Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

domina
31. dec 2009

My nočník neřešili.Jednou za čas jsem to zkusila, když nic, nebo když nechtěla sedět na nočníku, tak jsem zas na nějakou dobu to nechala být.Před druhými narozeninami, jsem to zas zkusila, malá se chytla a za 14 dní jsme byly bez plen.Prostě podle mě si na to ty děti musí přijít sami.Verunka se vyčůrá do nočníku, pak si ho jde sama vylít do záchoda a uklidí.Hlavně jí do toho nesmím nutit, to je pak zle.Na ven jí plenu ale stále dávám a na noc taky.

lenka1smejka
1. jan 2010

Idem sa vam pochvalit-Mala bude mat zajtra 9mesiacov a dnes rano sme si povedali,ze ako na Novy rok tak po cely rok a posadili sme malu na nocnik a ona sa tam v momente vykakala 🙂 Viem,ze tomu nerozumie,ani,ze to neznamena,ze to bude takto stale len ma prekvapila,ze hned na prvy pokus

jitrenka4505
1. jan 2010

holky, takova otazka, jak rikate curani a kakani? 😉 chtela bych se inspirovat necim jednoduchym a peknym🙂

lenka1smejka
1. jan 2010

no ja kakanim hovorim fuuuuuj Nikolka smrdi alebo ee ee ee a curani cur-cur

kaleilah
1. jan 2010

čůráni čury mury nebo cinky linky 😀 😀 😀 a jinak říkáme že udělá bobíka 😉

lenkavano
1. jan 2010

holky já taky malou nemůžu naučitna nočník,přitom když si načůrá do plenky tak se hned chytá a ukazuje,ale do nočníku nic.klidně si na něj několikrát sedne ,posedí chvilku,ale nočník pořád prázdnej.taky jsem to nechávala být až přijde její čas,ale ted už začínám býtmalinko na vážkách.... 😉 😝

marmazel
2. jan 2010

Ahoj holky, chtěla bych znát váš názor, před třemi nebo čtyřmi dny jsem malou chtěla učit na nočník, jo, loužičky byly snad všude, ale 2x se vyčůrala i do nočníku, jednou do záchodu a jednou se musela i sama posadit na nočník a vyčůrat se, protože sem si všimla, že je tam načůráno, ale druhý den nic, čůrala všude jen jednou do nočníku, a další den snad ani jednou do nočníku, tak sem to vzdala a dala jí plenku a posazuju jí na nočník, ale nevyčůrá se, je fakt že bydlíme u rodičů a děda jí dvakrát jemně naplácaL, když se vyčůrala na koberec. Nechci jí stresovat nebo nervovat, já jí maximálkně mírně zvýšeným hlasem řeknu že se to nedělá a že čí se dělá do nočníčku, ale nejsem si jistá jestli to fakt jenom po dobrým půjde. Když jí nedám plenku do hodiny se dvakrát počůrá, čůráme dost, protože toho i dost vypije, a omezovat v pití jí nechci, ale aby vydržela suchá 3 hodiny jak se všude píše nehrozí, dyť to nevydržím ani já🙂

lenka1smejka
3. jan 2010

Moja mala chodi 3ti den kakat do serblika

martina21
3. jan 2010

ahojte, my sme dostali nocnik od starej mamy pod stormcek a hned na durhy den som maleho zacala ucit...az vecer sa nam podarilo trosku ciknut do neho, cela rodina sme tlieskali tesili sa, maly to isiel splachnut do zachoda a odvtedy to pochopil co tam ma robit, ked ho posadim tak sa skoro vzdy vycika ale zatial sa sam nepyta, davam ho tam cca kazdu hodinu ale ked si len cvrkne tak sa potom vycika do teplakov a tiez mu to vobec neprekaza...starosti mi robi hlavne kakanie..to nedokazem vystriehnut a tak to je vacsinou vsetko v slipkoch 😖 😖 😖,na von a na spanie plienky samozrejme davam..prajem vela uspechov 🙂

ewelly
5. jan 2010

ahojky,tak jsem zkusila znovu nocnik a jsme na tom stejne jako lenkavano,takze zase na chvili odlozime!..porad to nechape,i kdyz mi na nej ukaze,rekne ciis,posadi se ale v nocniku nic! 😒

marmazel
5. jan 2010

Tak mi sme ve fázi že i udělá, když jí posadím každou půl hodinu tak tam skoro pokaždý něco je a když ne tak jí posadím dřív než za půl hodinky, ale ráno sem vařila a nestíhala, tak sem jí po půl hodince neposadila a to víš, že se počůrala, tak teď ještě aby si začala říkat sama. To jí snad docvakne, ne? že si má začít říkat sama a ne že jen když jí maminka posadí.

katkaaalex
5. jan 2010

baby a co poradite mne, Alex ma uz treti tyzden sopliky, najskor mu presli asi po 7 dnoch, o 2 dni sme zase soplikovali a teraz uz zacal tak hlienovo kaslat, stale odsavame aj kvapky do nosteka davam len neviem ci mam ist k lekarke alebo pockat...

katkaaalex
5. jan 2010

haha🙂 pardon, omylom som napisala do inej temy 🙂

paja1975
7. jan 2010

Ahoj ženský, tak si to tady pročítám,protože u nás je nočník velkej problém. Malému je necelých 15 měsíců a na nočníku nevydrží ani dvě vteřiny, jakmile ho posadím okamžitě křičí a vstává ☹ . ještě ani jednou se tam nevyčůral. Nočník máme pořád v kuchyni, aby ho měl na očích, ale je to pro něj pouze hračka, všude ho nosí,ale jakmile ho posadím je zle. nevím jestli mám raději tedy počkat, nechci ho zase násílím nutit a odradit ho. Co myslíte? Mám počkat nebo zkoušet?

anta
7. jan 2010

Ahojky holky, dala jsem si novoroční předsevzetí, že budu učit malého na nočník 😀 😀 . Ale musím přiznat, že vůbec nevím, jak na to. Mám počkat, až sám řekne, že se mu chce kakat nebo čůrat? Vždy, když se vykaká do plenky, tak se ho ptám, co jsme tam udělali a on řekne "ee", ví to, ale sám si říci neumí, jak ho to mám učit? 😉

blumka
7. jan 2010

papa, urcite pockat...ak sa mu na nocniku nepaci, tak tym ze ho nan budes posadzovat ked on nechce, len ho odradzas...aj tak je este maly, ma cas 😉
My sme presne toto mali s nasou Terezkou zhruba v roku a pol, na nocnik ani za svet, revala akoby ju rezal..tak som ho odlozila a po par tyzdnoch som to skusila znova...akurat boli na navsteve moji rodicia, tak neviem ci sa pred nimi chcela ukazat alebo co, ale zrazu si tam sadl bez problemov, dala som jej knizku a chvilku si tam posedela...od vtedy uz nema problem si sadnut, aj ked ona uprednostnuje zachod. Ale zeby sme mali nejake uspechy s cikanim alebo kakanim to sa neda povedat. Ale nenutim ju aj ked uz bude mat o mesiac 2 roky..este ma cas..ona na to musi prist sama, natlakom nespravim nic

paja1975
7. jan 2010

blumka, to máš pravdu. násilím nic nezmužu, ale přesto děkuji 🙂 🙂

blumka
7. jan 2010

paja, nasa Terezka bude mat o mesiac 2 roky a stale ma plienky. O mesiac budeme mat druhe babo, tak ma asi porazi z tych plienok, ale co narobim....musim pockat, kym to Terezke docvakne 😅 je to asi lepsie riesenie ako ju do niecoho nutit

berenika39
7. jan 2010

anta, já jsem strašně pečlivě pozorovala petase jeden čas, moc dobře jsem na něm viděla, že se chystá kakat a v tu chvíli jsem ho rychle dala na wc, máme redukci, nočník u nás neproběhl vůbec. On se tam vykakal a měl pocit, jak je dobrej, děsně jsme chválili, i když to nebyla jeho práce, pochopil to, pak tleskal, splachoval, letěl do pokoje ukazovat všem "veliký", jakože co vyrobil a tak. Pracovně jsme tomu říkali "tanec kolem hovna", omlouvám se za sprosté slovo.
Prostě to vychytat, kdy se chystá, aby měl úspěch...pak to pochopí. To náhodné zkoušení, kdy se mu to nepodařilo, moc úspěch nemělo, nechápal, proč na wc seděl.
Jinak kakání už mu jde, chytá se za plínku a vezme nás za ruku, vede na wc. O čůrání ani potucha....plínkujem vesele, nechám to na jaro, až bude moct kdykoliv i venku čůrat.

jaaty
8. jan 2010

Myslím, že všetko má svoj čas- aj nočník i keď zoznamovať sa s ním už pre učením je podľa mňa dobre. Ak však dieťatko nechce na nočníku sedieť -nenúťte ho, skutočne to môže spôsobiť úplny pak.
Popíšem našu -podľa mňa jednoduchú cestu k "bezplienkovaniu". Na nočník som Hanku posadzovala asi od 9 mesiacov a asi od 10 mesaicov kakala výlučne tam. Nočníka sa nebála a keďže kakávala prevažne ráno- nebol problém ju tam posadiť a urobila čo mala. Viem však, že to bolo zo začiatku skutočne o mojej a nie jej šikovnosti.
Hanka mala v máji 2 roky a prvý krát som sa rozhodla začať vo februári -skúšala som týždeň, keď chodila výlučne v nohavičkách a pančuškách - ale takmer každé jedno cikanie bolo na zem 😠 . Tak som si povedala, že treba počkať. Druhý krát som začala v apríli a čuduj sa svetu, po dvoch týždňoch sme boli takmer bez nehody, cez deň sme tiež spali bez pleinky a začali sme chodiť aj von bez plienky (samozrejme s nabaleným náhradným oblečením). Presne v deň 2 rokov sme odstránili aj plilenku na noc. V polovici júna sme išli do Egypta a my sme mali so sebou len 4 pliekové nohavičky do lietadla 😀 . Takže vydržať, skúšať, komunikovať, komunikovať a výborné je ukazovať vzory 😉

blumka
8. jan 2010

jaaty, tak nejako si to predsavujem aj ja u nas 😀
Kupila som malej nohavicky, strasne sa z nich vytesuje, ale este nevie co ju caka 😀 😀 😀 ze ich vymenime za plienky. Skusim to takto ale ked to nepojde tak pockam a skusim neskor...

jaaty
8. jan 2010

Blumka, možno by si to mala skúsiť, kým doma nemáte druhé bábätko. Potom toho bude veľa na Teba i na ňu. Ja si myslím, že treba detičkám veriť. Detičky sú šikovné, len potrebujú priestor na to, aby nám to dokázali 😉

blumka
8. jan 2010

jaaty, ved to...bud hned alebo az neskor...bude to aj na mna aj na malu privela..nove babo v rodine...
Tie nohavicky prisli len dnes, tak ich rychlo operiem a skusame 😀

jaaty
8. jan 2010

.... a vysvetlovať, rozprávať, komentovať...... 😀 a chváliť a povzbudzovať. Držím palce.

blumka
8. jan 2010

dakujem, dam vediet ako sme na tom

jaaty
8. jan 2010

ok, budem zvedavá 🙂

blumka
12. jan 2010

tak ja sa hlasim po 4 dnoch bez plienok...prvy den som prala asi 6x nohavicky aj teplacky, a odvtedy ani raz, ani jedna nehoda s pocikanim ani s pokakanim, Terezka sa krasne pyta, dokonca uz mala 3x suchu plienku aj rano aj po obednom spanku....tak si idem poriadne ZAKLOPAT nech to nie je len nahoda ale uz trvaly stav... 😅

zelmirka1
12. jan 2010

ahojte
vidim ze deticky davate na nocnik uz dost skoro, ja som skusala okolo roka a vobec tam nechcel sediet ani nechapal preco, tak som skusila znovu teraz, maly ma 15,5 mesiaca ale proste tam nevydrzi ani ked mu pustim TV.
dajte niake rady, ale mne sa tazko odhaduje kedy chce kakat, casto sa mi pokaka tak ze ani neviem len zrazu citim 😀 pretoze nekaka pravidelne rano alebo v niaky cas. Niekedy sice poznam ked sme doma ze tlaci a hned bezim po nocnik ale ked ho posadim tak na mna pozera a chce dole....a ked ho znovu zabalim tak sa vykaka. Raz som dokonca chytila tak ze uz mu islo hovienko a kusok bol v nocniku tak som mu to ukazala aky je skvely ale dalej nekakal a ked som mu dala plienku tak to dokoncil.
Neviem ale citala som vraj to dokaze dietatko pochopit a ovladat az okolo 1,5 roka a niektore dokonca neskor
nutit ho nechcem ale zase ked vidim co vsetko uz rozumie tak neviem ci robim niekde chybu, poradte.

blumka
12. jan 2010

zelmirka, my sme zacali pre 4 dnami a sme 3 dni bez akejkolvek nehody, mala sa sama pyta, nieze ja jej nocnik podkladam a ssledujem ju...a o mesiac mame 2 roky...takze ja ti poradim pockat

zelmirka1
12. jan 2010

diky blumka, ja si tiez myslim ze je to este skoro ale ked vidim ako tu maminy pisu ze davaju na nocnik omnoho skor
tak som rozmyslala ze ci to nezanedbavam.

Inak na zasmiatie mam bratranca a ked boli pred par rokmi na navsteve vo Svajciarksku so synom ktory mal vtedy tri roky a bol bez plienok tak im povedali toto: Jaj to ste vy ten vychodny blok kde drezurujete deticky, u nas to neriesime, kedy bude chciet vtedy zacne, plienky tu vyrabaju aj pre 5 rocne deti, raz sa to nauci 😀 😀 😀