Ako malého naučiť pýtať sa na nočník?

digysa
14. jún 2008

Mile mamicky, mam problem s mojim synom. Uz bude mat pomaly 3 roky a na nocniku kakal asi tak 4 krat v zivote. Kazde rano sa zobudi, s prepacenim, posrany ako delo, pretoze on vstane vzdy skor ako ja. Cikanie mu ide, ale nikdy sa nevypyta a vzdy mu musim prikazat, aby siel na nocnik. Ked sme doma, tak mame 1 nehodu za den, lebo ho kazdu hodinu posadim na nocnik. Ale mimo domu nemam zachod vzdy po ruke a neustriehnem ho vzdy. A to striehnutie ma uz prestava bavit, resp. mam z toho depresiu, ze moj syn, ktory je vo vela veciach vyvojovo popredu nevie sam ist na nocnik. Moj den je nacasovany podla jeho cikania a kakania. Uz sa mi o tom sniva, mam nocne mory z jeho problemu.
Poradte mi nejake vase sposoby, akymi ste vase deti naucili, aby sa pytali na nocnik.

digysa
autor
14. jún 2008

Pre Admina: Viem,ze podobne temy su v batolatach. Ale ja sa snazim riesit problem s nocnikom u starsieho dietata, skolkara.

annaola
15. jún 2008

ahoj, moj sa naucil chodit cikat ked mal nieco po 2,5 roku a dovtedy , mozno preto lebo sme to velmi chceli, uplne odmietal akukolvek zmienku o nocniku,. a dokonca sa tvaril ze nepocuje.potom nas napadlo ze ho skusime motivovat niecim vynimocnym, tak mu tatino slubil velikanske auto a pri kazdej prilezitosti mu to pripominal.skus aj ty- mozno davat odmenu za kazdy uspesny pokus.ked si vytvori zvyk, tak uz odmeny nebudu potrebne.No a maly sa naucil tusim pocas 1 mesiaca pekne pytat.teraz sa mu sice obcas pritrafi mala nehoda, ale to asi kazdemu dietatu.

lenka386
15. jún 2008

Ahoj!

My sme boli donedavna na tom rovnako, maly pozna polku abecedy, cisla do 100, ale o nocniku ani pocut. to som ho chcela dat uz v maji do skolky, ale kvoli plienkam sme to posunuli..On ani na tom nociniku nechcel sedavat, ale postupne (asi po mesiaci prania teplakov a slip) sa vycikal na nocniku, tak sme sa veeelmi tesili.. Teraz sme sa dopracovali do stadia, ze uz sa z casu na cas vypyta aj sam, ale nehody sa stavaju tak 3-4 krat do tyzdna..
No a odmenou boli jeho oblubene lentilky, viem, ze to nie je bohvieco kvoli zubkom, ale uz som bolatiez z toho na nervy, takze som povolila.. Takze myslim, ze je nieco pravdy aj na tom, ze vsetko chce cas a BEZHRANICNU TRPEZLIVOST..
VELA STASTIA..

digysa
autor
16. jún 2008

Dievcata, ja to uz skusam asi pol roka a nic. Ja mu davam za odmenu- lentilky, curkiky, lizatka, zmrzlinu, zuvacku a vsetky dobrotky na svete, ake existuju. Ale on sa nevypyta sam. Poviem mu: "chod na serblik" a on, ze: "nie"....Tak ja mu poviem: "Dostanes dobrotku". Tak vtedy ide na nocnik. Dostane nieco sladke a potom nejde na zachod, az kym zase nema chut na nieco sladke.
Ked ideme von, tak iba na 1 hodinu, aby sa nahodou nepocikal. Ale dnes som mu dala huggies treningove plienky, lebo sme boli dlho vonku. Uz nemam nervy ho dosraneho a docikaneho prezliekat po zachodoch.

Mam mu dat tie treningove plienky, ked sa este nepyta, alebo uz sa k nim nemam vracat, ked nosi slipy??? Co vy na to?

kejka
16. jún 2008

Holky a co na spaní????Já mám zase problém s malým-většinou se v noci počůrá.Už nemám nervy pořád prát povlečení-to bych musela každý den.Gumové prostěradlo je nám na prd,protože se válí po celé posteli.Přes den plínu nemáme už rok.Nejdřív jsem všude sebou tahala nočník-na hřiště,do jeslí-na jinej nechtěl,na návštěvy.Pokud se šlo ven v zimě,tak s plínou,než bych ho vysvlíkla,tak je vymalováno.Teď už konečně chodí na trávu,nočník tahat nemusím,ale zásadně odmítá záchod.Se ho bojí nebo,já nevím.Nějaký cukrátka,uplácení na něj neplatí.Přes den bez problémů,ale spaní......Co se pamatuju,tak prostřední byl taky čuně,ale už si nepamatuju,jak jsem ho to odnaučila.Nebo se odnaučil sám.Budit ho v noci nemá cenu-zkoušela jsem,vyčůrá se a stejně je do hodiny znovu počůranej. 😕 😕 😕
Trenigové pleny jsme taky zkoušeli-vloni,ale neměly pro něj žádný efekt-naučil se fakt sám.Ani už si neříká,svlíkne,posadí se a vyčůrá nebo vykadí. 😉
Holky pořád říkají,že to chce trpělivost,to já vím,ale každá rada dobrá.Díky.

ukana
16. jún 2008

digysa, urcite sa uz nevracaj spat k plienkam, maly by to povazoval za vyhru a nic by si tym nedosiahla, len by si to oducanie oddialila. Maly nechodi do nejakeho kolektivu? Alebo ho nechat doma s niekym inym ako s tebou? Ja som mala skusenost, ze maly sa mi pocikaval, ale ked bol s ockom alebo so starkou, tak sa pekne vypytal na nocnik( mal 2roky). Vtedy som zistila, ze to robi len mne, lebo vie ako na mna 😠 😠 😠

Neskusali ste to? Alebo a zmena prostredia, napr.dovolenka...Nemam nejake osvedcene triky, v podste sme s tym nemali nejake velke problemy, ale nejaky rovesnik, co sa pyta na nocnik, by ho mohol potiahnut v tom, ze by sa zacal pytat..Nejaka skolka aspon na par hodin denne, neskusali ste? Evidentne je uz dost stary na to, aby ovladal mechur, zrejme len skusa tvoju trpezlivost 😒 ako vsetky deti 😠 drzim palce 🙂 🙂 🙂

asitka
16. jún 2008

digysa...tiež som mávala nervy, chcela som dať malého do školky a ešte mesiac pred...sa mi nevedel pýtať...dovtedy som ho nesúrila...lebo každý pokus mi odmietal...a tak som jedného dňa...po dlhej dobe zas vytiahla nočník....a malý sa tam vycikal...no radosti kopec...a na druhý deň tiež...potom si sám nosil nočník....a chcel cikať...a niekedy mu ani netrebalo...potom som mu dovolila, aby si sám po sebe splachoval...keď sme fujku z nočníčka vyliali...tááá radosť...ako vodička tečie...no splachovali sme do zblbnutia...a s kakaním to bolo asi rovnako...u nás fakt zabralo to splachovanie a preto poctivo cikal a kakal, aby bolo čo splachovať. . 😉 len nočné cikanie nám trošku dlho trvalo, tam sme museli na noc dávať pampersové gaťky...

každé dieťa je individuálne...treba mu pomôcť...ale netreba ho siliť...lebo potom to ide asi horšie...veľa šťastia 😉

digysa
autor
16. jún 2008

Tak pekne po poriadku
kejka: Uprimne ja som sa v noci pocikavala az kym som nenastpilia na zakladnu a moja sestra obcas mala nehodu aj ako 14 rocna. Hroza, ked si pomyslim, ze maly bude po mne. Ten igelit, alebo gumove prosteradlo (ako to ty nazyvas) by malo obsiahnut celu postel. Asi ho budes dlhsiu dobu potrebovat. Kedze ja este len riesim denne cikanie, tak asi v nocnom ti nepomozem. Mama mi povedala, ze so mnou aj lekarovi isla a nepomohlo to, casom mi to preslo same.
Ale moj otec cital jednu mudru radu o pocikavani. 2 hodiny pred spanim NESMIES dat dietatu NIC pit. Skus to.

ukana: ok, k plienkam sa nebudem vracat. Uz som si kupila 100 kilov pracieho prasku a keby sa niekde dalo aj nervy si kupim. Syn chodil od 18 mesiacov do skolky. Teraz v aprili sme skoncili a naspat ide koncom augusta. Ale toho sa hrozim. Totiz oni mi povedali, ze deti "trenuju" aby chodili na zachod, ale tak, ze maju urcene presne hodiny, kedy maju cikaciu prestavku. Ale, ak sa sam nepyta, tak mi nedovolia, aby mal maly slipy. Tym padom mi s prepacenim "do*ebu" cele moje utrapy, kedy sme skoncili s plienkami. To ho poriadne domota.

Ma 3-och starsich kamaratov, vsetci maju asi tak 3 a pol roka. Kazdy den mu hovorim, aki su velki chlapci, ako pekne sa sami pytaju cikat. Ked sa s nimi hrame, tak mamicky prosim, aby dali chalanov cikat pred nami, aby to moj syn vidiel. Aj on sa sice vycika, ale to je vsetko. Obcas ho ale podrazdim, ze je babatko a on to neznasa. Hned sa rozbehne na zachod, aj ked mu nic nejde.

No a co sa dovolenky tyka, tak koncom jula ideme na slovensko k nasim, na 3 tyzdne. Ja som chcela, aby uz bol bez plienok a nehody, ked budeme letiet, ale rozmyslam, ze poviem mame: " Tu mas a uc ho ty, ako sa chodi na zachod". Mozno sa tam nauci.

Asitka: na neho nic neplati, ani splachovanie, ani pochvali, ani podplacanie. On sa vie vycikat aj do travy, aj do zachoda, aj na serblik, kdekolvek ideme, ci do obchodu, alebo na plaz, alebo u znamych.....nema k tomu odpor, ale zda sa, ze on je jednoducho totalne lenivy zpratok, co si zlahcuje zivot. Vycika sa do sortiek a povie mi: "Mama ja som sa vycikal".

Dnes isiel na zachod 3 krat sam....zaujimave. 😒

ukana
17. jún 2008

digysa, mozno ta zmena prostredia zaucinkuje, ked pojdete na Slovensko. Pediatricka mi vravela, ze chlapci sa az v troch rokoch oducaju od plienky, Jack ma teda este tri mesiace 😅 , to je u deti dlha doba 😉

Vcera asi cital forum, ze sa na neho stazujes, tak sa snazil 😅 😀

a povedzme si, su to chlapi, lenivi, pohodlni, nas Martin ma 5 a v pohode mi povie, ze ho mam krmit 🙄 😠 😠 😠

kaluha
17. jún 2008

Ahoj baby moj sa naučil bez plienky okolo roku a pol cez den a ešte nedovršil dva a už sme aj v noci spali bez plienky. Ked máte pocit že sa bojí nočnika skúste velký záchod s tým nadstavcom pre deti. Hanba nehanba moj malý začal liest do záchoda s manželom aj s bratom /a občas aj so mnou/ ked isli na toaletu a odvtedy plienku moc nechcel lebo chcel byt ako velký,ako chlap.

kaluha
17. jún 2008

no chcela som tým povedat že skúste miesto odmien sladkostami,výletmi... /ked vám to nefunguje/len tak slovne pod sa vypiškat ako velký alebo často im hovorit o detoch čo pozná že aj oni chodia na nočník... ak ste to ešte tak neskúšali ak ano tak neviem poradit.

kejka
17. jún 2008

Kaluha zkoušela jsem všecho možný,s chlapem tam chodí,ale sám ani náhodou. 😖 😖 😖 A v noci bych ho tam nedostala za boha.Nemůžu ho ani vzbudit,je jak špalek.Když mu řeknu,že bude jak velkej chlap,tak mi na to řekne,že je velkej chlap a tím to hasne. 😠
Digyso mám to prostěrado s gumou po celý posteli,je to přímo pro tohle dělaný,ale jak jsem psala,je mi na prd,páč si leze na peřinu,cestuje po posteli,takže když se počůrá,tak všude. 😒
Na dnešek úspěch,čůral jednou,než šel spát a asi jednou v noci a pak až ráno do nočníku.Nedat mu napít?No to jsem zatím nezkoušela.Když má k večeři třeba oblož.talíř,nebo polívku,tak to zapije.By se uječel bez pití. 😕 😕
Holt se obrním trpělivostí a budeme prostě trénovat.

kili
17. jún 2008

mňa napadlo ísť za psychologičkou, nech poradí, čo s takým dieťaťom. Nie je to žiadna hamba, ale v takej detskej duši sa určite bude vyznať lepšie 😉

filipa
17. jún 2008

Digysa, vobec sa netrap a netrap hlavne ani maleho... ani zdaleka nie je najstarsi, ktory noci este plienky 😉 ako tu uz bolo pisane, chlapci su lenivi a davaju si s tym nacas. to je aj moja skusenost. tiez sme skusali mozne aj nemozne, do zachoda proste ani nepachol a nocnik uplne ignoroval (je proste typ, ktoremu aj vlastne hovi.nko smrdi 🙂 tak nam to totiz odprezentoval). tak som to nechala tak. cikat sam od seba a hned do velkeho wc a bez sedatka zacal v den svojich 3. narodenin. s kakanim to trvalo dlhsie, a co sa nocneho pomocovania tyka, tak stale mame plienku na noc. dufam a verim, ze jedneho dna prestane aj to... nedavam mu vedome pit asi 1-2 hod pred spanim, ale ked si tvrdosijne pyta, no nedaj mu. skusali sme ho aj budit okolo polnoci, ale bolo to este horsie, potom nevedel dlho zaspat a bol uplne hrozny...tak to nechavam na prirodu...ked uvidim, ze sa rano budi suchy, to bude spravny cas na odstranenie "nocnej" plienky..nemam nervy a ani cas na kazdodenne vymienanie a pranie postelnej bielizne..

georgine
17. jún 2008

digysa, nás malý nechtel do 2 let o nocniku ani sůyset a pak najednou po 14dennim teroru sel sám od sebe curat, a pak zavolal ee a slo se, nevim ani jak to prislo ale do 6 mesicu zacal chodit na záchod a nespal s plinkou, v noci jsem ho budila a nebo sem mu nedala pit a pak se nepocural, obcas se stalo ale to se nekdy stane.. a tedka kdy má tri roky uz 1/2roku chodi sám na záchod ale kadení chtel porád na nocnik, az posledni 3 mesice nechodi kakat na nocnik ale sám si nachystá záchod a jde kakat tam, vubec ani nevim kdy je na záchode, protoze on je porádny tak si to po sobe i uklidi a já mu zkontroluji dupku a jdu mu umyt ruce a je to v pohode, v noci se budi sám na záchod.

pisu to jen proto ze jsem nikdy nepreferovala nuceni na nocnik nebo nesmyslne dávání na nocník deti stare nekolik týdnů, a pak jsem se proste rozhodla , a ze zacatku to vypadalo nereálne ale nakonec se to vsechno podarilo aje to sup.. drzimpalce a říkám vydrzet a být dusledná, rpotste si ráno privstanout a dostát sveho ze se vykadí na záchod(nočníka) a myslim si ze vám to vyjde.. 😉

kaluha
17. jún 2008

s tým pitím večer je to pravda, zo začiatku sam ho nenechala nadúvat sa čajom ale teraz už může ked potrebuje pišat v noci tak sa prebere zahlási pišat a ide na nočník samozrejme postojačky lebo po sediačky pišajú podla neho len dievčatá naspet zalahne a spí do rána.Krstný syn ešte pred pár mesiacmi zaspával s flaškou v ruke nevedel zaspat kým nevipil jednu niekedy aj dve flašky a tým pádom musel mat plienku.v otobri bude mat štyri a švagriná síce tvrdí že už spí bez plienky ale svokra býva s nimi a tvrdí opak.tak neviem.možno dáva len pre istotu.a možno sa len švagriná hanbý že moj ako 2 ročný už nepotreboval a on bude mat 4 a ešte stále.No podla mna to nieje hanba lebo deti sú všelijaké ,teraz mám 3 mesačného a on nemusí byt v tomto ohlade taký šikovný ako starší a budem to musiet riešit tak ako vy.

asitka
17. jún 2008

digisa...ako som písala, každé dieťa je individuálne...a možno si sám uvedomí, že byť furt pošťatý, žiadna výhra...mne syna aj detičky v škôlke dosť potiahli, lebo videl, že všetci sa pekne pýtajú cikať, kakať a nejak s tým problém nebol...pani učiteľky pochválili,, asi sme mali aj to šťastie, že mi nastúpil k o rok od neho starším, lebo nastupoval v marci...a to už boli septembrové detičky, možno v detskom kolektíve, by sa ti tiež napravil...

alami
17. jún 2008

digysa - nečítam, čo ti písali baby, ale poviem ti, že ja som mala rovnký problém. syn mal už ísť do škôlky, mal 3 roky, bol bez plienok, cikal bez problémov, ale kakal zásadne len do gatí....nič nepomáhalo...niekedy mi praskli nervy a som ho pre to aj vytrieskala...už som nevedela, čo budem robiť...ako do škôlky? Už som si vravela, že poviem, že neviem prečo sa pokakáva, že doma to nerobí, že to je možno zmenou prostredia...a predstav si, z ničoho nič, posledný augustový týždeň sa začal pýtať aj kakať...z ničoho nič! úplne sám!!!!!

digysa
autor
17. jún 2008

Dakujem vam za povzbudenie.....akurat sme sa vratili z obchodu- POCIKANI ☹ Ale pred odchodom z domu sa mi 2 krat vycikal. PReco sa teda pocural? Mozno ma tu chorobu "polakizuria"- caste nutkanie na moc.

Ja asi pockam este do 4-5 mesiacov a potom s nim pojdem k lekarovi. Alebo uz neviem co.

Kaluha: zavidim Ti.

filipa: asi mas pravdu, pomaly to pustam z hlavy, ved ja ho len striehnem cely den a nic nerobim a to mam este 3-mesacnu dceru doma.

georgine: presne ako pises o tom privstani. Ja si nemozem privstat, lebo som unavena ako kon, ked kojim malu. Nemam silu sa zobudit rano s nim. Lebo on, ked vstava, tak ja si liham naspat do postele po kojeni. Tam je jeden z problemov. Uz cakam, kedy bude mala spat celu noc.

A este mam taky problem, ze ked aj nejde kakat rano, tak ho sledujem ako sup. A predstavte si, ze on dokaze vyuzit sekundy, kedy ho nevidim, napr. prebalujem malu a vtedy sa pokaka. No neviem uz.... ☹

digysa
autor
17. jún 2008

Bytka asi nie je spravne riesenie, vsak???? 😨

sunny6
18. jún 2008

no to som rada ze nie som sama 😀
moj maly ma 2 roky a 8 mesiacov a nic,len plienky.
No co mam robit? Predvcerom som mu kupila obrovsku lod,a ostane ju az ksa vycika do nocnika alebo do zachodu.Tak sedel pol hodinu na nocniku,potom pol hodinu na zachode potom zas a nocnk a po dalsich 20 minutach sa konecne prvy krat vyikal do nocnika,aj ked polka bola na koberci som ho chvalila do nebies dostal svoju hracku a spider man slipy ......o hodinu na to sa postal.Dopre pytala som sa ho aby isiel na ncnik asi kazdych 5 minut,ale nie nie nie ani z nic nechcel.Isli sme von,ja nabalena s nahradnym olecenim vsetkho po 3 kusy so serblom a deskou zach.doskou.Vonku vsetko ok,3 hodiny necikal,ani sa nepocikal,ked som ho brala na wcko aby mu jeho starsi 4 rocny bratranec ukazal ako cikaju vlky chlapci,nic nepomohlo,hned ako sme prisli domov sa postal 🙄 .....a potom uz isiel spat a ja som mu samozrejme dala na noc plienku.
Na druhy den som sla do prace a maly do skolky ako zvycajne s plienkou..no skusim zas o mesiac..lenivec jeden,aspon ze v skolke to je jedno ci ma alebo nema plienku,ve aj tam som nakazala nech sa ho opytaju ci nechce ist cikat,maju tam take pekne ale zachodiky ,ale zatial nic.
Dufam,ze sa to raz podari....ideme teraz na dovolenku do spanielska tak mozno ak tam bude na plazi len v slipkoch lepsie sa bude trenovat ved uvidime....a ak nie tam v auguste idem domov na tyzdne tak dufam,ze ho moji rodicia daju do pucu 😀

sunny6
18. jún 2008

ospravedlnujem sa za chyby a vynechane slabiky 😅

bibinka
18. jún 2008

digysa- viem si predstaviť čo asi prežívaš. Babule ti radia aby si sa už k plienkam nevracala. Je to správny výchovný prvok, lenže ty máš ešte trojmesačné dieťa, ktoré si ťa vyžaduje celú. A kľudnú.
Čo keby si sa s prepáčením vyprdla na všetkých a jednoducho mu tú plienku dala. Čo tým stratíš? že sa ti naučí na wecko ako trojročný? no a čo? Myslím, že nebude ani prvý ani posledný čo sa to naučí neskôr. Ak to v škôlke tolerujú, tak prečo ho ešte viac traumatizovať ? Už je aj tak dosť vynervovaný z narodenia sestry, z toho, že ho kdekto núti cikať,kakať tam,tam,, hentam. Skúšate na neho rôzne triky a on mi pripadá, že je z toho všetkého zmätený. Jack rieši traumu takýmto spôsobom. Buď rada, že nemá iné "postihnutie" z narodenia súrodenca.
( Môj Fifko mal 3 mes.po narodení Alexa taký hrozný tik na ústach, že vyzeral ako po obrne, stále mu trhalo kútikom, pri rozprávaní sa tak škľabil, že si ľudia mysleli, že je dáky retard. Tak sme vylúčili veškeré nátlaky na neho- a za mesiac sa mu to vyrovnalo.Aj teraz si všímam, že keď na neho kričím, tak po pár dňoch mu to "vidím" na puse. A šľak ma ide trafiť, že som sa neovládla)

Kašli na predsudky, TY potrebuješ byť v prvom rade kľudná a POTOM bude kľudný aj Jack. Nechaj to plávať mesiac-dva. A na oplátku- nechaj ho v precikanej plienke resp. prekakanej. Veď doma ho nikto nebude vidieť a jemu musí dôjsť samému, že mu je to nepríjemné a pomaly príde na to, že treba to robiť inde. Ja by som to riešila takto. Určite so mnou nebude veľa matiek súhlasiť. Ale spraví sa to jedine časom- a bez nútenia. Ver mi.

V ktoromsi odbornom článku(medicínskom časopise) som čítala, že v USA je úplne normálne, že deti nosia plienku celodenne do 3-4 rokov. Nechávajú deti prirodzene dôjsť k tomu, že si uvedomia vykonávanie potreby.

kaluha
18. jún 2008

bibinka súhlasím s tebou, on musí chciet sám.Aj moj povedel sám od seba že nechce plienku.možno to dieta cíti že čím viac sa ty snažíš on doprieku just nie.a s tým že ho nechat v pocikanej plienke na tom niečo može byt,len zas nie moc dlho aby nemal vyštípanú ritku.

digysa
autor
18. jún 2008

sunny6: 😀 🙂 😀 Tak to som sa nasmiala....mame to rovnake s tymi chlapmi. Presne to iste robim aj ja.
Mame pol dna za sebou, este sme sa nepocikali. Ale teraz spi a zabudla som mu dat plienku, tak cakam, ze cela postel bude mokra.... 😒

bibinka: pri tvojom citani som sa trochu zhrozila. To vazne mozu mat deti taku traumu z noveho surodenca? Premyslam, ze mu tie treningove plienky predsa len budem davat, ked pojdeme niekde von a doma bude ako vzdy holy alebo v slipoch.

Dnes som zaviedla nove pravidlo: ked sa vycika na doma na zem, tak to bude musiet aj ocistit (s mojou pomocou). Videla som to v telke, davali tam take tipy pre mamicky.

Co sa tyka USA, tak je to velmi individualne. Lebo poznam matky, ktore pouzivaju bezplinkovu metodu, potom mam aj kamosky, co sa snazia do 2-och rokov zbavit plienok a mam susedu, ktorej vyse 3-rocny syn este obcas nosi plienku a vobec jej to nevadi. Jeho skolka ma v plane ich vyuky oducanie od plienok a nevadi im ked to deti nevedia, ale tie deti, co su pozadu, tie nepostupuju vyssie do rocnika. U nas by to nevadilo, kedze Jackovi zle roky vychadzaju.

A dnesne kakanie.....tak rano nebol pokakany, tak som bola natesena a spehovala som ho ako Sherlock. Isla som si urobit kavu a on za zaclonou pri okne KADIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 minuty bez dozoru a bolo to v slipach 😠 😒 ☹ Uz si hovorim, ze ani Boh nie je na mojej strane.... 😀

digysa
autor
18. jún 2008

A este k tej vystipanej zadnici...jaaaj, tiez som to skusala. Maly trochu poplakal a povedal mi: "dame kremicke na ritku, nebude stipat"...........a hotovo. S nim nic nepohne. 😎

kaluha
18. jún 2008

čo sa týka tej traumi malý ju nemal ale kým som bola v nemocnici tak sa pohoršil menej poslúchal pútal na seba viac pozornost škaredšie rozprával a ked som prišla domov tak bol zrazu menej samostatný ku všetkému ma potreboval teraz je už všetko ok.

kaluha
18. jún 2008

digysa po kom je taký tvrdohlavý že robí aj tak veci po svojom? 😉

digysa
autor
18. jún 2008

kaluha: po tatkovi!!! Ja si vacsinou dam poradit. Moj muz ma velke EGO 😎 Inac, zase sa dosral....okolo 6 hodine.
Kolko krat za den chodia vase deti kakat? U nas je to aj 2 krat za den.

Kaluha pozeram, ze aj ty mas doma babatko....ako to zvladas? Ja slabo...

kaluha
19. jún 2008

pravdu povediac aj ja slabo,musím si zvykať vždy som neštastná že bývame u našich /zatial/ snád sa raz podarí zvlášt.no ale teraz som velmi rada že mám našich a že mi pomožu.babka popestuje,dedko zoberie von staršieho ja si porobím veci.Len naši sú už obaja invalidi takže mi pomáhajú len vrámci svojích možností no aj za to som velmi vdačná.ale občas pocitujem také napetie stres ani neviem prečo, musím sa priznat že chvílami nezvládam situáciu a pri tom je syn dost samostatný ale zlý jak čert aj ked naši hovoria že je len nezbedný podla mna je to v tomto prípade to isté len krajším slovom.a musím ešte k tomuto dodat že aj napriek tomu čo som písala a že je to chvílami tažké som nesmierne štastná že mam doma troch čertíkov /zarátala som aj muža/ 😉