Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

antdem
23. nov 2010

@sussanah tak to je zlé, keď sú takéto problémy. Myslela som, že to niektorým mamičkám pomôže. Ale ono každé dieťatko musí dozrieť a príde to samo-zo dňa na deň.

martinka17
23. nov 2010

@sussanah no stáva sa ako sledujem, pomerne často 😉

antdem
23. nov 2010

No neznamená, že deti, čo začínajú na nočník neskôr sú hlúpe. To skôr máme detičky pohodlné, prišli plienky-pocit sucha a bezpečia.

sussanah
23. nov 2010

@martinka17 tak ja to zas slysim poprve 😕
@antdem ja myslim, ze pokud se to pouzije parkrat, tak v pohode, ale sama jsem to u naseho pozorovala. taky jsem mu dala napit na nociku, on se krasne vycural, jenze pak se mi vycural pokazde, kdyz jsemmu dala napit, takze jsme to zas museli zmenit 🙂 Myslim ale, ze pri dlouhodobem pouzivani to fakt zadelava na problem 😒 A rozhodne cas, kdy se dite nauci na nocnik nema nic spolecneho s inteligenci ditete. Co bych potom mela rikat ja, kdyz mi maly v 13m nerika ani jednu jedinou slabiku a to vetsina deti kolem rika nejake to mamamama tatatata uz alepson od 9m 😀

martinka17
23. nov 2010

@sussanah ani ja som nevedela, kým sato nestalo nám a aj kámoške a ešte jednej babe..... 😀

sussanah
23. nov 2010

@martinka17 aha, to jsou veci... no tak uvidim, jak to bude u nas 🙂

lamarika
23. nov 2010

@martinka17 značku jsem právě neměnila, ale taky mě už napadlo, že by to mohlo být značkou nebo velikostí. Oběhala jsem známý a popučovala jiný značky a dopadlo to vždy stejně 😒 Mates vypije okolo 1,5-2 l denně. Do pití ho nenutím, pije si sám když má žízeň.
@sussanah tak ten reflex jak píšeš, mám já dodnes 😠

sussanah
23. nov 2010

@lamarika tyjo, tak to ti vypije fakt hodne 😕 A kojis jeste nebo to je i vcetne um? Muj totiz vypije tak max 600ml + kojo, vic ani tuk 😒

lamarika
23. nov 2010

@sussanah já vím, že pije hodně, ale co s ním? 😕 Nedat mu pití když si o něj říká to nejde 😅 Je to čistě jenom voda. Um ani jiné mliko nechce 🙄

sussanah
23. nov 2010

@lamarika no ja spis tise zavidim, u nas tech 600 je jen obcas jako rekord, vetsinou se vejde tak do 400ml. Ale kdyz nema ani UM anoi jine mliko, tak to zas docela sedi, ze ty tekutiny potrebuje doplnit, to jo 🙂

lamarika
23. nov 2010

@sussanah já mám spíš strach jestli toho nevypije až moc. Aby mu to spíš neškodilo než prospívalo 😕 Je to totální průtokáč. Co vypije hned vyčůrá. Nedokáže ještě nic udržet. Teda jen do doby dokud nejde na prkýnko nebo nočník 😠

martinka17
23. nov 2010

@lamarika to pitie poznám, ke´d mu dám fľašu,je schopný ju exnúť naraz, to má 400ml, takže mu to beriem po polke z ruky
@sussanah niekde som čítala, že tuším asi tak 10 ml na kg stačí, lebo okrem vody a mlieka ešte je zeleninu, polievky, ovocie..to je všetko na 90 % voda🙂 A ináč aj ja kojím, netuším koľko ešte stiahne mlieka 😉

sussanah
23. nov 2010

@lamarika no je to hodne, vic uz bych mu fakt nedavala, ale porad myslim, ze je to ok. Pokud je to i hodne aktivni dite a v podstate nic jineho nepije, tak je to podle me v pohode. Ja myslim, ze muj vypije v tom kojo taky min 600 (jeste se sem tam napije neceho ode me nebo manzi ze sklenice), takze dohromady podle mame my neco mezi 1 - 1,5l. Ja bych to nehrotila, jen s tema plinkama je to holt prusvih 😅

lamarika
23. nov 2010

@martinka17 mně ji nevypije na ex. Opravdu se napije jen tolik aby zahnal žízeň. Jen pije pravidelně.
Takže jestli počítám dobře, tak pokud mi Mates váží 13 kg, tak by mu mělo stačit vypít 1300ml? A nevíš jaká je maximální hodnota co by takhle staré děti měli vypít?

lamarika
23. nov 2010

@sussanah V létě to bylo dobrý, to jsem vždycky venku přebalili, ale teď v zimě už je to fakt problém. Asi budu muset taky vždycky zaběhnout do nějakýho nákupáku. To mě ještě nenapadlo 😉
Třeba teď o víkendu byl manža s děckama venku a po hodince co vyrazili mi volal, že se mu malej pročůral. Tak jsem sedla do auta a jela jak přebalovací komando ho přebalit a převlíc. 😒

martinka17
23. nov 2010

@lamarika nie 1300, podľa toho to vychádza len 130ml...čo sa mne zdá málo....ale tak neriešim, lebo čo autor, to iný názor, to ja len aby si sussanah nerobila starosti 😀
Max. asi neexistuje, teda neviem, zase obličky aby sa "neprepracovali"---tak nad tým som nepremýšľala 😲 😵

lamarika
23. nov 2010

@martinka17 jééé, já už mám fakt asi mliko na mozku 😀 Mně už dělá problém i takové kraviny zpočítat 😅

martinka17
23. nov 2010

@lamarika to nič, ja som tiež najprv počula, že až 100ml na kg, ale potom zase že 20...všade je to iné. Ja nerátam, Samko pije jeden deň 3 fľaše, potom má dni, že ani jednu nedopije....skrátka ako má chuť 😀

sussanah
23. nov 2010

@martinka17 tyjo, to i zas prijde malo 😕 Ale je to tak, je to kazdy autor jinak. Nastesti moje dr razi teorii, ze pokud kojim, tak at no neresim, ze on si vypije, co bude potrebovat, tak snad ma pravdu 🙂

martinka17
23. nov 2010

@sussanah máš správnu lekárku, podľa mňa má pravdu 😉

endlessblue
24. nov 2010

Ahojky... prosím holky poraďte.
Malé je teď 22 měsíců. V lednu jí budou 2 roky. Už v létě si krásně říkala na nočníček. Doma jsme od té doby bez plínky. Plínku jsem brala jen na procházky a na spaní. Ale co se děje poslední měsíc nevím. Naprosto se všechno odnaučila.
Zrovna dneska se mi počůrala snad 15x 😒
Když má na sobě jen šatečky a holý zadeček... tak si sama na nočníček dojde. Ale jakmile jí dám kalhotky a punčošky.... tak má pocit, že je oblečená, neříká si a vesele čůrá do kalhotek. Jsem už hotová. I když jí dávám sama čůrat, tak stejně se mi stíhá počůrávat.
Jak opět začít? ☹

sussanah
25. nov 2010

Ahoj, mam dotaz. Jaky mate nocnik pro kluky? Maly ma rok, mozna je o fous vetsi nez rocni deti, ale nociky co mam mu nejak nesedi. Jakoze kdyz cura, tak to jde vrchem 😅 Mate nejaky nocnik, co ma vyssi tu predni cast mezi nozkama? Diky 🙂

kikimaruska
25. nov 2010

http://www.babyexpert.cz/produkt/nocnik-chicco-...

máme tento, kupovala sem na doma bílý a pak na dovolence v Itálii jsme sháněli mimořádně nočníček a měli tam v supermarketu pouze tyto, tak jsme si dovezli žlutý. Tam stál tedy v přepočtu stejně jako tady, kolem 150 kč... 😉

martinka17
26. nov 2010

@kikimaruska je pekný, ale nemyslím si, že by to malémupomohlo🙂 pokiaľ on nechce ani pozlatený nočník nemotivuje 😀

sussanah
26. nov 2010

@kikimaruska diky, vyzkousim.
@martinka17 no ono nejde o to, ze nechce, ale o to, ze ho porad drzim nad nasim puvodnim nocnickem z BKM, tak uz si myslim, ze ma cas na normalni nocnik, akorat ze ten co jsem zkusila koupit je mu asi maly, protoze kdyz cura, tak to jde pres tu predni stenu nahoru a na podlahu 😀

martinka17
26. nov 2010

@sussanah jaj, preááááč 😀

@kikimaruska prepáč, som si nevšimla ten príspevok, prepááááč 😅

kikimaruska
26. nov 2010

Nevadí 😉 . Náš malej ale bál těch hracích nočníků. První byl hrací a nelíbilo se mu to, navíc i po vysušení to hrálo další půl hodiny 😕, takže jsme ho darovali holčičce, která je z něj nadšená naopak a koupili tento, který mamky doporučovaly pro kluky, že má vyšší tu přední stěnu. Tak snad pomůže 😉

sussanah
26. nov 2010

@martinka17 jaj tolik promin v jednom prispevku 😀 V pohode 😉

mamutka
27. nov 2010

@endlessblue ja ti neporadim, ale skor sa nieco spytam - moj maly ma 25 mes, jeden den tento tyzden sme zlozili plienky, nasadili slipy a teplaky a krasne sa pyta, uslo mu to asi len 5 krat, lebo neskoro ukazal, ale tiez na von davam plienku. Tvoja dcerka vonku do nej aj cikala? Lebo z tohto mam obavy - ak vonku cikne, tak vlastne to dieta v tom ma chaos, preco raz moze curat len tak a raz sa musi pytat.....alebo vydrzala a necikala do plienocky? Leboja sa obavam toho co sa stalo u vas - ze si to domota a zacne znova cikat hocikedy, ak bude mat sancu cvrkat si vonku do plienky.
Zatial mi doma cikava tak kazdych 20 min, niekedy aj hodinu vydrzi, ale ked sme boli vonku, vydrzal necikat 2-2.5 hodiny.... asi ho budem musiet kazdu hodiny vyzliect vonku preventivne, nech si cikne, nech mu neujde do plienocky chudakovi, lebo by v tom mal chaos.

Uz sa desim tych verejnych wc, vzdy ma oblieval studeny pot, ked som pocula z vedlajsich kabinok tie mamicky - nechytaj to...... ako tam to dieta aj vyzliect aj ustrazit aby nic nechytilo? 😖

crca
27. nov 2010

Ahoj maminky,chtěla bych trochu poradit-vím,že se to nemá hrotit,ale.....mám dvojčátka(možná o to větší problém),od 8 měsíců jsme je dávali na nočník aspoň před koupáním a bylo to v pohodě,tak ze 70% se vždycky vyčůrali,pak kolem 1 roku bojkot,ale totální,tak jsme to nehrotili,aby z toho spíš neměli trauma 😅 ,asi před měsícem jsme začali znova a hrůůůza,oni vědí,že ee a čurů se dělá do nočníčku,když se začnou tak nějak mlet,tak je tam posadíme,jenže nevydrží sedět,vstanou a vyčůraj se vedle 😀 .Dneska třeba kluk nesl si nočník,zastavil se a vyčůral,jenže nočník držel v ruce 😀 už nevím jak je tak nějak nenásilně učit,nezabírá nic-televize,hračky,knížky,prostě nahatý lítat to jo,ale ..... 😀 kluk i teď pár dní dělá to,že příjde,a ukáže na plínku a udělá bléé 😀 ,vím že se vyčůral nebo vykadil,ale většinou je to v čase,kdy zrovna obstarávám holku,takže nezasáhnu včas ☹ -to je ta nevýhoda dvojčat,takže nevím,jestli je dobré to zatím nechat být,třeba k tomu ještě nedozráli,nebo je nechat zkusit bez plen přes den(ale to už si teda neumím představit tu kalamitu 😀 😀 už teď je to u nás jak když se přehnali tornáda 😀 😀