Ako malého naučiť pýtať sa na nočník?

digysa
14. jún 2008

Mile mamicky, mam problem s mojim synom. Uz bude mat pomaly 3 roky a na nocniku kakal asi tak 4 krat v zivote. Kazde rano sa zobudi, s prepacenim, posrany ako delo, pretoze on vstane vzdy skor ako ja. Cikanie mu ide, ale nikdy sa nevypyta a vzdy mu musim prikazat, aby siel na nocnik. Ked sme doma, tak mame 1 nehodu za den, lebo ho kazdu hodinu posadim na nocnik. Ale mimo domu nemam zachod vzdy po ruke a neustriehnem ho vzdy. A to striehnutie ma uz prestava bavit, resp. mam z toho depresiu, ze moj syn, ktory je vo vela veciach vyvojovo popredu nevie sam ist na nocnik. Moj den je nacasovany podla jeho cikania a kakania. Uz sa mi o tom sniva, mam nocne mory z jeho problemu.
Poradte mi nejake vase sposoby, akymi ste vase deti naucili, aby sa pytali na nocnik.

digysa
autor
28. dec 2008

kejka: tie bitky neboli nic moc, ale jedna detska zdravotna sestra mi povedala, ze chlapec, ktory uz vie chodit na zachod ( a moj syn to uz vie) tak ten uz je suci aj na zadok. Lebo ked sa ucil, tak za pokakanie nebol ziadny trest....Ale teraz uz sa neuci, uz robi napriek.
Bud chce pozornost, alebo je lenivy, alebo ma provokuje.....
Inak ten moj syn je taky provokater...vsimla som si to, ked sa hra s detmi. Nie ze by im ublizoval, ale on ich rad provokuje a drazdi..... Ma kamarata, ktory je dost nemotorny a ten ked mu vzdy povie, ze Jack stoj, chcem ti nieco povedat, tak moj syn sa naschval rozbehne a zacne mu kricat, nechytis ma.... a chudak chlapec ho nahana po celej ulici....

Co sa toho nocneho budenia tyka...tak on chodi v pohode spat...ja ho totiz zoberiem na ruky, stiahnem pyzamove gate, posadim ho na zachod, obleciem a znova odnesiem na zachod, aby sa moc neprebudil.

Dnes sme zase bez plienky....rano sa ohlasim, ci sme sa pokakali....alebo pocikali.

tatolu: ty sa neobavaj, syn ma este len 2 roky....u vas to bude OK. A tie dvojicky sa ti kedy narodili? Niekedy v aprili? Moja mala je marcova.

tatolu
28. dec 2008

Ahojte vospolok, dlhšie sa tu neukážem, takže veselého Silvestra a pekný nový rok.

Balím, takže nemám moc času, potom všetko napíšem.

Digy ja sa nebojím, len som chcela na plienkach trošku ušetriť 😉 Ale keď sa nedá, tak sa nedá ...

Ešte raz pekný každý ďaľší deň...

digysa
autor
29. dec 2008

Dnes rano sme sa pocikali. Vnoci o 3 hod som ho dala vycikat, ale prisla som k nemu rano o 6:30 a bol mokry. Musim k nemu chodit pred 6 hod.

tatolu: co balis? Stahujete sa? Kupila si novy dom? Aj ja chcem........Vsetko dobre do noveho roku

Mne staci, ked schudnem 7kg a maly prestane srat do plienok....inak som celkom stastny clovek 😀 😎 😉 🙂 😵

cukrikk
29. dec 2008

ahojte moj osobny nazor je ze 3rocne dieta je uz natolko rozumne ze uz by malo vediet ze treba chodit na WC mozno to robi napriek .... ked som bola v UK starala som sa o 3rocneho chlapceka a prestne toto bol jeho pripad on vedel ze ma ist na WC a naschaval sa vzdy pocikal alebo dokakal ( vzdy sal a hovoril aha cikam ) priznam sa ze prebalovat trojrocne dieta nie je nic prijemne tak som s tym sekla.... raz som mu povedala ze ked nepojde na zachod ako velky chlap tak ho necham v docikanej a v dokakanej plienke a tak som aj urobila.... docikal sa a ja som ho nechala v tom az pokial mu to nezacalo vadit.... aj ked sa dokakal behal v tom po dome ... nemal na vyber bud sa zacal chodi na WC alebo v ukakanej plienke 🙂
drzim palce

dioliana1
29. dec 2008

pri mojich detoch zabrala posledna moznost-3krat a dost chladnejsia voda na pokakaný zadok, to bolo potom ked mi syn zahlasil ,,kakal som prebalit", tak to ma dožralo po vsetkých chválach a odmenách ze to urobí do nocníka. A ked bol pocuraný nechat mu bavlnené pocikané pancuchy priamo na tele aby to trochu postipalo a prisiel na to sam ze nocnik je pohodlnejsí.........pýtat sa zacal dvojrocný, dcéra 3 rocná co nocnik bol ,,elektricke kreslo" tak rovno na zachod, Fero pred mesiacom osvadcená ,,metoda"-Fero sa to naucil za 3 mesiace!! Metoda trochu drasticka no zabrala na 3 deti zatial..............este je v poradi najmensia na tu sa chystam po novom roku, uz sa pýta ale este nevie to povedat vcas..

zdenallicka
30. dec 2008

dioliana1: Naprosty souhlas... Trilete deti uz fakt maji dost rozumu na to, aby vedely, o co jde... UZ i dvoulete dite umi uvazovat.. Jen je potom na maminach, jak se k tomu postavi.. Bud porad a porad a porad prebaluji a na decko se zlobi, ze je to zase v pline, nebo ho v tom proste nechaji, ono se oprudi, boli ho to a pak prijde sam na to, ze zachod nebo nocnik jsou fakt bezbolestne...
CHvalim tvuj pristup... 😉

digysa
autor
31. dec 2008

Ja si tiez myslim, ze to vie. Dnes sa vypital 3 krat kakat. Dokonca sa sam aj utrel ( no to bolo mile, ale rit spinava) On sa uz nepocikava...to ani nechce, aby som s nim chodila na zachod.
Len tych nehod by som uz prijala menej... 😵 Inac, aby som upresnila....my plienky nepouivame uz vobec. Kazda nehoda je do slipov ( o to je to horsie pre mna prat 😠 ) Ja som uz tolko nohaviciek zahodila.....no sila.

zzdenallicka: Ty v akej oblasti pracujes? Co si lekarka, alebo zdravotna sestra?

kejka
31. dec 2008

Ahoj holky
Nejdřív Vám přeju co nejvíc štěstí a zdraví v Novém roce 😉 😉 😉 🙂 🙂

Já si taky myslím,že 3leté děti už moc dobře vědí,co a jak,ale prostě jsou některý trochu pomalejší na určité věci a na jiné jsou zase až moc vyspělejší,než třeba ostatní.
Jinak hlásím,že malej je už tři dny u babičky,páč marodím,skolila mě chřipka.Zatím žádná nehoda,úplně bez problémů.On už si na nočník-záchodu se bude asi bát delší dobu,ani neříká.Stáhne si gatě a jde sám,ať čůrat,nebo kajdit,pak jen oznámí,že je hotovo. 😉 Slipky nechce,má trencle. 😅
Digy to je supr,ještě pár dní a bude bez uvidíš. 😎
Zdenallička tobě přeju,aby se co nejdříve zadařilo 😉 🙂

zdenallicka
31. dec 2008

digy: Jsem vychovatelka...:o) A je super, ze uz nepouziveta pleny - jen tak dal.. \zkusila jsi mu ty jeho pokadene slipy dat vyprat? Vim, ze to nebude dokonale, lae zazit by si to mel dle meho... 😉

kejka: Moooc dekuju za pranicko, ja bych si to taky moc prala.. MS mam dostat v nedeli (na sve narozeniny), tak uvidime, jestli nedostanu nejkrasnejsi darecek pod sluncem... 😵 😵 😵

kejka
31. dec 2008

Hodila jsem foto z vánoc-jsou tam i moji starší,co už dávno nenosí pleny 😀 😀 😀 😀
Digy zdravím do dálavy. 🙂 🙂
Zdenalličko nemáš za co,dyť je to tvoje určitě největší přání,tak se musí,co nejdříve splnit.Já už mám splněno,tak teď budu držet palce jako blázen,aby mrcha v neděli nepřišla. 🙂 😵 😵 😵

dioliana1
31. dec 2008

zdenellicka jasom Ferovi dala slipy vyprazdnit rukami a odvtedy sa uz nikdy nepokakal.......tie ksichty si mala videt.... 😅 ale zabralo....

zdenallicka
1. jan 2009

dio: SUpeeeer!!! Skvely "trestik", ze? Ucinny... 😀 😀 😀

filipa
1. jan 2009

dioliana, tak to sa mi zda trocha drasticke...nemozes ani tusit, ake to moze zanechat nasledky na psychyke dietata, napriek tomu, ze to ucel splnilo... skor mi to pripomina snahu mamy oducit svoje dieta od plienok za kazdu cenu, nehladiac na jeho potreby a spravanie... dovolim si tvrdit, ze toto si zapamata do konca zivota... 😒

bambusko
1. jan 2009

mala som kamarata - vyborneho gynekologa, ktory na tuto temu hovirieval: "ja som do 3 rokov sral do plienok a aha, je zo mna doktor!" 😀 😉

dioliana1
1. jan 2009

filipa: on uz mal viac ako 3 roky a nikto sa ho nesnazil to oducit ja som to mala zvladnut za 2 tyzdne a podarilo sa az za 3 mesiace a ked si to zapamata neva aspon si to uplatni na svojich detoch

zdenallicka
1. jan 2009

filipa: O to slo - aby si to zapamatoval.. Nejde od oduceni se od plen.. Jde o to, aby si zacal rikat na zachod e nepodelal se do trenek.. POkud jsi cetla vsechny prispevky vis, ze deti techto maminek pleny nenosi nejakou dobu a "delaji" do gati je pro to, ze jsou line rict si, ze chteji na zachod, zahraji se s ostatnimi detmi nebo na sebe proste jen chteji upozornit.. A navic - kazdeho vec.. Ja jsem pro.. Ze ty ne, tvoje vec.. Pekny novy rok... 😀

filipa
1. jan 2009

zdeni, chapem velmi dobre o co islo, ved aj my sme bojovali... ale nie za cenu psychyckeho natlaku... totiz, stacil jeden maly negativny zazitok a maly bojkotoval akekolvek snahy dalsi 1/2 rok... takze to je moja skusenost... ale kazdeho vec, ako sa k tomu postavi a akym sposobom...myslim si vsak, ze kazde dieta ma iny prah citlivosti a intimity, a tak v tychto intenciach s nim treba aj zaobchadzat...docielila som to aj bez takychto metod, nakoniec v pohode, v klude a bez drastickych cviceni... na to ja nemam nervy, mam dost inych starosti...

digysa
autor
2. jan 2009

Tak ja som nedala vyprat slipy, ale kazala som mu, aby si sam v sprche umyl zadok. Jaaaaaj, to bolo vreskout, nechcel sa toho ani dotknut. Par krat si tam siahol a to bolo vsetko. Bolo mu to velmi neprijemne. Hadam si to zapamata. Jeho nalepsie auto ma za trest na navyssej polici, aby sa s nim nemohol hrat. A dostane ho az ked bude den bez nehody.

Dnes me totiz 2 krat kakali do slipov........jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😠
Zdenallicka: ja tie slipy vyhadzujem....preto u nas asi pranie nebude. A ked ma nahodou tvrdu stolicu, tak slipy su pomerne ciste...

Takze tak...No pokracujeme v nasom probleme. Cikane mame v malicku. Nocne cikanie...na to ho budim, takze tam neviem nejako posudit, ci pokrocil.

Zelam Vsetko dobre do noveho roku a poracujeme v kakani. Dufam, ze na dalsi Silvester uz nebudem o tomto probleme pisat ani bodku 😉

zdenallicka
2. jan 2009

filipa: V poradku.. 😉 Kazdy musi znat tu spravnou mez, tu hranici.. Nam todoporucoval dokonce psycholog... 😀 Rozhodne bych to nenazyvala psychickym natlakem, proste je to jen dan za to, ze se pokakal...opet... a opet do gati.... 😒

Tak kakani do zachodu, nocniku a jinych podobnych zarizeni trikrat ZDAR, ZDR, ZDAR!!!! 😀

prasiatko30
2. jan 2009

som si vas tu tak citala a prisiel mi na um jeden moj synovec ten uz ma 4 roky - inteligentny je chlapcisko jedno, ma vynikajucu pamat a je velmi talentovany na hudbu - ale s tym kakanim do plienky ma aj on problem - respektivne maju problem jeho rodicia lebo on v tom ma velmi jasno pokial nema plienku na zadku tak sa s prepacenim nevy.serie - a to je uz fakt sila lebo dojde a zahlasi idem kakat kde mam plienku - cika normalne do serblika bez problemov - a pokial nema plienku na sebe tak drzi a nevykaka sa - a vytvara si umele zapchu 🙄 a to chodil aj do jasli a teraz aj do skoly a nic s nim nehne

cazuba
2. jan 2009

Ahojte baby, mám 2,5 ročného chlapca a tiež sa nechce pítať. Viem, že rozum na to má pretože vštetko krásne vie. Ale keď mu dám dolu plienku ako keby zaťalo pocikáva sa každú chvíĺu a vždy len trošku. Alebo sa uteká niekam skryť a príde aby som ho prebalila. Všetci hovoria,ž e to už nieje normálne keď sa ešte stále nechce pítať. Ale ja si mylsím že on keď bude na to pripravený tak sa začne aj sám pítať teda tak mi to povedala naša lekárka. Poradte dobrý figeľ ako na to?

tatolu
2. jan 2009

Ahojte,
tak som už tu.
Nie Digysa, nesťahovala som sa, iba som rozdávala deti 😀
Najstarší šiel k svokrovcom, možno nepríde nanovo s plienkou 😖
Dvojičky som zaniesla mojej maminke.
Potrebujem mať trochu kľud. Idem sa učiť a okrem toho moja maminka má tak rada deti, že je celá bez seba od šťastia. Už teraz žobre, či by som jej ich nemohla nechať na 2 mesiace. No neviem, ale aj mne teraz bude riadne smutno.
Aby som sa aspon trošku priklonila k téme, tak Tomáško dvojča konečne kaká. Mal totiž zápchu - nekakal týždeň.
To je strašné, na jedno sa hnevám, keď sa pokaká a druhé chválim...
Digy aj tak Ti držím palce...

kejka
2. jan 2009

Ahoj všem
malej je pořád u babičky,zatím hlásila,bez nehody,takže už jsme to asi fakt odbourali napořád.Jen s tím záchodem to bude problém.Spíš psychickýho rázu. 😒 😒
Zajímavý-jak to čtu,tak většinou problém s delším čůráním a kaděním mají kluci. 😖
Můj nejstarší měl pleny do 1,5r-šel do jeslí a já do práce,prostřední do 3,5r,do školky šel až do předškolní,nejmladší taky tak-na noc o něco dýl.Do školky jde v dubnu-na celý den,já do práce.Tak si říkám,jestli to taky nebylo mojí leností????????? 😅
Digy to srajdění do gatí je k vzteku,ale určitě o tom za rok psát nebudeš 😀 To určitě né. 😅
Tatolu to je klídek,chvilka bez dětí je k nezaplacení. 🙂 🙂 Jen si odpočiň a nabij energii. 😉 😉
Cazubo vy to vyřešíte přes léto,to je nejlepší k odbourání plen.Zima je na prd. 😉 😉 😉
Zdeni dobrý-ZDAR ZDAR ZDAR 😀 😀

dioliana1
2. jan 2009

Mali sme noc bez plienky a uspesnu, rano som ho este musela poslat na nocnik, do zachoda to este nechce robit, ale skusame 😎

tatolu
2. jan 2009

Ahoj Kejka,
ďakujem. Vieš, myslela som si, že som zlá mať.
Ale potrebujem sa aj učiť. Zajtra pôjdem na internet iba za odmenu - dúfam 😒

cazuba
2. jan 2009

Ja som si myslela že sa to naučí už toto leto ale nič sa nedialo tak asi to budeme musiť skúšať a ke´d nie tak počkáme do leta.

digysa
autor
4. jan 2009

tatolu: a na aku skolu chodis? Pri troch detoch- klobuk dolu. 😉 este aj na zachod maleho ucit....to nemas v hlave vela miesta na ucenie, ked sa ti to toci vacsinou okolo "kakania" 😀 😎 😉 🙂
Sory, musela som si zazartovat, lebo ja uz to bez humoru asi nezvladnem.....

Rano sme sa vykakali a poobede som mu dala jeho stavebnicu aby si postavil hrad a staval, staval...az sa dosral 😀 🙂
Zabijem hooooooo 😵 😀 😀 😀 😀 Inak noc nam prebehla OK, nepocikali sme sa.

Kejka- ale co ho moze vztekat? Ja davam velky pozor na to, aby som rovnaky cas venovala dcere aj jemu. Ale dostava dost bitku-resp. ide do kuta, ze malu buchne, alebo soti....

Myslite, ze by som ho nemala prilis trestat za to, ked urobi malej zle? Ja uz neviem...

zdenallicka
4. jan 2009

AHoj digy, ctu te... A rehtam se jako kun... 😀 Ty tvoje zertiky... 😝

POslouchej, budes muset maleho asi vic kontrolovat.. pri hre myslim... Dej mu stavebnici, ale za deset minut mu rekni, at jde na zachod a zkusi udelat bobek... A delej to tak porad, dokud se nevykadi do zachodu...

A s tim ublizovanim - nevim, kolik je tve dceri.. To bys mela napsat... Jestlize se umi branit, nech to na ni, pri vetsim konfliktu ale zasahni. POkud je malinka a branit se neumi, nejdriv bych si se synem sedla a vysvetlila mu, co vsechno nesmi delat a proc.. A ukazala mu treba i, jake jsou nasledky... NApr: Kdyz ji skrabnes, potece ji krev. Ty bys chtel, aby tvoji sestricce tekla krev? atd.

Neverim, ze by rekl, ze by to chtel..

Nejdriv zkus hodne vysvetlovat a pokud to nepomuze, musi prijit nejaka sankce... Kout bych ale nevolila - je to porad tataz mistnost a muze sledovat, co se deje...
Moje segra to dela tak, ze malou posle z mistnosti a rekne ji, aby se vratila, az bude hodnejsi... Je hodna, jeste nevyjde ani ze dveri - nechce tam byt sama.... 😀

Tak pevne nervy a hodne sil.... 😀

bibula
4. jan 2009

tiez neviem koko ma tvoja dcera ,ale mozno ma nejaku modrinku,tak po buchnuti to ukaz malemu,ze to spravil on a ci sa mu to paci a pod. 😉

inac moj ondrik aj kaka po stojacky -stoji nad serblom s rozkrocenymi nohami ako pri cikani 😀

kejka
4. jan 2009

🙂 Ahoj holky
Podle fotek Digy je malá ještě prcek.Taky bych pošťuchování řešila domluvou a když to nepomůže,tak to dělat tak,že ho dát do jiného pokoje-dělám to s mladým,když má arsenikový den-je protivnej a nevrlej a neposlouchá.Většinou je se mnou v obýváku,u sebe v pokoji být nechce,tak ho tam vyčutnu a řeknu,až se uklidníš a budeš hodnej,tak přijď.Zatím to zabírá i když nadšenej není. 😉 Jinak plácnutí přes ruku,když už není zbytí taky neuškodí.Musí vědět,kde jsou hranice a že to malou bolí.Bitky mezi dítkama jsou normální-on si jen buduje pozici toho silnějšího a ukazuje,kdo je doma pánem-typickej chlap. 😅 😅
S tím hovňousem-zabere se do hry a je vymalováno. 😒 Asi je v tu chvíli prostě v říši svojí fantazie a na nic jinýho nemyslí.Jak píše Zdenka-posílej ho na záchod častěji,možná to zabere. 🙂 Držím palce.
Bibulo fakt na stojáka? 😀 😀 To jsem ještě neviděla. 😀 😀
Tatolu,jak jsi si oddáchla????????Ty študuješ?Ježíši kriste,jak to proboha zvládáš????????? 😕 😕
Jinak já jsem bez dítka pořád.Zabydlel se u babičky a tvrdě odmítá jít domů. 😖 Už je tam skoro týden. 🤐