Ako malého odnaučiť dávať si prst do nosa?

edita33
25. okt 2008

ahojky,,pisem za moju zufalu kamaratku ktora ma uz nervy na konci,,,ma syna uz skolaka ktory vecne ma prst v nose,ked chodil este do skolky,ho ucitelky napominali stale,,aj to nejak riesili,,,myslim ze ho uz zacali byt po rukach, 🙄 .suseda bola aj u lekarky ci nema chlapec pasovnicu alebo mrle,,vraj aj to je signal toho,ked si dieta sprta v nose,ale nemal,potom ked nastupil do skoly,ho ucitelky nutili umyvat si stale ruky ked ho videli,(on to daval do pusy) 😠 .a nepomaha uz nic,,neda si povedat ze je to skarede,ze ho nebudu chciet dievcata,ze to je hnusny zlozvyk,,nemate niekto skusenost alebo radu? dakujeme,,

julia225
27. okt 2008

no moze to byt zlozvyk, ale moja dcerka to robi zasadne vtedy ked ma mrle,alebo hlisty, ktore dostane pri nadmernom jedeni sladkosti-cukor to sposobuje, alebo zla hygiena, bakterie sa tiez nachadzaju za nechtami, kuse si jej syn aj nechty???to by sa dalo spojit,...
no a liecba: pyrvinium alebo vermox.... 😉
a zisti to doktorka "zlepom" z konecnika...

edita33
autor
27. okt 2008

ahoj julia,dakujeme aspon za jednu odpoved,,,ano kuse si aj nechty,,,este aj na nohach, 😀 😀 musi mu pozriet aj stolicu,ale kedze dieta chodi na WC samo stale zabudne,,ale musi nieco poriesit,lebo je to uz trapne,ho napominat,, tak dufam ze raz ho to prejde,, 🙄

julia225
27. okt 2008

stolicu mu dava naco vysetrovat?
staci zlep na tie mrle...to sa robi lepiacou paskou, prilepi sa na konecnik, odlepi a da pod mikroskop... 😉

julia225
27. okt 2008

no a napominat...alebo ruky ptriet chily paprickou, to robili mne 😀 ked som bola mala... 😅

w.04
28. okt 2008

ahoj, prstek v nosteku moze byt aj akymsi prejavom menejcennosti, nervozity z okolia, mozno keby mu ucitelky v skolke neumyvali stale rucky necitil by sa ponizujuco a trapne.. mamicka nech mu pokojne a s kludom vysvetli ze sa to nesmie, ze on je uz predsa velky chlap a velky chlapi si nesparaju v nosteku 😉

bibinka
30. okt 2008

pokiaľ nemá chlapec mrle alebo iné parazity, skúsila by som to pokojným vysvetľovaním a príkladmi z okolia-chlapec je už dosť veľký a chápe to, len to stále robí asi podvedome.má psychický blok a takto "štrajkuje" voči niečomu. treba zistiť voči čomu. telesné tresty sú nanič,len sa prehĺbi základný problém.a psychické deptanie a znervózňovanie tiež nieje bohviečo. viem, že sa mi toto ľahko hovorí, ale viem o čom píšem, aj môj starší syn má večne prst v nose či v ústach-a nič nezaberá, len pokojné vysvetlenie striedam s bezslovným skladaním prsta z nosa... ☹ mrle sme už odstránili, teraz je po vybratí mandlí-aj nosných, takže očakávam pozitívny výsledok.
držím palce edita tvojej známej.l 😉

zuzulap
30. okt 2008

Ahojte maminy, ja by som sa len rada spytala, ze ako suvisia tie mrle so sparanim v nosteku? Na zaklade coho to byva casto tak? Neviete nahodou? Som trosku zvedava... Inak aj moj maly si dost casto spara v nosteku, a potom si pochutnava... 😖 Nie je to zatial take dramaticke, ako u Editkinej znamej, ale predsa... Mozno aj my mame nejake mrle ☹ Tak dik, ak viete.

bibinka
1. nov 2008

zuzulap- ja som o súvislosti mrle-prst v nose nevedela ,kým si malý často nešpáral v nose a ústach a to mi povedala svokra, že to je jasná vec. a aj kamošky, keď som sa pýtala čo to je, tak každá mi povedala, že tak sa prejavujú mrle.
je to zvláštne, ale fakt je, že mrle sa dostanú do tela vzdušnou cestou-vajíčka lietajú vo vzduchu lebo sú veľmi ľahké ,ale aj z pieskoviska, neumytého ovocia z trhu ,verejné priestranstvá a pod, zachytia sa pod nechtami,na šatách-putujú do úst a cez tráviaci trakt sa dostanú až do hrubého čreva, tam z nich vyrastú mrle, tie noci vyliezajú z konečníka a kladú vajíčka v riasach okolo konečníka a "čakajú", kým si ich zase sám človek neprenesie k ústam-škriabanie ritky a šup do nosa či úst. 😖 nie je to typická choroba špinavých rúk, lebo sa to vyskytuje dosť často aj u normálnych čistotných ľudí-hlavne škôlkári a súvisí to aj s imunitou. pri dobrej imunite si telo poradí samo, ale ak je znížená tak ju tieto potvory "prevalcujú" ☹

zuzulap
2. nov 2008

bibinka, vdaka za info. Pri najblizsej prilezitosti to teda "poriesim" s detskou lekarkou. A inak- je pravdepodobne, ze to mame vsetci v rodine, ak to jeden z nas ma?

bibinka
2. nov 2008

zuzulap- je to viac než pravdepodobné. ak sa to potvrdí, tak treba prezliecť periny a riadne na 60st.vyprať, vydezibfikovať toalety, kúpeľku, a všetci členovia rodiny preliačiť. neboj, nemusíš sa za to hanbiť, ak sa spýtať mamín škôlkárov, tak ti povedia, že to robia pomerne často 😉

zuzulap
2. nov 2008

...no tak aspon viem, co nas caka... 😒 ale este nic nevravim, som zvedava, ako dopadneme u lekarky... takze je to bezne, ze v crievkach nasich deticiek /a mozno aj v nasich/ "pobehuju" taketo priserky? Fuuuj...

zuzulap
26. nov 2008

...no, nehanbim sa za to. Tak to mame potvrdene- jednu malu mrlu som vcera zbadala u dcerky v stolici /a to uz nejaky cas sledujem podobne veci/ . Takze- momentalne uz mame vsetko prezlecene a vymenene, okrem obliecok a plachiet samozrejme aj uteraky, pyzamka, spodne pradlo... Zajtra budem zase prat cely den 😉, este mi tam zostala riadna kopa. Lieky sme si uz dali, a o tri tyzdne si to mozeme cele zopakovat /obvykly postup/ pre istotu. A inak som velmi rada, ze takato diskusia vznikla, inak by sme na to mozno neprisli. Vdaka za rady! 🙂 🙂

digysa
2. dec 2008

Tak ja teda neviem, moj syn si tiez zacal sparat v nose. Ale on si naozaj cisti nos. Jemu tie susniky zavadzaju. Aj mi to povedal. Samozrejme mu vzdy povieme- RUku von z nosa! No dufam, ze nema aj on mrle. To by ma porazilo. Moze to mat aj moja dcera, ktora ma 8 mesiacov?

bibinka
2. dec 2008

digysa- pokiaľ malému zavadzajú šušne, tak nechj si ich vyberá,ale vždy maj poruke vreckovku. pokiaľ ide o mrle,tie sa rozšíria behom jedného dňa aj na ostatných členov rodiny. takže ak sa zistia-resp.potvrdia, tak treba liečiť celú rodinu+ostatné opatrenia ako sú dezinfekcia bytu, vyvarenie posteľnej bielizne,a spodnej bielizne a pod...

katuska26
14. dec 2008

Ahojte, moja 3ročná dcérka si tiež tri týždne dozadu špárala v nose, každý z rodiny ju napomínal na rodinnej oslave že sa to nesmie a neviem čo, ale asi ju tam niečo omíňalo,alebo svrbelo, no ak si vaše dieťa začne špárať z ničoho nič v nose, dajte urobiť výter, my sme tam mali zlatého stafylokoka, ktorý nám narobil riadnu šarapatu pod noštekom, chrastičky 😠 , našťastie je už dobre, ale zbaviť sa tohto bacila nieje vôbec jednoduché. ☹

stetec
7. apr 2013

ahojte mam 12 rokov a stale si sprtam do nosa a neviem sa to odnaucit poradili by ste mi prosim lebo strasne sa za to hanbim :/