Ako ho odnaučiť cmúľať palec?

kangaroo
26. júl 2006

dá sa to odnaučiť?

escada17
1. apr 2007

baby, moja dcerka v zivote nechcela cumlik ani si necmulala prstek...lekarka mi povedala, ze je velmi vyrovnana povaha, ze je to tym, hm??

maca793
6. apr 2007

moja Sisa od narodenia nechcela cumlík len palček, a to som si všimla, keď mala 3 mesiace, cumlík vypľúvala a dávala si palček.
jednoducho, je to reflex z bruška, keď si detičky cmúľkajú palčeky. niekde som to čítala. 😉

mimma
6. apr 2007

Maca, máš pravdu, bábätko si už v brušku cmúľa palček a tak sa pripravuje na sanie z prsníka. Ja som bola"stará koza", keď som sa odnaučila cmúľať si palec, ja som to hlavne v noci, keď som o tom ani nevedela, viem, že sa ségry koľkokrát na mne smiali, že zasa cumlem...Odučila som sa sama a dosť neskoro, naši sa mi smiali, že keď budem mať frajera, tak sa ráno pri ňom zobudím a budem cmúľať palec...teraz už necumlem 😀 , zuby krivé nemám, ani zničený prst. Podľa mňa stačí dohliadnuť cez deň a v noci nechať kľudne spať, aj s palcom v puse... 🙂

maca793
6. apr 2007

to je to, ž e cez deň si ani nespomenie, že pa
lec existuje. koľko detí vidím von, že si cmúľajú palec, je to ale nechutné. v noci to ešte hej, keď ich nikto nevidí. 😉
toho sa najviac bojím, že sa to bude ťahať s ňou až do dospelosti. a že bude mať krivé zuby, čo by som bola nerada, nakoľko jej teraz idú nové zúbky.

mimma
6. apr 2007

Kto má krivé zuby mať, ani palec cmúľať nemusí...Maca, neboj, neviem o štatistike, kt. by hovorila o tom, že deti, kt. cmúľajú palec, majú skoro všetky krivé zuby. Vieš, aké ja mám pekné rovné?! to by tam ten palček musela mať vkuse, ako zubný strojček a vyvíjať talk na zúbky...Ja si myslím, že je to nezmysel. 🙂

maca793
6. apr 2007

díky to si ma trošku upokojila. 😉

zuz11
16. apr 2007

tak ja mam horsi problem okrem cmulania dudlika, si cumle aj palec a aj ruku ale to ma tak velmi netrapi, mam ten problem ze si cmula spodnu peru 🤐 neviem ci si tym nemoze neako uskodit, poradte 😕 dakujem vopred za kazdu radu a nazor 😵

sani
18. apr 2007

ja mam 5 mesacneho syna a nechce vobec cumel ale ani palec si necumle len vsetko co drzi v ruke. sesternica ma 4 rocnu dcerku a ta si od malicka cmulala palec a robi to doteraz a ma ho uplne vychudnuti. urcite je lepsie dieta odnaucit kym je mensie.

elri
18. apr 2007

moj maly si tiez obcas cmula palec, ale nie je to nejake pravidelne..no ma to asi po mne, ja som si cmulala prsty este na zakladke 😲

gabika146
18. apr 2007

ahojte aj moj maly cmula palec,nechce dudel a este aj ked papa tak doslova zajeda spapa jednu lyzicku a palcek,druhu a palcek a tak to ide dokola.a ked zaspava palcek je v puse kolko razy vypluje dudel a da si palcek 😒

bambulky
3. máj 2007

ahojte,aj moja malá si cmúľa palec.začala okolo 3.mesiaca.nechcela cumel.no keď som prestala kojiť(v 8.mesiaci)a začala piť z fľaše,naučila som ju aj na cumeľ.cez deň ho nepotrebuje a ani jej ho nedávam,no keď zaspáva potrebuje sa nejako upokojiť tak jej dám cumeľ.Keď jej náhodou vypadne strčí si palec do pusy.Takže už to nie je ako zo začiatku a verím,že v pätnástich si cmúľať palec už nebude 🙂

lili91
23. jún 2007

ahojte,
prave som si precitala vsetky rady o "palcekovani"... Nasa Sofinka par dni po narodeni cumlikovala a odvtedy cumlik nechce. Zo zaciatku som sa z toho tesila, no potom si zacala cmulat prsteky. Prostrednik a prstenik supla do pusinky a uz aj spinkala. Asi od 4 mesiaca tieto prsteky vymenila za palcek. Na jednej strane som bola rada, ze je nieco, co jej pomaha celkom lahko zaspinkat, no vsetci mi hovoria, ze sa oduca tazsie ako cumlik. Zacinam rozmyslat, ze by som ju od palceka oducila a radsej nech ma teda cumlik. Neviem si predstavit ako to bude prebiehat ale palcek ma uz cely vycmulani a kedze si cmula zasadne len ne jednej rucicke, neviem ju ani polohovat, takze si to "odniesla" aj hlavicka...

emjee
28. máj 2008

danciacik • 1d, 33tt • Dnes o 12:08
Ahojte. Mám taký problém, že dcérka od malička odmieta cumlík a namiesto toho cmúľa palček. Už ho má fakt v hroznom stave. Pred troma týždňami si nejakým zázrakom dala vysvetliť, že palček sa necmúľa a začala zaspávať s dudlíkom, ale teraz posledné dva dni už zase cumlík nechce a vkuse cmäľa palček - aj cez deň. Poraďte prosím ako ju od toho odnaučiť.

lyongirl • 1d • Dnes o 12:25
ahoj, neviem, ako odnaučiť, ale ja som si tak cmúľala palec ešte na základke 😀 , namáčali mi ho do korenia a pod., ale nezaberalo ☹ . Odučili ma nakoniec tak, že mi kúpili také návleky na palce/koženné/ a to mi každý večer dali na palce. Trochu som si poplakala, ale odučila som sa. Ja som mala totiž problém v tom, že mi rástli trvalé zuby a ja som si ich palcom vytláčala, tak aby som ich nemala krivé, tak som musela prestať. Ešte ma napadlo, existuje taká vodička, neviem, na čo konkrétne je, ale je horká jak šlak, tak tým by sa dalo natrieť palce a odučiť, len ma nenapadá, ako sa volá. Idem to pohladať a napíšem potom.

tu je to:
http://www.hej.sk/parfemy-hodinky/obchod/421251...

aj keď je to na iné, ale účel by to myslím splnilo... tak držím palce, ale možno niekto poradí aj lepšie 😉

slevik • 1d • Dnes o 13:46
Naše dcerka si taky cumlá paleček, když usíná 😖 . Dudlík mi vyhazovala, palec je prostě lepší 😠 . Tak bych taky uvítala nějakou radu, jak odnaučit 😎 .
Lyon - vhodné od 3 let 😔

lyongirl
28. máj 2008

nevšimla som si, že to je až od 3 rokov, lebo známa to dáva asi od 2 rokov a neviem, či aj nie skôr ☹

emjee
15. jan 2009

zelmirka1 • 1d • Dnes o 09:42
ahojte maminy
mate skusenosti s cmulanim palceka ? Moj maly si zacal strasne dudlat palcek, ale naozaj silno a stale.
Cez den sa snazim mu ho vybrat a zabavit ale v noci je to hrozne. Dudlik nechce, ten stale vypluva.
Bojim sa ze si zvykne a hlavne znici palcek. PORADTE !!!

repka • 2d • Dnes o 09:46
Ahoj to je asi nejaká choroba v ZA. Môj malý má skoro 4 mesiace a máme presne ten istý problém. Ja dávam malému do ručičky hryzatko. cez deň to pomáha a v noci máme našťasie kľud. Pá

zelmirka1 • 1d • Dnes o 09:50
jej ahoj repka, vidim ze mame skoro rovnako stare deticky a este sa aj rovnako volaju....
to mas dobre lebo v noci neviem co stym...

u2jana • 1d • Dnes o 11:37
ahojte, pripajam sa k dudlajucim palceka...ide ma z toho porazit, cez den ju este ako tak zabavim, ale robi to aj v noci ked sa prebudi, tak ju radsej vlacim na rukach aby rychlo zas zaspala o cumliku nechce ani pocut uz sme ich vyskusali aspon 10ks ...

basado • 2d • Dnes o 12:27
asi to bude normalne . moja sestra ma 28 rokov a zostalo jej to doteraz

daskak • 2d • Dnes o 12:36
ahjte kocky, no tak moj starsi syn o dudliku nechcel ani lenpocut... a tak copkal palcek... nemal ho zniceny len taky vycmulany... nechtik na nom mal velmi makkucky.... no a trvalomu to do 3 rokov./kym nesiel na prazdniny kmojim rodicom, bezomna/ dodnes neviem ako to urobili, ze po tyzdni bolo pocopkani....

martija • 2d • Dnes o 12:44
ahoj zelmirka,aj my sme zo ziliny a aj nas malinky si dudla palcek cca od dvoch mesiacov.vraj je to prirodzene a robi to vela deti,otazka je,ci prave ten nas to nebude robit do 6 rokov...tak nam drzim palce

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:50
marek bol tiez dudlavy palcekovy a neboj sa ,za chvilu bude potrebovat ruky na ine veci tak sa odnauci.marek asi do dvoch rokov s palcekom aj zaspaval a teraz si uz ani nespomenie.cumlik som nemala ani pri jednom dietati a ty starsi aj tak nosili strojcek na zuby!!!!takze nehajte deti kludne palcekovat ved ich to ukludnuje

emjee
21. jan 2009

cristin • Dnes o 16:59
Ahojte maminy,rada by som poznala Vas nazor na cuclanie si prsteka.Moja mala ma 6 mesiacov,kedze je kojena dudlik nikdy nechcela a ked mala 3 mesiace objavila palcek.Ja som bola stastna,lebo ju cuckanie uspinka.Len teraz az taka stastna nie som,lebo lekarka povedala,ze si znici dasno. Kedze v noci spinka so mnou,casto sa pretaca a stale si cucle prstek,tak preto jej dam prsnik,lebo si myslim,ze mozno je hladna.Poslednu noc som ju dala na prsnik az 6 krat,potom vela cika a bola cela precikana.
Chcem vediet ci mate skusenosti s Vasimi aj starsimi detmi,ci si znicili dasno a kedy prestali s prstekom.
Dakujem

berus222 • 24tt • Dnes o 18:01
ahoj cristin. nemam priamu skusenost, ale kamaratka ma malu a ta si cuca od narodenia palcek. a ked mala palcek uz uplne "rozpadnuty", vymenila ho za iny prst. a ma uz 3 roky. ked sa bola pytat u doktorky, ake to moze mat nasledky a kedy prestane, tak jej povedala, ze je to normalne, ale do 6tich rokov by mala prestat. a ze zubkom to nevadi o nic viac ako cumlik.len keby mala trvale zuby, tak to vadi.

bambusko
21. jan 2009

nas drobec si cmula lavy palcek, od narodenia cumle aj cumlik, teraz uz len na spanie. ale ked je unaveny alebo nervny, tak da palcek do pusy. svokra sa smiala, ze to aj manzel robil. a nema ani zdeformovany palec, ani chrup, ani si neobhryza nechty 🙂

cristin
21. jan 2009

Dakujem berus aj bambusko....moja mala nervozna nie je skoro nikdy,ale cmula ked je unavena.Ja dufam,ze si nebude ani obhrizat nechty ani fajcit.A tiez sa ma lekarka pytala ci si niekto z rodiny cmulal palcek.
Zelmirka,ja mam ten isty problem,ze skoro celu noc cmula,a preto ju davam na prsnik,len tym padom mi chyba spanok.

cristin
21. jan 2009

Bambusko,este ma napadla taka hlupost,kedze aj moja mala si cmula lavy palcek.Vsimla si si ci tvoj syncek je lavak? 🙂

chulieta
21. jan 2009

niektory ludia vravia ze to spravne nie je,ale je fakt ze vela deti sa neakym sposobom ukludnovat budu, a ked cmulaju palcek tak aspon posilnuju panvove dno /tak aspon pozitivum/ 🙂

bambusko
21. jan 2009

cris, hracky berie prevazne do pravej ruky. a nervna zacne byt aj tvoja, neboj nic 😀 zuby, vlastne nezmyselne poziadavky - ako napr. dajte mi ten velky kus jablka so supou ako mate vy, nie tie malicke osupane!!! 🙄 no a co, ze som sa dusil? 😠 😀 😝

zelmirka1
22. jan 2009

cristin
ja prave prsnik v noci moc nedavam, kojim len dvakrat za noc ale palcek si cmula paradne. Casto ho pocujem
ako zacne a potom zaspinka. proste sa tym ukludnuje. Cez den sa ho snazim zabavit a davat do rucicky nieco
ne, alebo aj cumel, ktory moc nechce a niako sa to da uatriehnut, ale v noci je to des. Na noc mu nedavam nic lebo som chcela aby zaspaval pekne bez roznych pomocok co sa darilo do zaciatku a potom si zacal cmulat palcek, mimochodom pravy tak som zlakla aby to nebol zvyk a hlavne si neznicil dasno ci palcek. Dufam ze nedopadneme ako niektore pribehy co tu popisali. Musime drobcekov hlavne cez den zaujat vsetkym moznym aby zabudli.

mkr
22. jan 2009

malá si taky cumlala paleček, ale odnaučila se to prostě to přestala dělat 😉

cristin
22. jan 2009

mrk dakujeme za povzbudenie
zelmirka,pozrela som si,ze tvoj je mladsi,kedysi som aj ja kojila menej a najma sa menej budila...Teraz sa budi kazdu hodinu a pol a stale ten palcek.Dufajme,ze ked budu starsi prestanu.Inac lekarka mi poradila dat jej nejaku hracku alebo prikryvku,nech cucle tu,ale bez uspechu...
bambusko,a to ja sprosta som si myslela,ze najhorsie su prve mesiace a veru je to kazdym dnom narocnejsie...

zelmirka1
22. jan 2009

fiha crispi, no dufam ze nie kazdu hodinu a pol lebo ja som hotova aj ked vstavam dvakrat....aj ked teraz sa budi castejsie ale podari sa mi ho ukludnit ked mu pohojdam nozicky a pohladim celicko a spinka dalej...samozrejme si da palcek a dudle ostosest....papat davam len dvakrat a snazim sa to dodrzat aj ked sa budi castejsie, ved uvidime
ja teraz skusam malu plienku na tvaricku lebo cez den sa mu tazko zaspava a niekedy cmule tu... nakoniec si samozrejme da do ust palec...boze dufam ze sa to neskor odnauci...

cristin
22. jan 2009

zelmirka,ja som dnes v noci nechcela kojit kazdu hodinu a pol,ale palcek nestacil a zacala vrestat...ja ju vobec nenechavam plakat,tak som jej dala prsnik...jedine stastie,ze potom spime do pol jedenastej.Inac jej rastu aj spodne zubky...

zelmirka1
22. jan 2009

aha tak to je jasne ked rastu zubky....uz sa "tesim"

skrecok
22. jan 2009

Ahojte....
moja mamina mala so mnou taky problem...skusala vsetko mozne spolu s kolegynou - lekarkou. Totiz som cmulala palec do svojich 12-tich 😲 az som mala mozole a cumel som neznasala odmalicka. A mam oproti mojmu manzelovi, ktory pouzival cumliky do 1.triedy rovne a pekne zuby 😉 . Je pravda, ze nechty som potom obhryzala, ale moj manzel, ktory pouzival cumliky a nie palec si stale obhryza aj teraz.
Prestala som akonahle som sa dostala do puberty. 😀

Teraz vidim, ze moj maly bude po mne, cumliky neznasa 😅 .

zelmirka1
22. jan 2009

skrecok nestras...do 12 rokov...idem si to hodit....
nuz niektore deti proste potrebuju cmulat na ukludnenie, co uz. Uvidime ci moj maly z toho vyrastie alebo nie
inak v kociku uz dudel sem tam dudle lebo ma rukavicky tak hadam ho sem tam obalamutim a prestriedame to

emjee
8. feb 2009

tulka3 • 2d • Dnes o 13:47
nasa satrsia ma skoro 3 roky a palec stale v puse. dudlik nikdy nechcela. chodi uz do skolky a pochopitelne je stale chora, lebo vsetky bacily idu rovno do pusy. dohovaranie nepomaha..co robit???

alon111 • 3d • Dnes o 13:59
asi nijako ona nato musi prist sama moja ma 5 a pol a stale ho cmula

tulka3 • 2d • Dnes o 14:29
a nie je stale chora? zo skolky a tak?

alon111 • 3d • Dnes o 14:33
je a to je dalsi problem.ona uz nato prisla ze ho nesmie cmulat ale okamzite ked je unavana tak si prstek vopcha do pusiny

tulka3 • 2d • Dnes o 14:42
no nasa ho tam ma stale, ci je unavena alebo nie..viem ze je to drasticke, ale jedna baba mi hovorila o stiplavom laku na nechty..pocula si o tom?

alon111 • 3d • Dnes o 14:51
este nie ale pokial by jej neuskodil mozno by som to skusila

tulka3 • 2d • Dnes o 15:00
bno ja som dala teraz do priesvitneho laku zrniecka z malej chilli papricky velmi stiplavej a na prste to nestipe, az ked sa to navlhci a chvilu cmula, skusila som na sebe..len sa bojim aby si s vlkym prstom nepresla po oku..rozmyslam, ze jej to skusim dat..neviem

alon111 • 3d • Dnes o 15:11
skus to ale vtedy ked nieje unavena aby si fakt nezatrela do ocka a skusim to aj ja