Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

andrea.m
9. aug 2007

ivanka ja by som ju nenútila a nechala by som tomu voľný pribeh.mám 4 ročneho filipka a nikdy som ho na nočník neučila prišiel na to sám.mal síce plienky vyše 2 rokov ale prežil 😉 ani tamarku učiť nebudem.

etinka
9. aug 2007

Ahojky ivanko, já by jsem také malou nenutila. Moje dcera měla plenky na den do 2,5roku, přes noc ještě o rok déle. Na nočník si začla říkat sama, až když byla větší a plenek se zbavila také úplně sama ze dne na den. Syn má plenky pořád, na nočníček chodíme a chválíme, ale sám si ještě také neříká.

ivcar
9. aug 2007

ahojky, tak mi se na nocnik nenaucily nikdy, dcera ho ani jednou nepokrtila 😀 a to mela na vyber ctyry ruzne.... koupili jsme potom male prkynko na zachod a hned napoprve se vycurala uplne v pohode, takze u nas bylo rovnou detske prkynko na zachod... 🙂

mikca
9. aug 2007

ahoj já toto měla se svou dcerou taky najednou prostě začala stávkovat a když viděla nočnajs, tak zdrhala. nedalo se nic dělat nočník jsem jí na nějakej čas neukazovala , no a za nějakou dobu to bylé zase v poho, ale v žádném případě nenutit a nebo to zkus tím prkýnkem jak píše ivcar.

maca793
9. aug 2007

aj u nás bol nočník priateľom len do roka. od toho času si naň nesadneme, ale hrať sa s ním to áno. 😀
staršie deti sa odnaučili od plienok, keď mali 2,5 roka a nastupovali do škôlky. bolo to razom. ale táto najmenšia potvora nie a nie na nočník. 😵

zuz11
9. aug 2007

nestras maca ja dufam ze Hanku do roka odnaucim od plienok nie od nocnika 😀

maca793
9. aug 2007

aj ja som si dala záväzok, že do vianoc bez plienok na deň ale takto to nejde.už som skúšala všeličo, aby tam sedela ale ona nie, pekne to ignoruje a behá s holým zadkom po izbe. skúšala som aj to, že hneď po prebudení sadnúť na nočník a cik ale nie!!!

zuz11
9. aug 2007

no my teraz krasne cikame do nocnika a dokonca aj kakame 😀 samozrejme nie uplne vsetko ide do nocnika ale dost vela 😀 len sa obavam ci sa to nezhorsi 🤐

maca793
9. aug 2007

aj my sme tám robili všetko už som si myslela, že sa nám podarí od plienok ale mýlila som sa. ☹
aj ja som bola rada, keď sme sa vycikali-vykakali ale tá radosť čoskoro prešla ☹

zuz11
9. aug 2007

no ja jej tlieskam a usmievam sa a ona sa tesi a smeje so mnou... tak dufam ze budem mat uspech.. som aj rozmyslala ze prejdem z pampersiek potom na latkove aby citila mokro snad to potom pojde lepsie a nevratime sa uplne k plienkam 🤐

mia.
9. aug 2007

Ak nevadí, pridám moju skúsenosť. Naša Teja sedávala na nočnííku od 7. mesiaca.
Za každé vycikanie, či vykakanie som ju vychválila k nebesiam- bolo to zvyčajne ráno. Keď mala pred druhým rokom, tak som je nechávala bez plienok, bolo leto a pocikala sa mi 1 -2krát za deň. Prišiel september a akoby uťal - nič nepomáhalo, zase sa pocikávala. Keď mala 2 a pol roka, skúsila som ju "podplatiť". Bola už dosť rozumná(od roku a pol bľabotala odušu. Kúpili sme spolu v kníhkupectve knihu so samolepkami - zvieratá. Ja som jej sľúbila, že za každé vycikanie - nalepíme do knižky samolepku a za vykakanie dve. A napodiv, zabralo to. V sept. bude mať 3roky a už 2 mesiace jej nedávam plienku ani na noc. Tie samolepky sme všetky nalepili a má krásnu knižku.Potrebovali sme ich asi 2 týždne, potom som juuž len klasicky chválila.Každé dieťa je iné, vidíš moja sedela na nočníku skoro, ale naplno ho vzužívala až oveľa neskôr...Držín palce 😉 😉 🙂

zuz11
9. aug 2007

mia, no tak sme prave zacali tak ako vy len dufam ze skor na neho prejdeme uplne 😀 chcela by som do jej roka abi aspon cez den nemala uz plienky..... 😀

mia.
9. aug 2007

Jój, tak veľa zdaru, nám sa to tak nedarilo - asi pre tie jednorázové plienky - a možno na to vtedy ešte nebola zrelá, aj keď rozprávala naozaj skoro... A počula som aj ten názor, že deti, ktoré sú skoro na nočníku mávajú s ním neskôr tieto problémy...

maca793
9. aug 2007

to je hlúposť, že problémy!! len v čase, keď ich dávame na nočník prvý krát ešte nevedia kde sú a čo tam robia, ale akonáhle si to uvedomia a začnú chodíť tak jednoducho to nejde istý čas. ale po čase im bude mokrá plienka vadiť a potom to začne, dúfam. 😉

maca793
9. aug 2007

a ešte som zabudla!! malá si uvedomuje, že robila cik do plienky pekne na ňu ukáže a donesie aj nočník ale už je neskoro 😝

mia.
9. aug 2007

Ja by som to tiež nenazvala problémom, každé dieťa je iné a každé na to príde v inom veku. Mojej známej dcérka nemala plienky od 11 mesiaca a nemyslím si, že by moj bola problémová 😉

maca793
9. aug 2007

ja som nemala plienky od 10 mesiaca, kedy som musela povinne nastúpiť do jaslí!!! 😀
ale keď čítam a vidím mamičky s deťmi, ktoré nemajú už plienku tak im trošku aj závidím ide to dosť do peňazí.

mia.
9. aug 2007

No veď to! ja som nemala plienky od 1 roka - tiež som jaslové dieťa, lenže to boli len tie látkové plienky...

maca793
9. aug 2007

ja som pri dvojičkách bola cez deň len na látkových lebo som si nemohla dovoliť pampersky, a odnaučili sa dosť neskoro od nich. pri nich som skúšala látkové plienky aj cez noc aby boli docikané a potom ich nechceli ale mne to nedalo. 😵

zuz11
9. aug 2007

hej hej aj ja si myslim ze za vsetkym su tie plienky ze padnes do sucha 🤐
preto asi casom prejdem iba na latkove abi citila mokro 😀 no ved aj my sme na nich vyrastali a sme ok 😀

maca793
9. aug 2007

u mňa boli látkové donedávna uložené v posteli ale vyhodila som ich. zavadzali mi. 😉

zuz11
9. aug 2007

maca, zasa ma strasis 😀 ale nasej hanke uz davno vadi kakanie do plienky a na nocniku rada sedi a cita 😀 tak snad ked ju knihy nezunuju tak ani serber 😀 ona je skor taka flegmoska leniva.... co a kam sa nemusi pohnut nejde, aj ked chce hracku a neodciahne tak sa uspokoji aj z inou co je na dosah 😀 este ze to tak za hrackou sa plazit 😀

maca793
9. aug 2007

ja tiež ju zabávam, čítam jej alebo ju zabávajú sestry ale nič nepomáha 😝
jednoducho vstane a s holou riťkou behá po byte. 😵

eleanor911
10. aug 2007

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... zkus juknout,už se to tu probíralo 😉

amyenya
14. aug 2007

ja som uz viac tem precitala,ale keby som to mala cele citat, ked niekde je aj niekolko tisic prispevkov,tak sa asi zblaznim, zacala som citat jednu taku dlhu a presla som len par prvymi stranami ( trvalo mi to aspon hodinu) a jednoznacne som pochopila,ze kazde dieta je ine.
ja mam ten isty problem, nasa mala este nevedela sama sedieta, a uz bola na nocniku, musela som ju tam pridrzat , ale super, po case parada! ked mala asi tak 15 mesiacov, uz si ho aj sama doniesla , sa vycikala alebo vykakala, musela som ju tam posadit alebo som to urobila sama, ked som videla,ze tlaci, tak sup na nocnik, ona si zatlieskala, vytesili sme sa,ze aka je sikovnica, ja som nocnik umyla a "ciku " alebo "kaku" vyliala do zachoda, ona tomu zamavala, ze pa-pa. a bolo a teraz??? ma 19 mesiacov a nocnik ani za svet. sadne si nanho zo srandy, ale vycikat sa? nehrozi!
nechavam ju cely den bez plienky behat, mame plavajucu podlahu nastastie,tak sa to lahko zmyva, a nic, aj som ju skusala nechat s gatkami a budu mokre, nevadi a zase nechate dieta v mokrom prechladnut??? no velmi som na to nemala srdce a teraz co? za chvilu konci leto a ja som si mysela,ze uz bude bez plienok. kaslem na peniaze za plienky, len som si myslela,ze uz by ich nemusela mat. 😒

danciacik
6. máj 2008

Ahojte. Potrebujem poradiť. Začali sme učiť dcérku na nočník. Najprv nechcela. Potom som ju nechala behať s holou dupou tak začala chodiť na nočník. Ale teraz máme opačný problém. Chce cikať aj každé 2 minútky a vždy trošku cvrkne do nočníka. Ako ju naučiť, že to nejde každé 2 minútky cikať na nočník a že treba aj trošku vydržať?

bibinka
6. máj 2008

danciacik- nenúť ju, aby nechodila každé dve minútky, nechaj ju, ved len teraz si jej ukázala, že ako sa to má robiť a vzápätí jej to zakazuješ? radšej doma prikúr aby ti neprechladla a ona si časom uvedomí, že furt behať s holou je nanič a začne naťahovať čas. nechaj tomu voľný priebeh. buď rada, že to v takom malom veku pochopila. držím palce.

lamia
6. máj 2008

Tak já začala malé dávat přes den látkovky,ne sice přímo kvůli nočníku,ale myslela jsem,že třeba si to mokro a nepříjemno uvědomí....no nestalo se,je jí to pořád jedno 😀 v podstatě není rozdíl mezi její reakcí v papírové pleně a látkovce,asi je na to ještě malá,nebo nevím....na nočníku úspěch žádný,ale teprv to začínáme zkoušet,takže hned tak pochopení nečekám...jinak já jsem taky chodila do jeslí a pleny (samozřejmě látkovky,v té době jiné nebyly) jsem měla pěkně dlouho,takže nevím,asi to fakt záleží na dítku,kdy je zralé...ale dávat od 8.měsíců na nočník mi přijde brzy

marorlinko
6. máj 2008

co ja by som za to dala, keby moj posedel na nocniku, ked vidim,ze chce kakat, dam ho sadnut,ale on je tam iba asi 5sekud a uteka mi a pritom kaka, davam mu aj veci do ruk, zabavam, je dost aktivny a sedenie on povazuje za zbytocnost, ci za stratu casu, ale ked vidi nocnik, tak sa s nim hra, jak s autickom, vcera behal takmer cely den bez plienky, to bolo cistenia podlahy, maly cistil tiez,ale svojima rukami, to robi vzdy ked si nevsimnem, ,ze kakal alebo cural

bibinka
6. máj 2008

no náš tiež v o veku rok a tri mes. nepochopil načo je nočník, nie to aby na ňom sedel. a to sa s ním hrával od cca 10mes. a nič, proste ho to absolútne netrklo. tak som rezignovala.
cikal aj kakal (postojačky) zásadne do plienky. Potom prišla v jeho 18 mes. hnusná angína a k tomu plienková dermatitída a bolo po cikaní do plien- riadne ho to štípalo a on spontánne pochopil, že treba cikať inde. naďalej vytrvalo žiadal na kakanie plienku- vyhoveli sme mu. Krátko po 2. narodeninách bol u babky a tá nemala nočník, tak si sám zašiel na wc( to sme čumeli jak péro) a vykakal sa tam. Sám od seba. a na druhý deň sa to zopakovalo a tak to je dodnes. U nás doma sme mu zariadili jeho záchodík- vedro s vodou a plus nato redukcia-malý mal pocit, že kaká do normálneho záchoda- po potrebe sme hneď záchod "čistili". a po takých troch mesiacoch sme zrušili aj vedro a presťahovali sme redukciu na náš wc a k tomu sme prikúpili stolček. Malý si to ani poriadne neuvedomil a začal chodiť na wc ako normálny človek. 😀 😀
Ke ď to tak zrachujem, behom 1 roka sme sa odplienkovali a šlo to síce dlhšie ,ale výsledok je už stabilný. plienky nemá ani na noc.v noci sa budí, dáme ho vycikať okolo 23h a potom až ráno .
Takže vôbec neodporúčam odľa mojich skúseností nútiť na nočník už v 1. roku. samozrejme ak sú detičky šikovné, je to veľmi dobré. ale ani svojho druhého nebudem nútiť robiť ee do nočníka-ak nebude chcieť, tak nebude a čo? veď hádam do 15-tich nebude mať plienky? 😀 😀