Ako malého naučiť pýtať sa na nočník?

digysa
14. jún 2008

Mile mamicky, mam problem s mojim synom. Uz bude mat pomaly 3 roky a na nocniku kakal asi tak 4 krat v zivote. Kazde rano sa zobudi, s prepacenim, posrany ako delo, pretoze on vstane vzdy skor ako ja. Cikanie mu ide, ale nikdy sa nevypyta a vzdy mu musim prikazat, aby siel na nocnik. Ked sme doma, tak mame 1 nehodu za den, lebo ho kazdu hodinu posadim na nocnik. Ale mimo domu nemam zachod vzdy po ruke a neustriehnem ho vzdy. A to striehnutie ma uz prestava bavit, resp. mam z toho depresiu, ze moj syn, ktory je vo vela veciach vyvojovo popredu nevie sam ist na nocnik. Moj den je nacasovany podla jeho cikania a kakania. Uz sa mi o tom sniva, mam nocne mory z jeho problemu.
Poradte mi nejake vase sposoby, akymi ste vase deti naucili, aby sa pytali na nocnik.

digysa
autor
29. jún 2011

@skeptik Vdaka za odpoved....ale uz asi posluzi inym... Moj syn ma uz 5 rokov a veselo to tlaci do zachoda 😉 Asi to ozaj chce iba cas ( a pevne nervy rodicov 😎 )

suuzanee
22. júl 2011

ja si myslim ze je najlepsie nechat detom cas,hovorim z vlastnej skusenosti.maly ma 3 roky,cikat chodil sam aj sa vypytal,len sme mali problem s kakanim,kakat chcel len do plienky,pritom uz na den plienky nenosil.vsetci mi vraveli ako ho mam ucit,ze to nieje normalne aby kakal do plienky,ale ja som povedala ze on na to pride,a vzdy som mu tu plienku dala nech sa vykaka.a cuduj sa svete uz 2 tyzdne kakame do zachoda.vobec som ho nenutila,jednoducho prisiel za mnou ze ide kakat a ja ze dam ti plienku?a kubko ze nie on ide do zachoda,a ked sa pekne vykakal tak som ho pochvalila a isli sme hned zavolat tatinovi do roboty,taky bol stastny a odvtedy kakame pekne kazdy den.tak vam mile maminy zelam len pevne nervy a dajte svojim detickam cas 🙂

mimkaa10
11. mar 2012

@olinka369 ahoj prosím ťa ako ste nakoniec naučili dcéru kakať na wc? Mňa už ide poraziť, sme podobný prípad ako vy, tiež má dva a pol roka a na wc ani za svet, pritom cikať sa pýta a nehody cikacie nemáme. Skúšala som snád všetko, už ma nič nenapadá ☹

mimkaa10
11. mar 2012

@suuzanee ahoj prosím ťa, to začal kakať z ničoho nič do záchoda? Ja sa obávam toho, že to nebudeme mať zvládnuté do nástupu do škôlky - u nás je celkovo problém so škôlkou a deti musia byť bez plienok.. viem, že čas je liek na všetko, ale ja už mám nervy na rozpad ☹

suuzanee
12. mar 2012

@mimkaa10 ahoj.ano začal sám od seba.nenútila som ho.ja som sa tiež bála že kým pojde do školky tak sa to nestihne naučiť.tiež sme skúšali na neho všeliaké finty a nič nezaberalo,vždy sme nakoniec skončili tak že som mu dala plienku on sa vykakal,a fungoval ďalej.moj muž keď bol pri ňom tak mu ju nechcel dať a malý reval aj hodinu alebo to zadržiaval.a jedného dňa mi vraví že chce kakať a ja na to počkaj donesiem plienku a on že nie že ide na záchod a odvtedy pekne chodil a už nikdy nechcel plienku.a kedy ti ide malý do školky? pevne verím že ak až v septembri tak dovtedy to určite zvládnete. Ja keď som malemu dávala plienku na kakanie tak som mu vždy pripomenula že treba kakať do záchodika,že to všetci tak robia a že keď bude v školke že tam budú mať také malinké záchodiky a že pani učitelka mu plienku veru dávať nebude.tak skús vyskúšať aj takto mu dohovárať,len netreba kričať alebo sa vadiť s ním.na nášho to vobec neplatilo,čím viac som sa rozčulovala tak on tým viac si stál za svojím.a keď som sa prestala rozčuľovať tak vtedy sa začal pýtať " 🙂 tak dúfam že sa vám to podarí a prajem hlavne pevné nervy 😉

mimkaa10
12. mar 2012

@suuzanee v dobrom závidím, že vám to išlo tak pomasle nakoniec. Ja už som fakt zúfalá. On mi nasľubuje hory, doly, len aby som ho prezliekla pokakaného. Že bude kakať do záchoda, že do slipov sa nesmie, všetko to ovláda teoreticky, ale keď príde k činu, tak je to zase v slipoch.
Vysvetľujem dokola a dokola, on tomu dobre rozumie, aj tak sa nesnaží. On sa ešte nikdy v živote nevykakal na záchod, ani do nočníka. Cikanie sa pýta pekne, to ho vychvaľujem.
Vysvetľujem, že ma potom bolia ručičky, ked to musím prať, že ked sa pokaká, bude to skúšať prať on, .... taká predstava sa mu nepáči a ked to od neho žiadam, tak začne plakať. Tu už cítim, že toto nie je správna cesta, ale už neviem ako dalej.
V septembri by mal ísť do škôlky, ja pevne verím, že to dovtedy zvládneme, lebo neviem čo potom.

olinka369
12. mar 2012

mimka,je to asi mesiac,čo už kakáme normalne,bez plaču,skryvania sa a neviem čoho.Absolvovali sme všetky možné vyšetrenia,a všetko negatívne.Bolo to skrátka len v hlavičke.Na gastro nám pani doktorka predpísala Duphalac.Asi tri tyždne sme špinili nohavičky,pretože ten nutil malu kakať ,aj ked nechcela.Asi po dvoch mesiacoch sa sama od seba vykakala do nočníka .chvalili sme ju do nebies 🙂 a za odmenu kupili koníka,ktoreho strašne chcela.Teraz sa už chváli sama a chodí každy druhy deň 🙂Trápili sme sa skoro 1.5 roka a som rada,že to máme za sebou.U nas nepomohlo dohováranie,slubenie odmeny,čítanie...ničAž po tom duphalacu sa nam zadarilo.Bála som sa aj škôlky,ale tam nešla ani za svet.A potom sme bojovali doma.S plačom až hysterickým.