Ako docieliť, aby sa pýtal na záchod?

kvetinka31
9. máj 2009

Ahojte mamičky, nevie niektorá poradiť prosím? Môj malý 2 a pol ročný už 2 mesiace nosí slipky a chodíme pekne cikať a kakať na záchodík alebo do trávičky, ale vôbec sa nepýta sám. Vie pekne dlho držať, takže sme väčšinu dní bez nehody, ale ak ho nedáme preventívne na záchodík aspoň raz za hodinu, tak to pustí do slipok. Keď sa ho pýtame, či mu treba, vždy povie nie. Pár krát som nechala, nech to teda pustí do slipok a nech je v tom mokrom alebo pokakanom, ale stojí jak soľný stĺp aj 15min, lebo mu to vadí, ale nabudúce sa sám zas nevypýta. Už som skúšala aj také, že slipky sú smutné, keď sú mokré. Ale to na neho neplatí. 🙂

bashka
9. máj 2009

co tak odmenu zakazdym, ked sa vypyta? Take na deti dost zabera 😉 A nech si sam povie ze co...teda ak nie je moc narocny...alebo mu ty slub nejaku sladkost co ma rad...potom postupne prejdes k tomu, ze ak sa bude pytat sam cely den tak dostane nieco vacsie atd...no skus

petrastudent
9. máj 2009

Kvetinka toto je presně náš prípad. My už jsme od januara bez plienky a uspěšně skoro bez nehod- ale nepýtá se. Ale poslední měsíc už se to zlepšuje už se někdy vypýtá a nebo když je nahý ta si chodí sám podle potřeby. Vydrž a bude líp, alespoň to si říkám já, pomalu ale jistě se to zlepšuje. Já jsem ráda, že je bez plínky- což hodně dětiček v jeho věku plínky ještě nosí. A zbytek už nějak dopylujeme. Vydržte- jsem moc ráda, že nejsme sami! 🙂

renatam
15. máj 2009

Keď sa ešte nepýta na záchodík, znamená, že ešte na to nedozrel. Keď príde čas, popýta sa a neboj, bude to už čoskoro.

macca5
16. máj 2009

súhlasím s renatam,chce to čas.Aj náš malý bol taký istý. 😉

miriam17
16. máj 2009

baby a na noc to ako robite?my sme odplienky len par tyzdne ale zatial musim poklopkat vsetko jevporiadku...aj vonku...lenked ide vecer spinkat tak davam preistotu....ako to robite vy?

ivushka
16. máj 2009

ahojte, nase 2,5rocne dvojicky to zvladli vyborne za par dni.. ema sa nepyta, ale sa rovno sama vyzlecie a spravi, co potrebuje 🙂 ale kubkovi musim tiez stale hovorit.. max. si chyti pindura alebo si drzi zadocek, ale nepovie nic.
zaviedli sme odmeny, za cikanie lentilka, za kako mini tablicka cokoladky 🙂
skor riesime to, ze kubko si pomerne casto cvrkne do slipkov zopar kvapiek... ked to ustrazim a pytam sa ho casto, tak to nerobi, ale ak to necham na neho, zacne sa skrucat az ked ma ciknutu kvapku...
a tiez neviem, kolko im mam davat za den pit. lebo ak piju viac, tak je to kazdych 20 minut.. no hadam to chce len natrenovat zvierace.. 😀 dospeli chlapi to dufam nerobia, chichi 😠

beljanka
16. máj 2009

ahojte. moja Emka sa pýta kakať od 1,5r, no cikať nie.bude mať za dva mesiace dva rôčky. rozmýšľam, že cez leto, keď bude horúco ju nechám pobehovať len v gaťkách bez pampersky, a keď sa pociká tak zistí, že to nieje nič príjemné. no uvidíme.

renatam
21. máj 2009

Moja má 2 roky a keď jej dám pampersku v pohode sa do nej pociká aj pokaká a nič nepovie. Ale keď má gaťky, tak sa pekne pýta. Najprv som jej gaťky dávala len doma a von sme nosili pampersku / bolo zima/, ke´d sa oteplilo, aj von sme išli len v gaťkách- pár krát -hlavne spočiaku a keď mala pančušky- sa pocikala, ale mala som náhradné vecičky. Teraz sa jej vonku často pýtam, či jej netreba, ale už sa nepociká.

lienka79
22. máj 2009

no to ako-keby som citala o nasom synovi..mame doma uplne to iste..vzdy povie,ze nie, ale ked ho posadim,tak sa vycika.Ked "pozabudnem"..staci pol hodka,uz nacvachta do slipov a chodi potom jak Robocop..vadi mu to
System omenovania nefunguje,nakolko sa este NIKDY nevypytal...ale vie,ze bude odmeneny...slubila som mu auto,aj starka...A ked a vykaka,ked ho dam ja,dostane kinderku...takze chape...
S rozpravanim problem nebude,nakolko od roka rozprava 😎

kvetinka31
autor
24. máj 2009

Dakujem za vsetky rady. Lienka, vidim, ze v tom nie sme sami 🙂. U nas tiez odmenovanie nefunguje, lebo akoby na to vzdy zabudol. Takyto stav trva uz asi 3 mesiace a mame take male lastovicky nadeje - uz sa par krat pytal, ale asi tak vypyta sa raz za 3 dni. Ale mozno uz mu to pomaly do mozocku prichadza. Uz to neriesim a nevymyslam ziadne finty, ved mu to raz dojde, a snad sa nebude spoliehat, ze ho dame my vycikat do 15 rokov.

lienka79
24. máj 2009

kvetinka....ja som uz rezignovala, doobedu pocoika 3-4 slipy...a pritom si uvedomuje,ze ide potreba,velka urcite..nakolko vzdy chce mat sukromie a vykaze nas z miestnosti,ked to an neho ide...tak dne sho muz posadil na serblik,odisiel a pekne sa vykakal,cize vie..kedy to pride..ale naco sa pytat? A pritom ma slubene auticko, do kt.je uplny maniak 😒
Len keby nebolo treba tolko prat 😀
Tiez si vravim,ze snad do maturity pojde na ten zachod 😅

tamia
26. jún 2009

ahoj,

moja malá sa už pekne pýtala na nočník a na víkend sme boli na výlete a od vtedy akoby uťalo, vobec sa nepýta... popišá sa do plienky. vobec nepovie, že jej treba... a aj ked sa spýtam povie, že neptreba a chvílu na to piša do plienky...
Čo mám robiť? prečo vlastne sa prestala pýtať? Je pravda, že na výlete sme to trochu zanedbávali, lebo sme boli na takom mieste /prehliadka zámku, atd.../ že som ju nemala kde dať vypišať.
Ako mám dalej postupovať, nutiť ju, alebo jej to nehovoriť?
dakujem za rady!

zuzidr
26. jún 2009

😕 ahojte,máme to isté doma 😠

kakať sa pýta Emmka už od zimy,lebo mala problémy s kakaním 😅 ale cikať?

ked je teplo,tak nosí suknu alebo šatky bez nohavičiek a to si vonku kvokne a ciká,a doma pekne sadne na nočník a ciká...ale ked je chladno a má tepláky,tak ona aj zakričí:cikááám ale to už má cvrknuté a potom ostatné ešte dociká do nočníky 😅

ale ked pozerá rozprávky na youtube tak aj tanky môžu padať tak vtedy ociká aj sedačku aj všetko.....proste nemá čas sa pýtať 😠 😅

a môžno robím chybu ja.pretože ked niekde ideme automaticky jej dávam plienku,lebo viem že aj ked sa vypýta,tak jej pred tým cvrkne,ved by som musela celú skrinu nosiť zo sebou 😅

lenže madam ide v septembri do škôlky,tak som zvedavá ako to dovtedy zvládneme....

junovka
26. jún 2009

zuzidr, ako keby som citala o mojej Nely 😖 😕

sylvia20
30. apr 2012

my mame to iste, ked ju dam preventivne cikat, tak je to v pohode, ale casto sa nam stava, ze ma trosku pocikane spodarky a ostatne docikame do WC,, takze niektore dni ma pouzitych tolko nohaviciek, co ja za tyzden 🙂 🙂 🙂 🙂
kakat sa pekne vypyta, teda uz mozem povedat , ze vypytala, lebo v poslednej dobe si vacsinou ja vsimnem, ze je cas na kakanie a ked sa jej opytam, povie mi , ze "ano", treba, ale to uz je nejaka ta davka v nohavickach
no, neviem, kto to bude sledovat v skolke, kam ide v 09/2012
von musim nosit niekolko veci na prezlecenie, lebo v zime som jej davala plienku, bohvie, ci som ju tym aj nemylila
tiez si hovorim, ze do 18-ky to urcite bude zvladat a zaroven sa pytam, ako to nejake dieta moze zvladnut doslova zo dna na den, ako som tu citala prispevky mnohych mamiciek?

anjelicek26
30. apr 2012

@kvetinka31 - nas maly sa zacal pytat po troch mesiacoch, na dovolenke, uz som nedufala, ze sa to stane, ale zrazu mu to docvaklo. Inak aj dovtedy bez nehod - ale cisto moja sikovnost - davat pravidelne kazde dve hodiny, kakat chodil uz od zaciatku sam. Takze tak - vydrzat - raz to prijde.

@sylvia20 - my sme oboch odplienkovali metodov bez plienky za 7dni, funguje to vlastne u kazdeho, kto tie pravidla dodrzi. Kto nema nervy, da plienku von,, do auta, na chvilu, no dieta je domotane a vysledok nulovy. Dcerka sa hned po tom tyzdni pytala (mala 20 mesiacov) a Maxi nie, ten sa zacal pytat po troch mesiacoch - 22 mesacny.

memma
30. apr 2012

My sme pomaly bez plienky uz rok a este stale sa nepyta. Jednoducho mi vydrzi aj 4-5 hodiny a ked vidim ze preslapuje tak ju dam vypiskat. Ale nepopiskala sa mi uz velmi davno, jednoducho vydrzi. Cez den jej nedavam plienku vobec a vydrzi, ale to mi az tak nevadi. Skor mi vadi to, ze v noci sa mi nepyta. Na noc som jej prestala davat plienku asi pred mesiacom, pretoze mala stale suchu plienocku. A od vtedy sa mi v noci nie stale, ale asi kazdu 3-4 noc popisa, nerozumiem tomu. Ked jej dam plienku na noc, tak mi krici, ze treba pisat a ked nie, tak sa popisa.