Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

zucha
16. mar 2011

@raa2 starsiu som tiez oducala v lete, co je super. Lenze ona mi nechcela cikavat vonku do travy, preto sme stale museli byt len okolo domu, aby sme rychlo stihli prist domov.

lucyka1
16. mar 2011

@uankab mne ako sa maly zacal normalne pytat, tak rovno aj v noci sa pytal, ale v tvojom pripade by som na noc nechala pretoze vela deti ma v noci este plienku. maju tvrdsi spanok, aj mne sa maly niekedy v noci pocika, ale ja som mu kupila tie plienkove nohavicky /co u nas znamenaju slipky na noc/ inak keby som mu povedala ze je to plienka tak by to nechcel tak preto sa volaju slipky. 😉 a nemam problem, niekedy mu ich dam a niekedy nie.ako kedy. ale tvoja je este malinka a ked sa pyta cez den, co je uz uspech, tak by som ju cez den urcite plienkou nemiatla, aj ked jej cvrkne, uplne jednoducho jej to vysvetli a v noci ked jej ju das tak jej povedz ze su to nohavicky a ma sa pytat aj tak. a ja malemu nedavam na noc moc pit ani v noci sa nebudi ze chce pit, ale hned rano ked vstane uteka sa vycikat, co ma plny mechur 🙂 skus to aj ty tak

brisalek
17. mar 2011

Chtela bych se poradit. Nechala jsem malou asi pred mesicem bez plinek 2 dny . Vypadalo to, ze vubec nevi, ze cura a pocurala se tak 10x za den, pak jsem jji dala zpet plinku. Ale za asi 4 dny si sama zacala rika a vzdy se krasne vycurala i presto, ze mela plinky. Ne urcite vzdy...rikala si dopoledne a pak navecer. To trvalo asi 8 dni a pak jak utne a ted si rekne tak jednou za 4 dny a kdyz se chce predvest pred babickou tak jde sedne a vycura se, treba jen trosicku. Hlasi vetsinou jen kakani, ale to uz jevzdy v plince.
Vcera jsem ji zase nechala bez plinky odpoledne od 4 a do 8 se pocurala 5x a ani jednou si nerekla.

Podle mne uz dobre vi, z bude curat...ale nemuzu ji nechat bez plinek porad..chodime na cviceni a ven a tam ji zatim v tomhle pocasi nemuzunechat pocuravat aprevlikat. Ale bojim se , abychom neco nepropasli.
Co byste udelali. Nechavali doma bez plinek a ven s? Nebo pockali na leto?

syslica
17. mar 2011

@brisalek Doma bez plienok, vonku s plienkami - počasie je hnusné, zima na podobné experimenty, ale do leta nečakaj! Nejaké pekné gaťky kúp, nechaj dcérku ráno si vybrať, ktoré chce, prízvukuj jej, že by bolo škoda také pekné si pocikať... ona to časom pochopí, už je na dobrej ceste a možno sa už do leta bude pýtať, aj keď bude mať plienku (vonku). V takom štádiu sme momentálne my. Ale času má ešte dosť....

uankab
17. mar 2011

@brisalek , ja by som chvilku pockala, pokial bude lepsie pocasie a zacala vtedy... hlavne ak sa ti este pravidelne nepyta... plus vzdy ked sa vypyta tak ju na ten nocnicek posad teda v ramci moznosti... my sme zacali v januari (mala 16 mesiacov a zacala sa sama pytat) a gatiek sa nemohla dockat... velka motivacia bola pre nu baba, co mala gatky (dostala ju od nasich znamich uplnou nahodou)... robila som to tak ze doma gatky a vonku plienka, ale myslim ze to bolo pre nu prilis zmatocne a nechala preco raz cikat moze a druhy krat nie a vysledkom bolo ze sa pytat prestala uplne... tak som plienky na den uplne zrusila... dnes sme boli prvy krat vonku bez plienky a zvladla to celkom dobre, sice sa par krat pocikala ale to sa hrala s detmi a to vzdy zabuda a povedala ked bolo neskoro... cize moja osobna skusenost je asi taka ze ak vysadit plienky na den, tak uplne... samozrejme na denny a nocny spanok ju mame..

kluvancek
18. mar 2011

@zuz11 drzim palce. ja som moje deti zacala davat na serblik hned ako sa naucili sedet, aby si nan zvykli. najstarsia mi nemala plienky od 15 mesiacov.(ale mali sme problem cikat vonku-ona sa nepocikala ale drzala az domov. nevedela do travicky pustit, skusali sme po cupiacky,postojacky.... uz sme myslely ze budeme chodit vin so serblom 🙂 ) Trvalo to 2tyzdne. Druha dcera serbel nechcela vidiet.ta hned na zachod ako starsia sestra (je medzi nimi 14mesiacov rozdiel). Ta sa zase pytala cikat ked citila plny mechur ale nevedela to na zachode vypustit. sedela tam aj 1/2 hod. a nic. zisla dole a pocurala sa. mala 1a 8mes. ked sa to naucila. no a teraz mam 22mes. syna. TO JE INE KAFE!! prave sa mi vyk.. do serbla a pred 1/2 hod sa mi pocikal teplacikov-tento ma tak ako pocasie- raz jasno a druhy krat dazdivo 🙂 posledne 2dni mu to aj sedi s pocasim -STALE MU PRSI DO GATI !!!!! Treba mat trpezlivost, a casto ponukat serblik alebo zachodik.... drzim palce-AJ SEBE : 😉

slavicita
20. mar 2011

Ahojte baby, mohli by ste mi poradiť?, Môj malý má 1 rok a mesiac. Dnes sme boli kúpiť nočník a rozmýšľam, že by som ho pomaly začala naň učiť. Malý problém vidím v tom, že ešte nevie sám chodiť, Myslíte, že by bol schopný aj tak začať sa pýtať na nočník?? 🙂) Kámoška mi poradila začať ho naň cvične sadať do 15 mesiaca lebo potom vraj deti spohodlnejú a radšej budú cikať a kakať do plienok ako sa pýtať. Poraďte mi prosím🙂

berenika39
20. mar 2011

@slavicita Upřímně? Ne, ne. ne. Za půl roku, cca....?

bubinko83
20. mar 2011

@slavicita ,my sme sa takto trapili dost dlho s nočnikom až dostal syn nejaky komplex a potom vobec nechcel na nom sediet asi rok ☹ Začali sme sa pytat až teraz posledny tyžden a to zo dna na den doslova.A nepocika sa ani cez poobedny spanok a dokonca zo včerajšku do rana tiež vobec.Plienku mu davam na noc len pre istotu.Ja osobne si myslim že dieta musi dozriet a potom už to ide same a uplne bez nejakych stresov a kriku.Oboznamit ho s nočnikom možeš ale ked mu to nepojde nerieš to a nechaj ho tak.Skus neskor. 😎

minimi2111
20. mar 2011

Ahoj mam dve deturence a v nasom pripade sme ani raz nepouzili nocnik ani tam nechcely byt a nutit som ich nechcela my sme sa ucili v lete odvykat bolo to jednoduchsie pretoze byvame v rodinnom dome a v lete pobehovali holy a vzdy ked som videla ze uz cika tak som sa velmi tesila akozeeee a potom som maleho nahovarala aby mi polieval kvetinky a to u nas velmi zabralo potom bolo aj po kvetinkach samozrejme ale zakazdym ako mu trebalo utekal ku kvetinkam a tam nacvicoval spartagiadu a potom to bral automaticky uz a doma rovno utekal na zachodik.A maly je narodeny july a tiez som ho tak odnaucila od toho roka.

sussanah
20. mar 2011

@slavicita zkusit to urcite muzes, ale zazraky radeji necekej, kazde ditko je jine a i kdyz tvuj jeste nechodi, tak rozumu uz ma urcite dost, takze to bude ted spis na nem. Zkusila bych jen ty obvykle doby jakoze po spanku, po jidle, zkusit nechat posedet 5-10min, zkusit vysvetlit, ukazat na hracce atd a bud se chytne nebo ne. Nestresovat, nenutit, kdyz se podari, tak super, kdyz ne, to nevadi, treba se podari priste. Klidne se muze stat, ze maly bude zrovna z tech deti, ktere se chytnou velice rychle a daji prednost nocniku, ale taky ti muze zacit delat pekny sprajc a do 3 let byt v plinkach. Takze ma rada je, vyzkousej a pokud mu to nebude vadit a bude chtit spolupracovat, tak proc ne. Ale sama uvidis, pokud se ti zacne vzpouzet, to radeji nocnik na nejakou dobu schovat a zkusit zas o nekolik tydnu pozdeji. A ano, i rocni deti ( i kdyz nechodi) si mohou rikat na nocnik, je to velmi individualni 🙂

slavicita
21. mar 2011

Dík baby..asi predsa len počkám.-))

evi55
21. mar 2011

@brisalek mozno naozaj este nevie kontrolovat moc. aj na to musi dieta dozriet a to dozrieva kazde v inom veku. moji sa naucili obaja ked mali 2 roky a 1 mesiac. prislo to samo, nenutili sme ich. a jeden sa naucil v novembri, nemuselo byt ani leto. hlavne nenutit a netrapit sa s tym. nie je dieta, ktore by sa to nenaucilo pokial je zdrave. treba ho obcas tam posadit, ak sa vycika (po piti najlepsie), pochvalit. dostava tak informaciu, aku nahradu ma za plienku a co vtedy robit, ak sa mu chce cikat. tiez som im povedala, ze plienky su fuj a pouzitie nocnika som hodnotila kladne. ostatne fakt treba nechat na prirodzeny vyvoj. pytanie prislo prakticky zo dna na den.

brisalek
22. mar 2011

@evi55 ale ja uz jsem psala , ze byl tyden, kdy si rikala uplne sama

hamimami
22. mar 2011

moju dcerku som zacala davat na nocnik ked mala cca 8 mesiacov...ked som ju isla prebalit tak som ju posadila na nocnicek nech sa vycika...vsetko bolo ok a ja uz som sa tesila ze budeme rychlo bez plienok...ked mala asi 13 mesiacov nastal nejaky blok....a koniec...na nocnicku sedela ale nevycikala sa ani za svet, teraz ma 22 mesiacov a pred dvomi tyzdnami si sama doniesla nocnik a vycikala sa...skoro som odpadla...pochopila som ze dieta potrebuje cas a netreba ho do nicoho nutit...no este nie sme v stadiu ze pride a povie cikat, ale pockame a urcite to pride...jeden poobednajsi spanok sme uz zvladli so suchou plienkou, to blo radosti 😀 minimi vyskusame to polievanie kvetiniek urcite 😀 😀 😀

irafa
22. mar 2011

ahojte maminky tak se přidam a taky vam napíši svou zkušenost mam 4 děti jak je vidět i v mem profilu a každe je jine
jak napsala haminami tu nejstarši jsem davala od 8 měsicu a ta světe div se pochopila hned a kakani šlo od te doby každe rano do nočničku což bylo super nebot tenkrat jednorazovky nebyly 😕
druha dcera tak tam to bylo pravej opak na nočnik ne ne atk taky nato musela dojit postupem času sama ale plinky měla skorem do dvou let a v noci jsem ji musela budit aby se vyčurala ještě ve 3 letech
u kluka to byla parada narozenej v řijnu a tak když měl rok a pul tak jsem v letě chodili čurat na mravence a ten dycky jak viděl mravenečka kdyby měl kapičku vypotit tak počural mravenečka tak se mu to libilo 😅 😅 😅
a ted ta naše nejmladši tak ta musi mit naladu se vyčurat donočničku ale kakat tam nebude to se perem a fakt to nema cenu ji nutit ještě bych docilila toho že by se ani nevyčurala parkrat ji chci odchytit a posadit jak začne tlačit ale docilim akotat toho že ji to zarazim jen to co vytlačila vysypem do nočniku ale nedokaka se a tak to neřešim sem tam se do nočničku vyčura a tak to pomalinku trenujem 😉 😨

doufam, že nevadi že jsem se kvam sem vetřela 🙂 🙂 🙂

michalag
22. mar 2011

Ahojte
popravde moc sa mi nechce citat xxx stran dozadu precitala som poslednu 😅 .... ale chcem sa spytat mala bude mat za par dni 11 mesiacov a ked ma plnu, alebo tazku plienku tak si ju natahuje, popripade hadze ritkou, pravepodobne jej vadi 😝 comu som ja velmi rada 🙂 .... myslite si ze je este skoro ju na ten nocnik posadit a skusat?
Pri starsom synovi mame problem doteraz, pocikava sa ☹ 🤐 , dost nas to s trapi a kedze sme si s tym uz nevedeli poradit, resp. docielit aby sa nepocikaval (na velku ide bez problemov) tak som sa zhruba v 4,5 roku rozpravala s nasou dr. a ta nas odporucila uz na urologiu a ked to bude v poriadku tak ku psychologovi ☹ .... tak by som bola fakt moc rada kebyze aspon mladsia sa pyta co najskor aj ked zase nechcem aby mala z toho neskor nejaky blog

hamimami
22. mar 2011

@michalag ja som zacala dcerku davat na nocnik ked vedela sama sediet, myslim si ze je super ked jej vadi pocikana plienka, nasej malej to nevadilo vobec resp to nikdy nedala najavo...skus malu na nocnik posadit, uvidis ako zareaguje...avsak ak sa jej to nebude pacit nenut ju, nocnik schovaj a po nejakom case skuste znova...podla mna tym nic nepokazis, malu s nocnickom oboznamis, zisti na co sluzi a ked uz bude dostatocne vyspela vypytat sa sama...ale ako som uz pisala nasa paulinka zo zaciatku ukazkovo do nocnicka cikala a po par mesiacoch sa zatal a necikla don ani za svet...kazde dietatko je ine...drzim vam palce a vela trpezlivosti 😉

hamimami
22. mar 2011

nedokoncila som vetu 😀 ak uz bude dostatocne vyspela vypytat sa sama, nebude mat z neho strach

anta
24. mar 2011

Tak mám další novinku pro nočníkářky a nočníkáře 🙂 Honzík dnes ze sebe strhl stud a vyčůral se poprvé do travičky. Jinak máme zajištěnou školku, dokonce vyšla i ta, kterou jsem si moc přála, protože je výborně umístěná tak, abych to neměla daleko jak z práce, tak z domova, to je prostě úžasný 😉 🙂 🙂 🙂

syslica
24. mar 2011

@anta Super, samé pozitívne správy! My sme postúpili až k WC pre "veľkých, kde chodí cikať postojačky 😀 , ledva dočiahne penisom do misy, ale "velký som" 😀 😀 Na noc ešte máva plienky... no ale zo škôlky sa ešte neozvali, tak sa viac chváliť nemôžem 😒

anta
24. mar 2011

@syslica - Honzík zatím čůrat na stojáka neumí a já nevím, jak ho to naučit 😉

kluvancek
25. mar 2011

Ahojte, my sme to už zvládli 😀 😀 !. už sme bez plienky 😀 😀 . Ale keď ideme do mesta pre istotu este dáme. Ale po dedine chodime v boxerkách 😀 😀 😀 😀 😀 . A na spanie dávame - predca nemáme ani 2roky a som chlap...!!!! TAK VŠETKÝM DRŽIME PALCE A VEĽA TRPEZLIVOSŤI. 😉 😉 🙂 🙂

syslica
25. mar 2011

@anta Najlepšie sa naučí odkukaním od veľkého vzoru: ocko, strýko, dedo... u nás malý syslík robí všetko po veľkom. Alebo stačí v škôlke, veď v podstate o nič nejde 🙂 .

anta
25. mar 2011

@syslica - já si taky myslím, že to u malých dětí zas takovou roli nehraje, jestli čůrají v sedě nebo na stojáka. Zas tak dlouhýho ho nemá, že? 😀 😀 😀

bekulkamama
25. mar 2011

ahojky, zavádíme nočník, teda nenutím ho moc sem tam ho dám a když se povede pochválím, seděl mi tam už v 8 m. ale pak přišel blok, ne nadarmo se říká že nejvíce vnímají a učí se v 18 m. takže my jedem zlehka teď a v létě to snad půjde pořádně i učit bez plíny se uvidí... a doufám že se naučí čůrat ve stoje brzo 😀 protože já už ho někdy ani neunesu :- DDDD

bekulkamama
25. mar 2011

@anta to my máme celkem výbavu 😝 😀

bubusik88
25. mar 2011

@irafa presne taka je aj moja mala ma 20mesiacov vycika sa do nocnika ale ekd pride na kakanie taka ni bohovy sa zlakne a uteka

irafa
25. mar 2011

@bubusik88 ahojky jj dnes se mi taky podařilo odchytit a že ji posadim ale tak začala křičet a prohla se jako luk anic a samo do pul hodky plna plinka njn jak řikam každe ditko je jiny a neni to tak žebychom my mamy byly line je posadit na nočnik jak si často druzi mysli ☹ 😒

bubusik88
25. mar 2011

@irafa moju malu raz do nocnika prehnalo a to ju asi vylakalo volakosi ☹ ale nevadi ved sa neni kde ponahlat mame casu kopeec🙂