Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

renatalen
3. jan 2009

a kdy jste přestaly dávat plínu na noc? A to vám spí dítko celou noc bez cíkání nebo ho budíte?

johanda
3. jan 2009

renatalen, jak jsem psala, mladší dcera nemá v noci plínu od 16 m. Když se jí chce čůrat, vzbudí se a mě taky a jdeme na nočník. Naštěstí v noci moc nečůrá, tak 1,2x za týden. Musím ale zdůraznit, že suché noci měla od 8,9 měsíců, čůrala hlavně přes den

tanja61
3. jan 2009

moj maly vobec nechce sediet na nocniku len ked je obleceny 😀 myslela som ze je nocnik studeny tak mu to vadi ale troska som ho zohriala a aj tak nechce neviete poradit ako mam nato ist?

ladunka
3. jan 2009

tanjo, moje dcerka taky vůbec nechtěla sedět na nočníku. Vyřešila jsem to tak, že jsem s ní od začátku chodila na záchod. Nejdřív jsem ji nad ním držela čelem k poklopu, a potom, cca v roce a půl, jsem ji začala normálně posazovat. Záchod měl pro mne několik výhod - jednak mohla sledovat, že to dělá stejně jako my rodiče, což ji motivovalo, druhak jsem se nemusela v cizích domácnostech shánět po nočníku, protože záchod mají všude, a do třetice jsem nemusela s ničím nikam běhat, nic vylívat a umývat.

zuzkafuny
3. jan 2009

Renatalen ja som v noci prestala dávať keď mal 1r4m a budí sa sám... keď pije veľa vody tak častejšie a zas naopak...

frog
3. jan 2009

Ahojky.Naše malá taky na nočník nechce.Jen jí na něj posadím,tak začne slezat a kňoukat,prostě na něm nechce být..Nedokážu ji na něm udržet a nechci to zas dělat nějak násilím abych jí ho uplně nezprotivila,ale všichni v okolí do mě šijou,proč ještě nechodí na nočník a nedokážou pochopit,že nechce.Prý jí to prostě musím naučit.Jenže to bych jí tam musela přilepit,aby tam vydržela...Jaké jste měli fígle,zkouším si jí brát i na záchod sebou,ale taky to nepomáhá ☹

ladunka
3. jan 2009

Frog, já jsem s dcerkou bezplenkovala, takže byla zvyklá, že potřebu koná nejen do plínky, občas jsem ji v rámci bezplenkování nosila na záchod. Ale stejně někdy vzdorovala a zcela dobrovolně začala chodit až když jsem jí vzala plíny. Asi bych Ti doporučila vytrvat v tom brát ji s sebou, ukazovat jí na co záchod je, a pak ve vhodnou chvíli jí sebrat plínu a spojit jí ty dvě věci dohromady - když to stihneš včas na záchod, nebudeš mít mokré tepláčky. Moje dcerka přišla o plínu nejdříve v ukončených 17 měsících, v patnácti by to ještě myslím nedala, to se zrovna zaujatě učila chodit 🙂

renatalen
4. jan 2009

Tak to u nás nehrozí, aby se malej vzbudil sám. A ráno má plínu počůranou dost. Chvíli ještě počkáme...

didusa.risulo
4. jan 2009

ahojte baby, tak risko nas uz cika aj do zachoda, sa tesim ako mala

ale chcem vam len doporucit, citam kolko maju vase deti mesiacov, a deti co maju okolo 1.5 roka, mozte ich davat na serblik, ale oni este nachapu co tam maju robit, mozno su vynimky, ale ak tam nechce sediet alebo nieco, tak to nehajte tak, viem aj podla znamych ze az okolo 2 rokov im to zacne zapalovat, takze je to strateny cas, ja som s riskom skusala od 8 mesiacoch, aj sa mi tam vycikal a vykakal, ale nevedel rozmyslat, potom som prestala skusala som okolo 1.6 mes, a nechcel tam sediet, potom skusala pred 2 rokmi a tiez nic moc, a ked dovrsil 2 roky tak za 2 tyzdne sme sa naucili, teraz ma 2.3 mes, a uz asi nieco do 2 mesiacov sa pytame,

zuzkafuny
4. jan 2009

Ja som skúšala jogurt 😀 😀 😀 keď nechcel sedieť 😀 😀 😀
Som ho posadila a robili sme ham a hneď ako sa vycíľal, tak som ho dala do stoličky... ale to bolo málokedy že nechcel 😉 🙂
A blahoželám všetkým detičkám, ktorým sa uráčilo už cikať a kakať tam, kde majúúú 🙂 🙂 🙂

power700
5. jan 2009

Ahojky, moc by mě zajímalo, kdy začít učit děcko na nočník. A jak, jestli prostě sundat plenu a posadit a zkoušet nebo jak jste vůbec začali? Moje máma mi říká, ať už začínám malou posazovat. Jednou jsem to zkusila a to bylo řevu, vůbec tam nechtěla být. 😒

kalo
5. jan 2009

Já četla v náké "chytré knize", že už posazovat děti od 7 měsíců...Ale naše malá začala v roce teprve sedět 🙂 Teď se přiznám, že v učení na nočník moc důsledná nejsem...Je to spíš moje lenost ji každou hodinu vyslíkat a na nočník posazovat...Ale nám je už rok a půl, tak si říkám, že už máme fakt nejvyšší čas 😒
..Aby mi odsud nezdrhala, tak zabavuju hračkama, hraju divadlo a tak 😀 Vyčůrá se spíš náhodou, já to nějak nevychytávám, tu dobu od napití se. Máme hrací nočník, tak zahraje písničku, když se zadaří...

On asi nějaký zaručený recept na učení neexistuje...je to záležitost na delší dobu 😎

lejla77
5. jan 2009

My sme začali od 7. mesiacov - a vtedy sa to malemu pacilo 😵 Dokonca si myslim, ze mu to bolo pohodlnejsie sa vykakat do nocnika, ako do plienky. Ja som to 1 x skusila len tak zo zvedavosti a skoro som odpadla, ked sa mi tam vykakal hned na 1 x. To som chcela, ze nech si na neho zvyka a nech sa neboji.

didusa.risulo
16. jan 2009

ahojte, tak hlasim ze risko sa uz pyta aj kakat baby a ako ho mam oducit od plienky na obed?ked spi?

zuzkafuny
16. jan 2009

Didusa... pred spaníM ho daj cikať a vydrží to...!!! Tie dve hodinky určite... Lebob keďb detib spia, sa im mechúr plní pomenej...

liliandax
16. jan 2009

zuzka - caff 😀

no neviem, u nas to neplati 😖 Ked ideme spat, vzdy sa vycika, ale pri zaspavani vypije celu flasku mlieka, takze ked sa po cca 2 hod. zobudi, v plienke je nacurane 🙄

didusa.risulo
16. jan 2009

zuzka no neviem ked ho dam vycikat tak po hodiine uz ma nacurane trosku ale uvidim teraz, vycikal sa a dala som mu plienku tak uvidim

zuzkafuny
18. jan 2009

Didusa... Ako?
Neboj a skús bez plienočky... a možno budeš prekvapená 😉 🙂
Lili... vyskúšaj aj ty... a potom dáš vedieť. Ja keď som malému vysadila plienky cez deň, nedala som mu už ani na obedné spanie... a pohoda 😀

luculka
18. jan 2009

moja malá má rok a na nocnik chodi cca od 7 m. najprv sa jej to pacilo,,potom ho zacala odmietat,,,a teraz zase chodime,,,pravidelne kazde rano,,,si nan sama ukáze,,,a hrozne sa tesi a kazdemu ukazuje co urobila,,, 😉 🙂

renda71
20. jan 2009

já malou dávala na nočník již v 8 měsících,teď začíná čurat i do záchodu,ale sama si neřekne,ale pokaždý když ji posadím,tak něco udělá 🙂

ifka.k
25. jan 2009

Ahojky,
máte šikulky dětičky, někdy se opravdu zadaří mimčo naučit na nočníček hooodně brzy,ale já bych spíš chtěla povzbudit ty ostatní 😉 U obou starších dětí jsme po menších či větších peripetiích plínky přes den odložili pár týdnů po druhém roce, přišlo mi, jako kdyby jim najednou v hlavičce seplo a najednou to prostě šlo 😵 Do nástupu do školky ve třech letech jsme zvládli i noční plínky.
náš třetí je velmi neposedné děťátko, máme co dělat, abychom ho udrželi i u jídla, takže vysedávání na nočníku jsem dopředu vzdala, počkáme až nastane i jeho čas.................

michalag
25. jan 2009

babenky, vadi vasim detom ked su pocikane a mokre, ci uz poriadne alebo len trochu?
Lebo toho nasho musim davat na zachod ja, lebo inak by v tom behal aj cely den, jemu to vobec nevadi 😒 🤐
Predtym sa pytal a zase prestal a to mokre mu vobec nevadi, behal by taky aj cely den a ked sa ho nahodou spytam ci s pocikal tak sa na tom rehoce a povie "ano" No je to nas pohodak a ignorant co sa tyka nocnika/ zachoda

anjelik85
25. jan 2009

ahojte. náš problém je takýto:
dcérka mala 19 mesiacov a už bola cez deň úplne bez plienky. sama stiahla nohavice a šla cikať kakať alebo proste prišla a povedala. a to sme aj do mesta chodievali tak, že sme o desiatej sadli na bus a domov sme sa vrátili o piatej siedmej a ona sa pekne pýtala. už sme šli riešiť nočné plienky. už som aj plachty kúpila pogumované odspodu, že sa ideme odúčať. ale prišiel deň D, že som začala opatrovať 10 mesačného chlapčeka a ona sa v priebehu dvoch dní prestala pýtať, proste sa začala pocikávať a pokakávať. opatrovanie som ukončila, ale problém trvá ďalej. už sú to 4 mesiace a ja som chorá, pretože potrebujem ísť do práce a žiadna škôlka mi ju takúto nevezme. včera dokonca ľahla na posteľ našu, pozrela sa na nás a začala sa smiať, že "kakáááám" a brutal sa vyčúrala na posteľ. a smiala sa. ja už neviem, ako ju naučiť naspäť na nočník alebo záchod. raz sa vypýta a 5 rázy sa pociká alebo pokaká. ani to nezaberá, že má zapareniny, keď musí mať plienku a bolí ju to, plače, že štípe a aj tak sa nepýta. ja už nechápem. sa chystám, že zabehneme zajtra k detskej psychologičke. mne to už nepríde normálne toto. 😢

michalag
25. jan 2009

dadi ahoj 🙂

anjelik85
25. jan 2009

ahojky 😉
inak, teraz čítam to so samkom. ani našej julči nevadia začúrané gate. aj celý deň by v tom bola. julča tá zase zapiera, že sa pocikala alebo pokakala. keď sa jej opýtam, či sa pokakala, tak povie: "ee, pedela" (že nie, že prdela) 😀

michalag
25. jan 2009

tak Samko mi obcas aj povie ze nie je pocikany, ale popri tom je a potom sa zacne zlostit.
No uz naozaj neviem ako ho motivovat, uz som vyskusala vsetko co ma napadlo, ale nefunguje 😔 . Nas ked pudi, tak povie ze pusta spionov 😅 😀

evulik6
26. jan 2009

nas maly sa zacal pytat na nocnik alebo na wc, ale malokedy tam aj nieco urobi... vacsinou uteka na zachod ked uz ma v gatiach..zakrici mama eeh a beziiii...hodi do wc kusok papiera (asi akoze sa utrel) a ide splachnut... 😖

tanja61
26. jan 2009

moj maly ani pomysliet aby sedel na nocniku a este holi 😀 obleceny si na neho sadne a ma to za stolicku ak ho vyzleciem uz aj hned je hore 😀

sassi
26. jan 2009

ahojte, takže sa po dlhšom čase zasa pripájam
Alex mal včera 23 mesiacov a v piatok zrazu prekvapil a prišiel, že ma "fuuuj" čerstvo nacikanu plienku
čakala som na ten okamih, že si uvedomí že cikal a preto ma teraz mokro
a od piatku plienky nedávame 🙂 cez den
na spanie ano, ale plienky ostavaju suche 🙂

za 4 dni mame len 2x pocikane teplačky, čo je super, vzhladom an to, že doteraz na nočníku nesedával - mne to pripadalo vždy trapenie dieťaťa, nechať ho vysedávať na nočníku zbytočne
ani dceru som takto nedavala vysedávať na nočník a tiež sa odučila presne v 2 rokoch takto isto, behom týždna

včera dokonca už letel aj kakať na nočník
viem, že edšte nemáme vyhraté, zatial musím sledovať jeho signaly, nepýta sa, ale vidím, že sa mu da cikať, a ked sa vyciká kričí, že už je urobene "fuj"(cikanie) alebo "be" (kakanie)

tanja61
26. jan 2009

ja neviem ci je mozne ho ucit na nocnik ked rano je castokrat prepisany 🙂 ked beha holy tak si ani nevsimne ked sa popisa co si o tom myslite?