Ako malého donútiť uvoľniť nôžku pri obúvaní?

yasmina
16. dec 2008

Ahojte, viete mi poradit ako obut dietatko? Maly ma jeden rok a vobec nechce obut ziadne topanky...museli sme mu na jesen kupit 21 a to ma chodidlo 12,5 cm...a preto take velke lebo len do nich sme mu vpratali nozku...
On pri obuvani stiahne prstiky do vnutra cize urobi akokeby taky mostik a nemam sancu nic obut...aj teraz nam prisli krasne topanocky ortopedicke zdravotne Sane...po kotnikove s kozusinov...
Maxim bez problemov obul a Milosko ani nahodou...doteraz pokial nechodil sme to riesili tak ze mal vonku len ponozky a na to dalsie hrube...ale v jeseni a zime sa to uz takto neda...co mam robit? ako ho obuvat aby uvolnil nozku a dal sa obut? som bezradna 😒 vopred vdaka za odpovede

deina
16. dec 2008

Nas maly tu nozku tie tak ohyba a ani za svet ju neuvolni. Zatial to riesime tak, ze ma na doma topanky, ktore sa daju poriadne rozsnurovat, tie mu obut viem, ako tak dam na nohu a postavim ho, aby do nich vhupol - ked uz stoji, nohu uvolni. A potom na von ma cizmy, ktore su aj na snurovanie, aj maju zips a to boli jedine, ktore si nechal obut, tiez sa daju dobre otvorit, napriek tomu, ze tu nozku ohyba a vobec mi nepomaha.

yasmina
autor
16. dec 2008

deina no my sme take cizmicky skusali vpred na snurky a na boku zips kt. ide uplne dole krasne sa dala cizm aotvorit ale on to stiahne do takeho krcu nemam sancu...on to robi naschval...
a kde si kupovala cizmicky?

deina
16. dec 2008

U Batu. Aj ked ho postavis, to robi? Zvyknem tak, ze ako tak mu tu cizmu natiahnem, poriadne otvorenu a ked ho uz postavim, zatazi celu nozicku.

yasmina
autor
16. dec 2008

postavim ho...ale on noha non stop skrcena...ja neviem ci ho steklit alebo co ale som z neho zufala..pred par dnami zacal sam chodit...krasne doslapuje na cele chodidlo ale len co chcem dat sandalku alebo topanocku skrci prsty a koniec

fifinna
16. dec 2008

yasmina, skus doma v klude ho postavit na papier a obkreslit mu nozicku, aspon priblizne, potom to vystrihni a v obchode vloz do topanky, aby si aspon nejaku taku mieru o topanke vedela.

yasmina
autor
16. dec 2008

no ja viem ze ma 12,5 cm dlhe chodidielko som odmerala ked spal...ale obuvat ked spi sa neda 😀
skusim sa este poohliadnut po topankach co maju z boku zips a v predu snarky u &Batu ma vysoky nart tak aj tam moze byt problem...

martina46
16. dec 2008

no mame tiez takyto problem, ale postavit som neskusala, ona este sama nestoji, skusim ale, nech sa niecoho chyti a tak.