Ako malého naučiť pýtať sa na nočník?

digysa
14. jún 2008

Mile mamicky, mam problem s mojim synom. Uz bude mat pomaly 3 roky a na nocniku kakal asi tak 4 krat v zivote. Kazde rano sa zobudi, s prepacenim, posrany ako delo, pretoze on vstane vzdy skor ako ja. Cikanie mu ide, ale nikdy sa nevypyta a vzdy mu musim prikazat, aby siel na nocnik. Ked sme doma, tak mame 1 nehodu za den, lebo ho kazdu hodinu posadim na nocnik. Ale mimo domu nemam zachod vzdy po ruke a neustriehnem ho vzdy. A to striehnutie ma uz prestava bavit, resp. mam z toho depresiu, ze moj syn, ktory je vo vela veciach vyvojovo popredu nevie sam ist na nocnik. Moj den je nacasovany podla jeho cikania a kakania. Uz sa mi o tom sniva, mam nocne mory z jeho problemu.
Poradte mi nejake vase sposoby, akymi ste vase deti naucili, aby sa pytali na nocnik.

ivella
27. máj 2010

no ja som tiez uz bola zufala,tri roky plienky kupovat a navyse som bola tesne pred porodom...ta predstava ze prebalujem malinky zadocek a hentaky uz obrovsky...no hroza 😀 😀 a este mi jasne riaditelka zo skolky naznacila,ze s plienkou ho neprijmu a bolo vybavene..potom ked som doniesla domov babatko,sam videl ze on je uz velky chlap a vtedy zacal sam na zachod,bez malej dosky.
to su take prkotiny co decko donuti,napr.tera sme sa stahovali a dali sme na wcko umyvadlo,,,a zrazu si zacal sam ruky po zachode umyvat(predtym som ho donucovala),alebo zuby vidim ze si ide umyt aj pomimo,,,samozrejme na zachodovom umyvadle,,no nevadi 😉

radka.m.
27. máj 2010

Ahoj holky,lékaři většinou říkají,že ve třech letech má dítě ještě čas,ale chtěla bych se vás zeptat,zda vám vemou děti do školky s plínkami,u nás se totiž děti s dudlíkem a s plínkami do školky neberou,tak mě jenom zajímalo,jestli to tak funguje i jinde,jinak my teda jsme bez plínek už před druhým rokem,i na noc,na nočník malý chodit nechtěl,ale zalíbil se mu záchod,protože když tam pokaždý udělal ee,tak to potom mohl sám spláchnout a to se mu líbilo 😉

bubelko
27. máj 2010

ahojte
u nas to zafungovalo vdaka trenkam ake nosi tatinko 🙂 ked ich lukas zbadal (asi 3 mesiace dozadu) chcel si ich obliect. dostal ich pod podmienkou, ze musi na nocnik. a odvtedy chodi. ani sa nepyta, len uteka, donesie si ho a vycika alebo vykaka, ja len vynasam. nehody sa nam stali na zaciatky par krat ale teraz uz vobec. a posledny mesiac nenosi plienku uz ani von. len v lietadle ju mal, ked sme cestovali a na noc.
tiez som to skusala uz od minuleho leta, ale odmietal, len ked si umyval zuby, tak bol ochotny na nom sediet, inak nie. tak som to nechala tak a klaplo to vdaka uplnej nahode s tymi trenkami 🙂
deti su fakt cisla 😀

barbis
6. jún 2010

My sme sa tiež trápli až doteraz.....v septembri ideme po prvý krát do škôlky tak som si povedala a dosť. Malý mal také záchvaty zlosti, že nevydržal na nočníku ani pol sekundy, nič nepomáhalo....až raz...šli sme do detského obchodu, kúpiť papučky a tam mali na zemi taký milučký zelený noční, ktorý mal aj volant ako auto. Malý ho chytil do ruky a strašne ho chcel. Ja som sa počudovane na neho pozrela veď on nočníky a všetko čo s tým súvisí neznáša, tak ale som mu ho kúpila..stál iba 6 eur. Doma si naň sadol, sám od seba a vykakal sa. Tak som asi zistila, že ten druhý bol nepohodlný asi preto ho nechcel...veď som na ňom sedávala ešte ja ako bábo 🙂 Ešte stále má plienku ale aspoň pekne sedí, sem tam sa vyciká a nemá tie záchvaty zlosti 🙂))
radka.m.....v každej skôlke je to inak..niekde berú aj s cumlom aj s plienkami, tak kam ideme mi bohužial nie 🙂)

daniela1978
7. jún 2010

radka - ahoj, my sme išli do škôlky aj s plienkou, aj s cumlíkom a v pohode. 🙂 Ja som nášmu dávala čas, nenútila som ho, lebo to by bol opak. moja mama mi hovorila, že ja som tiež dlho dudlala a to mi mohli cumel namočiť aj do korenia a nič. s cumlom sme to vyriešili tak, že na Mkuláša k nám prišiel Mikuláš a všetky zobral na výmenu s nejakými hračkami a bolo. no a plienku sme mali na kakanie až do 4 rokov, proste to tak bolo a neriešila som to a hlavne som ho netraumatizovala s tým, že je to hanba a tak...... pre mňa bolo podstatnejšie, že sa vykakal, lebo inak sa nevykakal aj 7-8 dní (bez plienky).

majka2
8. jún 2010

môjho malého som začala dávať na nočník len ráno od 1 roka ked mal 23 mesiacov som sa rozhodla že plienok bo,o dosť a tak som mu ju jednoducho nedala ked sa pocikal vonku nachala som ho chvilu v tom aby vedel že je to nepríjemné a že sa všetci naňho pozerajú a zabralo vtedy bolo leto takže som si ho mohla dovoliť nechať chvílu v mokrom s kakaním problém nebol. Zo skúsenosti mojej kamošky: mala tiež 3 ročného syna ciakť vedel kde treba ale kakať nie pritom 3 ročné dieťa už musí vedieť čo treba raz ju to tak vytočilo lebo sa ho pýtala či sa mu dá on povedal nie a pritom tlačil do gatí a pozeral na ňu schmatla ho vysliekla strčila pod studenú vodu samozrejme že len zadok a povedala že pokakané zadky sa umývajú len studenou vodou od vtedy sa vypýtal vždy a už neboli žiadne nehody. 🙂

majka2
8. jún 2010

môjho malého som začala dávať na nočník len ráno od 1 roka ked mal 23 mesiacov som sa rozhodla že plienok bolo dosť a tak som mu ju jednoducho nedala ked sa pocikal vonku nachala som ho chvilu v tom aby vedel že je to nepríjemné a že sa všetci naňho pozerajú a zabralo vtedy bolo leto takže som si ho mohla dovoliť nechať chvílu v mokrom s kakaním problém nebol. Zo skúsenosti mojej kamošky: mala tiež 3 ročného syna ciakať vedel kde treba ale kakať nie pritom 3 ročné dieťa už musí vedieť čo treba raz ju to tak vytočilo lebo sa ho pýtala či sa mu dá on povedal nie a pritom tlačil do gatí a pozeral na ňu schmatla ho vyzliekla strčila pod studenú vodu samozrejme že len zadok a povedala že pokakané zadky sa umývajú len studenou vodou od vtedy sa vypýtal vždy a už neboli žiadne nehody. 🙂

dia29
21. jún 2010

Ahoj... digysa...zbežne som si prečítala čo píšeš o malom..no tak si môžeme podať ruky, lebo môj syn má 2 roky a 10 mesiacov a ešte sa nikdy nevypýtal ani cikať ani kakať. Cikanie ide pod našim dohľadom...takže ako ty píšeš aj mi striehneme každú polhodinu až hodinu že kedy bude cikať no a kakanie to je strašné. Žiadny náznak...že by si uvedomoval čo robí...a môžem ti povedať že my sme skúsili už všetko, sľuby, zákazy, odmeny...ale aj bitku s čím som veľmi nechcela súhlasiť, ale jemu nepomáha ani to..a vieš čo ešte osprchovali sme ho už nie raz aj studenou vodou. A nič. Tak ako píšeš nemáš nato nervy ja už tiež nie...už mi je do plaču ako vidím iné deti, oveľa menšie ktoré sa už dávno pýtajú na nočník či už cikať alebo kakať. S mužom si už nevieme dať rady. Takže dobrá rada poteší aj mňa, lebo som už celkom zúfalá...

daniela1978
22. jún 2010

@dia29 ahoj, neviem, či si si prečítala aj môj príspevok, ale jednoznačne tvrdím, že to nechaj tak. Môj malý začal kakať na záchode, až keď mal asi tak 4 roky. Tiež sme skúšali všetko možné, počúvali, ako by už mal chodiť na WC a čím sme viac na to tlačili tým horšie. Cikať cikal v pohode na záchode, ale keď chcel kakať, tak to sme mu museli dať plienku, on sa schoval alebo musel byť v izbe sám. Keď sme mu plienku nedali, tak bol schopný nekakať aj 7 dní, čo mu nerobilo dobre, tak sme to nechali tak a dobre sme urobili. Možno to niekomu pripadá ako, že je to hanba, keď taký veľký chlapec nechodí na wc, ale kašlem na ostatních, teraz viem, že sme urobili dobre, že sme ho nechali tak, aj keď zo začiatku sme na neho tiež naliehali, ale aj tak to neviedlo k ničomu. Takže moja rada znie, nechaj to tak, dôležité je, ako to cíti tvoj syn, a nie ostatné deti. 🙂

dia29
23. jún 2010

@daniela1978 Dik za radu...no myslím si že máš pravdu...lebo už sme si povedali doma že to necháme tak. Raz to príde ☹ Len dúfame že čím skôr. Najviac ma pri všetkom trápi že aký je na jednej stráne šikovný a múdry a na druhej strane ako keby sa nechcel pohnúť. Ale dik za radu aj podporu 😉

daniela1978
24. jún 2010

@dia29 ahoj, to je aj náš prípad, že náš maý je veľmi šikovný......., ale to kakanie, to neni o šikovnosti, ale o tom, že musí byť na to pripravený. 🙂

tinasar
9. júl 2010

Ahojte mamičky....som zúfalá....a preto som teraz večer začala pozerať nejaké diskusie tu na nete o pocikávaní sa detí....moja dcéra má 2 a pol roka....v porovnaní s inými deťmi tu na dedine v jej veku je veľmi šikovná....vie kopec pesničiek a básničiek...dokonca aj veľa anglických slovíčok...a sama sa má chuť učiť po anglicky....keď ideme na prechádzku, tak sa sama vypytuje ako sa povie stromček ako sa povie slniečko atď.......len to cikanie a kakanie je problém....máme aj 5 mesačného chlapčeka a naozaj prebalovať velkú riť a malú ritku sa mi nechce a stojí to aj kopec peňazí.......kakanie jej vadí asi pol roka....vždy odbehne sa schovať a potom chodí za mnou aby som ju ☹ prebalila......aj som ju v tom nechala...tak si poplakala a potom sa zmierila s tým že bude pokakaná....ale docielila som iba vyparenú ritku a ona sa nepoučila.......teraz ked je teplo tak ju nechávam bez plienky.....ale ona zasa len odbehne a pokaká sa po stojačky a potom po celom dvore na topánočkách hovienko rozvláči a aj ona je celá špinavá........a ked ju vidím, že sa ide vykakat tak ju rýchlo dám na nočník abo záchod dokonca aj na trávičku som skúšala...ale ona to drží a nevykaká sa........no a s cikaním ešte väčší problém......ona cíti, že chce cikať.....lebo sa prestúpa a má prekrížené nožičky.....ale ked ju dám cikat na trávičku abo na nočník či wc....tak ona to nepustí....dostane histerický záchvat a kričí, že sa chce pocikať.......tak ju nechám mokrú....chvílu si poplače a potom sa s tým zmieri, že je pocikaná....dokonca som jej aj hračky schovala a povedala, že od nej utiekli....ani pusu pred spaním nedostane.....aj jej poviem, že ju už nechceme takú pocikanú....ale ona len mykne plecami že jej to je jedno.....dnes večer som ju vytrestala....nechala som ju pocikanú v pančuchách aj v papučkách....dala som jej handru na zem do kúpelne a zakázala som jej vstať.....a ona tam sedela skoro 2 hodiny a rozprávala sa so svojimi ručičkami.....no a potom bolo už neskoro tak som ju okúpala a dala spať......som zúfalá......absolutne nič na ňu neplatí.....skúsili sme aj kopec nočníkov...aj taký čo jej zahrá ale nič nič nepomáha.....ani mravčeky nechce ocikať.....len si tvrdí svoje ,,chcem sa pocikávať a pokakávať,,.......poraďte mi.....asi by som mala vyhladať psychologičku....lenže v jej veku mi povedia, že je to normálne, lenže ona presne vie čo robí.......robí nám to naschvál....je strašne tvrdohlavá.......asi sa na to fakt vykašlem....... ☹

biba12
11. júl 2010

V jej veku je to naozaj normalne. MOja kamoska zaviedla system odmine. Pises, ze dcera je velmi inteligentna a sikovna. Tak dajte na chladnicku nejaky vykres a lepte na noho nejake nalepky s postavickami , ktore ma rada.Alebo magnetky. A za kazde nepocikanie smie sama nalepit nejaku nalepku. A dohodni sa s nou, ze za napr. 3 nepocikania-vypytania si zasluzi odmenu, co ja viem, pojde do cirkusu, kupis jej nieco co chce, nemusi to bt drahe, dolezity je napad... Hlavne prestan komentovat to pocikavanie, lebo sa to len zhorsi. Ja viem, ze su to nervy, ale netrestaj ju tym, ze jej nedas pusu na dobry noc. Lebo ja si myslim, ze trosku ziarli na maleho a ze ked vidi, ako on cika do plienok, tak cika aj ona. Ja viem, ze to ide na nervy.. A do penazi..

dulkagabulka
11. júl 2010

@tinasar ...och...prepač..ale tvoje metody mi pripadaju ako tyranie dietata..čo sa tej handry v kupelni týka, dovolím si povedat, ze to tyranie aj je...
popredná svetová psychologička Jiřina Prekopová vraví, ze najhorši trest ,ktorym trestaju rodičia svoje dieta nie je ked dostane na zadok, najhorší trest je odpieranie lásky...
tvoja dcera to robi,lebo citi nedostatok lasky, necíti sa milovaná..aj ked ty ju isto mas rada, ona žiarli a je jej to luto...skus sa jej venovat a chvalit a chvalit to čo je na nej pekne a dobre..biba12 ti poradila velmi dobre...
🙂

kacenka83
11. júl 2010

@tinasar problem moze byt aj v mladsom surodencovi, u nas sa vsetko zhorsilo prichodom mladsieho brasku, starsi syn mal necelych 20mesiacov, dovtedy samostatne dieta zacalo byt zavisle na dudli, flaske, nesamostatne v obliekani a o odplienkovani ani pocut. Deti takto reaguju, vracaju sa spat s mladsim surodencom, viacere maminy mi to potvrdili. Ved preco by ona mala chodit na nocnik ked mladsieho bez problemov prebalis? Jej to musi v hlavke dozriet, dala by som jej cas a urcite by som ju netrestala, tym nic nedocielis, hlavne nie takym sposobom ako to robis ty. My sme zaviedli nalepky, za kazde vycikanie dostal nalepku, ktoru si nalepil na krabicu s hrackami. Prislo to zrazu, skusila som ho nechat bez plienky a od prveho dna je suchy, ako cez den tak v noci, plienku uz ani nepyta. Skus ju nechat teraz taky mesiac tak, mozno po mesiaci ked jej to nebudes pripominat sa jej to v hlavne ulezi a pojde to, uvidis 😉

azpztz
6. feb 2011

ahoj, my máme taký istý problém s kakaním ☹
Malý je dosť tvrdohlavý.. už sme vyskúšali hádam všetko a nič. má 3 rôčky a do škôlky zatial chodí len na 4 hodinky. tam mu musím dávať plienku, pretože odmieta chodiť aj piškať - lebo on bude len doma!!!) Pokaká sa len doma a je jedno či do plienky, alebo gatiek. Potom chodí a slubuje, že už to nikdy neurobí, že bude kakať na zachodik alebo do nočníčka...ale trvá to takto už skoro 3mesiace-to slubovanie :(
Ešte horšie je to s papaním :( a to aj doma. to čo spapá spočítam na rukách..Do 1,5roka papal skoro všetko, bol to taký žrútik a potom akoby seklo. Jemu nie žeby nechutilo, ale on ani neochutná. Chodili sme aj na gastro a o ničom 😢
Už sme skúšali ozaj skoro všetko a nikam to nevedie :(
Prosíííím poradte
Andy

babulinkab
6. feb 2011

Ahoj, my jsme měli taky problém s kakáním. Malý si vždy počkal na plínu na poobědové spaní a tam se vykakal. Jednoho dne jsem se naštvala a plínu nedala. Nepokadil se před spaním, ale po spaní do slipů. Potom několik dní nekadil a nakonec si začal říkat i na kakání na záchod.

babulinkab
6. feb 2011

Jo a samozřejmě jsme to podpořili slibem obrovského nového autíčka, když si bude hezky říkat na záchod.

mamca2603
10. feb 2011

ja zastavam nazor, ze dieta treba ucit na nocnik, ked zacne samostane a bezpecne sediet, hoci vsetky mamky tu budu tvrdit opak, ze dieta tomu nerozumie a podobne....ano, mozno nerozumie ale nejaky ten navyk si vytvori, najskor som davala na nocnik vtedy, ked som vedela, ze mala bude kakat, uspechy neboli hned, ale do roka vedela, ze kaka sa do nocnika, potom som ju davala cikat kazdu hodinu, kym si nezvykla, ze sa cika na serblik, bolo to sice velmi pracne, ale uspech sa dostavil, mam styri deti a vsetky boli bez plienok do do dvoch rokov, dievcatka skor....nikdy som ich netrestala, len ked som si vsimla, ze isli vykonat svoju potrebu naschval niekam za kreslo do gati, vtedy som ich umyla pod chladnejsou vodou.......samozrejme, ze obcas sa nejaka drobna nehoda stala, ale tu sme len okomentovali s tym, ze druhy krat si da pozor.........viete, ked potrebujete ist do prace, a dieta vam s plienkou nevezmu, neostane nic ine, len to dieta naucit

macca5
10. feb 2011

@mamca2603 aj ja som toho názoru,st.synbol bez plienok už od 14mesiacov,nevedel vela rozprávať,ale pýtať sa vedel,občas sa vyskitla malá nehoda,ale nič dramatické.Toho mladšieho som tiež učila na nočník dosť skoro,keď mal rok vydržal cez den bez plienok asi 3-4dni,potom nastala zmena a na nočník moc nechcel.V dvoch rokoch sme už boli bez plienky.Dieťa treba oboznamovať s nočníkom,niektoré si zvykne skôr a niektoré neskôr.Dieťa potrebuje čas,aby dozrelo,ale 3 ročné je už dosť velké,a vie že cikať a kakať sa dá aj inde ako do plienky. 😉

dai
10. feb 2011

no, ja mam zatial len jedno dieta ale na nic som ju nikdy neprivykovala a vsetko robi skor a hlavne rychlejsie a bezproblemovo ako je v tabulkach...
na nocnik mala nikdy nechodila - pre nu bolo prirodzene chodit na zachod, lebo nas videla chodit na zachod a vedela co tam robime ( so mnou chodila pravidelne 😠 ) - prvykrat som jej nedala plienocku ked mala 2 roky - na jej narodeniny ( fakt je ze ona uz vtedy velmi obstojne rozpravala ) - asi 3x sa vycikala na chodbe a podobne, vzdy sme utreli, isli zahodit papiere do zachoda, povedala som jej ze tam treba cikat a odvtedy sa mi uz ked bola hore nepocikala... kakala tiez automaticky do zachoda, ked pochopila ze zachod je namiesto plienky ( co bolo po tych 3-och nehodach ) - ako hovorim, napriek tomu ze ziadne privykanie sa u nas neuskutocnovalo tak bola do tyzdna ( a to prehanam ) odplienkovana cez den, v noci som jej prestala davat plienky po mesiaci bez nehody - zatial sa jej ziadna nestala ( to mala asi 2.5 roka )
podla mna ked dieta nato dozrie tak sa same nauci veci , staci usmernovat, ak to trva dlhsie prezistit ci je zdrave, ale ak je, tak trosku trpezlivosti ...
mne prave to nechavanie vysedavat rocne dieta na nocniku, ked nema paru naco tam je, pride chore... videla som to u par znamych - deti nechali aj 15 minut sediet na nocniku, ked sa nahodou vycikalo ( co sa ani necudujem, ved to je akurat tak na prechladnutie mocovych ciest...) tak sa vytesovali ze uz vie cikat do nocnika, alebo ze usetrili plienku....

s tym kakanim ma vela deti problem - moja mala napr. nikdy teda do plienky nekakala, odkedy je bez plienky, ale aj tak pokial vykaka prve hovnicko tak mrnci - akoby sa bala ze ju to bude boliet alebo co... tie deti sa asi v plienke citia istejsie alebo co...
mozno vyskusajte naozaj deti volat, aby vas videli ked ste na zachode - ako , znie to sproste, ale mozno musia len pochopit ze vsetci kakaju do zachoda ( ono , popri tom behani jednoducho pustia ked uz velmi tlaci, ked maju sediet na zachode tak musia aj trosku potlacit a tak...) - pripadne ich oblubene plysaky, hracky, davajte akoze na zachod, lebo sa im chce kakat - jednej maminke som to tu radila a potom mi pisala ze jej to pomohlo, lebo maly sa hambil ze jeho hracky uz bez plienky kakaju a on este nie 🙂

tinasar
27. feb 2011

🙂 @dulkagabulka ahoj, máš pravdu......ked to teraz s odstupom času čítam, sa mi ani verit nechce čo všetko som vyskúšala.....a nakoniec pýtanie sa na nočník prišlo asi o týždeň úplne samo bez nátlaku 🙂 mladší syn má teraz 1 rok ale nechám to tak však ono to raz príde a nebude sa pocikávat celý život 🙂

dulkagabulka
27. feb 2011

@tinasar som rada, že sa všetko poriešilo 🙂
všetci sme iba ludia a všetci ako rodičia robime chyby 🙂
dolezite je, že všetko dobre dopadlo 🙂

olinka369
21. mar 2011

.......naša málá bude mať 2.5 roka a s kakaním si tiež užívame svoje.nepomáha nič.už sme vyskúšali všetko možné.Sedeli sme spolu na záchode,čítali si knižky,kričali.......keď vidím,že chce kakať,poviem že ideme na nočnik alebo záchod,začne plakať,stisne dupu a je po kakaní.potom sa ide skryť alebo sa zavrie do izby a tam,ak ju nik nevyruší,sa vykaká.nepomáha dohováranie.stane sa nám potom,že sa dva,tri dni nevykaká .pritom cikať sa pýta už rok ,aj v noci.už som si povedala,že ju nechám tak,veď raz na to hádam príde sama.

len.petra
21. mar 2011

@olinka369 nie je to len o tom, že potrebuje na kakanie súkromie? Naša zo začiatku súkromie potrebovala a tak kakávala na nočníku pod stolom, nik si ju nevšímal a o chvíľku bolo hotovo, teraz už 3/4 roka kaká normálne na záchodíku 🙂 držím palce 😉

olinka369
21. mar 2011

@len.petra skúsim to.........ale keď ju volám na nočník alebo záchod,doslova predo mnou uteká a kričí 😒 vďaka za radu

len.petra
21. mar 2011

@olinka369 držím palce, chce to čas, naša nás už teraz vypoklonkuje zo záchoda, číta si tam knižku a tróni 😅

danyelituska2
8. jún 2011

@miritu ahoj, chcem sa spýtať ako to bola s tvojim synom a s tým nutkaním na močenie, aj ked to bolo už dávno aj ten príspevok si písala už dávno ale hladala som vo fore a nič som sa nedozvedela čo by mi pomohlo, moj syn už skoro týžden ma nutkanie na cikanie, a je to už na nervy je to skoro každú minutu už ma aj kríže z toho bolia ako ho dávam cikať, zatiaľ nám lekári nijako nepomohli urolog nám dak nejaké lieky ktoré vobec nepomohli, a už som zúfala, súvisí to nejako s tými mandľami? lebo okrem toho cikania ma stále pýta aj vyfúkať nos, ak ked tam nič nemá dakujem za odpoved

moniqe3
29. jún 2011

No nič také som nenašla.. ale skúsim.
Moja dcérka má 3roky. Od 2rokov bez plienok a krásne sa vždy vypýtala na záchod nepocikávala sa. Začali sme ale mať nehody..čo raz častejšie. Je to spôsobené tým, že dcérka sa prestala pýtať na záchod lebo "nemá čas" je zaujatá hrou..alebo aj vidno, že sa jej chce cikať a prešľapuje z nohy na nohu a nevypýta sa..a keď už sa vypýta tak je neskoro a ja nestihnem ani nohavice dať dole a ona už ciká a nevie to zastaviť. Som zúfala... normálne ju musím nútiť na záchod a prosiť, že nech sa ide vycikať..ona tvrdí že sa jej nechce..a už keď ju zlomím tak sa vyciká a teda dosť.., ona jjednoducho prestala vedieť udržať moč a keď bola menšia nemala s tým problém.

skeptik
29. jún 2011

@digysa nechaj ho tak. Ja by som mu normalne dala plienky na mesiac (take tie nohavickove), tak max 2x za den ho poslala na wc a sustredila sa na to, aby stolicu mal rano po ranajkach. Hlavne sa ty uvolni nech on neciti taky stres z toho, lebo to mu moze viac uskodit do buducna nez nosenie plienok do 4 rokov.
Sustred sa na to - za prve, aby to nezadrziaval - t.z. minimalne raz za den musi ist na velku a nejako skus zlomit to, ze sa vykaka hned ako sa zobudi - skontroluj este ci nie je pokakany uz v noci a odstriehni to - daj ho skoro rano na zachod.