Ako ju naučiť pekne si ľahnúť do postieľky aby si nesadala?

katty137
8. okt 2008

Ahojten už názov témy naznačuje moje trápenie... keď mala naša princezná 8 mesiacov, bola prvýkrát chorá a nakoľko sa budila v postielke každých 10 min., išla s nami spať, boli to dve noci,že aby si nezvykla. bohužiaľ, doteraz spí s nami, čo ju nedokážem dostať do postieľky, reve aj dve hodiny a to má postieľju už vedľa mňa... nedokáže sa uložiť ani sama zaspať, do pol roka bola v tomto úplne vzorová a poslušná. teraz aj keď spí vedľa mňa, tak síce zaspí po dlhej dobe, ale akonáhle sa zobudí v sekunde sedí a plače, lebo sa už sama neuloží a neľahne si, takto sa stále trápime. nedajbože sa prebudí v postieľke, že ju tam prenesiem, to je taký rev, že sa idem zblázniť... pomôžte prosím, poraďte v tejto situácii? ako ju maučiť ľahnúť si či lepšie vôbec si nesadať? už som na pokraji nočnej psychickej hrôzy, nevyspala som sa, čo je na svete... je kojená... ďakujem za všetky čoi len maličkosti... prosím, poraďte ☹ 😒 😢

tamia
8. okt 2008

ahoj katty,
neviem ti poradiť pretože s týmto istým problémom sme začali bojovať cca pred dvomi týždňami. malá doteraz krásne vzorovovo zaspinkávala či to bol denný spánok alebo večerný. dala som ju do postielky pomodlili sme sa, pusa na dobrú noc a bolo. ani neviam ako zaspala. ešte som jej povedala, že sa na ňu neskor prídem pozrieť a ona už krásne hajala. Ale teraz to vobec nejde, nezaspí sama, musím pri nej sedieť a potom ked už navela zaspí, vstáva s obrovnským plačom a hned sedí, takže niekedy sa mi ju vobec nepodarí uložiť aby spala dalej. Nebola ani chorá aani nič iné čo by jej to mohlo narušiť. ☹ je mi to luto, lebo to bolo super, ako pekne zspávala.

daleja
8. okt 2008

ahoj. myslim, ze mala ma stres aj z toho, ze zaspi na posteli a zobudi sa v postielke. asi by som ju neprenasala, ale pockala trosku, nech sa "ukludni" a skusila by som ju dat do postielky neskor a s nejakou hrackou. aj my sme mali obdobie s malou, ze nechcela spat v postielke, len s nami, alebo na rukach. po case to preslo a ona v pohode isla spat do postielky.dufam, ze som ti trosku pomohla. drzim palce. 😉

trixi
8. okt 2008

ahoj katty, my mame podobny problem s nasim malym. Kym neochorel, tak zaspaval a spinkal vzorovo vo svojej postielke. Ked bol chory cca v 9 mesiacoch, vzala som ho k sebe do postele a od vtedy nechce nikde inde spat ako s nami. Okrem toho si zvykol zaspavat tak, ze ma drzi za vlasy. Tak ho musim uspavat ja, pretoze nikoho ineho nechce. Skusala som vsetky rady z mudrej knihy: Kazde dieta sa nauci spat (tak nejak je ten nazov), ale vsetko stroskotalo na tom, ze po hodinovom hrdelnom reve som to uz nevydrzala. A tak dokazal revat vzdy ked isiel spat, ci cez den alebo vecer. A tak som to vzdala, a povedala si, ze asi ma teraz potrebuje, ved nebude s nami spavat do 18tky. 😉
U nas to vyzera tak, ze vecer po kojeni ho idem uspat, zaspi, nechame ho spat vo velkej posteli kym nejdeme spat, potom ho prenasam, zobudi sa, prebalim ho, nakojim a supnem uz do jeho postielky (niekedy s velkym protestom, ale ten netrva dlho) a spi vo svojej postielke az do cca 5.00, kedy sa vzdy zobudi na kojenie, a potom zasa spi s nami, pretoze to uz v postielke odmieta.
Pocas dna vie spat zasa len v posteli, v kociku nezaspi aj keby bol neviem ako utahany. Zasa ho ulozim, pockam kym zaspi (drzi ma za vlasy) a spi vo velkej posteli.
Tak to zatial vyhovuje aj nam aj malemu.
Neporadila som Ti, ale aspon vies, ze nie ste sami, ze su aj ine deticky, ktore svoju postielku nemaju v laske. Predsa pri mame a tatinovi je im najlepsie 😉 .
Neboj, oni z toho vyrastu.

3558
8. okt 2008

ja mam to iste. s velkymi problemami ho dostanem do postielky, musim ho najskor dlllllho cicikat na rukach a az ked zaspi tak ho supnem do postielky. a ked sa v noci zobudi, tak hned veeeelky plac. tak dufam ze aj moj z toho raz vyrastie. 😀

lencici
8. okt 2008

Tak moja to robí tiež 2x v noci ale hneď jej šupnem do pusy čajik alebo mliečko a je hneď ticho a potom zaspinká. Je to divné jakˇže už sedí a ešte ani neni hore a už plače

zabka1003
10. okt 2008

BAby pridávam sa..naša malá tiež toto začala robiť po chorobe, a bol to taký rev, že som sa niekedy v noci chodila von predýchať, takže veľmi dobre viem čo prežívate..
Nechcem strašiť, ale u nás to trvalo 3 mesiace..vstávali sme v priemere 15 x za noc..ja som už bola úplne na dne z toho..
A potom ako prišlo tak odišlo..proste s tým prestala..aj ked sa v noci zobudí, pomrnčí a spí ďalej..
Takže nedávam žiadnu radu, len trpezlivosť, aj ked viem, že pri takom plači sa všetka trpezlivosť vytráca..

katty137
autor
10. okt 2008

ahojte baby, tak veľmi pekne ďakujem... Aspoň však vidím, že v tom nie sme sami... Takže sa vrátim k vašim príspevkom...

daleja: takto sme to skúšali stokrát, aj dlhšie u nás v posteli, potom do postielky, skúsila som jej dať mojkadlo, plienku do ruky, hračku, plyšiaka, s ktorým zapáva od narodenia, moje tričko, aby ma cítila, nič, skrátka nič nepomáha, so všetkým hádže, keď spustí rev, takže si nevyberiem... Skúšam to tak, že cez deň, keď vždy so mnou zaspí, prenesiem ju do postielky a tam sa obúdza, cez deň je to lepšie, aj keď občas plače, ale to tak, že si ma volá, v noci, teda večer, keď zaspí, tak ju tam prenesiem a zobudí sa tak medzi 23:00 a polnocou a vtedy už musí ísť k nám, aspoň takto to skúšam, aby z tej postielky azse nemala strach...

trixi: s tebou toho máme stráááááááááášne veľa spoločného, akoby si písala o nás nie o vás... nielen o zaspávaní spolu so mnou a nikým iným, ale aj to, že sa mi MUSÍ hrať vždy s valsami, teda lepšie povedané, točí si ich okolo prstíkov a potom trhá a trhá a to tak neznášam, ale je to jej ukľudňovací prostriedok a keď sa jej už so slzami odsuniem preč, tak trhá svoje vlasy, otrasné... A kočík? Ani zasvet, nikdy v ňom nezaspí od svojich 6 mesiacov musela byť eľmi unavená, aby tam zaspala a od nejakých 8 mesiacov už mohla byť akokoľvek unavená, ani za nič spať v kočíku, doma potom odpadáva pri ulážaní, čo už zaspí, ešte ani neleží 😀 😝 Ach jo, je to fuška... a ešte keď nám aj tie zúbky lezú a my to teda veľmi dobre neznášame, tak o to to je horšie...

Viete, čo si vravím s týmto ja? Radšej vyspatá a milá mamina a spokojné bábätko, ako trvať na "pravidlách" a byť celý deň, akoby nás niekto trhal celú noc, nervózni ako ja tak aj malá a potom z dňa je rok... Hrozné, skúšala som to 3 noci a radšej sa toho vzdám, aj tak si mylím, že to prejde samo a myslím, že o to to je intenzívnejšie, že chce byť len so mnou, pretože ju kojím... Nemyslíte??? 😉 🙂