Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

rebeka1977
28. nov 2009

ahojte, musim sa Vam pochvalit. Je to zhruba tyzden co sme jednoducho dali prec plienky a hotovao, prve dav dni som ju na nocnik nemohla dostat, ani len oblecenu...tak sme stale prezliekali a ja som stale prala, druhy den si sadla az vecer, treti den doobeda sa pocikala a le poobede uz sa pytala a odvetedy sa pyta, alebo aj vidim ze ked preslapuje tak jej dam nocnik a vycika sa, plienku - take tie nohavicky od pampers mame uz len na spanie, alebo ked ideme von, a to vonku sa pyta - kedze sme na dedine, a vonku sme na dvore - tak tam ju posadim na nocnik, inak v noci raz prebalujeme. A este jedna zaujimavost, uz som kupila aj ten drahy nocnik od fisher price ....to ma doteraz ako hracku, len to rozobera a cika di hracieho nocnika za 5 eur.
Drzte sa...ozaj mame 27mesiacov a az teraz sa nam to podarilo.

zuza.m
28. nov 2009

radkar už mi to neda nedat ho ked vidim na očkach že mu treba kakat. 😅 ,myslim že stymnič nepokazim ked budem aj nadalej odchytavat,len som myslela že je už dost času za nami aby ho to už konečne napadlo.a aj vie čo od neho chcem určite lebo dnes behal bez plienky,vycikal sa a až potom sa pytal na nočnik .alebo sa druhy krat vycikala došiel mi to ukazat kde nacikal.

meleri
29. nov 2009

zuzo,
my začli teprve teď, dávám ho jenom několikrát za den, vždycky se vyčůrá, myslím že je fakt brzo na to aby si řekl..ale myslím že je moc šikovný když ti takhle čůrá a kaká pokaždé! určitě vytrvej a on časem řekne.
já jsem taky zvědavá jak se to bude vyvíjet u nás! 🙂

zuza.m
29. nov 2009

no mne mamina stale vravi že sme boli bez plienky od roka a že to zaleži od matky ako sa stara.no čo sa snažim to sa snažim nie a nie mu to vtlct do hlavičky.ale tak nikdo ho za to nestresuje.ked sa pocika poviem fuj treba na nočniček a tym to hasne.dnes sa pokadil dva krat ale moja chyba nemala som tolko času ale cikal aspon 6krat.tak že budem čakat asi ešte pol roka 😅 ,na jar by to už mohol pochopit.

omii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syraell
29. nov 2009

draga: Tak to je presny🙂 Snad to u nas taky vysumi...

syraell
29. nov 2009

zuzam: Taky denne posloucham od mamy a tchyne, ze to je tedy pekna ostuda, ze mame jeste plinku - a za jejich casu, to slapalo jinak! Vybodni se na to - hlavne nestresovat, jsou to nase deti, nikdo nam do toho nemusi kafrat🙂

nensy
30. nov 2009

tak malá mi nechtěla na nočník vubec.je to asi 3 týdny zpátky co si sama řekla o nočník a ze dne na den začala čurat i kakat .takže dáváme plínu jenom na noc jinak jsme bez

mircka
30. nov 2009

Nensy tak to gratuluji. Malému jste zkusili koupit sedátko na WC. Doufala jsem, že by třeba čural a kakal rovnou na záchodě - vždy chodí s námi, když jdeme na ono místo (nočník bojkotuje). 🙂 Ale bohužel. ☹ Jsem z toho nešťastná - taky poslouchám "blbý kecy" o ostudě a lenosti. To vždy vidím rudě. 😠

xstelinka
30. nov 2009

Ahojte,
ako ucite deti na nocnik v tomto obdobi? Nechate ich v plienkach a pravidelne davate na nocnik, alebo ich nechate behat len v obleceni a sledujete?

meleri
30. nov 2009

jestli vám to někomu pomůže, tak mi mamka říkala, že nejvíc to měla vymakané ještě ta starší generace, teda moje bábi. prý dávali na nočník co hoďku nebo půl hoďky a plíny se stejně přebalovaly co hodku tak nevím jestli se vám bude chtít tak často..teda nám se nechce zatím...🙂))

nensy
30. nov 2009

stoho si nic nedělej mě taky tchýně furt říkala že to je moje lenost že malá ještě nechodí na nočník .ale když nechtěla tak se nedalo nic dělat a to jsem dávali na nočníku jíst hrát si a stejně nic nepomohlo tak jsme to nechali bejt a ona si pak sama řekla.někomu to jde hned někdo potřebuje čas každý dítko je jiný
mircka neboj ono to příjde

meleri
30. nov 2009

nensy,

malý by aji chtěl, vpodstatě je mu to celkem jedno, ale já se přiznám že na to nemám sílu..v poslední době sem ráda že zvládnu co mám a pak padám...ještě ho furt svlíkat a oblíkat, a a posazovat a pak zas navlíkat plínu atd....prostě na to nemám chuť ani sílu! počkám později, třeba jak bude rozumnější..
malý má z toho srandu, třeba když je kaka tak říká tata jako že se to stalo, ale vždycky je to pozdě.. 😅

nensy
30. nov 2009

melerijá bych to taky nehrotila prostě až bude chtít tak si řekne sám .malá začínala stím že chodila afurt říkala čurinky tak jsme jí svlíkli a nic .no a pak sama od sebe si sundala plínu došla pro nočník a vyčurala se.takže si myslím teda aspon u nás že nucení nemá cenu až to díte bude připravený tak si podle mě řekne samo

zuza.m
30. nov 2009

no ja si tu namahu davam, a posadzujem po hodinovych intervaloch okrem vonku od 10mes a nič. 😅 .
tak že je to o tom že musi na to vyzriet.ale pokrok mame vie že sa tam cika tak že až mu dojde že to on ovlada ten zviera mohli by sme mat vyhrane.

lenka1smejka
30. nov 2009

Ja idem dat malu prvy krat na nocnik 1.1.2010 to bude mat 9mesiacov a viete ako :AKO NA NOVY ROK TAK PO CELY ROK 😀 😀

omii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zelmirka1
30. nov 2009

kocky ale od 9 alebo 10 mesiacov je to fakt zbytocne lebo deti este nevedia ovladat cikania a kakanie a hlavne dopredu vediet ze idu nieco robit...pozor na to lebo niektorym maminam sa stalo ze davali stale na nocnik a uz tvrdili ze sa im dari okolo roka az roka a pol potom zrazu sa dietatko zatalo a este v 2 rokoch malo plienky...
ak niekto tvrdi ze od roka bol bez plienok to nie je pravda, proste len mamina kazdu chvilu davala na nocnik a zachytila vzdy potrebu ale urcite sa babetko nepyta, nehovorim teraz o bezplienkovej komunikacnej metode to je o niecom inom. Samozrejme kazde babo je trochu ine, treba na to spravny cas a skusat to bez natlaku...

baba77
30. nov 2009

mozu sa spitat davat detickam kvapky vigantol?

habibi78
30. nov 2009

baba, moja malá berie vigantol od narodenia..... dvakrát denne 4 kvapky...

kisska
30. nov 2009

Ahojte maminky, ja som prave rozcarovana - precitala som si velky clanok v Dieta-ti o uceni na nocnik, tesila som sa, ze sa nieco naucim a jedine, co som sa dozvedela, ze dieta chodi vedome na zachod/nocnik medzi 2-3 rokom. Dovtedy je to sikovnost maminy, kedy vystihne situaciu, ale dieta netusi, co robi... A ze ked ma dieta plienky v 5 rokoch, vtedy treba ist k lekarovi... takze nic nove. Ja tiez posadzam maleho od roka a striedame fazy, ked sa necha a ked ma k nocniku vyslovene odpor. Tak vtedy si davame na par tyzdnov pauzu, Ale uspesna som bola za cely cas mozno 10x... Mam aj bavlnene plienky, ale priznavam, ze este som na ne nenabrala odvahu, ale uz sa odhodlavam... Mozno po vianociach. Najviac ma odradza to, ze maly sa nepyta, ale je skor umrncany, nespokojny (skusala som ich 2 dni predtym ako som ich odlozila)...

meleri
1. dec 2009

jako já sem moc nepochopila jaký je rozdíl mezi bezplenkovou komunikační metodou a ustavičným posazováním na noční, podle mě je to to samé.. 😅

nensy tak to je šikulka, sama si sundala plínku a šla na nočník! 😵 já ho fakt zatím nechávám jenom když vidím že je po vyspání plína suchá..ale možná časem začnu i častěji pokud se mu bude chtít..🙂

zuza.m
1. dec 2009

lenka1smejka len aby si nebola sklamana ono ked posadiš prvy raz na nočnik nieje napisane ža sa ti tam aj vycika. 😅 .-tak potom ako na novy rok tak po cely rok neni bohvie čo 😅 .
myslim že posadzovat skor nieje na škodu pokial sa nestresuje.my odchytavme už dost dlho a je to super aj ked somsa ešte nedočkala toho že sa vypyta-aj ked sem tam už bolo aj to ale len tak raz za mesiac to je nič,ale vie že sa tam cika a ked posadim tak sa vycika stači len na to myslet.

nensy
1. dec 2009

meleri šikulka je podle mě jí to už asi začalo vadit v tom bejt.a to jsem měla strach že nebudem chodit na nočník ani ještě v 5letech 😀

jjaanca
2. dec 2009

kisska - nechápu ty bavlněné plínky... na co odvahu???? My používáme látkové od narození a nijak odvážná jsem nebyla. A Lucce vůbec nevadí že je v mokré plíně.

Jinak mi to připadá jako blbost že si dítě do 2 let neuvědomuje že čůrá. Já myslím že je to hrozně individuální a většina dětí si to uvědomí do 2 let. Jsou tu borci, kteří jsou bez plen okolo 1 roku - je to sice výjimka, ale přece.
V létě Lucka běhala bez plen a naučila se že si vždycky sama sedla na nočník. Když pak začla bejt trochu zima, a dostala plenu, tak začala zase čůrat do pleny, a měla taky období že se k nočníku nechtěla ani přiblížit. Tak jsem si řekla, že když už to jednou uměla, tak to musí jít. Nedala jsem jí plenu, jen kalhotky a tepláčky. Párkrát se počůrala a po několika dnech si krásně říká. Občas máme malinkou nehodu a na noc a ven dávám plenu.

hubinka
2. dec 2009

Ahoj holky, tak si rikam, ze pomalu by jsme i my mohli koupit nocnik, treba by to mohl byt i jeden z vanocnich darecku 🙂 , a tak jsem se chtela zeptat, jaky nocnik, teda spis jestli maji nejaky efekt ty hraci nocniky, mate s tim nekdo zkusenosti, nebo staci nejaky obyc., je dulezita nejaka motivacka 🙂??????

jabluncanka
2. dec 2009

želmirko,

mně to jako zbytečnost vůbec nepřipadá a to vysazuju malého od 6ti měsíců = prostě co umí sedět...ráno se vždycky vyprázdní i se stoličkou a jinak čůrání po každém probuzení,před spaním,před cestou ven,po návratu z venku...samozřejmě se počůrá,ale zvládne se vyčůrat i do nočníku...

janetty
2. dec 2009

jabluncanka, už som si myslela, že to len ja som tak skoro začala s nočníkom,

Tiež som začala davať drobca na nočník keď mal 6 a pol mes. lebo už vedel sám sedieť, tak prečo nevyskúšať aj na nočník a hneď na prvykrát sa vycikal 🙂)Ja viem, že to ešte nevedel, že ciká 🙂) a teraz už mesiac a pol ho dávam na nočník vždy pred každým spaním aj po vyspinkaní... plienky ma raz suché, raz mokré, ale za ten mesiac a pol, sme mali pokakanu plienku len 3-4 krát vážne,vykaká sa hneď ráno keď vstane, alebo po prvom spánku (cez deň ho dávam ešte 3-krat spať)

lenka1smejka
3. dec 2009

zuza.m.-no mala pravidelne kaka rano hned ako sa zobudi,takze vyskusam to tak odchytit 🙂

nanika
3. dec 2009

Tak my uz mesiac cikame do velkeho zachoda, nocnik sme akosi preskocili, prve tri tyzdne so zmensovacou vlozkou, tyzden na stojaka. Tento posledny tyzden sa nam dari uz aj kakat mimo gatiek, na to si vybral maly zasa serbel, no co uz. Pytat sa zacal na zachod sam, nejake nukanie z nasej strany malo nulovy efekt. Nehody sa deju, ale len cez poludnajsi spanok, v noci a na prechadzke je plienka sucha, v obchode sa pyta na zachod. Tak sa priklanam k nazoru, ze asi ten vek dva roky je asi idealny, aspon u nas. Lebo kym sa sam nerozhodol ist cikat na zachod, nic s nim nehlo, nejake sedenie na serbli bolo s krikom a na nic.