Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

betka1
4. sep 2009

radost z uspesneho pouzitia nocnika, to patri k tomu 😀 . Nasa, tiez tlieska o 106. Dokonca aj mne zatlieska, ked je so mnou na zachode 🙂 .
Ja som u kamosky videla anglicku knizku "Potty training in 1 week", tak som si ju zohnala a je tam par dobrych rad. Hoci 100% sa ich nedrzim, lebo sa to podla mna ani neda.

A co sa viacjazycnosti tyka, tak my hovorime doma 2ma recami. Ja sice hovorim na malu slovensky, ale pytat sa na zachod som ju naucila slovami pee alebo poo, aby jej rozumeli aj v skolke.

jandalinka
4. sep 2009

Ahoj.Už jsem tu psala zhruba před 2měsíci,že u nás s nočníkem je to čím dál horší. ☹ V roce si sem tam sedla,po vyspání jsem ji posadila a vyčurala se,ale pak se to zhoršovalo,že už nechtěla ani sedět,ani říkat,že čurala nebo kakala a já jí ani nenutila. 😖 Jelikož ale nám budou za chvíli 2roky,tak jsem říkala,že začnu být důslednější a viděla jsem,že vždy přijde a řekně,že chce novou plínku a že je počuraná. 😕 Bez plen v létě na zahrádce žádné úspěch nebyl.Tak jsem začala minulý týden jí nedávat plínku a ráno hned po probuzení jsem jí posadila na nočník a pokud se vyčurá,tak dáme "kokino"2bonbonky za )úspěch.Jelikož je malá hodně na kokinka od babiček,tak musím říct,že se to osvědčilo.
Hlavní,ale je,že když jí nedám plínku,tak si řekne,jakmile jdem ven či jedem autem,tak jí plenku dám a už ví,že může do plen,takže potíž je,že pořád doma se přeslíkáme a mám co dělat,když to nestihne malá a vyčůrá se na koberec.Dnes ale je tomu třetí den,když se jí ještě "nehoda na koberec"nestala.
Takže moje rada zní:pokud dítě už si je vědomo,že do plínku může vykonat potřebu,tak nedát plínku,párkrát nechat počurat koberec apod.tepláčky,co má zrovna na sobě a upozornit,že se má říkat o nočník.A samozřejmě pak dát odměnu(my máme bonbonek Vextu 😀 a jdem spláchnout a zamávat. 😅

bramburka
4. sep 2009

nám se taky zatím osvědčuje bonbonek, davame medvidka za vyčůrání a 2 medvídky za hovínko 😅 jinak je nedostane, atkže se fakt snaží, říká si kvuli tomu o nočník i když se jí nechce. Docela se daří, ale nehody ještě máme, jakmile má plínu tak se počůrá, hlásí jen kakání, to tam nechce!

lenkazdenek
4. sep 2009

Tak já hlásím ,že u nás zlepšení- malá si chodí na nočník sama dokonce i kakat,ale musí být nahá,kalhotky si totiž nesundavá 😒 no,ale to snad příjde. JInak u nás zas dostává čokoládku,jen malinkej kousíček, protože jinak nedostává nic takového 😅

domina
9. sep 2009

No, tak u nás je to tak, že do nočníku udělala potřebu jednou, na redukci si sice sedne, ale nic z toho.A jakmile se jí chce, tak nikam nechce a udělá to vedle.Když vidím, že si někde učurla, tak jí chci posadit na na nočník, nebo na redukci začne se prohýbat do luku a nechce tam.Pak se vyčůrá na podlahu, jde pro plenu a utře to, když je to bobek, vezme si ubrousky a po jednom bobku to odnese do záchoda.

A ještě ke všemu začla dělat to, že když se vyčůrá, nebo vykadí do pleny, tak si jí sama sundá a když si toho nevšimnu, třeba když jí dávám spát, tak se mi pak podělá do postýlky 😒

Budu muset na ní vymyslet nějaký fígl.Nechtěla jsem jí dávat za potřebu do nočníku odměnu, ale asi to tak dopadne....

denousek
10. sep 2009

ahojky....tak asi zacnu aby malej uz byl bez plen bude to asi fuska....taky jak pise domina se mi driv prohybal tak sem to 2 mesice nechala by...pred chvili sem mu zdelala plenu ale byla sucha tak jsem si rekla ze toho vyuziju a dala sem ho na nocnik...ale nic jen tam sedel a delal kraviny....a ja rikam ze tata a mama tam taky delaji lulu ale on neni hloupej bezel na velke wc🙂 tak jsem mu tam dala redukci a rekla-to sem mu rikala i na tom nocniku -.ze kdyz udelal lul ze dostane lizatko azase delal kraviny trhal papir vsimal si sprejů a rikal blik blik-jako ze mam zhasnout tak sem zhasla a posloucham a najednou lululu...para ..tak sem mu nandala slipy s pejskem a rekla ze si je nesmi pocurat aby nepocural pejska a ted se ho ptam jestli chce delat lulu....no zkusim to vydrzet asi bude par mokrych teplacku ale to uz tak je...

jen nevim co mu mam rict kdyz se vycura do gati 😒

denousek
10. sep 2009

hm tak uz je pejsem pocuranej ☹

betka1
10. sep 2009

domina, ak nechces davat ako odmenu sladksti, tak davaj napriklad nalepky. My sme davali strieborne hviezdicky na nocnik a malej sa to pacilo.

Este sice nie sme uplne bez plienok, ale doma ich uz nenosi. Vzdy(posledne 3 dni) sa vypyta, alebo si sama sadne. Teraz som kupila treningove nohavicky a od zajtra by som chcela zacat chodit aj von len s nimi. Snad nam to vyjde.

hancas
10. sep 2009

holki mi ted byla na semináři o nočníku-pokud máte zatím neúspěch tak ávat třeba co 3 dny na nočník co hodku.pokud i po tgěch 3 dnwch uvidíte že není úspěch tak normál odstavit a dít nočník třeba do rohu a ona si žekne samo když bude chít a uvid že je v rohu.hlvaně netrestat zkusir jre na nočníku zabavit...a rada na závěr::::JĚŠTĚ NIKDO DO ŠKOLY NENASTOUPIL S NOČNÍKEM🙂

lenkazdenek
10. sep 2009

Holky dotaz,kdy ste přestaly dávat dětem ven plenky? MY doma pohoda a poslední dobou i venku-buď si řekne,neo to vydží domu,ale furt se bojm aby se náhodou nepočůrala a nezůstala v tom mokrým 😒 dávám jí ven takový ty plenkový kalhotky ....
JInak naše si pomalu i od té odměny odviká a začíná to brát jako normální,už dostává jen za bobek 😀

jandalinka
10. sep 2009

Ahoj.U nás po 14dnech výrazné zlepšení.Jen si nevím rady venku, 😒 .Do travičky nám to nejde,a když ví,že má plínku venku či když jedem autem,tak prostě si neřekne.A pořád říkám,že plínku dáme jen místo kalhotek na ven a že už je velká holka a jen miminka čurají do plínek.Trošku to zabírá,ale prostě dám plenku,když jdem ven a hotovo.Asi začnu brát s sebou věci na ven,podložku do kočárku a pokud se počurá,tak přesléknout.hm 😉
Nejhorší a jsem z toho"na mrtvici" 😅 ,že před spaním,když se jí nechce spát,tak řekně a "zkouší to na mě",řekně,že chce čurat a sedí na nočníku třeba i 15min,trochu se vyčurá,za chvíli když řeknu jdem spinkat,tak znovu že chce čurat a trochu se vyčurá.....už jsem chytla nervy a řekla,že jde spát a hotovo a malá se držela nočníku "zuby nehty" 😀 😅

lenkazdenek
10. sep 2009

Jandalinka,to s tm čůráním když nechce spát znám,unás to je občas taky 😀 😀
U nás teda problém venku není,prost počůrá travičku,ale prostě si nejsem jistá aby si řekla vždycky 😕 asi taky budu muset zkusit a vzít sebou náhradní oblečení-dokud je celkem přijatelné počasí 😅

betka1
10. sep 2009

nam tiez este curanie vonku nejde ako by malo. Vcera som sa o tom rozpravala s dvomi mamickami, ktore maju toto obdobie cerstvo za sebou a radili mi, ze jednoducho plienku nesmiem dat a hotovo. Preto som kupila treningove nohavicky. Sice presiaknu, ale nebude mlaka na zemi alebo na koberci. Uvidim ako sa nam bude darit. Dajte vediet aj vy.

ivusa82
10. sep 2009

ahojte,,podelim sa s vami o nase beplienkovanie....zacali sme koncom augusta..naplno..aj ked predtym v teple chodil s holym zadkom,,ale to este len take pokusy skor boli,, prvy tyzden sme zvladli celkom v pohode..predtym o nocniku ani pocut..ale nepovolila som a davala som ho tam sediet...mali sme hraci..takze ked sa vycikal tak sme spievali 😀 ale to bolo skor len take nahodne...vonku to islo..ocikali sme mravce,pierka,kamienky...,,kakat jedine do plienky chcel... 😒 potom bola kriza....druhy a treti tyzden...cikal tajne kade-tade..najlepsie za sedacku alebo utiekol do spalne a tam kde sa dalo 😀 aj kakal tajne chudatko,, ale ked som videla ze chce...nocnik..aj ked naprazdno,,alebo na velke wecko..tam to clupotalo.. 🙂 potom sa striedali dni ked sa pekne vypytal a cikal cely den tam kde treba bez nehody s dnami ked cikal do slipkov....ale uz dosiel na to ze je cely mokry..a vadilo mu to,,
tento tyzden sa pekne pyta cikat....aj ked sme mimo domu...a aj kakat...tak kakame do nocnika..a strasne sa vytesuje lebo ked pozrie do nocnika povie ze vykakal hada...alebo zabu... 😀 😀 tesim sa aj ja...sice ma este plienku na spanie..poobede byva uz pravidelne cely tyzden sucha...a aj nocna je uz druhy den sucha...ale este necham...,,ked sa zobudi hned hlasi ze cikat....tak plienku dole a cikame do nocnika,, uz nechce do plienky 😅

vsetkym maminkam potvrdzujem ze to chce len trpezlivost....malicky musia sami prist na ten zlozity mechanizmus a hned ako to pochopia tak daju sami vediet, niekedy som uz bola na nervy...poviem pravdu..aj hlas som zvysila..hlavne jeden den,ked sa mi pokakal 4x za sebou behom hodiny...hnacka to ale nebola...skoro som osedivela,,ale teraz viem,ze on sam bol z toho dost zaskoceny,aj ked na nocnik za svet nechcel,,

drzim vam vsetkym palce....my este stale niesme uplne bez nehody,,ale je to uzasne ked pride za mnou filipko a povie mamine cikaat...a dupka pri nocniku 🙂 vzdy ho pochvalim,aky je sikovny...a ked sa aj vykaka dostane cucku 😵 niekedy este musim pouzit aj lakave metody,,ako ..ideme pozriet penicku ked sa splachne,alebo utekame muchu ocikat..ale vsimla som si ze uz dokaze udrzat aj dlhsie cikanie..takze uz vie ovladat svoj mocovy mechurik.. 😀 niekedy chcem ja a on nie...tak mu musim verit ze sa vcas vypyta... 🙂

a este...ak je na to dieta este nezrele mozeme robit aj nemozne a nepojde to,, my sme zacali akurat..tak dva rocky oslavime bez plienky... 😉 😉

eppik.m
11. sep 2009

ahoj, je těžké radit na dálku a hlavně když vaše dítka neznám ... to svoje ano a tak jsem věděla přibližně kdy to risknout venku bez plen ... ale bylo to někdy v tom období když už si sám řekl že chce čůrat, tj. už pomalu chápal co se od něj očekáva ... my to zvládli přes letní prázdniny a jsme bez plen i v noci jak už jsem psala a trvá to pořád ... venku čůráme na stojáka i na holčičku když si delší dobu neřekne sám tak ho dám sama a když se mu chce tak čůra hned, když ne tak ani kapka 😉 teď pár dnů zpátky jsme trošku nastydli tak se nám stalo pár nehod ale už jsme opět v pohodě a v noci se sám vzbudí a hned ho dávám čůrat a pak se spí dál to se mi nikdy nepočůra a to jsme si myslela že v noci bude čůrat o 106 min do 3 let jak všichni kolem mně prorokovali... vždy se mi potvrdí ale to, že Michal mně příjemně překvapí sám, takže nelze porovnávat a házet všechny děti do jednoho pytle 😀 😉

eppik.m
11. sep 2009

jsem si myslela 😅

martinka78
11. sep 2009

Ahojky,
tak já musím Adélku taky pochválit, jak jsem minule psala, že už jsme přes den bez plín, tak to jsme pořád, v noci a na odpolední spaníčko jí plínky dávám, je mi líto jí třeba budit v noci aby se vyčůrala, jako to dělala švagrová (je fakt, že holky byly pak od 14 měsíců bez plín úplně, i v noci), nemám na to prostě srdce, ale už začínáme kámošit i s nočníkem, je teda fakt, že za vyčůrání, jakmile začne nočníček hrát dávám kousek čokoládky a Adélka už i ví, že když udělá nočník "lalala" tak že bude "kokoja" (čokoládka), je to blbý takhle dávát úplatky, ale když to jinak nejde, tak to holt nejde, třeba se to pak odnaučí a taky už když jsme venku tak se vyčůrá když jí držím, dřív jsem musela složitě všechno svlékat aby si dřepla a čůrala sama, ale teď už to praktikujeme takhle - díky bohu!! Vždyť to taky trvalo měsíc, ale myslela jsem si, že až pak budeme mít jednou druhý začneme s nočníčkováním dřív, ale nevím, vždyť Adélka je teď ve věku když už prostě zase chápe co se po ní chce, kdežto takový to maličký cca 10 měs. dítko neví co se po něm na nočníku chce, tak nevím, ale to je ještě čas - čápovi jsme ještě nepsali, Adélce budou za měsíc 2 roky, takže je ještě čas 😎 Jo a jak píše eppik.m tak Adélka - jak jsme museli čůrat jedině venku a i když byla ten jeden den zima - tak taky trošku nastydla, tak mívala asi 2 dny taky trošku "ucvrknuto" do kalhotek, ale už dobrý, asi jak ty dětičky nastydnou tak to tak je.

nikka.vo
12. sep 2009

Tak my jsme doma bez plen, na spaní jí má a teď trénunujeme chození BEZ venku. Ale nejdřív jsem ho musela naučit doma čůrat ve stoje a až potom to mělo smysl. Včera jsme byli poprvé venku BEZ, vzala jsem sebou náhradní kalhoty. Slípky nemá, to si myslí, že má plenu a čůrá jak se mu zlíbí, takže musí cítit luft. No a vydrží nečůrat klidne 3 hodiny, tak mi to pak nedalo a zeptala jsem se jestli nechce a řekl že jo, tak jsme čůrali na travičku 😵 a dneska to prubneme zase, bude venku dýl, tak jsem zvědavá jestli si řekne, bude to zase posun dál 😵

misa.cekatelka
12. sep 2009

ahojky,chci se zeptat,jestli si myslíte,že už je čas,abych malou začala učit na nočník.je jí 14 měsíců.jde o to,že ona vůbec netuší,co to nočník je a nechce na něm vůbec sedět.většinou v něm chce stát 😀

martinka78
12. sep 2009

Ahojky,

nikka.vo: My na spaníčko plínky taky máme, Adélce je teda 22 měsíců, ale myslím, že na noc nebo na odpolední spaníčko můžou být klidně i do 3 let, já jí na noc musím plínku dávat, vypije klidně i 500 ml čajíku, takže to kdyby náááhodou vstávala tak by jsme se uvstávaly a hlavně by jí to asi ani nevzbudilo.

My přes den plínky nenosíme asi 10 dní, ale dneska jsme byli v ZOO v Praze a tak jsem pro sichr plínku dala, ale musím Adélku pochválit, že si pokaždé řekla a plínka byla suchá až domů, doma pak čůrala na nočník - konečně si na něj snad zvykla - ale musí hrát, na obyčejný to není ono 😉 a teda když dočůrá tak to jdeme spláchnout - to se jí moc líbí a pak teda obvykle následuje čokoládka, ale to snad časem taky odnaučíme, aby za každý zahrání nočníku byla takováhle "odměna". Ale jinak je to super, když to dítko s tímhle nočníčkováním nebo chozením bez plín začně kámošit, člověk má pak strašnou radost, i jen za to, že třeba jeden den si 2 x řekne a pak se i počůrá, ale i tak, prostě ty začátky jsou fakt krušný.

misa.: Můj názor ze začátku než jsme začaly teda kámošit s nočníkem (a že to trvalo 3 týdny) byl, že jsme měli Adélku dávat na nočník klidně v nějakých 11 měsících - když jsem teď viděla jak to fakt není snadný - teda některé děti to pochopí dřív, jiné ne, ale teď když to vidím, že Adélku jsme začali dávat teda tak nějak v 21.měsících, že to snad i stačí,už to dítě chápe co se po něm chce, myslela jsem ,že pak u druhého to budeme zkoušet dřív,ale ne, je to snad fakt lepší teď i když se to dítě brání, ale už ví co se po něm chce, takže já si myslím, že nemusíš až tak moc spěchat, horší je, že už nebude teplo a lepší učení čůrat je pro děti v létě, když můžou běhat venku bez plín, nahatý.. Adélka taky nechtěla na nočník - prohnula se do luku a byl konec, teď už díky bohu chce, ale taky úplatkuju čokoládkou 😉

sofik
12. sep 2009

ahojte 🙂

Tak ja som malú začala odúčat od plienky asi pred mesiacom a poviem vám že za 5 dní bola bez plienky cez den a teraz jej dávam len na spanie. Bola jedna nehoda vonku ale viac nič. 🙂

ivusa82
12. sep 2009

misa...ja si myslim ze tak od roka a pol je najlepsie...lebo fakt to malinke ani len netusi ako to vsetko funguje..myslim mocovy zvierac...,, nechape preco jej to cika...nevie este posudit ci uz pojde alebo este udrzi...od roka a pol by to uz dieta mohlo zvladnut,,ale je to individualne,, a hlavne malo by to uz vediet aj zahlasit..ze ide cikat alebo ze cikalo.. 😉 skore chcenie maminiek aby deti od roka boli bez plienok je len zbytocne trapenie...dietata a hlavne maminky......teda aspon podla mna 😉
kazdopadne drzim palce 😉

martinka78
14. sep 2009

Ahojky,

tak já naprosto souhlasím s ivuskou82, myslím si to taky, že kolem toho roku jsou ty mrňousci ještě maličký, aby věděli co se po nich chce.

To my spíš teď máme problém se "šíšou" - nemáte někdo nějakou radu, aby to hovínko nebylo tak velký? Adélka splácá kdeco, tak by člověk řekl, že to půjde lehce, ale ona vždycky když hlásí, že bude "šíša" tak křičí u toho i že "bolí" a má to hovínko opravdu velký v průměru a i docela tuhý, moc ovoce a zeleninku baštit nechce, taky si dá,ale že by třeba snědla 1/4 okurky nebo 1/2 jablíčka to ne, tak vůbec nevím co s tím?

dididi30
14. sep 2009

u mojej dcery bolo rok a pol este skoro, prisla na svoj ,, mechanizmus,,az v 2 rokoch, proste moje napominanie a behanie za nou s nocnikom nepomohlo, musela to pochopit ona sama... 😉
syna este nedavam na nocnik, este pockam, len mu ho napominam,ze tu sa robi e e e a thomasko co si teraz urobil aby vedel,ze nieco vobec urobil 😉

moni83
14. sep 2009

Ahojte ja som starsiu dceru zacala odnaucat od plienky cca od 13 - nastich mesiacov. za par tyzdnou si aj zvykla ze nema plienku ale urcite sa jej niekedy podarilo pocikat dokonca aj pokakat sa par krat :-§ . vzdy ked isla smerom ku skrini tak sme isli za nou s nocnikom. nebolo to lahke ale dalo sa to. ona bola omnoho rozumnejsia ako teraz mladsia . ta najskor nocnik pouzivala na hranie , alebo do toho stupala alebo zoskrabovala nalepku (taku kacicku co je na nej ) 🙂. teraz jej uz hovorime ze co za e e ma v plienke tak uz ukazuje. alebo ked sa vykaka tak dojde za nami a zahlasi e e. takze uz vie ze kedy to robi. ona je ale strasne tvrdohlava a az ked si zaumieni ze si sadne na nocnik az to bude vyhra ale este podla mna ma cas. je to pravda ze dieta si to musi samo uvedomit ze to chce az potom sa to podari. nasilu ho nutit nie je dobre lebo si len ziska odpor ktomu.

eppik.m
16. sep 2009

ahojky, pokuď dítě je k tomu vyzrálé a věk je u každého samozřejmě individuální tak zvládne zadržet jak moč tak stolici samo a řekne si že potřebuje na záchod a nepotřebuje mít plínku ani nic jiného ... já dávám synovi slipečky s autíčky a to je panečku nadšení když je sundaváme při potřebě a oblíkáme po ... takže se u toho i těší a je nadšený a stokrát mi ukazuje a říká auto, auto, auto 😅 protože do aut je blázen 😀 dokonce teď dva dni máme průjem a to pořádný a celý den a kadíme každou chvilku a ani jednou se nepokakal vždy si řekl a dokonce jsme byli nakupovat a on si říkal že se mu chce a nebylo kam jít v obchodáku a do trávi nechtěl tak to vydržel až domů cca 2,5 hodiny a to má i co dělat dospělák aby to nepustil do gatí. Jsem na něj hrdá a ráda a at si říka kdo co chce, my jsme spokojení ... takže pořád jedeme bez plen i v noci 🙂

lenkazdenek
16. sep 2009

Holky,já už si fakt pomalu nevím rady,jako malá už je bez plenky i venku,ale na kakání si prostě neřekne,jedině když vidím,že tlačí tak jí rychle dám na nočník,ale jinak si neříká 😒

eppik.m
16. sep 2009

lenkazdenek: my máme takový rituál na kakání když si myslím já že by se mu mohlo chtít a neříka si o to, nebo se někam jede ... tak ho sama na nočník posadím a do ruky vemu jeho nejoblíbenější knížku s auty a prohlížíme si jí a povídáme ... on je tak nadšený že se vždy u toho vykaká od nadšení a vrušení to tam vždy pustí sááám a hned i kdyby jenom pidi bobek ale vždy kaká 😀 ... tak třeba by to u vás zabralo taky s nejoblíbenější hračkou 😉 pokud si syn sám neříkal na nočník tak na tom začátku se mi to hodně osvědčilo a ted taky ale už si sám vždy řekne ... já vždy používám metodu pozorování svého dítka a tak vím jak reaguje, znám ho dokonale ...

ikke
16. sep 2009

camelotka • Dnes o 16:53
Mile mamicky, budem velmi rada, ak mi svojimi skusenostami a praktikami poradite, ako mam svojho 32-mesacneho synceka naucit chodit na nocnik. Este ked bolo velmi teplo a behal uplne nahy, tak to nebol problem, pretoze nocnik mal vzdy po ruke. No teraz mi uplne odmieta nosit slipky a nechce ist za ziadnu cenu na nocnik ani na toaletu. No a najhorsie na tom je to, ze strasne malicko rozprava, takze ani nevie povedat, ze by sa mu chcelo cikat. Vopred vam dakujem za vsetky rady

beruska2x • Dnes o 16:58
a jak dlouho uz ho na nocnik davas?

nevesta • Dnes o 16:59
Daj si do vyhladavaca nocnik, mas tam dost rad

zuzana355 • Dnes o 17:03
ahoj camelotka tak máš to ťažké lebo keď deti sa zatnú tak asi s nimi nepohneme tak lahko skúsila si mu pustiť rozprávkku počas toho ako sedí na nočníku alebo ho neako zaujať spievať malej pomohlo keď sa vypiškala tak sme spolu tlieskali aj som ju vychválila že aká je šikovná a to sa jej páčilo.
filipko je už aj dosť velký aby mu tá plienka začala vadiť. nechaj ho možno má teraz také obdobie a začne sa neskor sám pítať.

camelotka • Dnes o 17:04
beruska2x s nocnikom sme zacali asi od maja
nevesta dakujem

zuzana355 • Dnes o 17:04
alebo ma ešte napadlo že malému sa páčilo keď piškal postojačky tak skus ho nedávať sedieť ale nech sa postaví k zachodu a tak alebo vonku opiškával stromy

beruska2x • Dnes o 17:05
ja myslim ze pokud byl na nocni zvykly chodit a ted nechce tak ho to prejde, je to docasny vzdor, ale chce to taky duslednost ale pokud ho ted zacinas davat na nocnik tak je podle me dost pozde a bude to tezke, tak velke dite kdyz neni zvykle a ma delat neco noveho co se mu nezda tak byva zarputile

beruska2x • Dnes o 17:07
hm ty jo to je podle me dost pozde na davani na nocni, to si myslim ze budete dost bojovat, uz je veliky uvedomuje si o co jde a o to to je tezsi

beruska2x • Dnes o 17:23
no ja taky davam na nocnik maleho bud k Tv nebo si sednu vedle nej na zem a povidame si, nebo ma auticko a hraje si u toho a kouka po me jak mu treba pripravuju veci na sebe.. proste ho nejak zabavit aby nemyslel na ten nocnik...

dali4 • Dnes o 17:33
Ahojte Moj malý sa naučil na nočník ked mal 3 roky a 4 mesiace. No je to dost neskoro, ale jednoducho on nechcel, úplne sa vzpieral. Zkúšala som ho dávať na nočník odkedy začala chodiť ale strašne protestoval. Ja som to nevzdávala skúšala som stále aj všelijaké fígle a nič. Vždy som ten nočník nechávala na očiach a len som mu donekonečna pripomínala že tu sa ciká tu sa kaká... ale mal ma v paži . Naraz z ničoho nič, ked už mal tie 3roky a 4m.,bolo to cez leto, tak behal len tak, sadol si vycikal sa do nočníka a prišiel mi povedat "vycikal som sa do sedátka" /tak sme tomu hovorili/,ja štastná, vychválila som ho do neba.... A odvtedy už chodil na nočník a ani sa v noci nepocikával. Len náš drobček je takej povahy že on sa potrebuje rozhodnút sám, vo všetkom. Teraz má 6 a stále je taký.Čím viac ho prehováram, nahováram, bláznim ho... tým viac nechce. Ja som toho názoru že čím viac chceme po deťoch niečo na silu, tým oni sa viac zatínajú a nechcú...

dali4 • Dnes o 17:35
A okrem toho, treba pozerať hlavne na povahu dieťaťa, na jeho osobnosť. Na každé dieťa platí niečo iné

eliotka
20. sep 2009

Holky, já už bych pomalu chtěla malého učit na nočník. Nebo spíš ho s ním seznámit.

Jak na to?