Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

jenovefa
26. jan 2011

@elliott Ahoj, moje rada: zařídit, aby nekakala šišky! Když se jí bude kakat snadněji, třeba se to někam posune. (ovesná kaše+švestkový kompot, batátová kašička+broskev..., pěkně omastit máslem...) Čípek je pěknej stres... Držim palec.

myscha
26. jan 2011

@elliott Syn měl taky problém, vyčůrat se i vykakat kamkoliv jinam kromě plíny. Měl nějaký blok, asi se i taky nějak bál, ale do plíny to u něj bylo v pohodě. Poslední měsíce jsme ho už přes den většinou nechávali bez plíny, on se třeba počůral nebo pokakal, tak jsme ho převlíkli, snažili jsem se ho teda nijak nestresovat, nezlobit se, prostě to řešit v pohodě .
Když potřeboval kakat, tak jsem mu tu plínu vždycky dala, nechtěla jsem aby si vypěstoval zácpu.
Odplenkoval se komplet i na noc minulý týden ve 3 letech a 4 měsících. Namotivovali jsme ho dárkama, ale spíš na to dozrál. Tak nevím, jestli jsem tě potěšila, že to může u některých trvat až tak dlouho 🙂 Každopádně on do školky nešel, takže to nebylo třeba hrotit.

elliott
28. jan 2011

Ahojky, moc děkuju za názory 🙂
Ale jsem fakt už zralá na blázinec....nevím, co dělat. Když delší dobu nekaká (3 dny), tak odmítá i jíst, i málo pije, pořád kňourá, propíná nohy, celá se třese...prostě udělá cokoli, aby se nemusela vykakat.
Je fuk jestli do plen nebo do nočníku. A když vidím, že už to bude, tak jí na ten nočník šoupnu, takže řve-nočník néé.
Dávám jí lactulozu na zácpu, co mi doporučil dr. ale podle mě je to na nic, protože ona zácpu nemá, u ní je to jen strach...
V březnu jdeme na kontrolu, tak se zeptát - na psychologa či psychiatra. Ale do 3 let se to prý neřeší. Tak mi držte palce...prosím.

🙂 😉

gina333
29. jan 2011

ahojte, citam, ze nie som jedina ktorej dieta ma problem s odplienkovanim. 😉 U nas tvrdo odmieta nocnik aj zachod, jednoducho ked ju chcem posadit nahou ritkou tak place. Oblecena si na nocnik sadne, ale to je asi vsetko. 😲 Krasne rozprava, je velmi rozumna, len tento problem nas trapi. Kazdy do mna husti, ze to mam riesit, ale nechapu, ze sa to neda. 😒 Od septembra by som ju chcela dat do skolky, velmi sa spolieham na leto, ze sa nam to podari odanaucit aspon cez den od plienok. 🙂
@myscha : teda 3 roky a 4 mesiace je fakt dlha doba, ale ja stale hovorim, ze sa to este kazdy naucil tak sa to nauci aj moja Sophi. 😵

nikuska4
29. jan 2011

@gina333 ahoj,možem ti len povedať ako som to robila ja.Chlapcov som to začala učiť,ked mali dva roky,trvalo to vždy približne tyždeň a už sa pekne pytali.Dala som mu slipky a ked pocikal dohanbila som ho aj capla trošku,umyla prezliekla a takto dookola.Chce to strašnu trpezlivosť,jasne,že sa to nepodari prvy deň.Po tyždni,ked som myslela,že to vzdam,začal sa pytať.Ja neviem,ale ja si myslim,že to zaleži od matky kedy a či ho to nauči,Moja mala,ked mala rok a pol,skusila som to,lebo každy mi hovoril,že dievčata su šikovnejšie a podarilo sa mi to.Hovorim si za pokus to stoji,tak som jej kupila krasne nohavičky s princezničkami astale sme prezliekali ,hovorila som že princez.je smuta,že ju ocikala a tak všeliako....fakt na treti deň sa vypytala a to som bola kdesi preč a manžel bol pri nej.odvtedy sme plienky nepotrebovali ani v noci.Je pravda,že po mesiaci mala obdobie,že sa znova pocikavala,ale netrvalo to dlho.nechapem,ked sa mi niektora mamička sťažuje,že nepyta sa mi ešte,a nič preto nerobi.Mala by sa mi doteraz pocikavala,keby som čakala kedy sa už začne.A to tiež neznašala sedieť ani nazachode ani na nočniku.Takže ti držim palce a veľa trpezlivosti 😉

evaviki
29. jan 2011

ja teraz nechavam maleho doma bez plienky, akurat ma stve, ze velmi dobre vie, ze mu treba cikat, ale na nocnik ani nahodou.. takze ho vzdy posadim a to sa vycika.. ked na nom vidim, ze mu treba (chyta sa, osiva sa), tak sa ho pytam, vzdy povie nieeee a ak ho hned neposadim, tak za minutu je pocurany.. uz som mu dnes aj capla, pytala som sa ho, povedal, ze mu netreba.. tak som mu povedala,ze dostane na zadok, ak sa pocika.. v tej chvili sa pocikal.. ☹

mareli
29. jan 2011

fu, kokso, keby mam cakat do 3rokov a 4mesiacov aby mi dieta "dozrelo" na chodenie bez plienky, tak to by ma porazilo. podla mna niektorym maminam sa do toho odnaucanie !nechce!. lebo jasne ze to trva nejaky ten tyzden, kedy sa musime na 100% venovat dietatu, dookola davat na wc a prezliekat a sprchovat nehody. ale naozaj ked ma dieta uz 2,5 roka a viac a nie je odnaucene od plienok, myslim si ze ide skor o lahostajnost rodicov ako o to, ze dieta este nie je pripravene. moja mala v 20mes bola cez den uz bez plienky a presne v 2rokoch aj cez noc. a to som sa napocuvala od svokry aj od maminy, ze uz sa ma pytat, ze aka je uz velka 😉 a teraz ked dorastaju dalsie vnucata vidia, ze nakoniec v tom odplienkovani sme boli najsikovnejsi 🙂

evaviki
29. jan 2011

@mareli to nemusi byt tak uplne pravda.. staci, ze dieta nema dozrety nervovy system (napr. to moze byt nas maly, narodil sa predcasne).. hovori sa, ze dieta mas odanucit az vtedy,ked vydrzi dve hodiny bez cikania.. a to mi sebik vydrzi iba vtedy, ked nic nepije.. inak ho posadzujem pomaly kazdu pol hodinu..

sussanah
29. jan 2011

@evaviki to ze dite vydrzi 2h bez curani je ale taky dano tim, ze zjisti, ze muze pockat. Kdyz se zacina, tak vetsinou deti vydrzi necurat 1/2-1h, ale behem par tydnu se dostanou na 2-3h, protoze se proste nauci ten mechyr lepe ovladat. Nebo je samozrejme ta jina varianta a to, ze opravdu pockas, az na to dojde sam, treba v 3,5letech. To uz je potom na kazde z nas, co ji vic vyhovuje, jestli potrenovat a naucit dite na nocnik "driv" nebo tomu nechat uuuuplne volny prubeh a mit dite v plenach do x let. Nerikam, co je lepsi zpusob, v konecnem dusledku je to asi uplne jedno, jen me zarazilo, co jsi napsala 😉

evaviki
29. jan 2011

@sussanah a co ta na tom zarazilo? 😀
tak ja napr. necakam, az na to dojde sam, snazim sa ho to naucit tak pol roka a ak pravidelne pije, tak proste nevydrzi dve hodiny ani nahodou.. tie dve hodiny bol nazor nejakej doktorky (uz neviem, kde som to citala) a ani nemam pocit ze by som na neho kaslala a nevsimala si ho a preto sa to nenaucil.

sussanah
29. jan 2011

@evaviki Me zarazil nazor ucit dite az od doby, kdy vydrzi necurat 2h 😉 A nikdo tu netrvdi, ze na dite kasles apod. Je to ale (jako vsechno) hodne individualni, nekterym detem jde to nocnikovani hrozne jednoduse, jine proste potrebuji cas. Ja jen nemam rada takove ty jednoznacne limity, kdy zacit deti ucit na nocnik typu az bude mit minimalne 20m, az bude umet sejit schody, az vydrzi necurat 2h atd.. Podle me na nocnik by se melo ucit tehdy, kdyz matka ma pocit, ze to k necemu bude a ze na to zrovna u jejiho ditete prisel ten spravny cas 🙂

gina333
29. jan 2011

@mareli : neuraz sa ale ja ti teda za pravdu nedavam vobec. 🙂 Mam uz druhe dieta, pri prvom dietati, som absolutne ziadny problem nemala, od 8 mesiacoch sedela a kakala do nocnika,od 1 roku som nevedela co su to plienky. Nikdy som si nemyslela, ze pri druhom dietati budeme mat problem. 😲 Urcite to moja lahostajnost nie je, skusame to denno denne, vysvetlujem jej co a ako. ale ked ma paniku s holym zadkom si sadnut na zachod, tak potom je kazda rada zbytocna. 😉 Ja som iba rada, ze nie som sama, vidim ze aj ine maminy maju rovnaky problem ako my, len som sa chcela podelit o nas neuspech s odnaucenim od plienky. Kazde dieta je indidualne, co jedinec to iny druh 😀 budes vidiet ked porodis druhe dieta. 😵

blandik
29. jan 2011

@mareli, @gina333 - souhlasím, že každé dítě je jíné...některé bude sedět na nočníku, nechá se zabavit a jde to...jiné (jako třeba naše) nočník bude ignorovat a prostě se tam neposadí...a co s tím pak, přeci mu nebudu z této naprosto přirozené a tak intimní záležitosti dělat do budoucna problém - že ho budu nutit...ale co je podle mě potřeba je sledovat signály, které dítě dává, že už je připravené na nočník - ne každé dítě rovnou řekne jednoho dne -lulu,lulu nebo kakat...aby to bylo nad slunce jasné, že chce...ale třeba stačí, že odmítne si nasadit plenku...což se často může přičítat tomu, že dítě je ve vzdoru a nechce se prostě přebalit...a přitom to může být signál, že dítě je ready. My jsme čekali na odplenkování do 25měsíců, a pak byl do měsíce bez plenky celý den, včetně venku, nehody vyjímečné, do dvou měsíců se i odnočníkoval a přeorientoval na záchod a na noc se odplenkoval taky do dvou měsíců (ale nehody v noci jsou...tady pořád nevím, jak na to...posunula jsem mlíčko dřív, v noci ho budit nechci, sám se neprobudí...ale plenku už nechce...). Ale rozdhodně si nemyslím, že je dobré se nechat vykolejit připomínkami babiček...to jsme taky měli - ještě nechce na nočník, AHA...no, sousedovic pepíček to už dělá od roka...a jak malý začal chodit na nočník - tak najednou - jéje, to je ale šikulka, on si fakt sám říká, to ta ta má už tolik a tolik a ještě pořád nic...on je ale fakt šikovný... /protože tchyně by nejraději mu linkovala i kdy se má vyčůrat...přitom malý si prostě dokáže sám říct, takže mu nic nemusím připomínat...je to jeho potřeba a ne moje.)...

gina333
29. jan 2011

@blandik : tak s tebou suhlasim uplne. 🙂 Ja odplienkovanie mam naplanovane na leto,teraz v zime ju nechcem nechat bez plienky, predsa je vonku zima. 🙂 Takze cakam na teple pocasie, ked mozme nechat holy zadocek a dufam, ze to zvladneme za 2 mesiace. 😉 😵

blandik
29. jan 2011

@gina333 - já jsem to taky měla skrytě naplánované na léto, ale malý nechtěl...odplenkoval se te'd v listopadu, nedal mi na výběr...Takže v největších mrazech běhá venku bez plenky, učí se čúrat venku ... na začátku jsme dost často počůrali kalhoty při čůrání, jelikož te'd v zimě je nabaleny jaké eskymák, takže není snadné přečůrat tu hradbu věcí...ale fakt se nám vyplatilo počkat, šlo to pak samo...Stačilo mu doma říct, že venku může čůrat na lístečky, do sněhu a on sám pak si venku vzpoměl...a sundali jsme plenu a bylo to...pak si sám začal říkat i v sedačce v autě...a to už byl pro mě signál, že je čas mu to vzít i venku...ale vzala jsem mu ty plenky na ven i proto, že měl někdy tendence se k plenkám vracet - že si je z venku nechtěl sundat...takže jak jsem měla jistotu, že si spolehlivě říká, tak jsem plenky už na ven nedávala...šlo to hrozně rychle...jsem ráda, že jsem si ušetřila stres z toho, jak ho přesvědčuji na nočník. Přeji hodně zdaru.

blandik
29. jan 2011

@sussanah - no je pravda u nás, že jak malý dokázal sám vyjít schody a sejít, tak se i odplenkoval a současně vydržel nečůrat dvě až tři hodiny (což prý nastává u dětí po druhém roce...)...a nesouhlasím, že je to o tom, kdy si matka myslí, že je správný čas - je to otázka dozrání mozku, a hlavně otázka dítěte. Jediné, co podle mě matka může udělat je to, že bude své dítě sledovat, bude sledovat signály...minimálně by dítě mělo projevit zájem o to, co máma dělá na záchodě...Bohužel se mi zdá, že jak se dítě na nočník dává moc brzy, tak je pak pro mámu těžké se ubránit frustraci - opět se počůral, najednou nechce na nočník, nechce tam kakat ...co s tím, a pak dochází ke zbytečným tlakům na dítě...psychické následky nevyjímaje. Pokud někdo dokáže v klidu to zkoušet třeba rok a akceptovat vůli dítěte, že te'd na nočník nechce...tak asi je to ok, ale já bych to asi nezvládla...

sussanah
29. jan 2011

@blandik noc ho podle me neodnaucis. Muze pomoct, ze ho das vycurat, kdyz pujdes spat ty, ale to ho asi trosku vzbudis. Ja to tak nekdy delam, maly to vetsinou prospi, vycura se a hned zas natvrdo zaspi. Nekdy je ale tak naprosto tuhy, ze ho nedavam vubec. U nas je teda skoro jistota, ze se v noci pocura, kdyz hje hodne narocny den a on potom spi hodne tvrde, to se taky ani omylem nevzbudi. Kazdopadne nocni curani bych vuuubec neresila, to proste naucit poradne ani nejde. Ale urcite s tebou souhlasim v tom, ze je potreba sledovat signaly ditete, kdy "rika" ze je pripravene zacit nocnikovat. Jenomze blbe je to, ze kdyz se vsude pise, ze dite ucit na nocnik pred 20m je v podstate tyrani, tak to mnohdy maminky u mladsich deti ignoruji i kdyz to dite to dava viditelne najevo. Takze ano, sledovat a zkusit kdyz matka vidi, ze se neco deje a ze by se mohlo podarit 🙂

sussanah
29. jan 2011

@blandik no vidis a muj po schodech tak maximalne leze, ale bez problemu vydrzi 2-3h necurat a bez plenek je od roka 😉 A fakt si nemyslim, ze mam nejake super predcasne vyspele dite, jen mu proste nocnikovani vylozene sedlo a vyhovovalo. Kazdopadne opravdu nucenim se nic nedosahne, kdyz se maly rozhodne, ze curat proste nebude (coz udelal nedavno u tchyne), tak se proste nevycura, maximalne vypusti to nejnutnejsi a drzi a drzi a drzi a ja i kdybych ho vyzdimala, tak to nepomuze. Deti maji silnou vuli a jsou chytrejsi/schopnejsi nez si nekdy myslime, takze v nekterych pripadech by opravdu pomohlo diteti naslouchat a umoznit mu udelat to, co chce (nejen co se vylucovani tyka) 🙂 Cimz prosim nikoho tady nenapadam, ze by se diteti nevenoval, spis mam na mysli 2 sve zname, ktere sve 15m deti spis skoro "nuti" delat do pliny 😖

blandik
29. jan 2011

@sussanah - to noční čůrání...na jedné straně mám obavu, aby si nevytvořil návyk se budit na čůrání...a pak problémy, že má jít zpátky do postýlky...ale on se vůbec neprobudí, spí tak tvrdě celou noc...a ráno je mokrý, ale je vidět, že to čůral dříve v noci...no skore je zatím dost žalostné, tak 80:20 že se počůrá...v noci jsem ho nezkoušela ještě dávat čůrat...A záhada je, že má týden bez nehod a pak dlouho je každé ráno mokrý...Mlíko jsem už taky posunula, chodí čůrat před spaním a někdy i při usínání jde ještě jednou...No nevím.

My jsme měli asi ještě jeden signál, kolem 22měsíce, to se odmítal nasadit do plenky...ale současně nechtěl na nočník...tak nevím. a pak v tom listopadu (25M) to šlo samo...najednou nočník prošel bez potíží...

blandik
29. jan 2011

@sussanah - vím, že existuje early toilet training a late...ten časný tréning jsem nidky nezkoumala...podle mě je to hodně individuální, myslím, že u těch menších dětí je to více otázkou návyku, kdežto u těch starších je to už vědomé vykonávaní potřeby, ve smyslu - že se dítě samo rozhodne, že už nechce plínku...tím nechci ani jeden přístup nějak vyvyšovat nebo zavrhovat, to vůbec ne...podle mě je nejdůležitější citlivý přístup k této věci (stejně jako ke jídlu) - chtěla bych se zeptat, jak to byla na začátku, že se malý odplenkoval v roce? Ve smylu - jak dlouho dokázal vydržet a zadržet moč a jak často jste chodili čůrat? Dokázal si nějak říct nebo jsi ho posazovala tak nějak pravidelně sama? Fakt mě to zajímá...Náš jak se sám odplenkoval, tak naprosto nesnášel, když jsem se ho zeptala, jestli chce čůrat...takže na začátku jsem mu fakt musela hodně věřit, že to sám pozná...

sussanah
29. jan 2011

@blandik ze zacatku jsem ho samozrejme davala hlavne ja, hodne podle casu a intuice (proste to na tom diteti vidis). Nekdy kolem 8-9m si obcas rekl, hlavne na kakani, kolem 11-12m si zacal rikat i curani. Ted si bud rekne nebo ho dam, protoze jdeme spat/na vychazku/do auta apod. Taky nesnasi kdyz ho chci dat curat a on nechce, proste zdrha o 106, ale zas je v tom veku, kdy se na to jeste uplne 100% nesoustredi, takze kdyz uz to na nem vidim, tak se ho zeptam a on bud jde na nocnik do koupelny nebo me okazale ignoruje 🙂 Kolem tech 11-12m vydrzel tak 1 - 1,5h (kdyz spal tak i dele), kolem 13m se to zacalo prodluzovat na ty 2-3h dle situace. Sama jsem ale zvedava, jak to bude vypadat u druheho ditete 🙂
Ja jsem zase zazila u zname situaci, kdy si v lete jeji 14m syn vylozene zacal sam rikat. Byla jsem u ni, on ji zacal znicehonic knourat a veset po nohach. Kdyz jsem se ji zeptala, co se stalo, tak ona ze chce asi curat nebo kakat a pak mu rekla "vsak se klidne vycurej, vzdyt mas plinku". Takze i takove extremy jsou, to jsem chtela rict tim, ze nekdy je opravdu treba koukat na signaly u ditete, kdy je ono pripravene 🙂

myscha
29. jan 2011

@mareli
Tak takovýhle názory mě teda vytáčejí, promiň. Nejsem lenivá ani lhostejná, nevíš o nás nic, tak nesuď. Pokud si přečteš nějaký zkušenosti maminek, tak zjistíš, že některé děti mají problém s plínama klidně až do 4 let. Tohle není žádná soutěž, kdo je lepší matka a kdo má chytřejší a šikovnější dět, nemám ráda tyhle závody, co z toho některé matky dělají.

My jsme to zkoušeli od roka a půl, intenzivněji od 2 let. Vždycky na týden až 14 dní jsme mu plínu sundali. Pak už měl plínu přes den sundanou několik měsíců, prostě si počkal až na večer a čůral do té noční. Prostě to nešlo, ale některým se to asi nedá vysvětlit.

mopom
29. jan 2011

jé, tak to jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi, naše dcera 25 měsíců má pomalu hysterák, když jí chci přinýst nočník, max. si na něj sedne oblečená a to tak 1x týdně...a to si taky nemyslím, že bych na to prděla, sanžila jsem se dost a holt jsem se smířila s tím, že mýmu dítěti to krapet potrvá a přesně ty kecy od babiček, tchýní, matek o lenosti či chybě matek - tak to je fakt pecka....a víte co se říká, že těm dětem to musí přejít ze zadečku do hlavy, no, a naší dceři to ještě nedošlo...a na druhou stranou, žádné dítě nejde do školy s plínou a s dudlíkem - tak nepůjdou ani ty naše....a na nějaký závody kašlu 🙂 počkám do léta...jo, a ještě, když se naše malá počůrá, když byla bez plíny, tak jí to vubec neznervoznuje....takže holky, nenervujme se a nenechme se vytočit "chytrýma" řečima...

blandik
30. jan 2011

@sussanah - tak to je fakt blbé, pokud matka ví, že si dítě říká o plínku a ignoruje, podpoří čůrání do plenky...je to škoda...Děkuji, že jsi mi napsala, jak to u vás probíhalo...kdybychom měli ještě druhé, vždy mě zajímalo, od kdy je dítě schoné si samo říkat, když se s nočníkem začne dříve..U nás v noci opět počůráno - navíc manžel šel spát pozdě a tak zjistil, že už po jedné v noci je malý mokrý...takže on by s tím spal klidně do rána...takže jsme převlíkali...zkusím ještě něco pohledat na netu ohledně nočního čůrání...ale začíná to být tak 80% mokrých rán, což je hodně.

blandik
30. jan 2011

Někdy si myslím, že právě to snažení může u starších dětí vyvolat odpor a pak to tak nějak nejde přirozeně, napadá mě jen - nechat je na nějaký čas bez ukazování nočníku. Jen ho nechat někde na očích stát, brát dítě sebou na záchod, pokud se z nočníku stal "problém" v očích dítěte, tak aby mělo čas zapomenout...U nás jsme tak měli problém se spaním - 3/4 roku nechtěl malý chodit spát po obědě doma. Pak už jsme to řešili autem, kočárkem,protože on se dostal do té fáze, že si prostě přes den nepoložil hlavu nikde...a to si fakt myslím, že jsme to nepřeháněli...zkusili jsme po dobrém, pak trošku i po zlém...prostě se sekl (takže dětem stačí i troška a seknou se...)...a vždy pomohlo, že jsme to na nějakou dobu nechali plavat, aby zapoměl, že to nechce...Te'D opět spí v poledne a najednou to jde...tak snad i tak s nočníkem. A hlavně pohoda.
Soutěže typu - čí dítě už je bez plenky jsou tak akorát kontraproduktivní.

myscha
30. jan 2011

@mopom , blandik Já mám naštěstí okolí v pohodě, rodina, kamarádky,maminky v mateřským centru, spíš mě všichni uklidňovali, že to u některých dětí holt trvá a pokud na to není připravené, nebo se zablokuje, tak se můžu stavět na hlavu, ale víc s tím nenadělám.
Já si myslím, že naprostá většina dětí se do těch 2,5 let odplínkuje a není to často až tak zásluha matek, jak si některé myslí 🙂 ,ale tím, že dítě dozrálo. Holčička mojí sousedky se třeba sama odplínkovala na roce, vadilo ji být v mokrém, to by musely mít mindrák všechny matky široko daleko, pokud by to braly jako nějakou věc prestiže a vlastních schopností.
Jsou ale i vyjímky, jako u všeho, sama jsem se o tom přesvědčila 🙂
Jako dobrá metoda mi přijde to sundání plíny na týden a dýl, ségřiny kluci byli takhle oba do týdne bez plín, ve 2 a 2, 5 letech. My jsme to zkoušeli i na 3 týdny, ale na našeho syna nezabralo nic. Že je mokrej nebo pokakanej mu nevadilo. Doma už pomalu nemáme místo, který by nebylo počůraný, převlíkala jsem ho zpočátku i 9x denně, později už méně často, neustále jsme prali koberec a vytírali podlahu. Takže řeči o lenosti a nedostatku snahy mě opravdu štvou 😉

A taky souhlasím s tím, že pokud se dítě zablokuje, tak ten tlak je kontraproduktivní, vždycky jsme udělali pauzu a chvíli ho nechali být, protože když jsme ho neustále dávali nočník, brali ho na záchod, tak to bylo jen horší.

sussanah
30. jan 2011

@blandik ted me jeste napadlo s tim curanim v noci, u nas teda davam na noc plinu, ale jen prave na tu prvni cast noci do prvniho curani (vetsinou mezi 12 - 2 rano). To se bud na to curani probudi nebo ho dam vycurat ja nebo to hodi do pliny. Pak uz mu plinu sundam a do rana spi bez. Nemuze to byt treba taky u vas podobne, tj ze se pocura spis kolem pulnoci a rano uz ne? Treba by alespon v te mokre pline nespal a taky by treba zjistil, ze je to bez plinky pohodlnejsi. Jen napad 🙂 Kazdopadne tak do 4 let bych mokre noci nijak zasadne neresila.
@myscha naprosty souhlas v tom, ze drivejsi odplenkovani deti je jen minimalni zasluha matek, ale hlavne je to v diteti. Protoze mam 2 kamaradky, ktere jely v podstate stejnym zpusobem jako ja (maji stejne stare deti) a jedne mala trochu nocnikuje (tak pul na pul s plinama) a druhe kamaradce zacala mala v roce nocnik totalne bojkotovat a proste to vali do pliny jakoby se nechumelilo. Takze jen o pristupu to neni ani zdaleka, protoze kazdemu diteti sedi neco jineho a ma ty priority jinde. Nas mel treba o mala problemy s kakanim, takze kdyz jsem ho zacala davat v klubicku nad nocnik (v cca 2-3m), tak to byl temer jediny zpusob, jak se byl schopen vykakat, takze i tomu prikladam velkou vahu, proc mu to tak slo a vyhovovalo a behem mesice kakal vyhradne do nocniku.

denisee
30. jan 2011

Nedalo mi to a musím napsat, že opravdu záleží na dítěti, matka se někdy může stavět na hlavu a dítě se prostě bude počůrávat 😒 . Můžu koupit krásný nočník, redukci na záchod, jít vybrat společně slipy atd.......použít spousty rádoby dobrých rad od ostatních maminek, ale na to moje to prostě neplatí a co můžu dělat, nic 😔 . Já jsem z toho taky na nervy a smutná. Dělám to stejně jako např. moje kamarádka, ale to její dítě to zvládlo za týden a my už bojujem 14 dnů beze změny ☹

brisalek
30. jan 2011

@nikuska4 a jaks to delala, kdyz se pokakali? Tos je nechala i pokakat? Me mala posledni mesic take nechce na nocik vubec, pred tim uz to vypadalo slibne. Tak jak to tady zaznelo je to DOST prehnane, ale myslim, ze ta trpelivost, vule a pravidelnost maminky je dost znat. I kdyz kazde dite je samozrejme uplne jine a co na jedno plati na druhe ne. Ja si myslim, ze jsem propasla tu spravnou dobu okolo 15 mesicu, kdy na nocnik chodit chtela, ale ja jsem byla"lina"davat ji kazdou hodinu, protoze vsichni rikaji, ze se ma zacit okolo 18 mesicu☹. Pokud budu mit jeste dalsi budu ho na nocnik davat kakat uz od ted asi 8 mesicu, kdy bude sedet🙂.

Jo a cetla jsem nedavno hezkou vec. "To, kdy vase dite zacne chodit na nocnik souvisi s jeho inteligenci asi tak jako kdy mu zacly rust zuby". Takze nedejte na babicky...souseduv chlapecek, kamaradky holcicka....uz vsichni delaj to a to🙂 🙂.

evaviki
30. jan 2011

@brisalek tak to, ze ho zacnes davat na nocnik v 8 mesiacoch ti moc nepomoze.. nas maly chodil kakat na nocnik od 9 mesiacov, kazdy den sa pytal, po troch mesiacoch ho to preslo a ani naaahodou nechce..

ja som to na par dni teraz vzdala, za poslednu hodinu a pol sa mi 4 krat pocikal a 1 krat pocikal a pokakal.. a to sedel kazdu chvilu na nocniku.. kedze mi dosli teplaky, tak dostal plenu a najblizsie dni to trochu zvolnim, uz bol alergicky, ked som ho chcela posadit na nocnik, alebo na zachod..