Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

denisocka
10. sep 2008

kamoška davala 4 meačne a chvalila sa miako jej krasne rano vykaka do nočníka,aj vycika -že ho obali vankušmi a 10 min posedi - a teraz? ma rok a alergiu na nočnik 😀

helka101
10. sep 2008

bože denis, 4mesačné??? 😒 hrôza. 😕 no neivem ale ved to ešte ako tak vníma, ale nie to dať na nočník

molnitko
10. sep 2008

ahojte baby,
aj ja som začala dávať deti skoro na nčník, niečo pred pol rokom. mám vysokú stoličku, v ktorej je nočník a preto tam veľmi skoro mohli sedieť. staršia Viktória nemala s tým problémy, každé ráno sa vykakala a ako 15 mesačná sa začala pýtať ( no v noci sme mali do 3 rokov/. neviem, ako to bude s Kvetkou, táý má teraz vyše roka a nejako sa jej nechce do nočníka nič uroibiť. sedieť sedí, ale nič. Akonáhle dáme plienku už kvočí a kaká. preto som usúdila, že možme sa aj rozkrájať, dieťa to musí samo nejakým sposobom pochopiť............. to ale netvrdím, že sa prestanem snažiť. bojujeme s tým, a snažím sa ju všemožne naučiť od plienky, lebo o rok ide do mš a nechcela by som ju tam dať s plienkami, aj keď s nou tam budem 😎

danu
10. sep 2008

denisocka ja uz sa tomu ani necudujem uz tu boli aj 6 mesacne ktore "sa vedeli" pytat na nocnik a pritom este ani sediet nevedeli. 🙄

martinka1704
10. sep 2008

ahojte.tak mi zatial ziaden pokrok.ale urcite robim chybu v tom ze som asi pohodlna a ked ideme von tak dam plienku.myslite zeby som to mala skusit naostro? 😕

denisocka
10. sep 2008

no ved to,je to na hlavu tak skoro , my sice nočník mame-ale ked ten nočnik AUTO na mna tak kukal,no nekup ho 😀 😀 😀 😀

jo a kamoška sa tešila,že jak sadne tak hned kaka a cika - jo aj moj,ked ho pložim s holím zadkom na chladnu rebalovačku tak sa mi tam poondie -asi to bude nejaky reflex niwe šikovnosť kamoškineho decka 😀

danu
10. sep 2008

my sme este neskusali chcem zacat od 15 mesiaca ale uz teraz viem ze to bude boj 😀

helka101
10. sep 2008

martinka mne tu jedna mamička napísala, že ked začať, tak byť celý den bez plienočky 🙂 vraj to dieťa mýli a myslím že má pravdu.. 😅

martinka1704
10. sep 2008

helka díky 😉 tak od zajtra idem na to,vecer dám vediet skóre 😀 dobru noc 😔

milhaus
11. sep 2008

mi sme trenovali od roka a mesiaca ale von a na obedny spanok plienku asi do roka a pol a teraz sme cez den bez plienky, v noci je a občas sa stane nehoda ale to je normalne ked to nie je stale

susika
11. sep 2008

ahojte. tak čítam si vás, čítam a tiež už chcem začať. my sme nedonosenci, tak začala sedieť uplne stabilne len nedávno.ale problém bude s nami asi nie v cikaní do nočníka,ale kakaní. ona kaká viackrát za den, niekedy aj 6x. také trochy, ale ked by som ju chcela dávať na nočník, tak asi počs každého jedla, lebo ked papá, vždy tlačí. tak to bude asi do úmoru, kým si zvykne kakať len raz , max. 2x za den. takže asi plienku pre istotu stále

milhaus
11. sep 2008

susika ty mas ešte čas, to kakanie sa časom upravi, nechaj ju ešte minimalne tri mesiace
moja sa narodila o mesiac skorej

kukona1
11. sep 2008

tiež mám dilemu,či mám dávatmalej na von plienku ked ideme niekam do mesta a tak,ked už vyše týždna sama ciká a kaká do nočníka..zatial chodíme von iba okolo domu -ale stále sa jej pýtam či ide cikat na kvetinky do trávičky povie ano a nič nerobí aj 10 krát za hodinu sa pýtam...ale tiež si myslím že tá plienka by ju iba domýlila...tak ked vždy zoberiem zo sebou veci na prezlečenie...na noc ale dávam plienku a to ju nadránommusím prebalit okolo štvrtej čo je úúplne precikaná...

susika
11. sep 2008

milhaus, myslíš? no a vy ste na tom ako? ja by osm bola rada, keby aspon do dvoch rokov bola bez plienky.v zime budeme len trenovať, predsa, pocikaná v zime a v lete je rozdiel. ale nechcem ju stresovať, nech z toho nemá traumu, ale trošku ju motivovať

helka101
11. sep 2008

susika na tvojom mieste by som tiež ešte kusok počkala 😉 nič tým nestratíte, ja som začala malého skúšať okolo 1,5roka ak nie pozdejšie a ked vidím že mu to nejde, tak ho nejdem zbytočne stresovať.. 😅 ale dnes sme boli doobedu bez plienočky, a ani raz nám neušlo..
občas skočím do témy nedonosených,ma to zaujíma že ako detičky napredujú,ale nezapájam sa, no obdivujem vás 😅 😵 a ja by som ešte asi počkala.. no neviem, je to na tebe.. nič tým určite nestratíte.. 🙂

martinka ako ste to dnes zvládli? boli nehody? 🙂

susika
11. sep 2008

helka101-diky. aj ja tam stále chodím, aj ked sme už večší....no jasné, my sme mamy "hrdinky" 😀 😀 😀 ale čo nám iné ostáva...hlavne že sú deťurence zdravé a majú radosť zo života 😀 😀

ok baby, tak dám na vás a malej ešte nechám trochu bábätkovského plienočkového života 😀 😀

sassi
11. sep 2008

naš mal 18 mes teraz a začali sme s apomaly zoznamovať s nočníčkom. Uspech zatial len jeden, aj to asi náhodou, lebo pil čajík a hned aj cikal. Včera posedával na nočníku skoro hodinu a nič 🙄 Pritom som ho videla, že chce kaki, ale to zadržal a potom kakal až večer ☹ To asi tiež nie je dobré, aby sa nahodou nenaučil zadržiavať stolicu a mohlo by mu to potom zapekať ☹

Dcerka sa mi v takomto veku na nočník ani neposadila a v 2r sme boli bez plienok, takže to šlo rýchlo a bezbolestne. No každe dieťa je iné....

sassi
11. sep 2008

Denisocka a nie je to jedna z tých "bezplienkových" mamín???? To vam teda odporúčam, len si to prečítať, tú diskusiu ... ja osobne tomu vobec neverím, že by sa tak nejaké dieťa naučilo na nočník...
Sedieť na nočníku (alebo držať v klbku) a nechať dieťa vycikať/vykakať a pýtať sa na nočník su dve absolútne odlišné veci.
Moja švagriná trápila syna na nočníku od polroka a sedel a kakal cca. do roka kym nezačal chodiť. Potom si tiež vypestoval takú averziu, že nakoniec sa nepýtal do 3 rokov!

sandra81
11. sep 2008

Koukam vypada to ze nocnikovani trenujou jen Slovenske maminky ne? 🙂hi hi hi
Ze tu nepise nikdo cesky....?
Zajimalo by me co si myslite o tom, kdyz se deti jeste v 5 nebo 6 letech jeste vnoci pocuravaji a musi mit plinu.
Ja totiz bydlim v NL a tady je to celkem normalni. Dost me to sokuje, co myslite jak je to mozny? No oni vubec tady v NL to ty deti uci az tak ve 3 letech. Ucit uplne se to neda ale myslim jako ze je v tom v roce treba vubec nepodpori a nic nevysvetli...hruza. A tak kdyz se nasi male dari a rikam jim to tu, tak jsou v soku protoze ji je 1,5 roku

denisocka
12. sep 2008

sassi kdeže bezplienkova mamina-to len mamina URYCHLOVAČKA 😀

ja by som tiež nedokazala to kvetináča davať cikať, a čakať a čakať 😅 kým sa vycika -teda do toho kvetináča ešte hejale ako čítatam že aj do umývadla...............

zuzkafuny
12. sep 2008

Deniska... mne keď sa večer zobudí na cikanie, tak aj umývadlo funguje... ale kvetináč...??? 😨 to som ešte nepočula že dakto dávacikať tam...
Druhý týždeň bez plienky a nehody v noci 😀 😀 😀

denisocka
12. sep 2008

funy,to ja volám ten modry šerblik kvetináč 😀

sassi
12. sep 2008

denisočka čajna-nočník = číňák, je to taký zvláštny "lavór" na cikanie, ale fakt to je jak kvetináč 😀 😀 😀

Zuzkafunny to je super, že sa darí, a to fakt skoro... v dobrom ticho závidím 😉 A cez den sa tiež pýta? A ako to povie/ukáže?
Lebo naš asi 2 dni sa chytá medzi nožky, a ked sa spýtam, či ide cikať, vehementne protestuje
😕 😕 😕

danulka2
13. sep 2008

ahoj, my sa vobec, ale vobec nechceme pytat 😝 😒 ,ani nevie kedy sa pocika, len ked uz je mokry, tak ukaze.

zuzkafuny
13. sep 2008

Sassi... Chytí sa medzi nožičkami a povie eee! a keď chce kakať tak silnejšie eee!!! 😀 😀 😀 a nepýtam sa ho... chytí sa a ideme cikať...

martinka1704
15. sep 2008

ahojte 🙂 no u nás žiadne zmena.tu dnes pršalo celý deň tak sme boli doma a skúšala som to celý deň bez plienky.A výsledok?:4 ocikané slipy,ktomu pančušky a tepláky 😠 nevzdávam to ale aj keď sme mali pár krát šťastie že sme to urobili do WC-ka nemám pocit úspechu 😒 uvidíme ďalej

danulka aj môj až keď sa pociká príde a ťahá ma tam,že čo urobil

zuzkafuny tiež ti v dobrom závidím že máš doma takého šikulu 😉

helka101
15. sep 2008

Baby ja som to na pár týždnou odložila 😖 vôbec sa nepýtal, proste za jedno doobedie všetko pocikané, a tak som sa bála aby neprechladol, že som dala plienku, dakedy sa mu podarilo celéé poobedie pekne cikať do nočníka, no ked som ho posadila, ale aby sa sám pýtal, je asi pohodlný 😠 už som aj kus nahnevaná, iné deťúrence sa pekne odučia , maminky nevedia ani ako, to len asi ten náš je taký lenivý

no ja viem chce to len trpezlivosť 😅 😔

zuzkafuny
15. sep 2008

Nevzdávajte to ženičky... Pevné nervy a výsledok sa dostaví... ale výsledok sa dostaví aj tak... len pozdejšie 😉
Ja som tiež rada že už sme bez plienočky 😀 😀 😀

helka101
15. sep 2008

Zuzíí tak ja nesiem záávisliivý človek, ale teraz ti zááávidím 😀 😀

martinka1704
15. sep 2008

helka tiež mám pocit akoby som to do vetra rozprávala 😀 nechcem ho nútiť,ale pýtam sa prečo iné deti sú šikovné a ten môj nie 😒 asi to chce vážne len trpezlivosť 😉