Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

mmisak
17. apr 2009

Hezký věčer,chtěla bych se zeptat začali jsme zkoušet chodit na nočník,máme přes den pár uspěšných pokůsů a kakání je zcela v pohodě.Zajímalo by mě jak dlouho takoví přechod z plenek na nočník trvá?Děkuju

sabinecka
18. apr 2009

To bych chtěla taky vědět ale na toto nikdo neumí odpovědět protože každé dítě je individuální a děti se nemají srovnávat se svými vrstevníky.

zuzkafuny
18. apr 2009

Mmisak... začali sme v 10m kedy tedy a potom od roka už furt a za 2 mesiace sme boli úplne bez... 😀 😀 😀

mmisak
18. apr 2009

zuskafuny děkuju,mi jsme začali před 6 dny a dnes byl celý den bez plenky a nehoda nebyla žádná ,až mě to překvapilo.Venku plenku měl ,protože je dost chladno ,ale i venku naznačoval ,že chce čůrat.Tak uvidíme jak nám to půjde dál.
Už dřív jsme nočník zkoučeli ,ale neúspěšně, ted když jsme to skusili o pár měsíců později a vypadá to nadějně 😉

mmisak
18. apr 2009

zuzkafuny 🙂 omuvám se za chybu

sheherazada
19. apr 2009

teda holky mě se zdá, že to po dětech chcete moc brzo. Verča teda neposedí, takže já sem úplně v klidu. Nočník máme, ale tak akorát na hraní. Až ¨jí v létě bude téměř rok a půl zkusím to venku, aby se počurala, aby jí to nějak došlo a když to nepude, tak co. Do dvou let to klidně odložím🙂)Pak začnu lehce panikařit🙂)) Ale myskím, že pokud roční dítě chodí na nočník, je machr🙂)

misakulicka
21. apr 2009

holky. nejhorší je když se hold nechtějí poslouchat "dobře míněné rady". Proč prý nedávám našeho ročního kulicha na nočník????že už to zvládá o 2 měsíce mladší synovec....ale PROČ? proč tak spěchat a kam? vždyď si myslím, že je na to příliš mnoho času.....a v jejich době před 30 lety to bylo úplně jiné....ženský spěchaly do práce a chtěli mít vystaráno....nějak to pořád nemůžu ten přístup "dobře radících babiček" pochopit. Dělám to všechno podle sebe-na malýho s ničím nespěchám-spíš ho nechávám ať si sám na všechno přijde-pomalu v pohodě.

misakulicka
21. apr 2009

shehe. jak to píšeš ty, tak je to-necháme to na léto!

coriven
21. apr 2009

Taky myslím, že to tak nějak přijde samo. Nám se nějak podařilo ani nevím jak, že kakáme jen do nočníku (asi jí to v plence vadí 😅 ) prostě začne tlačit a koukat na mě - pokud je nočník v dohledu, tak jí ho připravím a šup je spokojená a vykaká se. Ale kdybych ji dávala třeba ráno nebo kdy by se zachtělo mně, tak nic nebude. Takže jak si řekne (naznačí tlačením) podám nočník.
Čurání nechytáme, na to myslím je taky dost času a jak píšete - to necháme na léto 😀

sheherazada
21. apr 2009

miška kulička a když to v létě bude bojkotovat, je mi to jedno 🙂Jako taky kolem mě všichni trapčej s nočníkem. Mě plíny nevaděj, Verče taky ne a ani jedna se nebudem stresovat kvůli okolí🙂
U nás kadí ráno, ale jak zatlačí, nestihnu nic, jde to ven hned, tak se ani neobtěžuju. V létě to zkusím venku bez plíny, jen kalhotky bavlněný a uvidím co ona na to, až to z ní pude, jestli jí to scvakne a nebo ne. Lámat přes koleno to nebudu. To samý s dudlíkem, prostě ho potřebuje jinak prudí, babičky pruděj a mě je to jedno. I když ten dudlík jí fakt nesluší🙂)

tomasek06
26. apr 2009

Ahojky! Tak my jsme začali s učením na nočník ve 14 měsících a v 18 měsících už volal a byl celý den bez plenek. Už i spíme bez plenek a je fakt že už mám radost že ty blbé pleny nemusím kupovat. Můj malý měl dudlík jen na noc a taky jsme před dvouma měsíci odvykali. Týden jsem ho na to připravovala, že je natrhnutý a že se urve. No pak jsem mu ho odstřihla a bylo. Vše proběhlo naštěstí bez kraválu a v poho. Pochopil to tak že si ho urval sám 😀

hanzuli
27. apr 2009

Holky, tahle diskuze je tak dlouhá, že jsem ji teda nečetla, tak se omlouvám, jestli se to tu někde už řešilo. Kačce je 20 měsíců a stále se nějak nemůže naučit na ten nočník. Problém je v tom, že čůrá co chviličku po crpkách. Třeba i co pět minut nebo častěji. Někdy mi vydrží suchá třeba hodinku, ale jak se napije, zase učůrává. V podstatě neděláme nic jiného, než lítáme na nočník, protože ona volá "honem lulu", ale většinou, až když už čůrá (a vzhledem k tomu, že je toho tak málo, nechytíme to). Když to přece jen chytíme, je pyšná a sama nese nočník vylít do záchodu. Viditelně chápe, že je to tak dobře. Myslíte, že je normální aby v tomhle věku ještě nebyla fyzicky připravená? Bojím se, aby to nebyla nějaká porucha svěračů, nebo tak něco... ☹ ☹ ☹ Díky za rady 🙂

sabinecka
27. apr 2009

Holky a jak to děláte když má dítě průjem ?
Dostali jsme průjem ten samozřejmě nemůžem chytnout do nočníku a sama byla vyděšená co se to děje takže ted jsme na chvilku nechaly nočník nočníkem a čekáme až průjem přejde.

sakura77
27. apr 2009

hanzuli,neboj to vsetci sme tym presli,musis jej to postupne predlzovat tie intervaly,ono aj ten mechur si musi zvyknut kedze bol zvyknuty cvrkat do plienky kedykolvek
ja som bola jak taky papagaj:necikaj este chvilku,vydrz,za chvilku pojdes cikat,neocikaj si slipky a tak podobne 😉

macocha
28. apr 2009

Dievčatá chcem sa opýtať, než ste začali s nácvikom na nočník, vaše deti sa cítili nejak nesvoje, keď mali narobené v plienke? Lebo mojej sa celkom darí na šerblíku, keď ju po malej potrebe chcem dať dole tak kýve hlavou, že ešte nie je hotová a kľudne tam bude sedieť aj 10 min až urobí aj veľkú - ale vôbec sa nepýta a najmä keď má aj plnú plienku až smrdí celý byt, ona ani okom nemihne, že by jej to vadilo a malo sa s tým čosi robiť...

hanzuli
29. apr 2009

sakura77: díky za povzbuzení, budeme tedy bojovat dál a hlavně trénovat močák 😀 😀

sakura77
29. apr 2009

hanzuli 😀 no veru,trening je podstatny 😀

martina46
29. apr 2009

ahojte, budem asi od temy, prepacte, ale potrebovala by som poradit. mame redukciu na wc, ale ked na nej mala sedi, trci jej sadielko... proste je to mile 😵 , ale je jej strasne mala 😅 , existuje viac velkosti? tato, co mame , je mensieho obvodu ako nocnik a ten nam je tak akurat.
dakujem 🙂

slunicko552
30. apr 2009

marti my máme dost velkou,možná změřit 😒 ani jsem nevěděla,že jsou různé velikosti 😕
Holky chtěla jsem se zeptat učily jste nějak děti na čůrání v noci?Nebo se prcci budili sami.Nevím jestli mám malého nechat až to vydrží celou noc.Ale budit se mi ho zase nechce 😒

sakura77
30. apr 2009

slunicko,celu noc urcite este nevydrzi,je to otravne,ale treba budit,on to vykona v polospanku ze ani nevie,len ty sa moc az tak nevyspis 😅

slunicko552
30. apr 2009

sakur je mi jasné,že ještě nevydrží 🙂 Jen se mi ho nechce budit on je potom uplakaný a nechce spát ☹ .Je možné,že to půjde později samo?Nebo ho to budu muset učit takhle. 😒

martina46
30. apr 2009

slunicko552, vdaka. budem teda zhanat 🙂

adulik144
30. apr 2009

Ahojte dievcata. Ja mam dve dcery 4.rocnu-ta sa naucila sediet na nocniku velni rychlo a ked mala rok a pol tak uz sa vedela vypytat a mohla byt bez plienok-samozrejme cez den.Toto moje druhe dite ma teraz rok a pol a nie a nie si na ten nocnik sadnut.Ked si sadne tak mozno na 5 sekund a sup uz musi bezat za hrackami.Skusame uz vsetko mozne uz sme ju posadili aj na zachod (mame tam schodiky pre starsiu), ale to nezbralo.Akoze zatlacila a sup zo schodikov dole a uz jej nebolo.Teraz najnovsie ju necham len v pancuskach a beham s nocnikom za nou. Az raz sa mi podarilo ju odchytit a posadit a slavnostne sme isli vyliat do zachodu nas "uspech".Teraz len dufam ze tych uspechov bude stale viac a viac

alcatko.j
30. apr 2009

Ahoj maminky🙂

Ja jsem sebrala plinecky v roce a pul.Zatim jen doma a bohuzel na popud mych rodicu, kteri mi neustale tvrdili, ze JA jsme byla uz DAAVNO bez plen b jejim veku 🙄 Takze jsme podlehla natlaku 🙄

Nicmene pro Nelinku byl uz asi i tak ten spravny cas. Vzala jsme plinecku, dala kalhotky, ktere jsem uzasne popsala, jak jsou krasne, co na nich je, ze je to velka sikovna holcicka 😵 Ukazala jsme nocnik, sedla jsme si na nej, sama jsme se do nej vycurala😅Dala jsem ho na viditelne misto a dala s Nelinkou rec co a jak😀
Prvni dva dny to bylo fiasko, pochcala se kdekoliv a kdykoliv, nerekla, jen az byla pocurala, tak mne to prisla ukazat.ja jsme vzdy vysvetlovala a vysvetlovala do zblbnuti.Treti den jsme uz trosku hudrovala...
4. den nelinka zahlasila 😵 ale pozde, uz curala, takze jsme chvalila a chvalila 😵
5. 6. den zahlasila 50% curani a kakani zavcas, ja jsem chvalila.
a od 7. dne se hlasilo zavcas a curalo do nocnicku 😵

Obcas se nehoda stala, ale to bylo v zapalu hry🙂

Ven jsme si jeste asi 3 mesice netrofla ji dat bez plenky, hlavne byla zima a kdyby se mi pocurala, tak by mi umrzla😅 No a ted, ve dvou lettech jsme na tom tak, ze uz je bez plinecek uplne, 3. noc uz i v noci🙂

petja
1. máj 2009

Alcatko.j.
Dost dobrý! 😉

sabinecka
2. máj 2009

No a když má průjem tak co?Dítě necítí že má průjem je samo překvapené tak jak to řešíte když má průjem?

jakoubka
2. máj 2009

Ahoj
My máme 21 měsíců a nočník je náš nepřítel 😒 Sice se na něj posadí nahý,já mu čtu básničky a čekáme ,nožky už studený,ale nic. 😠
Ví,že se do něj dělá a-a-a 😕
Jak píše alcatko i já se do něj vyčůrala a teď si myslí,že nočník je načůrání pro mě 😀 Řekne mama a-a-a 😀

anielik
3. máj 2009

baby tak ja neviem kde som spravila chybu
zacali sme v 9tich mesiacoch (na vianoce) a krasne sme kadili do nocnika, ale vydrzalo nam to do leta a odvtedy nic ani nahoda, kupila som aj uplne iny nocnik a nic...teraz sme zacali cikat najprv do vane a posledne dni na chlapca do zachoda 🙂 ale to kakanie nie a nie, on uz nema cez den plienku len na spanie a vtedy sa vykaka aj vycika
Viete mi poradit ako teraz na neho?

mircka
4. máj 2009

Ahojky,

začali jsme podobně jako anielik - v 9-ti měsících. Malej vydržel na nočníku bez problémů, vyčůral se tam (posazovala jsem jej vždy po spaní) a občas jsme i nějakej ten bobeček odchytili. 😎 Tak jsme chválili a chválili... Říkala jsem si, že je to super, že budeme brzo bez plínek.
Ale teď nastal zlom. bohužel k horšímu. Na nočníku neposedí anebo když ho vidí, tak zdrhá. 🙄 Občas si na hrnec sedne a vydrží sedět, ale to si sedne sám a je samozřejmě oblečenej.... 😉 Nevím, kde jsem udělala chybu nebo co se stalo. Ještě zkusím koupit sedátko na záchod - chodí tam vždy za mnou případně i za chlapem. Tak třeba by pomohlo.
Jinak asi zkusím udělat pokus v létě, až bude teplo. Koupit slipy a nechat ho chodit ve slipech... Hrnec nechat v dohledu.

jandalinka
4. máj 2009

My také pořád nic.....je to horší a horší......už ani nechceme sedět na nočníku.Nechala jsem naši malou teď 3dny vždy dopoledne pobíhat bez plínky a snažila se vysvětlit,že na koberec nesmí.A když se vyčurá na koberec,tak hrozně ječí a bojí se,co se stalo,tak dostala i vyhubováno,poněvaž jsem to nějak tak předtím brala,že z toho nemá rozum,ale poprvé dostala na zadeček,že se i vykakala na koberec.....ale účinky žádné nevidím.Když řeknu,že bude bez plínky,tak sahá po plínce a dává si ji pod sebe,ale já že ne a hotovo,ale prostě když chce čurat,tak čurá a je jí jedno,kde je nočník........takže pokus bez plínky a koberec neustále čistit budeme zkoušet dál 😒