Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

meleri
3. feb 2010

maart,

to je pěkné, že se povedlo! a na ty druhé kašli, at si myslí co chcou hlavně když jste štastni vy. 🙂
jinak jsem nad tím zas trochu přemýšlela, a myslím že malý by i na nočník chtěl, jenže vždycky je pozdě, podle mě neumí odhadnout že to na něho jde a pak na poslední chvíli kaka kaka a už je to v plence, asi je to těmi slabými svěrači...mi to je fakt jedno ,jsem ráda za každé hovínko, bo je pak o opruzeninu míň..fakt nechápu proč ho to pořád tak trápí...někdy má zadek výstavní třeba týden dva tři a pak to přijde...

maart
3. feb 2010

...no, ja jsem to spis myslela jako legraci...povedlo se, to jo, ale to je jako kapka v mori...vycikala se, ale doma uz zase nema zajem. Tak treba zase az priste na plavcu 😉 .

meleri
3. feb 2010

maart, ono to určitě přijde! já v to taky doufám že jednou řekne už nechci plínku ! možná to má doma moc ráda a dělá plno věcí co ji baví a tak na nočník nemá čas.. 🙂

klouzavka
4. feb 2010

Ahoj!
Předem se omlouvám, pokud se to tu už někde píše,ale celou diskuzi pročítat nebudu.
Chci se jen optat, jak se zachováte,když účíte být bez plen a dítě se počůrá, nebo vykaká do tepláků, či punčoch.Vysvětlujete dítěti, že se to dělá na nočník, či záchod?

kubaka
4. feb 2010

klouzavko - přečti si pár stránek dozadu - to jsme tu celkem s úspěchem snad vyřešily. 😉

klouzavka
4. feb 2010

kubaka •díky,u které stránky mám asi začít?díky moc. 🙂

gimulka
4. feb 2010

HOlky prosím pomoc. Malej (19měsíců) si na nočník sedne, ale jenom pokud je oblečenej, jakmile mu sundám plínku tak se začne vztekat a zdrhne. Zatím se nám to povedlo jenom 2x a spotřeba plínek je snad čím dál větší...Jak ho to mám jako naučit když prostě nechce. Už mě to štve jak se mě každej ptá jeslti už chodí na nočník a když řeknu že né, že začneme v létě tak jsem hned moderní matka... 😖

bublinkajasminka
4. feb 2010

klouzavka - aj ja mam taky problem.... 😒

miruss
4. feb 2010

A skúšali ste tréningové nohavičky, nám pri Kubkovi pomohli. Pri Zuzke používam tieto moderné látkovky od jej 3M a už pár dní kaká na nočník, sem-tam sama povie, že kaka a dám ju n nočník a sa vykaká.
http://www.ekoplienky.sk/product/treningove-noh...
Pri tom nemá dieťa pocit ucha, tak sa rýchlejšie naučí pýtať a ľhko sa stiahnú dole, dá sa na nočník a potom sa zasa ľahko oblečú. Keď ich počúra, tak oprať, vyušiť a zasa použiť.

berynka
4. feb 2010

Gimulka, Bubli, až bude ta "pravá" chvíle, tak jim nebude posazování na nočník nebo na záchod vadit 😉 ... může to být třeba za týden, nebo taky za čtvrt roku. Čas od času to prostě zase zkuste a uvidíte. Hedu měla zase období, že bych jí musela snad zlomit obě nohy, aby si na nočník vůbec sedla 🙄 😀 . Nebylo v tom nic jinýho, než že to bylo prostě brzo.
Po tom roce a půl je to (asi) jedno s druhým, začne období vzdoru, chtějí, aby víc věcí bylo po jejich a není to třeba jako u ročního dítěte, kterému je jedno, co se s ním dělá za kejkle 😝 .

bublinkajasminka
4. feb 2010

no yasmi dnes zacala robit to, ze sa pocika a uteka si potom sadnut na serblik a povie ze cik...ale uz je po tom 😝

lalus
4. feb 2010

gimulka, nestresuj a nič si z toho nerob. 😉 máme rovnako staré deti, ja som síce nočník vyložila, aby ho mal na očiach ale zatiaľ v princípe kašlem na to. posadím ho občas pred a po kúpaní (nikdy nie nasilu - musí sám chcieť) a toť vsio. sem-tam sa ho spýtam, či ide cikať na nočník - odpovede áno sa dočkám tak 1x za dva dni a vtedy ho tam aj posadím. Občas si cvrkne (o cikaní sa hovoriť fakt pri tých pár kvapkách nedá), občas si posedí a nič. No a čo??? Veď to príde....cez leto chcem trénovať intenzívnejšie, ale ani to určite nebudem robiť nasilu...ak bude spolupracovať, tak OK, ak nebude, tak počkám ďalší mesiac-dva.Ak sme doteraz tie plienky prežili, tak ešte polroka nás nezabije 😀

lusi80
4. feb 2010

gimulka,lalus má pravdu,nestresovat,na toto téma jsem sem psala asi v prosince,náš malej seděl i na záchodě i na nočníku ale úspěch žádnej,jenom jsem ho sundala a bylo to v gatích.........asi tak týden po Mikuláši jsem si řekla dost,protože se fakt počůrával schválně mi to přišlo,a začaly jsme znovu,plínku jsem mu nedala a byla důsledná,každou hodinu s ním chodila,on si neřekl ale když jsem ho po hodině posadila na záchod tak se vyčůral,nočník jsem moc nezkoušela,může z něho slíst a je to právě blby,na záchodě mi nesleze a vždycky jsem mu něco říkala,máme tka okno střešní tak třeba hele jede auto,poslouchej........ale když se do 15ti sekund nevyčůral tak jsem věděla že nic nebude,tak jsem mu dala napít,a za 5 minut znovu na WC a už to tam bylo,vydržela jsem to i s nehodama a najednou jsem byly bez plinek aspoň přes den,zhruba 3 týdny už nemá ani na polední spaní a na venek a už i občas si řekne že chce čurat nebo dokonce i kakat,ale to je většinou v gatích,ale když su snim doma sama tak je to bez problémů,chce to hlavně vydržet,já to začala zkoušet asi v září a nic,žádnej úspěch ani snaha od něho,tak jsem vždycky počlala 14 dní třeba a znovu,ono to jednou přijde,a být počůranej???????to mu vůbec nevadilo 😀 takže chce to trpělivost a zkoušet,jiná rada asi není,oni na to přijdou sami 😉

bublinkajasminka
4. feb 2010

lusi - mam pocit ze pises o mojej malej..proste sedi aj dlho, nema problem ale ked vstane sa pocura.... 😒 😒 😒 proste tiez mam pocit akoby to robila schvalne ale viem ze nie, proste to asi nechape....tak myslis ze to mam vzdat? a skusit neskor??? neviem co robit 😒 😒
dnes ma yasmi novinku ze sa pyta cikat - kazdu chvilu leti k nocniku a ide si sadnut ze cika povie - posadim ju a nic 😒 😒 😒 proste aj tak potom pocika.... 😒 😒 😒

lusi80
4. feb 2010

bublinka-tak já jsem to zkoušela asi od začátku září,když šel starší syn do školky,abych měla klid,na konci září měl 2 roky,a nic,občas se vyčůral když jsem ho odchytla tak i vykakal ale sám si neřekl ani náhodou,vždycky jsem to vydržela tak 14 dní protože jsem si říkala že to nemusí pochopit hned,i když ten starší to pochopil asi za 3 dny a pak si říkal,ale jde vidět,že každy dítě je fakt jiny ale pochopil to,budou to vlastně 2 měsíce co je bez plen,takže 14 dní jsem ho převlíkala z počůranyho a když jsem viděla že fakt nic,že to s nim nehne i když dostal na zadek a kýval že mi řekne když bude chtít tak jsem to vzdala a třeba za 14 dní zkusila znovu,no trvalo nám to dlouho,vlastně od září do prosince
no já když s nim začínala,tak si ze mě dělal vyloženě srandu,ptala jsem se ho asi co 5 minut,budeš čůrat,on neee a potom pořád dokola čurat čurat čurat a smál se ale neudělal nic ale měl ze mě asi srandu 😀
doktorka mi sama řekla že ve 2 letech má právo mít plinky a jestli to chu já aby byl bez nich tak s tim nic neudělám,musí to pochopit.........se starším jsem začala,nešlo to,potom za čas znovu a najednou byl bez nich,s tim mladším i vzhledem k jeho pohodové povahě to bylo horší,ale přišel na to,a do teď tleskáme,a když je doma manžel i starší syn,tak jde za nimi a říká,culal,a oni tleskají 😀 😀
takže nestresovat a počkat ještě chvilku,myslím si že to půjde 😉

bublinkajasminka
4. feb 2010

lusi - veeelmi pekne ti dakujem za odpoved...tak myslim ze mame cas.... 😒

lusi80
4. feb 2010

bublinka-myslím si že malá má ještě čas,nemá ještě ani 2 roky,sice se říká že jsou holky šikovnější ale pravidlo to není,kamarádka má stejně starou holčičku jak já toho mladšího (28měsíců) a říkala že to malé moc nejde,doma že je někdy bez ale na ven má takže žádnej stres,je zbytečny stresovat sebe i ji a být ji třeba když to nechápe,taky jsem to pochopila že to nemá cenu,přijde na to,do školky ještě nejde a uteče to jako voda a bude bez 🙂

mysojc
4. feb 2010

NO, jak to tak čtu, asi ji nechám, aby si řekla sama... 🙂 U nás stejně tak ani nááááhodou svlečená na nočník. To je scéna. Oblečená si tam sedá, stoupá si do něj....ach jo. A přesně poslouchám řeči okolo. Asi na to prdím a nechám ji, aby si řekla. Zatím řekne kakáš....ale většinou nekaká 😀

knobloska
5. feb 2010

Mysojc jsme na tom stejně, přesně tohle dělá Kristýna

lusi80
5. feb 2010

jo holky,máte ještě čas,vaše ratolesti nemají ještě ani 2 roky,taky jsem se to snažila uspěchat a nic,malej mě ignoroval a ba naopak mi připadalo že se natruc počůral,stál,díval se na mě,já se ho ptala jestli nechce,on zaritě že neeeeeeee a čůral na zem,to bylo na mrtvicu právě,takže nespěchat ale možná ani moc nečekat až si řeknou sami,já bych se načekala teda 😀 spíš to chce zkoušet třeba 10 dní to vydržet převlíkat,nebo záleží na vás,chválit když něco udělá,malymu to bylo teda ze začátku jedno,teď teda pořád tleská a my s nim,a když to nepůjde za těch 10 dní tak počkat třeba tři týdny a znovu no,píšou to i v knížce co mám doma o Matce a dítěti,jendou na to přijdou.........a hlavně,neposlouchat kecy okolo,mám takovou jednu kamarádku,u ní jsou její děti nej nej,její malej byl bez od 20ti měsíů ale myslím si že měla všude načuráno a vyloženě to z něho vybila,narodilo se jí totiž mimi a musela kupovat dvoje plinky,tak proto........prostě každy dítě je jiny a s tim nikdo nic neudělá a každymu to může být jedno,do smrti je mít nebudou ty pínky 🙂

petka80
5. feb 2010

Ahoj, hlásím se zas po pár dnech, máme docela úspěchy s nočníkem, přes den už je bez plínky, dávám ji akorát na spaní a když jdeme ven, ale stejně ji má většinou suchou. Tak v 50% si řekne sama, zbytek tak nějak pohlídám. Ale chápe už to dokonale a ťuk ťuk, nehody nemáme skoro žádné.
Ale holky, u nás přišel ten zlom až na těch dvou letech, do té doby ignorace, nechápačka, případně brek, že na nočník ne. Takže jsem zpětně ráda, že jsem se tím nijak nenervovala (a neposlouchala babičky), když to nešlo, tak jsem holt zase dávala plíny a byla v klidu. Fakt to nemá cenu, dokud k tomu to dítě nedojde samo.

bublinkajasminka
6. feb 2010

no kocky - hlasim sa znova a yasmi sa zacala pytat cikat 🙂 🙂 🙂 som happy ako blazon, najprv som myslela ze nahodicka to bolo prvykrat predvcerom vecer, vcera sa vypytala asi dva razy - medzitym bolo aj do gatiek a dnes sa pytala zatial dva razy ale to je len doobedie tak hadam este bude... 🙂 🙂 🙂 strasne som rada, myslim ze je to krok vpred a dufam ze len lepsie to bude...dam vediet... 🙂

listicka20
7. feb 2010

Ahoj holky, prosím o radu. Je normální, že dítě čůrá dvakrát třikrát brzy za sebou?
Protože nám už byly dva roky, pořád se marně snažíme nočník, a když už na tom malá sedí, tak se jednou vyčůrá a za deset minut znova. Možná to není moc, třeba jenom učůrnutí, ale jak se má naučit chodit třeba jednou za hodinu? 😒

bublinkajasminka
7. feb 2010

listicka - aj moja tak cika, za hodinu niekolkorat....

raady
7. feb 2010

ahoj,
listicka mám holčičku, je také učůraná. Během 40 min se vyčůrá 3x. Na nočník ji dávám každé přebalování.
Dávám látkové pleny, někdy protestuje, ale pak na něm sedí. Někdy se povede do nočníku, někdy ne. Je jí jedno, jestli má v pleně načůráno nebo nakakáno.
Se synem to bylo jiné. Na velkou si začal říkat sám ve 14 měs., na malou v 19. měs. Ale já mu tu plenu nechávala, dokud si nezačal říkat, neměl ji suchou. Vůbec jsem netušila, že některé maminy odnaučují děti na nočník bez plenek. Ve 25 měsících neměl plenu ani na noc. Nosil jednorázovky.
Jsem zvědavá, jak to zvládneme s Barčou. Taky možná budu vytírat loužičky a prát tepláčky. 😉

listicka20
7. feb 2010

Je, tak to jsem ráda, že je to normální. No budeme zkoušet. Ale připadá mi, že si to ještě neuvědomuje, že se jí chce na malou, prostě to pustí samovolně. Na velkou, to ví a občas i si i řekne, někdy mi ale třeba poví, že kaká, ale na nočník si sednout nechce...

jankapiknova
7. feb 2010

Nas maly mi tiez kriči KAKA ale dost casto ked uz tlači takze nestiham 😀 Niekedy aj viac dni stihnem a pekne sa vykaka do nočnika a niekedy mi utečie a nestiham 😕

karamelinka
7. feb 2010

ooo dievcata ste ma upokojili lebo my toez este nic sice rano ho davam na nocnik ale to len v tom pripade ze mu ponuknem tycinky a vtedy si sadne ale neviem ci je to spravne lebo mi to pride ze ho nutim ale tiez v okoli kazdy sa len pyta a i uz chodi na nocnik a ze to by uz mal a neviem co no ale tiez si nechce sadat bez tyciniek takze ich mam pekne v suflicku a rano ich vystrcim alenie vzdy sa vycika a ak ano tak ozaj len taky cvrk...takze os rada ze nie sme sami....tiez sa chystam hlavne cez leto uz natvrdo bude mat v lete 2 roky tak to uz hadam pojde lepsie

capy
8. feb 2010

tak mi mame maly pokrok uz sa pyta aj sam na serblik. ale este ho sem tam posadim aj ja ked si myslim ze uz dlho necikal a vzdy sa vycika. u nas zabera to, ze ukazujeme autickam a plysakom ako krasne vieme cikat 😉

kristi
8. feb 2010

nasi byly vcera 3 roky a na nocnik zacla uplne sama chodit asi pred 14 dny. Proste jsem jednodusse pockala, az bude sama chtit 🙂