Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

weblucy
21. feb 2010

lenka, ked sa jej hygienicke navyky takto rychlo spracovali v hlavicke, tak potom jej to bude iste dobre palit. No po kom to dítě asi je? 😀

lenka1smejka
21. feb 2010

No ja hovorim,ze po mne a muz,ze po nom ale asi bude susedovo 😀 😀 😀 Ale nie pekna a chytra po mne a po otcovi je podobna 😀

aknaj
21. feb 2010

bublinka
gratulujem, len tak ďalej
podstatné je, aby si ju stále sledovala a tak zistíš, kedy presne ti naznačuje, že je treba ísť na záchod, ja už napr. na dcére dopredu vidím, kedy pôjdeme na wc-ko, pravidelne v obchode /má 5 rokov, už to samozrejme vie aj sama/, a aj na synovi už vidím určité znaky, keď sa napr. hráme /vtedy nemá čas ísť na záchod/ a on zrazu všetko robí nejako rýchlo a začne podupkávať

marmazel
22. feb 2010

Ahoj holky, tak jak jde vaše nočníkování, já si připadám jak na houpačce, jeden nebo dva dny je to úplně suprový, někdy i dýl, celej den si pěkně říká a neucvrkne si, a pak zas přijde den kdy řekne čí, ale už má drobet ucvrnknuto, že musíme převlíct,, za necelý dva měsíce půjdeme na pouť tak přemýšlím jestli jí jako mám dát pak plenku nebo ne, i když 2 měsíce jsou dlouhá doba. Tak uvidíme.

lalus
22. feb 2010

my sme dnes boli prvý deň bez plienky aj von. Dopoludnia i popoludní na cca 1,15 hod. A malý sa nevypýtal...jednoducho vydržal 😅 Vycikal sa tesne pred odchodom a doma po príchode sme len vyzuli a šli rovno na nočník.
Ja si totiž myslím, že bude mať spočiatku problém ocikávať stromček, lebo doma je zvyknutý na nočníku sedieť, necikáme postojačky...tak uvidíme, keď budeme vonku dlhšie.

bublinkajasminka
22. feb 2010

lalus - daj vedieť ako pokračujete aj ja chcem začať 😉 a keby sa pocikal si vzala náhradné veci???

lalus
22. feb 2010

nie nevzala, motali sme sa len tu po okolí (obchod, park a pod.).Keby sa pocikal, tak ho vezmem na ruky a rýchlym krokom som za 10 minút doma (už je celkom pekne, tak by som sa nebála, že za tú chvíľku mi prechladne)...prezliekla by som a šli by sme zas von 😀

Ja si však myslím, že mu fakt za tú hoďku nie je treba cikať - ak predtým extrémne nepil. Aj doma sa tak pýta, približne 1x za hodinku, niekedy aj viac by vydržal, ale to ho už posadím ja a vyciká sa.

Včera sme napr. šli na návštevu autom. bol na nočníku pred ochodom z domu, tam sme došli asi za 45 min. a tréningové nohavičky, čo mal na sebe, boli suché. Cestou späť asi v polovici cesty kričal "kaka" (to má aj na cikanie), ale boli sme v meste, nebolo kde zastať 😒 tak som ho ukecávala, že "vydrž, vydrž" 😀 😀 😀 ale samozrejme to pridlho ešte neudrží, tak sa vycikal do tých tréningových. No nevadí, hlavne, že sa pýtal....

bublinkajasminka
23. feb 2010

lalus - idem aj ja nato skusat to ako ty 🙂 😉

lalus
23. feb 2010

a vonku i v aute som sa ho samozrejme podchvíľou opýtala, či mu netreba cikať 😅 stále povedal nie, ale mne šlo hlavne o to, aby som mu to pripomenula, že sa má pýtať, aby na to nezabudol 😉

bublinkajasminka
23. feb 2010

lalus - no ja ked sa spytam tak samozrejme ze nie 😀 musi si sama povedat

janninka
23. feb 2010

ahojte, neviete mi poradit ako naucit malu na nocnik? Bude mat uz 2 roky aj 2 mesiace a na nocnik ci zachod si nesadne absolutne. ked sa jej spytam ci nejde cikat, tak vzdy povie nie, nechcem. A ked ju chcem posadit ja tak sa vzoprie a nemam sancu. uz fakt neviem, ako ju tam dostat.

lalus
23. feb 2010

janninka, musí to prísť. aj mne sa malý ešte pred mesiacom vzpieral....nechala som to tak, pred takmer 2 týždňami som skúsila zas a som ho nechala jedno popoludnie bez plienky a čuduj sa svete - bez problémov si na nočník sadol, vycikal sa. Na záchode máme redukciu, ale tú nemá veľmi rád 😅 radšej nočník. A tiež, keď sa ho ja opýtam, tak mu zásadne netreba 😀
nasilu to nepojde, akurát čo si k tomu vypestuje odpor....skúsila si ju nechať behať po byte len bez plienky? Vysvetľovať? Dávať cikať bábiku? Kúpiť nové gaťky? Cikať spolu na záchode (ty na záchod, ona na nočníku pred Tebou)? ...no to sú len teoretické návrhy, viac mi nenapadne, možno niekto iný doplní 😉

lalus
23. feb 2010

no ale aby som to moje dieťa neprechválila 🙄 tak po 11 dňoch bezchybného pýtania sa na nočník, sa včera popoludní rozhodol, že stačilo 😠 Jednoducho si pomaly učurkáva a keď to zbadám, tak ho upozorním, on zadrží a dociká na nočníku 😖

veva1
23. feb 2010

ahojte
lalus da sa dat chlapceka aj vonku ako dievcatko ale uvidis ako ho bude bavit postojacky 😉 Kupte schodik a moze na zachode uz aj sam fungovat

andosa
23. feb 2010

Ahojte maminky, chce to len trpezlivosť a nerobiť nič nasilu. Môj malý bude mať pomaly 3 roky a ešte pred 2 týždňami sa vycikal do nočníka len ráno a večer pred spaním. V priebehu dňa absolútne nehrozilo, aby som ho dostala na nočník alebo na WC. Už som z toho mala vážne nervy, že je taký šikovný a výrečný, ale na nočník ani za svet. Lekárka mi vravela, že nech ho nesilým, že je vyspelý v iných veciach a určite to raz príde. A naozaj sa začal pýtať alebo niekedy sa vyciká sám a prinesie mi to ukázať a spolu sa potom tešíme. Ešte máme problém s kakaním, to len do plienky, hoci mi povie, že ide kakať, ale na nočník ho nedostanem a ak áno, tak aj tak do neho nič neurobí a potom mu dám plienku a do minúty je to tam 😝 . Ale veď aj to sa zlomí. Tak si všetky držme palce a prajem veľa trpezlivosti. 😉 🙂

lalus
23. feb 2010

veva, dnes sme boli vonku zas bez plienky a skúsila som ho dať vycikať postojačky, ale ani za nič 😖 a pritom mal mechúr plný, lebo mu pomaly z pipíka kvapkalo 😀 boli sme však už blízko domu, tak som ho odniesla domov a doma sa okamžite a s viditeľnou úľavou vycikal do nočníka. No čo, skúsim od zajtra ho daj doma dávať cikať postojačky, aby si zvykol....lebo nočník sa mi fakt v igelitke von nosiť nechce 😀

lilinka76
23. feb 2010

Ahojte baby, ktore uz mate odplienkovane deti, potrebujem poradit. Dnes sme absolvovali prvy nacvik doma - chlapci chodili iba v slipkoch a celkom pekne sa mi darilo vystihnut cikanie do nocnika. Mam ale tusaka, ze s kakanim do nocnika bude u nas problem, mame totizto problem s kakanim aj do plienocky. Jednoducho si myslim, ze zadrziavaju stolicu. Na poobedne spanie a na noc maju samozrejme plienky a hoci im poviem, ze sa mozu vykakat, ale oni iste na "mamkin pokyn" kakat nebudu 😀 . Poradte, ako to riesit?

veva1
23. feb 2010

lalus a co ho nechytis ako dievcatko?

lalus
23. feb 2010

veva skúšala som 😝, zatiaľ raz....moc sa mu to nepáčilo. vtedy sa nevycikal, ale dosť možné, že mu vtedy ešte nebolo treba. No neberiem to tragicky, nie je všetkým dňom koniec a dám tomu ešte šancu.

Však teraz je už pekne, denne sme 2x vonku...raz to tam na neho musí prísť 😀

lalus
23. feb 2010

lilinka, aj ja som sa bála, že bude u nás problém s kakaním, lebo prvé tri dni sa mi vykakal len do plienky, keď ju dostal na spanie. Ale asi to bola náhoda, lebo odvtedy sa vypýta bez problémov aj na veľkú do nočníka. Teraz robím už tak, že ho nechám zaspať bez plienky (samozrejme za cenu, že sa vypýta 3x zbytočne, lebo je to najväčšia sranda sedieť na nočníku, keď treba spať 😠 ) a plienku mu dám až po zaspatí.

Ak Ti však viditeľne zadržujú, toto riešenie by Ti asi nepomohlo, lebo by ich zbytočne zapieklo za niekoľko dní nekakania.

veva1
23. feb 2010

len nech ho pekne vezme ocko doma na zachod a nech mu ukaze ako chlapi cikaju 😀

lalus
23. feb 2010

no neviem, neviem, či by to pomohlo...krpec je umaminkovaný, tatinko v jeho živote zatiaľ moc rozruchu nerobí 😅 akože vyšialiť sa trošku a koniec, zatiaľ ako chlapský vzor nefunguje, takže mu je jedno čo tatik robi na zachode 😀

lalus
25. feb 2010

veva, takže "na dievčatko" sa vonku ujalo 😉

veva1
25. feb 2010

Pozor na zadocek,aby nemal ocikany a nezaparil sa mu.

marmazel
26. feb 2010

Ahoj holky, tak já nevím, malá už nějaký 4 dny to neudrží, dycky řekne čí ale už má ucvrnknuto, někdy víc, že musíme převlíct někdy jen pár kapek, nevím kde je chyba, myslela jsem že to bude jako vždy, občas po pár dnech si dycky cvrnkla, ale pak to bylo zas pár dní naprosto ok, ale teď už to trvá 4 dny, plenku jí vracet nechci tak převlíkáme, nadávát jí taky nenadávám a doufám že to samo zas přejde, ale nevím. Máte s tím zkušenosti? Přez den bez plen sme 2 měsíce a jak říkám dycky to bylo pár dní dobrý, pak teda zkrat, ale jednodenní a pak zas dobrý a teď už 4 dny. Nevím co dělat. Nikdy sem jí na nočník nenutila ani netrestala.

vodnarky
26. feb 2010

ahojte,no my uz mame 2 roky za sebou..no nocnik mame akurat tak na hranie.. 😒 ..nieze by nevedela,na co je,to vie presne,ale akosi nam nic nezabera..a zas ju do toho nechceme nejako nutit,aby sa jej to nesprotivylo a nezacala sa toho bat.. ☹ ..to ju mam len tak vyzliect a sledovat kedy sa jej bude chciet?lebo ked ju aj posadime na ten nocnik,ona rozprava ze ide robit pisi-pisi,ale ajtak nic..asi pred 4 mesiacmi sa nam asi 3x vypisala,ale to bola asi nahoda..co mame podniknut?dakujem za akekolvek rady.. 😉

lalus
26. feb 2010

marmazel, myslím, že je to bežné u väčšiny detí....poznám dokonca prípad, že toto "skratové" obdobie trvalo niekoľko týždňov a potom sa to zas vrátilo do normálu, zväčša už nastálo. Tak snáď to bude ono. Mne sa malý tiež po 11 dňoch na 2 dni vykašlal na pýtanie, potom sa to utriaslo v takej forme, že občas sa vypýta vopred, občas si ucvrkne, či začne tlačiť a až potom si spomenie, že sa má pýtať, tak letí s krikom ku mne 🙄 alebo keď dlhšie nebol, tak ho posadím, že " poď ideme sa vycikať" a väčšinou to zaberie.

majasa
26. feb 2010

Ahojte, od kolkych mesiacov ste zacali dietako ucit na nocnik dakujem. 🙂

berynka
26. feb 2010

majasa, od dvou let... úspěch se dostavil ve 27 měsících 😝 😉 .

marmazel
26. feb 2010

lalus : A mam jí vrátit plenku nebo prostě juen vydržet? Taky mi napadlo jestli jí nerostou zoubky? Mohlo by to na to mít vliv? Nikdy sme totiž zoubky nijak zvlášť neprožívali tak nemohu posoudit zda jí rostou či ne. 🙂
majasa: v 19 a půl měsících se začala vyčůrávat když sem jí posadila a pak si začala říkat sama. dřív když sem to zkusila tak se nevyčůrala tak sem jí dala zas plenku a zkusila to dýl. No a teď učůrává.