Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

apollo11
17. apr 2012

@takyja Aha, tak v tomhle případě bych to opravdu ještě nechala plavat, pokud má jiné problémy, není to pro ni asi příjemná změna a potřebuje se držet zvyku. Přeju, ať brzo překonáte tohle období, pak to třeba přijde samo o sobě ze dne na den 😉 O té zralosti - to je fakt různé a je možné, že ještě zralá není a já osobně myslím, že ne každé dítě kolem 2 let musí být, hlavně to není vůbec o tom, jak je vyspělé celkově. Já mám z maliny pocit, že už jo, ale prostě si jen tak trochu proti tomu vzdoruje.. tuhle mi řekla :"Nočík po děti, mimi má píny." Tak nevím, asi chce být ještě chvíli miminko 😀 tak ať.
a @berenika39 nám určitě řekne, ať je necháme být 😀 (bereniko myšleno v dobrém! 😉)

berenika39
17. apr 2012

@apollo11 já tu vůbec nejsem 😀 😀 😀
pro tebe - já si úplně upřímně myslím, že má malá (mmch Malina je geniální přezdívka🙂 ) prostě akorát věk na to, aby začala - a jestli to přijde za dva týdny nebo měsíce je úplně šumák.

Trochu mimo - petr je už ted velkáč, a můžu ti odpřísáhnout na jeho zdraví, že nějaké odplenkování už nemám ani v hlavě, ani v deníčku napsané, ani nevzdechnu, kdy vlastně měl pleny a kdy už ne. Možná, když je s tím nějaký problém (myslím opravdový, ne ve 22 měsících🙂))) ), tak to ubere energii, čas, ale každý, každý dítě se odplenkuje a nikdy víc potom už na to nebudeš myslet. 😉 😉 😉 Tak se tím zabývej jen tak přiměřeně a ono to přijde - samo, bez snahy možná ještě dřív🙂)))

cicimon
17. apr 2012

caute
tak dala som tuto otazku aj do inej temy, ale tu je to zjavne zivsie
moja mala pred 2t 2 roky, ked ju posadim na nocnik sa vycika, sama sa nepyta ani na velku ani na malu, ked sa pokadi povie ze "kaka", ale az ked je po. cez den je doma v latkovych, ked ju poosadim cca po 45-60min na nocnik je zvycajne sucha a vycika sa, samozrejme obcas je aj mokra
mala som v plane zacat "naostro" bez plienky od maja trenovat, ale koncom maja ma ist na 3 dni do nemocnice a tam to asi bez plienky nepojde, min pocas operacii a vysetreni - takze mam dilemu, ma zmysel zacat odplienkovat pred tou nemocnicou ci az po?
a ma to uz zmysel ked sa nepyta na velku ci pockat kym zacne? lebo mlacky utierat ok, ale hovienka zbierat...

apollo11
17. apr 2012

@berenika39 🙂 však mě to je šumák, kdy to bude, jen že poslední dobou se mi zdá podle všech signálů dostatečně vědomá - akorát líná sundat gatě 😀 Myslím to tak kvůli ní, aby se cítila líp, copak já - budu ještě vzdychat, že mi to miminko tak rychle vyrostlo 😝 😉 A je fakt, že podobné "úspěchy" si do deníčku taky nevedu, na to je škoda kapacity paměti 😀

apollo11
17. apr 2012

@cicimon Ahoj, já bych asi počkala až po hospitalizaci, mohla by se tam k plenkám vrátit a byl by to jen zbytečný krok zpět. Anebo tě překvapí a do té doby začne sama 😉 Držím palce, ať to malá dobře snáší

cicimon
17. apr 2012

@apollo11 diki, tak asi pockame

lsx
2. máj 2012

Ahojky, kdy nejpozději vaše děti nebo děti známých začly chodit na nočník? Momentálně jsme ve stavu, že na kakání si najde klidný kout a tam udělá potřebu do plínky. Když bych mu tam přinesla nočník, tak s řevem uteče. O čůrání ani nemluvím, z toho si dělá srandu, když je nahatý a vyčůrá se na podlahu. Okolí na mě už tlačí, ať už jsem k němu důslednější, že je velký na to dost, že já v jeho věku...atd. Co si o tom myslíte, poraďte...Díky

macocha
2. máj 2012

@lsx to píšeš o Jiříkovi??? Ten má ešte času a časúúúú.
ALE
taký zvyk robiť malú potrebu na WC a veľkú do plienky nie je dobrý. Kamoškin tak robil do 4,5 roku a to už je o hubu, najmä ak čakáte bábo. Takže ak sa rozhodneš odplienkovať (čo asi kvôli mimču skúsiš, že jo?), tak dbaj na to, že všetko ide do nočníka/WC!
Akurát nočná plienka sa môže nechať trochu dlhšie.

Prečítať odporúčam tu:

http://dvojickovo.webnode.sk/news/oducenie-od-p...
http://dvojickovo.webnode.sk/news/oducenie-od-p......
http://dvojickovo.webnode.sk/news/oducenie-od-p...

lsx
2. máj 2012

@macocha Ano, píšu o Jiříkovi 🙂 I malou potřebu dělá do plínky, bohužel. Právě kvůli dalšímu děcku, bych ho plínek zbavila co nejdřív, ale zatím se nám nedaří. Díky za odkazy, určitě to pročtu...

zuzicka1982
17. máj 2012

@cicimon Ahoj,my sme na tom boli dost podobne.Syncek sa nepytal vobec,vlastne este stale nerozprava.Ale ked som ho posadila na nocnik nebranil sa,sem tam sa vycikal,prip.vykakal.Davala som ho velmi casto sediet,mala som pocit ze tam vyseadava celkom rad.A asi pred tyzdnom prisla zmena zacal na nocnik len ukazovat.Tak som ho posadila a vykakal sa.A takto to ide dalej.Dokonca ma vcera tak prekvapil ze som ho nechala pobehovat bez plienky a nasla som v nocniku nacikane.Vobec netusim kedy bol taky sikovny.Strasne sa tesim ze mu to takto ide,lebo v nov.cakame druhe a budem rada ked bude mat plienku len to jedno 🙂

bublinka144
17. máj 2012

@zuzicka1982 Ahoj, chcem sa Ta opytat, ako dlho priblizne trvalo, kym zacal Tvoj syncek ukazovat na nocnik, pripadne ho sam od seba pouzivat? Moj totiz vela nerozprava, vycika sa, ked ho dam, obcas sa podari aj vykakat a dufam v nieco podobne, co sa udialo s Tvojim.

zuzicka1982
18. máj 2012

@bublinka144 No on celkom rad vysedaval na nocniku uz ako rocny. Tak som ho len trpezlivo davala, ked sa nebranil.Ale ukazovat nanho zacal len minuly tyzden,takze trvalo to asi 8 mes.Ani neviem ci je to vela alebo malo,ale som velmi rada,ze mu to zaplo.On sa totizto hned v plienke zaparil,aj po 2 hod.bol uz cerveny,tak preto som riesila tak skoro nocnik. Drzim palce,nech sa to aj Tvoj syncek rychlo nauci.Podla mna uz to je velky uspech ze tam chce sediet a aj nieco urobi 🙂

weri1
19. máj 2012

@lsx malej taky odmítá nočník, nějak to neřeším, myslím, že na to přijde, na co je 🙂

weweruschka
21. máj 2012

Tak koukám že to asi nebude tak jednoduchý odnaučit synka z plenek podle toho co tu čtu. Ve středu nám dorazí krásný křesílkový hrající nočník s menším otvorem od ficher price tak doufáme že nás nebude tlačit do zadečku. Už se nemůžem dočkat až ho vyzkoušíme malému je skoro 14 měsíců a pokaždý když ho přebaluji dělá scény že nechce novou plenu tak doufám že s ním nebudou v učení na nočník problémy. Nevíte někdo ve které drogerii se dají koupit natahovací plenky od hugies? Jestli jsou k sehnání v drogerii teta?

anic1
21. máj 2012

Našu dcérku sme dávali na nočník už ako 10 mesačnú. Tak si na to zvykla, že do plienky sa asi od 15 mesiaca už nevykakala. A bez plienky sme začali až teraz keď mala 20 mesiacov, ako boli tie teplá na konci apríla. Dala som ju na dvor s holou ricinkou a nech si behá a kde sa jej zachce tam nech sa vyciká...:o)) Pokračujeme dodnes, na nočník ju dávam cca každú hodinku a vždy tam niečo spraví, mám taký pocit, že už aj vydrží a vyciká sa ako ju tam posadím. Sem-tam sa ešte pociká ale to nerobím žiadnu vedu, nehreším ju za to, veď to sa ešte stáva. A keď ide na veľkú tak sa už aj na záchod vypýta, lebo som jej kúpila sedátko, alebo ukáže na nočník a povie ble, ble...:o))

bublinka144
21. máj 2012

@anic1 Tak mala je sikovna. Ja u nas vidim problem v tom, ze maly nic nesignalizuje, nepovie, az po udalosti zacne ukazovat a to je uz neskoro. Takze ked ho cely cas sledujem a som dost rychla a pravidelna, tak je to bez prihod. Aj ked cez den spi, je bez plienky uz asi 4 den a OK. Viem, ze vie zadrzat cikanie, trapi ma to, ze neda vediet dopredu. Ktovie, kedy sa konecne rozhodne viac spolupracovat ....

danteska
22. máj 2012

@bublinka144 to aj my podobne-maly ma plienku na spanie,ked sme trenovali bez plienky vnutri tak to slo,ked som zrusila plienku aj na von tak sa nepyta..takze ked neustriehnem tak sa pocura..neviem kde sa stala chyba..

bublinka144
22. máj 2012

@danteska Dost ma to trapi, aj dnes som ho naschval nechala, ci bude nieco signalizovat a boli 4 nehody - fakt ma to zobralo. Myslela som si, ze ked zbada, ako to je byt v mokrom a to viem, ze sa mu nepaci, tak najblizsie naznaci - a nic. Po nehode pride a ukazuje, ale to nie je to, co teraz potrebujem vediet. Snad sa to vylepsi v najblizsich dnoch, lebo dnes som fakt smutna.

lusy82
23. máj 2012

@bublinka144 Ahoj, já bych se tím moc netrápila, prostě ještě není dost připravený. Četla jsi příspěvky od macochy nahoře? Mě dost pomohly. On to nedělá schválně. Teprve se to učí. Hlavní je mu to nevyčítat, to uděláš ještě horší. Pochválit ho i za to že jen sedí na nočníčku a nehody jen tak přejít a nevšímat si jich. I když je to těžké. Ale když si trochu uvědomíš, jak u dětí to učení funguje a jak jim pracují svěrače a že až v určitém věku si to dokážou teprve uvědomit ( a hlavně každé dítě je jiné ) a ovládat je, tak ti to pomůže i s tou trpělivostí a pochopením pro dítěte. Prostě tomu nech volný průběh a ono to přijde ani nevíš jak 🙂

danteska
23. máj 2012

@bublinka144 no mna hneva skor to ze sme zacali s odplienkovanim,3 dni nic,radila mi jedna mamina nech dam este plienky lebo nie je pripraveny..dala som...po 1 dni povedal-plenka ne,tak som nedala a pytal sa,asi tyzden sa pytal,nehoda bola asi raz za 3 dni..potom som si pomyslela ze to mame pekne nacvicene tak nedam plienku ani von,budeme cikat do travicky.. ocikavanie travy,kamienkov malo uspech ale-prestal sa pytat...proste chodim za nim stale sa pytam ci ideme cikat,stale pocujem ne.tak ho nedam.ked nic nepovie tak viem ze ho musim dat lebo to uz ledva drzi.no a ked sa dlhsie neopytam tak sa pocika,aj pokadi-ako dnes aj vcera.a hral sa dalej..tak neviem co to ma znamenat,pytal sa a prestal..tiez som z toho smutna,stale mi slubuje ze uz si povie ked bude chciet curat,tesi sa ze ma slipky..ale fakt neviem co sa udialo..asi som mala zrusit plienku vonku aj dnu naraz...neviem..

bublinka144
23. máj 2012

@danteska Presne aj moj mi na opytanie ukaze, co urobi, ked mu bude treba, ale ked to na neho pride, tak nic. Takisto nosi slipky rad. Ja skusam zatial bez plienky iba doma - vo vnutri. Obednajsi spanok je tiez bez plienky a OK. Zrovna dnes som si vsimla - mozno nejaky naznak niecoho ... - ze ked mu treba, tak mu to akoby vidno na ociach - tak ich nejako vyvali alebo ako to mam nazvat. Tak sa nam dnes podarilo stihnut na WC aj kakat aj cikat, dokonca posledny krat, ked mu bolo treba, tak po mojom opytani utekal na WC. To vcera som mala fakt den blbec, dnes uz som kludnejsia. Si vravim, ze ako malo nam mamickam staci, a hned je po smutku. Inak budem rada, ak mi napises, ako sa dari Sebastiankovi. Dufam, ze to Tvoj aj moj zvladne najneskor cez leto. Drzme si navzajom palce a vela trpezlivosti - bez nej to nepojde ... 😉

danteska
24. máj 2012

@bublinka144 vsak trpezlivost...no na spanie mame plienku a rano ked sa zobudi tak je precurany tak ze menim plachtu aj pyzamo..takze odlozenie "nocnej aj dennej" plienky bude beh na dlhu trat... 😒 ale zatial neriesim,len keby sa pytal sam,lebo sa pytal,len z nejakeho dovodu prestal..v nedelu budu 3 tyzdne co je bez plienok-okrem toho jedneho dna-tak mi je luto urobit krok naspät a vratit sa k plienkam..dnes ziadna nehoda,ale nepytal sa,ja som ho dala cikat ako som uznala ze uz by asi mal,ale malo pije..neviem ci schvalne... 😒

jarimka
24. máj 2012

ahojte maničky mám otázočku náš sa začal teraz pytat len ked je bez plienky tak sa pita cikat stále každých 5 min mate takú skusenost je to normálne ja už neviem ako ho naučit že nech sa ide vypiškat ale naraz nie po troške

palomitacheca
24. máj 2012

@jarimka Syn chtěl ze začátku chodit na záchod co chvíli, tak jsem ho tam vzala, vysadila a on mi řekl, že chce dolů a že nic dělat nebude. Za chvíli přišel zase... Takhle jsme měli třeba 5 planých poplachů po sobě, až pošesté se vyčůral. A takhle pořád dokola. Už mě to unavovalo, navíc jsem byla na začátku druhýho těhotenství a to zvedání mi nedělalo dobře. Po pár dnech ho to ale přešlo a začal zase sám chodit na nočník a na záchod nechtěl 🙂

jarimka
24. máj 2012

@palomitacheca no moj nechce nočník v žaidnom prípade no a tiež ma to unavuje ja som totiž na konci 8mes takže stále ho dávat na wc a dole je pre mna namáhavé

palomitacheca
24. máj 2012

@jarimka Náš syn měl ještě nedávno období, kdy čůral jedině do plastovýho kelímku, pak ho to zase přešlo, tak jsme mu zkusili k záchodu přistavit stupínek, aby mohl do záchodu čůrat ve stoje. Teď už si tam sám umí dát i nástavec na záchod, vyleze si nahoru a sám se vykaká 🙂 Akorát si pak neřekne, že potřebuje utřít zadek 😀

palomitacheca
24. máj 2012

@jarimka Jinak se mi na netu moc líbily schůdky k záchodu i s adaptérem, ale neobjednali jsme je, protože nebyly skladem.

bublinka144
24. máj 2012

@palomitacheca Ja som ich kupila tu na MK za 12 eur. Maly si ich tiez rad pristavuje, co mu zatial ide s pomocou,no ale odkladanie zvladne aj sam. Myslim, ze je to dobra vec.

palomitacheca
24. máj 2012

@bublinka144 My už je teď nepotřebujeme, ale až budeme učit na záchod druhý dítě, tak je zkusím sehnat, protože mi to přijde dobrý. Kamarádka je taky měla a moc si je chválila, její dcera se s nimi naučila rychle manipulovat 🙂

yokralovnayo
24. máj 2012

@palomitacheca moja malá tiež občas vymýšla... 😀 na nočník- hore, dole, obliect, zase na nočník.. 100 krát.. a ja ju tam dávam nech sa nepociká.. a ona sa rehoce...a ked sa spytam občas že: Klameš? a ona ANOOO a smeje sa 😝 😀 ale ked sa jej nahodou dlho nepytam, ci chce cikať, tak je to v nohavičkách.. a pride za mnou a vždy hovorí: Zabudla nooo, zabudla nooo 😀