Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

zuzkafuny
27. feb 2009

Ja ani sama neviem 😅
skúšali sme to s prestávkami od asi 10mesiaca...??? a okolo roka som si povedala a ideme na to...!!! Bol bez plienky, keď začal cikať, tak sa kukal... ukázala som nočník a povedala som "tam" a chválila 🙂
Plienku som dávala len na prechádzku... A už keď mal 1r1m anejaké dni, zvykol si sám ukázať na pepeš 😅 ale ešte nevedel veľmi zadržať, ale už sme boli úspešnííí... a keď som vysadila cez deň, tak aj na prechádzky a na poobedné spanie... občas ušlo, ale vždy si povedal... Keď už ho začneš učiť, tak hlavne nestratiť nervy a vydržať...
Zuzka moja bola bez od 1r 5m cez deň a na noc okolo 2 rokov bez...
Tak sme ušetrili peknúúú kôpku koruniek... 😀

megee
27. feb 2009

no já to zkusila nechat ho bez plínky, ale zjistila jsem, že ještě ani neví, že čůrá tak jsem si řekla, že ještě počkáme 🙂

martina46
27. feb 2009

My skúšame dávať na nočník už nejaký čas, doteraz len po zobudení, kaká už dlhšie do nočníka, ale to si skôr všimnúť musíme, ona povie kaka a potlačí, ak nie sme práve v miestnosti, máme smolu. Ale už rozumie tomu, že keď ju posadím, kaká aj ciká. Dnes cikala krásne 3x! Ale asi bez plienky nechám až na leto, uvidíme. A ešte máme šťastie, že jej nikdy sedenie na nočníku nevadilo 🙂

kijonkova.k
4. mar 2009

Holky,jak to teda je?Já myslela,že máme na nočník čas,že zkusíme přes léto,až bude teplo,ale dneska jsme byly na roční prohlídce a Dr,mi div nevynadala,že neposazuju malou na nočník 😠 Že prý se to dělá hned,jak dítě začne sedět 😖

megee
4. mar 2009

kijonkova, tak to je paní dr. s prominutím blbá...já bych to vůbec nehrotila opravdu na to ještě máte času dost...taky to začnu zkoušet až v létě...

kijonkova.k
4. mar 2009

No,já si taky myslím svoje.Že prý má 37 let praxe,tak ji mám věřit.No,možná se to tak dělalo před těmi 30 lety 😉 Ale pro klid duše dneska taťka koupil krásný zelený nočník,jsem zvědavá,jak se tam bude Karolínce líbit 😖

megee
4. mar 2009

uvidíš třeba tě překvapí 😀

krista
18. mar 2009

tomca • Dnes ve 13:26
ahojky maminy,mám problém.Mám doma rok a půl starého klučinu a chci ho už učit na nočník.Jenže on si na něj vůbec nechce sednout.Vyzkoušela jsem snad včechno-fotky-má je rád,knížku,hryčky,televizi-a nic .Prohne se do luku a řve.Zkoušela jsem i sladkou odměnu.Nic.Prosím poradte jak ho domutit si na něj sednout.Máme skusit jiný nočník?Máme ten klasický s kachničkou.Dík

gabca1 • 1d • Dnes v 15:55
já bych to nehrotila počkala bych. Naše malá taky vůbec nechtěla na nočník, hned z něj utíkala a najednou do něj začala sama čůrat. Dr. mi říkala, že to mám každý den, alespoň jednou zkusit. A že na to přijde sama a taky, že jo 🙂 Já jsem na něj malou posazovala vždycky večer před koupáním. Rozbalila jsem jí z pleny a nechala běhat jen tak, vždycky, když se vyčůrala někam na zem tak jsem jí donesla ukázat nočník, že se to musí tam. No a pak si na něj jednoho dne sedla sama 🙂 Vždycky jdeme společně nočníček vylít do záchodu a spláchnout to, to se dětem líbí 😀

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes v 15:58
Proc ho chces nutit tomca??? Presne jak pises.....chci ho ucit na nocnik....myslis, ze on UZ se chce ucit na nocnik, ze uz prisel jeho cas? Ocividne nee. Dej svymu malickymu prostor..... 😉 a hlavne cas. 😉

sisstin • 1d • Dnes v 16:00
no tak u nás taky nočník v žádném případě..zatim to nehrotim..ale teda už začínám být lehce nervozni, ono občas kdyby záleželo na dětech, tak jsou na plínách pořád 😒 nenutim ho...ale teda tříletý děcko s plínama fakt mít nechci

terry2
21. mar 2009

Ahoj,dceři je 16 měsícu a nočník jí zatím vubec nezajímá.Když jí na něj chci posadit,většinou se taky prohne do luku a kašle na něj.Sice už se párkrát i zadařilo-že se i vyčurala i bobek utrousila-jásala jsem nad nočníkem jako bych vyhrála ve sportce,ale asi to na ní dojem neudělalo 😖

daluri
21. mar 2009

Holky, nám Terezka kadí do nočníku od 10m, nejdřív to bylo o odchytávání,jak začala tlačit, pak asi po 2týdnech už hlásila. Na čůrání chci pomalu taky najet,sem tam se zadaří, že si sama řekne...
Děcka už seděly od 8 m, tudíž jsem je vysazovala dříve, v roce pak už chodily normál na nočník,Terka začala až o ty dva měsíce později..ale zjišťuji, že jsem asi i pohodlná za ty roky 😝 😀

Děcka jsou chytrá, učenlivá, tvrzení,že mají ještě čas,nebo že to nechápou, moc neberu, ale je jasné, že každé dítě je jiné,ale vidím to doma, 4děti, každé jiná povaha a přece to šlo ..chce to jen trpělivost, pochválit, slavnostně spláchnout (komu by se nelíbil splachující záchod) 😀

martina46
21. mar 2009

ja si tiez myslim, ze zacat s nacvikom skor nezaskodi, ak dietatu nocnik nevadi, presne tak, chvalit a chvalit.... a pojde to aj skor.... my s bratom sme boli odplienkovani skoro a nenasilne 🙂

digysa
27. mar 2009

Tak nasa prave dovrsila rok a o nocniku sme sa este nezacali ani bavit. So synom sme to tahali dobre dlho. Mal 3 roky a 3 mesiace ked sme dovrsili 100%-ny vysledok. Sice bez plienky chodil uz ako 2,5 rocny, ale tie nehody sme mali caste.
Tak s dcerou chceme zacat trosku skor,mozno tak v 18-ich mesiacoch.... Ked tu citam, ze 10 mesacne dieta davate na nocnik, tak si to neviem nejako realne predstavit.

paula80
27. mar 2009

ahojte, chcela by som iba poznať váš názor na hracie nočníky, máte s tým skúsenosť, pomáha to nejak dieťatko motivovať?Na nete som našla klasický nočník, len so zvukovou signalizáciou, keď sa dieťa vyciká, alebo vykaká, tak zahrá pesničku. Rozmýšľam, že ho kúpime a spríjemníme malému sedenie na nočníku. Zatiaľ sme nočník neskúšali a to bude mať skoro rok.

jandalinka
27. mar 2009

Tak já dávám malou od 12.měsíce na nočník,tak že odchytáváme když tlačí nebo hned když se vzbudí a sem tam se nám to podaří.A když byla pokakaná,tak si donesla nočník,aby upozornila,že chce přebalit,ale před měsícem se to zlomilo a už nenosí ani nočník a už pomalu nechce ani sedět na nočníku,tak se mi zdá,že je to čím dál horší!! 😒 ☹ .Dokonce když tlačí,tak jí hned posadím na nočník,udělá max.jeden bobek a za cca.10min.jí dám opět plínku a vykaká se do plínku.Hm,jsem už bezradná,ale zatím ještě moc neplaším,ale nevím,proč se jí najednou nočník tak nelíbí?! 😒

alon111
27. mar 2009

tak ja som mala problemy pri najstarsej ta nechcela o nocniku ani pocut nie to aby nanho sadla a trvalo jej to do troch rokov.potom z nicoho nic proste chcela a do dvoch tyzdnov sme nevedeli co je plienka a syn bol taky isty ten mal teraz tri a tiez este pred troma tyzdnami ani pocut a jeden krasny den odrazu sam povedal ze chce na nocnik a odvtedy sme bez plienky ale len cez den pretoze sa nevie zobudit na to ze mu treba.uz mi aj ked niekam ideme na tri hodiny dokaze bez problemov vydrzat.takze dcera ktora ma teraz rok ani na nocnik nedavam pretoze poprve ani nevie co tam ma robit a po druhe ked bude ako starsie dve nema to teraz ani vyznam. 😉

zuzkafuny
27. mar 2009

Alon...u mňa to význam malo... 😵 😵 😵 a prinieslo aj ovocie 😵 😵 😵 a véééľmi skoro... A koľko som ušetrila na plienočkách 😉 🙂

robi
6. apr 2009

ahoj,

naše bude mít rok, přemýšlím, že během léta bysme zkusily být bez plínky.
Chtěla bych se zeptat jak to vypadá v praxi - dáte mimčům spodní prádlo a každých 10 min posazujete na nočník případně likvidujete škody? Nebo zase nasadíte plínku? A co třeba když máte v plánu jít někam na návštěvu?
Malou jsem už občas posadila na nočník, vím přesně kdy kaká (skoro po každým jídle), ale když začala kňourat, tak jsem ji vzala pryč. A jak jsem nasadila plínku, tak se vykakala. Mám pocit, že se na něm neumí uvolnit, ještě si na nočníček nezvykla...

zuzkafuny
6. apr 2009

Robi... nechaj úplne nahú 😉 a daj dlhšie tričko... skôr si uvedomí, keď bude vidieť ako to tečie... to sa deťom páči 😵 skúsenosť z praxe 😀

monky1
6. apr 2009

dievcata, tak my sme mali nocnik uz oddavna, ale nijak raz sa nechcela don vypiškat. Posediet posedela, ale viac nic. Neskor uz ani sadnut nechcela, ale to si uz uvedomovala, ze piška do plienky, lebo vzdy prisla a povedala mi, ze piškala al. ze prave piška. A to ma zlostilo najviac, ze vie si to uvedomit a na nocnik nesadne. Mala uz 23 mesiacov a tak sme ju skusili nechat bez plienky a kazdu minutku sme sa jej pytali, ci nechce piškat.... 2x to pustila do pancusiek ....bolo mi jasne, ze tadial cesta nevedie, ze pokial ona sama nebude chciet na nocnik sadnut, marna je moja snaha, a tak som jej kupila taky, co hra, sedeli sme na nom vsetci, aj vsetky hracky...mame babiku, ktora ked pije vodu, tak piška a vtedy pocula, ze nocnik hra a pacilo sa jej to.... a toto zabralo. Vytesovali sme sa cela rodina, skakali, tlieskali, chvalili ju....a ona si to isla sama vyliat do WC a dovolili sme jej aj splachnut a odvtedy sa pekne pyta a uz chodi na zachod ako velka slecna. V noci este ma plienku, ale cez den nie.
A este mala rada - pozor na nocnik, co hra...aby sa dietatko nezlaklo - ako kamoskina dcerka a nechce sadnut za nic na svete na ziaden 😒

krista
9. apr 2009

sabinecka • 1d, snž • Dnes ve 12:26
Ahoj potřebuji poradit jak skoncovat s plenami.
Na nočník mi dítě sice chodí ale né pokaždé.
Když se ji ptám chceš čurat , chceš kakat tak ne.
Někdy to stihnem , někdy mi přinese nočník sama ale plenku už má počůranou.
Plenky máme pořád a nemůžem se jich zbavit máte nějaké triky aby dítě chodilo už jen na nočník?
A jak to děláte s dětmi v noci?
Díky moc

kubinkov • 3d • Dnes ve 14:18
Rozhodně se nenervuj. Až půjde malá do školy, plínky už mít nebude. Mě se osvědčilo, když malá poznala nepříjemný pocit mokrého oblečení. Na doma jsem prostě dala kalhotky a tepláčky. A asi taky ti nerozumí, co po ní chceš. Až se jí párkrát podaří se vyčůrat do nočníku, tak jí to dojde. Zkus jí tam posadit a jednou se to podaří. Ale určitě jí nenuť vysedávat tam dlouho!!! Nočník mějte v pohotovosti co nejblíž. V noci jsem to nehrotila, před spaním se vyčůraly a až vydržely do rána, plínky jsme zrušili. To bylo tak ve 3 letech. 🙂 A hlavně: chválit, chválit, chválit...

sabinecka • 1d, snž • Dnes v 16:17
Chválím , chválím furt na ni mlaskám jak je šikovná a zatím jsem docílila jen toho že mlaská taky a jde se podívat do zrcadla jak ji to sluší když mlaská i ona. Takže malej narcisák.
No začínám mít panickou hrůzu protože v červenci bude mít dva roky.
Zkusím dávat obyčejné plínky.

sabinecka
10. apr 2009

Takž dítě nenutit na nočník?

anta
10. apr 2009

Ahojky, tak já mám doma 9. měsíčního chlapečka a od včerejška kakáme do nočníčku, vždycky, když vidím, že začíná tlačit, tak ho svléknu a on se v klidu vykaká do nočníku. Ale je fakt, že čůrá jen do plínek, nepoznám na něm, když ho svléknu, že se mu chce, tak se nám to vede i na podlahu a tak 🙂

kubinkov
10. apr 2009

Sabi. Jestli je malá taková narciska 😀 , kup jí krásné kalhotky a zkuste je nepočůrat. Teď je teplo, nemusí mít dole na sobě nic jiného a půjde to rychhle stáhnout. 😉

sabinecka
11. apr 2009

Koupila jsem ji troje krásné s kravičkou, opičkou a pejskem na dupce.
Ráda v nich chodí strašně se jí to líbí.
Pak se začne krčit a když přiskočím nazvednu ji do vzduchu at se vyčurá na travičku tak to řve né né.
A nevyčurá se tak já už nevím už jsem uvažovala že vytáhnu ven nočník a zkusím ji na ten nočník posadit zda se vyčurá.

kubinkov
13. apr 2009

Tak ať to má úspěch. 😀

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martao
15. apr 2009

Ahojte,
ja keď čítam ako skoro chodia vaše detičky na nočník, tak len závidím. Najstarší chodil okolo 2. roka. Prostredný no hroza. V júni minulý rok mal 3 roky a plienku na prdeli. Nepomáhalo nič. Slipky mál krásne s obrázkami. Nezabralo. Nočník tiež krásny. Tiež nič. V septembri mal nastúpiť do školky. Potom jedného krásneho dňa to išlo. Za mesiac prešiel z plienok na nočník aj na WC. Celá šťasná, že nastúpi do školky /bola som už v 8. mesiaci/ a ja si oddýchnem som sa vytešovala. Ale nie dlho- dostal ovčie kiahne.

Najmladší má len 5 mesiacov a nakakané hlási ešte skor ako to zacítim. 😀

megee
15. apr 2009

holky malej si sám začal sedat na nočník oblečenej i z něj sám vstane myslíte, že ho můžu začít učit na něj chodit čůrat...?

alishia
15. apr 2009

ahojky holky, ja maleho davam na nocnik kazde rano, uz se mi tam jednou vykakal a asi 4x vycural...to praktikujem od doby co si zacal sedat behem 8 mesice....ale vetsinou mi tam neudela nic, dam mu plinku a v tu ranu ma nadelano v pline:/ proc se nechce vykakat do nocniku?.)

sabinecka
16. apr 2009

Chce to asi všechno trpělivost. 😒