Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

romy01
3. jan 2012

Toto sa stalo aj nám. Po 1 roku v pohode - dva mesiace som nevedela, čo je pokakaná plienka a teraz ani za svet, keď vidí nočník spustí rev a uteká mi. Tak som mu dala pauzu, nenútim ho a ani ho nenabádam. Kdesi som čítala, že treba skúsiť záchod. Tak mu teraz dovoľujem splachovať na prázdno - to je pre neho ohromná zábava. potom by sme mali začať trénovať posadenie v oblečení, postupne povyzliekať a tak ďalej. No uvidím o pár týždňov, aký to bude mať efekt

kamilka22
3. jan 2012

tak moj syn bude mat teraz 2 roky, obcas sa cikat vypyta sam, kakat ani za svet, iba do plienky. Na nocnik si donedavna nechcel ani sadnut, teraz si sadne, aj sa tak vycika /donedavna cikal iba po stojacky/, ale kakat ani za svet. Kupila som mu sedatko na zachod, chodi tam pekne cikat /teda ked sa nezabudne vypytat/, ale kakat ani za svet. Ak by som ho nechala "holeho", tak by sa asi vypytal vzdy, ale akonahle ma pradlo a teplaky, tak sa zabudne a krici, az ked mu to uz ide. Chce to len cas, to je moj nazor.

norik1
3. jan 2012

No tak ja na ten cas uz cakam dost dlho, moj syn ma 3,5 roka, cika normalne na zachode, do nocnika, bez problemov sa pyta, ale kakat - ani za svet. Vecer musi dostat plienku a do nej sa vykaka. ked mu ju nedam, jednoducho sa nevykaka, SKusala som niekolko dni, uhnala som mu akurat zapchu. V skolke si nepamätaju kedy vobec kakal v skolke. Rozprava velmi pekne, aj "r" - je sikovny, niekedy az moc, ale toto jedno jednoducho nie. Skusali sme odmeny, nalepky na nocnik, pochvaly, kinderka, neviem co este - a furt nic. Naposledy sa mu podarilo do nocnika v lete, strasne sa tesil, ale ked co len spomeniem kakanie - uteka zo zachoda alebo ho oblukom obide. Mate nejake napady na tento blok?

mandragora22
3. jan 2012

mne sa pyta od roka kakat, teraz ma takmer dva roky a s kakanim ozaj nie je problem. ale cikanie! hroza a des, ci nocnik, ci zachodova doska, proste problem, niekedy aj posedi - ja pri nej, aj vycika, ale akoby som hrach o stenu hadzala, pri najblizsej prilezitosti sa pocura, uz niekolko tyzdnov s tymto bojujem - bezuspesne, v noci ani neriesim, rano ma stokilovu plienku, na to kaslem, ale cez den ma to mrzi, dufala som, ze sa rychlo nauci, ale nie a nie. nema cas mysliet na cikanie. tak som tiez zvedava, kedy ten den "D" u nas pride ☹

zuzkasu
7. jan 2012

Ahojte kočky, já sa práve snažím Xtý krát odnaučiť malého 2,5 ročného Maroška od plienok, som už z neho zúfalá stále sa tvári akoby sa ho to ani netýkalo, dnes makáme 2 den, naposledy sme skúšali pred polrokom ale nič sa odvtedy nezmenilo ☹ ciká bez problémov do nočníka už vyše roka aj kaká ale on sa vôbec nepýta , neciká nikdy vonku neviem prečo a proste mu mokré gate nevadia, vyciká sa len vtedy ak ho já posadím na nočník , sám sa neozve ani za svet ☹ vonku je to fakt na nervy , proste ani kvapka na trávičku a pritom má okolo seba kopec kamošov v jeho veku čo krásne ocikávajú stromčeky ☹ som smutná máte nejakú radu???

judith.von
10. jan 2012

ahoj, tak my jsme na tom stejně. Malýmu je 2roky a 4mes. a vubec si o nočník neříká. Doma chodí ve slipech a čurání a kadění mu musím hlídat já. Takže když ho hlídám a adávám na nočník, tak máme i čistý skore, ale někdy to nestihnu. Když se počurá nebo klidně vykaní do kalhot, vubec mu nevadí, že je mokrej. Nočník má v pokojíčku, ví co se tam děla, ale je mu to fuk. Jak mu to mám vysvětlit?

lucikacka
10. jan 2012

Malého jsem začala odučovat, když mu bylo 2,5 roku. Byly to boje, po dobrém, po zlém. Nešlo nijak. Tak jsem tomu nechala volný průběh, dávala mu pořád plínku. V létě ho nechala lítat nahatého a upozorńovala na každé počůrání. Zpočátku mu to vůbec nevadilo, doma jsem ho taky pak nechala bez plínek a prala a prala a prala. A pak najednou si sám od sebe začal říkat čurat, nejvíc asi působilo vždycky, když jsme někam jeli (např. k babičce) tak jsem říkala, že se nesmí počurat, že to bude ostuda. Kakání nám trošku dělalo problémy, ale taky se naučil. Ve třech letech už byl úplně bez plínek přes den a asi měsíc na to i v noci. KONEČNĚ!!! 🙂

pavlicka
12. jan 2012

Ja odnaucovala syna cca od 2 let, efekt se dostavil az ve 2 letech a 4 mesicich. To se mi vecer pri koupani podarilo pretahnout mu poprve uspesne a uplne predkozku, trochu se to zatrhlo a asi ho to dost stipalo. Nastalo dvoudenni martyrium plakani u kazde kapky moci, byl schopen zadrzovat moc i 4 hodiny, pak toho byl hnedle plnej nocnik, ale ty dva kruty dny ho naprosto vycvicily v ovladani sveho "nastroje", takze jsme vzapeti mohli odstranit pliny. Za dalsi tyden se pridalo bezproblemove kakani do nocniku, a za ctrnact dni zvladal celou noc spat bez plinky. Tot nase zkusenost, nikdy bych necekala, ze problem s predkozkou by nam pomohl... Rada asi spise pro maminky chlapecku...🙂

luba142
12. jan 2012

My sme sa v lete odnaucili od plienok, pekne sa mi pytala, len teraz za posledne 2 mesiace sa pytat prestala, nepocika sa uplne, len si cvrkne do gati, ale je v tom ked ja nedam na nu pozor tak hadam by nesla na wc aj cely den, neviem preco to tak je. V noci cikat nechodi a vydrzi sucha az do rana, tak ja to cez ten den nechapem, uz mam nervy z toho, aj na kakanie sa len niekde zacne krcit, tak ju hned idem dat na wc, Ma niekto takyto problem?

reruna
13. jan 2012

Jak často vám děti čurají? Syn má 2r4m, učíme teď chození na nočník, už mu to jde, dokonce si i sám už říká, ale chodí hrozně často - většinou nevydrží ani půl hodiny (někdy zvládne i déle, když se více napije, tak čurá třeba i 3X během 15 minut), zachlazený není, zdá se mi to často, starší v tomto věku vydržel hodinu, většinou i déle

luba142
13. jan 2012

@reruna zhruba okolo 2 hodin vydrzi, ked viac pije tak ide aj po hodine 🙂

mirka7582
23. jan 2012

ahojte od kedy sa dava dietatko na nočnik

anjelicek26
23. jan 2012

@mirka7582 - to je na divoku debatu na Slovensku... ja vravim, az ked dietatu dozreje zvierac, dokaze zadrzat cikanie. Na nocnik kakat ho mozes davat uz skor. Zvierac mechura dozrieva kolo 1,5 roka, co znamena, ze niektore nieco vyse rocne deti to uz dokazu, inym to do dvoch rokov trva. My sme sli metodov odplienkovanie za 7 dni, pricom oba razy sme kupili nocnik vtedy, ked sme chceli odplienkovavat, co bolo pri dcerke 20 a pri malom teraz 19 mesiacov. Suchy boli do toho tyzdna a to aj v noci. Zda sa mi to efektivnejsie ako dieta nasilu non-stop mesiace davat na nocnik a aj tak mat nehody, kedze to este neovlada...

anjelicek26
23. jan 2012

@reruna - nas chodi cikat cca. kazdu hodinu 20 minut... cez obedny spanok a v noci sa nepocika. Problem s predkozkou nema? Ze tak ucvrkava? Vycika sa aj tak, ze fakt silny prud mocu naraz?

reruna
24. jan 2012

@anjelicek26 asi to bylo tím, že byl zvyklý čurat do plenky každou chvilku, teď je tři týdny bez plenek a minulý týden už si krásně sám říkal a ty intervaly se prodlužují, už vydrží déle, někdy hodinu, někdy déle, někdy méně, prostě si sám už jde, když se mu chce🙂 takže to chtělo vydržet

bzucinka2
24. jan 2012

@anjelicek26 co to znamena odplienkovanie za 7 dni, to je nejaky postup? 🙂

anjelicek26
24. jan 2012

@bzucinka2 - ano je, kukni si clanok od @macocha je to super popisane. My sme sa toho viac-menej drzali, jasne, treba sa prisposobit dietatu a vasim podmienkam ;)

bzucinka2
25. jan 2012

@anjelicek26 dakujem ,no skusim pohladat a to je v tejto teme? 😉

bzucinka2
25. jan 2012

no nenasla som ziadny postup... nevadi 🙂

evka4
25. jan 2012

@bzucinka2 chod do profilu uzivatelky macocha a tam najdes clanok, ako odplienkovat za tyzden.

luba142
25. jan 2012

a je nejaky recept na to ked sa vie dcerka aj vypatat, ale nepyta sa ???

katy1979
25. jan 2012

@luba142 moj starsí bol taky vedel sa vypytat tyzden sa pytal dalsí nie a takto sme bojovali niekolko mesiacov. musi dozriet a potom s tym nebude mat uz najmensi problem

luba142
25. jan 2012

@katy1979 no ved je mi to jasne, ale ked uz sa pytala, tak preco prestala, to sa stale cudujem a nebavi ma to uz davat na nu pozor,ci jej nahodou netreba na wc-ko 🙂

babulina
25. jan 2012

@luba142 treba tomu cas, aj nasa dcera bola taka ze pytat sa pytala potom ju to omrzelo (to bolo obdobie 2rokov), nakoniec sa odplienkovala az ako 2,5rocna, kazde dieta je ine, mladsi ma 1,5roka a je na najlepsej ceste sa odplienkovat ale to vidno ako proste chce a ako sa tesi ked sa mu zadari, toto som u dcery nepostrehla

luba142
25. jan 2012

@babulina aj u starsej dcery to malo rychlejsi priebeh, od 1,5 roka sa pekne pytala kakat a na cikanie niekedy po druhom roku sa zacala a myslim,ze nejako po 2,5 roku uz sme boli bez plienok

anibas
25. jan 2012

@reruna tak Filip čúra každých 15 min. - ma to nebaví celý deň sedieť s ním na záchode a čakať, kedy sa mladému pánovi zachce 😒 😒 😒 a ani nemám toľko tepláčkov, aby som prezliekala - zatiaľ čakám, ale reči svokry ma rozčuľujú !!!!!!!!!!

katrinka8
25. jan 2012

Baby, tak my dnes 3. den trenujeme. Neviem, ci som urobila dobre, dala som jej proste gatky (to je ale radosti - je na nich Minnie, tak kazdemu oznamuje, ze ma "podare" - akoze spodare 😀 ) a upozornila, ze si ich nema pocikat 😀 V pondelok sa prezliekala 7x. V utorok asi 4x a dnes 6x. Vyzera to tak, ze sa jej asi kazdych 20 minut pytam, ci nechce ist cikat. Obvykle povie nie, ale dakedy sa "pomyli" a povie ano a hned na to zase nie, ale aj tak letime na nocnik. Niekedy ju dam aj ked povie nie, ked sa mi zda, ze uz davnejsie necikala. Ked ju vsak posadim, tak sa obvykle vycika. Nepyta sa ale sama, ale zase ak sa pocika, ked ju nevidim (dakedy ju vidim, ze uz cika, proste nesiham - rozkroci sa a ide to), tak mi pride povedat, ze "pocikala"... Myslite si, ze ma zmysel pokracovat v tom? Alebo prerusit a zacat neskor? Plienku davam na spanie a na von. Inak, @anibas - aj mne sa zda, ze nejako casto mi cika, hoci vela toho nepopije. Tak neviem...

babulina
25. jan 2012

@katrinka8 urcite vydrzat, nas tom do tyzdna si upravil cikanie, ze z 15min intervalov sa prestavil na hodinku a pol cca, a teraz uz dokonca vie po vyse dvoch tyzdnoch aj zadrzat aby sme niekam dobehli, napr dneska sa v obchode vypytal, a dal mi dokonca cas aby som vysla z kabinky, nasla zachody a posadila ho, ratam asi tak tri minutky to bolo ale bol suchy, vydrzal zlatik moj krasny, a vlastne vydrzi aj cez obedny spanok uz co je tak hodinka a pol az dve a polhodinky

katrinka8
25. jan 2012

@babulina - wow, supis, mas sikulka doma- a si ma potesila, tak budem skusat dalej 😉 Ja som tu kukala ten clanok o odplienkovani za 7 dni a tam mi akurat nejde celkom do hlavy, ako mam ist s malou von bez plienky, ked mrzne 😀 To nehrozi... 😀

babulina
25. jan 2012

@katrinka8 nas chodi s plienkou, a ked sa vypyta tak ho dam cikat ale ked je treskuca zima tak ho nerozbalim lebo by mu asi ten pipik odmrzol 😀 podla mna ked to dieta pochopi uplne pochopi tak mu je jedno ci ma gatky alebo plienku