúrebnce tak dobre výskať nedáme ich do Lúčnice?

mayap
16. apr 2009

môj vie aj ako tak tancovať a rád ukazuje holý pupček, asi bude detvanec... 😀

mirko06
21. apr 2009

...ja som hlavne zistila, že mňa poslúcha viac ako manžela, keď sú tí dvaja sami spolu doma, koniec sveta, manžel je pomaly na prášky 😀 😀 😀

macca5
21. apr 2009

u nás sa situácia trochu lepší,manž. je viac zaneprázdnený som s ním viac sama a lepšie ho ovládam. 😝

giza
23. apr 2009

momentalne sme v tomto smere s najmladsom "velmi dobre", lebo uz tyzden prekonava nejaku brusnu virozu s horuckami a je ako mrtvolka 😢 ....ale kam ju dam tam je, opat vychutnavam chvile ked bola malilinka.......a teraz si clovek uvedemuje naplno, ze nech je akekolvek zive, len nech je zdrave! 😉

mayap
23. apr 2009

ja musím do malého 2-krát denne pchať tabletky kvôli refluxu a ten cirkus okolo toho... 😝
no malý si uvedomuje, že liečiky musí , a aj tak skúša či naozaj... a ja viem, že nesmiem povoliť.
no ale na tie jeho jedovité chvíľky momentálne nezaberá nič, ani keď odídem z miestnosti, ani dohováranie, ani zakazovanie. už som povedala, že sa zbalím a na víkend odídem k mame a deti nechám mužovi, ale on nemá šancu to zvládnuť a prvé na čo by sa vykašľal by boli lieky pre malého... 😒

mayap
23. apr 2009

čert konečne spí... 😠 . dnes sa predviedol dokonale. trištvrte hodiny revu som u neho ešte nezažila, ale všetko je raz prvýkrát, že 😀 😀 😀 😀 😀 😀
teraz, keď spinká, vyzerá tak nevinne... ale keď vstane, tak mu ani z očiek nehľadí nič pekné... 😠 . viem, že tým človek musí prejsť, ale niekedy je to poriadne ťažké a veľmi pomáha to , keď zistíme, že v tom nie sme sami. a každé dieťa sa raz učlovečí.... 😝