Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

jane001
8. feb 2010

a to si nikdy neskusila dat ju na nocnik len tak pocas hry?? moj ma 8 mesiacov ale pocula som nazor ze na nocnik treba davat hned ako zacne sediet...

zelmirka1
8. feb 2010

ahojte
moj maly ma 16M ale ked ho obcas dam na nocnik tak tam nevydrzi, myslim ze cim viac clovek sa snazi dietatu nocnik vnutit a naucit ho co najskor tak to k nicomu nevedie, nie som si ista ci mi az tak rozumie co ma urobit a hlavne ci ovlada tie zvierace a uvedomuje si to, lebo aj ked si vsimnem ze tlaci do plienky tak ho upozornim, donesie nocnik z kupelne ale ked ho dam tak nic neurobi a len co ho zabalim tak sa pekne vykaka. Pozera do nocnika, dava tam nozicku a hra sa s nim ale inak nic.
Vacsina knih aj casopisov sa zhoduje ze do 18M to nema velky vyznam ucit, ze ak niekto tvrdi ze to dietatko vie napr. v roku tak ide skor o to ze mamina ho proste kazdu chvilku posadi a odchytava potreby.
A tiez sa neda porovnavat ze ked susedovie vie v 2 rokoch tak aj moje bude, koniec koncov nikomu este plienky nezostali tak sa nestresujem.

listicka20
8. feb 2010

a vždyť je snad jedno, jestli se to naučí v deseti měsících nebo ve skoro třech letech? to je jako, sedět má v sedmém, lézt v osmém, chodit v dvanáctém...
Jak to komu vyhovuje a jak to kterýmu dítěti jde.
Já teda nevím, jestli má smysl ten nočník hrotit, když mi malá čůrá každou chvilku. Dneska před večeří chtěla na nočník, vyčůrala se do něj, tak jsem jí nedala plínu, a dvakrát se mi v příští půlhodince počůrala do tepláků.

capy
8. feb 2010

ani ja som to nesurila. ono to prislo samo. 😉 kazde dieta je uplne ine 😉

kristi
9. feb 2010

jane001, jasne ze zkousela, ale za ten rev mi to fakt nestalo. Proste se sprajcla a hotovo. JInak 8 mesicu se mi zda fakt dost brzo, ale pokud ti to vyhovuje, tak klidne...

muminek
9. feb 2010

Nám budou v květnu dva a když chci malého posadit na nočník tak bych ho v pase musela zlomit na dvě půlky. Tak jsem zvědavá kdy se nechá snad to léto to jistí. ☹

danielkapo
9. feb 2010

Ahojte..tak pripájam sa....moja maličká má 21mes. a týždeň sme už bez plienok...vydrží pekne aj v noci....popripade sa zobudi a "kakat" 😀 Dávala som jej na noc ešte plienočky, ale už ani to asi nebude potrebné 🙂 Dávala som ju na nočník odkedy sama sedela...nie nadlho, len aby si zvykla a bolo to pre ňu prirodzené....nakoľko sme mali problémy aj s tvrdšou stolicou, takto sa jej aj lepšie kakalo....
samozrejme je to na každej maminke a dieťatku, čo komu vyhovuje, ale podľa mňa má to skoršie dávanie na nočníček výhodu už v tom, že pre dieťatko je to potom prirodzená vec..aspoň nám to takto úplne vyhovovalo a aj osvedčilo sa 😉

hellu
9. feb 2010

Malé budou za tři týdny dva roky a nočník má na hraní..... teda ne že bych jí ho dávala, ale když za mnou přijde a řekne fuj a chce si na něj sednout, tak neodmítnu. Problém je, že fuj říká až poté, co se počůrá. Zkoušela jsem látkovky, nechat ji bez plíny, dávali jsme vyčůrat snad všechny hračky.....ví, k čemu to je, ale zatím to nezvládá. Takže ignoruju všechny babičky a jejich kritiku a snažím se vydržet, než to mladá zvládne bez nátlaku.

blandik
9. feb 2010

Zelmirka, tak nějak je to u nás. Taky do nočníku se maximálně vyčůrá, když se mi to podaří odhadnout. Hovínko nebylo za ten měsíc nikdy. Ale efekt to mělo v tom, že mi ukazuje, že se vykakal. To si sahá na plenku a kýve, že tam má hovínko. Přebalovat se pak ale moc nechce. K tomu ukazování nám pomáhá to, že když se vykaká, tak mu hovínko v plence ukážu a jemu se to líbí. Občas ho dáme do nočníku a pak ho jdem z nočníku spláchnout na záchod. A vyhodit plenu. Takže je z toho takový malý "rituál". Takže pak ukazuje, že je něco v plence. Ale jinak jsem to s tím nočníkem taky více méně přestala zkoušet, dám ho tam možná tak 1x za den, někdy ani ne. Nějak to nemá význam, když se zásadně vykadí do pleny (třeba do minuty po té, co seděl na nočníku - zdá se mi, že k tomu kakání potřebuje pohyb a ne sed).

bublinkajasminka
9. feb 2010

no yasmi sa pekne pýta cikať stále ale stane sa jej že sa vypyta a už je polka v plienke pocikaná, nestihne dobehnuť...ešte nevie ten zvierač ovládať ale vždy povie a vypýta sa.....tak asi to che tréning 🙂

berenika39
9. feb 2010

mamči, jsem nějaká vykulená z toho odplínkovávání...
krásně nám to jde, ted jsme celý dny doma, krom krátkých vyvenčení 😀 😀 , tak jsme toho využili a zkoušíme. petr má redukci a žádný problem tam kakat i čůrat, tak jsem mu plínku nedala a nejdřív ho děsně pravidelně a často vzala na wc, řekla mu, že jdem čůrat...super. už si tři dny sám říká, fakt vždycky, ale co je mi divný, jak to že čůraj tak strašně často? Max hodinu, spíš 3/4, a letíme...a to nepije nějak moc...

To je normální? Jak potom může vydržet třeba odpo spaní 2h suchý, nebo v noci?

veva1
9. feb 2010

Berenika to sa upravi,tusim sa v tele dietata zacne tvorit hormon co to cikanie ustali a deti uz tak casto necikaju.

berenika39
9. feb 2010

jo? ráda tomu budu věřit... 😀 . neumím si totiž představit, jak bych zkusila jít s ním bez plínky jen na nákup....jasně že s tím počkám na jaro, ted by mu umrznul pindík...ale mě to nějak zaskočilo, jak často čůrá.
děkuji.

avuska19
9. feb 2010

ak môžeme poradiť, tak my už asi 6 týždňov cikáme a už aj kakáme do nočníka.Myslím, že to vôbec netreba odkladať, práve naopak, ked tam dieťa chce sedieť, tak ho treba často vysádzať, byť trpezlivý...plienočky môže nosiť stále, hlavné je naučiť ho, že tam sa ciká a kaká aj ked ešte používa plienky.čím skôr ho budete vysádzať, tým skôr sa to naučí.

kristi
9. feb 2010

nemyslim si to, proste jsou deti a deti, kazdy je jiny a kazdy na to reaguje jinak. Moje je ziva, na nocniku by proste nevydrzela v 11 mesiich sedet ani omylem, tak proc to hrotit?

avuska19
9. feb 2010

nie hrotit, ale skúšať 🙂

shaula
9. feb 2010

Taky si nemyslím, že se tím něco urychlí. Ano, když je budu posazovat na nočník, tak tam holt nějaký bobek náhodou udělají, ale rozhodně si o to podle mě nebudou dříve říkat... A teprve to pak považuji za pravé "chození na nočník"...

kristi
9. feb 2010

vysledek je stejne pdoobny, akorat nekdo o chvili dyl. ja jsem rada, ze to mame za sebou a ze to slo uplne samo

capy
9. feb 2010

berenika aj my cikame cca kazdu hodinku a niekedy aj castejsie, a v noci vydrzi celu. len niekedy sa zobudi ze musi cikat 😉

berenika39
9. feb 2010

no já to zkusila poprvé bez plínky až ted přesně v roce a půl , a myslím si že je to tak akorát na učení. sice chodil kakat na redukci, ale spíš že jsem ho dala, vím, kdy kajdí 😀 😀 😀 . Tak si aspon zvykl tam sednout a vykakat se. A ted v 18.měsících už pobral, že ty krásný nový slipy s mikymausem 😝 😝 😝 se nepočůrávaj, že by myšák smrděl...fakt to na něj funguje, ráno si je vytáhne z poličky, čuchne si k nim a konstatuje ee ne. Ale jasně že když se sejdem všichni večer doma, blbne s klukama a šílej, tak je louže ledaskde.

lusi80
9. feb 2010

avuska19-tak já ze své zkušenosti můžu říct,že u nás chodit občas na záchod nebo nočník a jinak mít plínky teda neuspělo,oni jsou spíš ty děti zmatení,chvilku být bez a pak mu ju zase dát,aspoň asi ten náš,když jsem mu jenom na ven nebo do obchodu dala plinku byla durch,když šel bez ní,tak si ani nevzpomněl že má čůrání a vydržel,kamarádka s tim měla taky zkušenosti,takže si myslím že být buď bez a vydržet to jestli to pochopí,nebo mít plínky,ael u nás to nehrozilo být bez ani ve 2 letech natož v 11ti měsících 😉 ale pokud to tvojí malé vyhovuje proč ne,každé dítě je jiné,holky jsou prej šikovnější 🙂

cencula
9. feb 2010

ahojte baby poradte mi na chvílu, chcem sa opýtať, mám 21 mesačného syna, ktorý má plienku v noci aj cez den suchú, aj sa pýta cikat hlavne vtedy ked má ísť spať /haha/, ale ked sa vyciká, tak sa ho opýtam, či chce pllienku povie áno, mám mu ju skúsiť a dole? vie mi niekto poradiť, či mám dať dole plnieku aj na silu? mal niekto takýto prípad? dík za všetky rady

aknaj11
9. feb 2010

cencula - a keby si mu ju nedala, vypýta si ju ? skús mu ju nedať a vždy mu hovor, že ju už nemá, že sa nemôže pocikať a musí ti to povedať, samozrejme že budú aj nehody, s tým sa ale počíta, ale raz začať musíš. myslím, že žiadne dieťa nie je také, že by sa zrazu začalo pýtať a už sa nikdy nepocikalo. môj syn plienky nemá cca od augusta a ešte niekedy sa mu stane, že "nedobehne" ale je to len taký cvrk, nie úplné pocikanie

veva1
9. feb 2010

Cencula tak sa ho nepytaj ci plienku chce,ale oznam ze uz je vekky a moze byt bez plienky

chiwule
9. feb 2010

avuska19, v 11m ještě dítě nemá zralé svěrače aby je dokázalo vědomě ovládat, to přichází nejdříve cca kolem 1,5 a uvětšiny dětí později. Ano, dá se využít podvědomého reflexu vysazování na nočník, kdy dítě bude vědět, co se tam dá dělat a když se maminka trefí do času, kdy by stejně dítě čůralo do plíny, tak je úspěch přičítán chození na nočník 😉 😀 dřívější vysazování na nočník max pomůže tomu, aby si dítě na nočník zvyklo a vědělo, co se tam dělá, ale vědomě ovlivnit vyprazdňování v 11m faaakt neumí 😎

avuska19
10. feb 2010

môžete ma kritizovať, v pohode 🙂 , ale my proste už pravidelne kakame LEN do nočníka , od 10mesiacov každé ráno, a to sme do 8 mes. mali so samotným kakaním veľké problémy, boli sme aj v nemocnici ☹ . Inak robím s mentálne postihnutými deťmi a viem, že vždy platí zásada individuality.Nám to proste išlo ľahšie 😵 .

cencula
10. feb 2010

díky za rady , dnes som mu nedala plienky a behom doobedia sa raz pokakal a vzápätí pocikal, budeme skúšať aj zajtra doobeda a ak sa pociká dva razy za sebou, tak mu dám ešte čas, možno ešte nie je pripravený

thiana07
10. feb 2010

moj syn ma 21m nikdy som ho nenutila, pred miesiacom dostal pekny nocnik a velmi si ho oblubil. Plienky nosi latkove, pytat sa nevie ale vie kde ma chodit cikat a kakat, tak ked sme doma je len v plienke, ked potrebuje, plienku si stihane a ide 🙂 Na noc ma este stale hrubu plienku pretoze sa nevie pytat. Zistil ale ze sucha plienka na zadocku je lepsia ako morka a tak , aj ked ideme von, drzi a vycika sa az doma 😀 No, som zvedava ako dlho nam to este bude trvat kym budeme uplne bez... 😵 skusat, oboznamovat, vysvetlovat treba, ked to dietatku nevadi... silit urcite nie 😎

zzuzinda
10. feb 2010

Zdravím, máme skoro 20 měsíčního kluka a od září kaká jen do nočníku, do plen za žádnou cenu nechce. Radši to vydrží, než ho posadíme na nočník a ten výraz úlevy potom...
Zkoušeli jsme nočník kolem roka, ale to bylo s řevem, tak jsme to nechali, v září jsme byli na dovče, tam začal s kakáním, pak i čůrat. Teď už je tak od listopadu doma bez plen, při spaní přes den s nepočůrá, v noci jo, ale sám ráno hlásí Adam čůrá! a nese si nočník.Když jsme venku, plenku má, buď přijde se suchou nebo totálně pročůranej. Tak se těším, až bude teplo, risknu to a vyrazíme ven bez plínek, za to se značnou zásobou náhradního oblečení 🙂

aknaj11
10. feb 2010

cencula - ja si myslim, že je to úplne normálne. to sa stane ešte viac krát. ale, pocikal sa len raz a potom celý deň v pohode alebo si mu potom dala radšej plienku ? ja som sa syna napr. dosť často pýtala, či chce cikať /niekedy mi to pripadalo aj divné, že len to sa ho pýtam/ a dávala som ho na záchod. jemu sa páčilo, že chodí na veľký záchod a "cvŕka" to do vody, myslím, že sa mu páčil ten zvuk. a tak isto, keď "to" do vody čluplo. nevzdávala by som to, keď hovoríš, že má plienku dosť často suchú. veď keď ste doma, tak tie pocikané
pančušky nebudú problém