Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

mandyk
20. máj 2010

no ja mam skoro 11 mesacnu dcerku a mame obdobie nočnikov.V spalni jeden-ked ano vstane zbada ho a zacne akoze tlacit vieme ze chce pisat. A v obyvacke jeden a tam to iste. Kakat sa pyta tiez.No ked sa to podarí vychvalime do nebies.Tesi sa z toho.No ked zasa vela pije cajiku tak pisa stale a niekedy sa nepyta.Je to individualne. Jedna maminatu spravne podotkla vsetko ma svoj cas.Babenko na to pride samo len ho treba trošinku spravne usmernit a hlavne veeela trpezlivosti.

berenika39
20. máj 2010

zuza.m, u nás zabraly pampelišky - prostě jsme našli pampelišku, že jí jako zaleje, a když jí počůrá, vyroste...akorát že chtěl tu počůranou trhat, tak jsem měla co dělat, abych mu to vymluvila. prostě motivaci....neboj, na to přijde.

jjaanca
20. máj 2010

marmazel: aha, já pořád myslela, že ta stolička nějak souvisí s učením na nočník, tak jsem myslela že mluvíš o stolcici 😀

Jinak chodit nahoru a dolů po schodech......... hodně záleží jak jsou ty schody vysoké. Schody do autobusu nevyjde. Ona je hodně malinká a taková slabší. Tak nevím.

bubelko
20. máj 2010

no my sme prestali s plienkami az teraz pred 2-3 mesiacmi. zo dna na den. lukas videl trenky, ktore som nakupila a chcel ich nosit. tak sme mu povedali, ze ale musi na nocnik a on na to, ze ok. odvtedy chodi a ani sa ho pytat nemusim. prinesie si ho, vycika sa, vykaka a ja len vynasam. plienky ma uz len na noc. a ani nehody sa nestavaju. takze som celkom rada, ze som nepodlahla tlaku okolia, ze uz je velky a nechala ho tak. urobim to tak aj pri jonasovi.
mali sme nocnik uz od minulej jari, ale lukas nan ani za svet nechcel. iba vecer pred kupanim si na nom umyval zuby. skusali sme motivovat, odmenovat, nic nezabralo. tak sme to nechali tak. postupne si na nom zacal cistit zuby aj rano a na obed. sem tam do neho nieco islo. najhorsie bolo, ked nic neslo par krat po sebe, tak tvrdil, ze "pipik" je pokazeny. ale nastastie sa vzdy opravil. 😀

zuza.m
20. máj 2010

berenika ale moj maly ani za svetnecche aby osmho len vyzliekla a ked sa nam to už podarilo a navnadilaosm ho ž epoleje travičku tak sa nechal chvilu skušal že sa vycika ale neišlo tak už nechcel ani stat. 😒 .neviem sko mu mam vysvetlit že pišaj ... 😅
alebo by mi stačilo keby is chce tie slipky dat dole a vytiahnut pipika a vycikat sa sam.haha 😅 to chcem asi vela 😀

sipcek
21. máj 2010

ahojte,zuzi ak ti mozem poradit,nesil maleho na cikanie,lebo si vypestuje odpor,on ti da urcite vediet ked pride jeho prava chvila.Ak pocitis akukolvek nervozitu maleho pri skusani,nechaj to tak,nabuduce sa mozno podari.A mozno ked aj leto pride,tak ho nechaj bezkat v gatkach,nech sa mu dupka vetra a uvidis ci sa mu to zapaci.Dcerka sice uz cika do nocnika ale ja som chcela aby uz aj kakala do nocnika a nie do plienky a dosli sme do stadia,kedy uz ani plienku nechce a ani nikde kakat.tak zadrziava a mame problem.Drzim palce 😉

pizzamati
21. máj 2010

Ahojte dievcata. 😉
Podelim sa ja ja s nasimi trampotami ak mozem. Mam 2 rocnu dcerku, ktora chodi na WC / nie na nocnik/ od roka a siedmich mesiacov uplne sama sa zacala pytat nik ju nenutil videla ze aj my chodime. Takze plienky cez den nema ale na kakanie veru hej. Problem jak svina nekaka aj 5 dni zadrziava stolicu nema ju tuhu normalnu ale kakat nebude kazdy den. potom je nervozna na WC si nesadne a ked jej dam plienku tak horko tazko sa vykaka ale potom je rada aj ona ze ma za tym a slubi ze nabuduce uz sa nebude bat. ☹ Niekedy som zufala skusali sme vselico naslubovala som jej hoc co ale marne proste vtedy kedy ona chce tak kaka. 😔

sipcek
21. máj 2010

pizzamati,my mame to iste,len ze ona nechce kakat.Pisala som do diskusie Zadrziavanie stolice,tu v batolatach.

montinka
21. máj 2010

ahojte no nasa mala bude mat v juli dva roky. Uz sa pekne pytala na nocnik,dokonca aj vonku cikat ale pred tyzdnom akoby utalo a nepyta sa vobec. moze to byt preto ze som jej tu plienku nechavala aj ked sa pytala? len ona ked mala plienku tak sa vypytala ale ked som jej dala nohavicky tak sa pytala az ked bola mokra. myslite ze jej plienka tlacila viac na mocovy mechur a viac to citila? ja si to neviem vysvetlit a teraz neviem ako ju zase naucit na nocnik kakat sa tam pyta ale cikat uz nie. nechapem

sipcek
21. máj 2010

no ja som jej plienku vonku davala,len doma uz lietala bez nej.a ked sa oteplilo vonku tak som plienku dala prec.Teraz vydrzi byt vonku bez nej,len predtym ju davam cikat,ci jej pojde.Ked nie,tak sa vonku pytam ci chce cikat.nejak si to skus odsledovat,ze kedy pila a tak a podla toho budes vediet ci jej stiahnut gatky a dat cikat vonku. 😉

montinka
21. máj 2010

hm no asi veru vyskusam uplne bez plienky a hotovo. ale vonku az ked bude teplucko a asi budem pre istotu bravat nahradne oblecenie.hadam kym pojde do skolky sa to nauci xi xi

sipcek
21. máj 2010

urcite,neboj.ona si urci kedy je jej cas.V lete nebudes musiet nosit nahradne oblecko v batohu ale len kabelke 😀

montinka
21. máj 2010

hmmm skor v kociku s malym.😀 ved to ze som ju to chcela oducit kym sa maly narodi ale asi kaslem na to necham ju tak ved ked sa zacala sama pytat vonku mozno ju to zase neskor napadne.🙂

lalus
21. máj 2010

montinka, kopírujem príspevok jednej maminy, ktorý je asi 5-6 strán dozadu....súhlasím s tým, lebo aj my sme mali také prechodné "nepýtanie" sa, trvalo to niekoľko týždňov a znova sa pýta - nie na 100 % ale pýta sa:

baby, hlavne tie co mate deti pod 2 roky, ak uz sa aj pytali ale uplne prestali, tak je to znak ze este nie su psychicky zrele - fyzicky by to aj slo, uvedomuju si o co ide, ale neustale sa na to sustredit je pre ne prilis narocne. nez si dieta uplne zvykne na novu situaciu, trva to asi pol roka - ak sa uz pol roka spolahlivo pytalo (tym sa mysli ze nehody nie su denne, ale len vynimocne pri velkom zaujati hrou a pod.), a potom prestalo, tak moze ist o nejaky problem - stres, zapal a pod., ale velmi casto ide o kratkodoby truc ktory po par dnoch prejde. ale ak sa este nepytalo pol roka bez nehod, tak este nema tento zvyk vzity a tym ze prestalo len dava najavo, ze je to zatial nad jeho sily a netreba to silit, radsej sa znovu vratit k plienkam a dat mu tak mesiac pohody a potom skusit odznovu. teda tolko hovoria mudre knizky.

pizzamati
21. máj 2010

Sipcek, ved ani nasa nechce kakt robi pritom cirkus jak keby sme ju drali, nervozna je beha jak salena. 😢
idem mrknut do temy zadrziavanie . 😠

imarikai
21. máj 2010

ani moj nema rad nočnik sadne urobi ustami sssssssssss akože cika a potom hned vstane 😀

montinka
21. máj 2010

lalus dakujem necham to tak lebo este si vybuduje odpor k nocniku a to nechcem. ved ju to prejde a skusime neskor znova.🙂

zuza.m
22. máj 2010

no my sme dnes piškali do travičky 😀 .najskor to bola nahoda že som ho zrovna odbalila a pišal a tak som mu ho nasmerovala tak že pišal na zem .no podarilo sa len par kvapiek ale bol tam mokry flak a tak som mu povedala že kolko tam napišal a tešila osm sa 😀 a na dalši krat som ho odbalial že či chce ešte vyskušat vypišat a normalne sa vypišal.... 😅 .
montinka podla mna je to obdobim prooste saprestane pytat a potom sa zase začne.možno je to zrelostou neviem aleaj u nas sa to tak strieda dva dni sa pyta že nieje žiadna nehoda apotom prezmenu sa nepyta že by bola len nehoda...a tak doma ho nechavam bez plienky nech vie že piša a ked ideme von dam plienku...ale ked nebude mat probelm s pišanimdo travičky nedostane plienku ani vonku a radčej zoberem nahradne oblečko...

mirka099
23. máj 2010

Ahojte, my sme už síce odučený, ale stále vonku cikáme ako dievčatká 😅 Ako ste naučili chlapcov po stojačky? nám sa tak furt podarí ocikať 😅 a ani tak cikat nechce len po cupiacky, po stojacky cika len ked uz mu veeelmi velmi treba.
😀

berenika39
23. máj 2010

😉 já jsem mu nikdy neukázala, jak čůrají holčičky, prostě poprvé venku na stojáka 😉 😉 😉 , jinak to neznal, nezkoušel.
na bobečku ted venku kaká, ale ne často, většinou se mu to daří v klídku doma.
jo a počůraný kde co máme pořád, kápne to, blbne u toho, míří na kytky, ale postupně se to učíme - oba🙂))). nosím pořád náhradní slipy i kalhoty🙂))).

zkus mu ukázat nějakýho kamaráda, aby viděl, napodobil...to někdy zabírá...

montinka
24. máj 2010

hmmm baby dobre rady kedze cakam chlapca neukazovat mu ako cikaju bambulky.😀 a Tamy necham cas ona sem tam sa vypyta ale kakat kaka stale do nocnika aspon to. aj ked minule sa vykakala do plienky. no nevadi to sa spravi 🙂

zuza.m
24. máj 2010

no my sa zase nepytame... 😠
už to bolo take super a zase prestal..akho nedam na nočnik tak sa popiša... 😔
ešte stale na to nieje vyzrety??mam davat plienku alebo radčej prezliekat??

mirka099
24. máj 2010

zuza.m, ja by som este chvilu vydrzala a prezliekala o stosest..budes vidiet ci robite pokroky alebo nie... ale najskor tak po tyzdni 😉

marmazel
25. máj 2010

zuza.m. tak já bych ho posazovala, a kladně měsíc, taky sem malou posazovala každou hodinu, občas nehoda jindy ok, a týden před narozeninama si začala říkat sama, takže i když se počůrá 2x denně beru to jako úspěch, když to nechávám čistě na ní, jen se jí ptám jestli nechce čůrat a venku jí teda dávám já častěj abychom nemuseli domu🙂

zuza.m
25. máj 2010

no len my mame problem že on vonku nechce vobec ani postojačky ani po čupiačky a ked ho chcem dat na nočnik ja tak nechce.dovoli mi iba ak samu chce...a tak ho nechcem davat na silu aby sa neznechutil.ale kolko krat sa mi stalo že zisšiel z nočnika a ppopišal sa...ale vela krat sa krane vypišal.ta že asi budem dalej posadzovat a prezliekat ...aspon ušetrime plienočky... 😉

grenadinka
1. jún 2010

jooj baby, ja sa tak bojim nasa starsia dcerka ma15 mesiacov a veselo robi vsetko do plienok 😲
na nocnik sa sice posadi ale len oblecena. dufam ze sa nauci, lebo snazim sa ju nechat aj ked ide za mnou na zachod,aby to pochopila.

gabika7706
1. jún 2010

@grenadinka moja Katka mala 25 mesiac, ked konecne pochopila, ze na plienky cez den je uz velka a skoro 4 roky, ked sme sa zbavili aj tych na noc, vsetko ma svoj cas 😉

grenadinka
1. jún 2010

@gabika7706 a nie je to moc dlho? ja som si myslela ze to pojde rychlejsie. sestryne deti v jej veku uz aspon kakali do nocnika 🙂 . ale asi mi nic ine neostane len pockat, ale aj tak neda sa to urychlit?

gabika7706
1. jún 2010

@grenadinka mala som snahu to urychlit, no k nicomu to neviedlo, proste na to nebola pripravena (a to je inak sikovna az az), ked nastupila do skolky, mala plienku aj v skolke na spanok, tu nohavickovu, ze si ju sama vedela dat, ale po case mi ich ucitelka vratila, ze Katka ich nechce, lebo ani ine deti nemaju...obcas donesieme mokre pradlo domov, ale co narobim, proste sa na to nezobudi a cez den ma aj teraz problem, vidim na nej uz asi 10 min, ze jej treba pisat, poskakuje, krci nohu cez nohu, ale kresli si, alebo sa hra a tvrdi, ze jej pisat netreba, uteka, az ked ma na male...obcas aj nestihne.

gabika7706
1. jún 2010

@grenadinka a bude leto, tak skor pochopi, co sa od nej ziada, ked bude behat s holou ritou, takze este vydrz 😉