Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

petka80
20. júl 2009

teda, eppiku, tak to jste šikulky, moc gratuluju. Tak to jste na dobrý cestě.

Já to teda taky zkouším, ale zas tak se nám nedaří, odchytneme tak max. 1x denně 😒 Už si to ale uvědomuje a i vydrží dlouho suchá, ale moc ještě nehlásí. Nebo hlásí tak 20x za hodinu a nic z toho není.
Doma se snažím dávat jenom kalhotky, no a pak utírám loužičky. Taky mám jedny "učící" látkový kalhotky, ty jsou tada super, zachytí čůrání i kakání, lehce se dají sundat, no a studí, takže by si děti měly uvědomit, že se počůraly. Blbý ale je, že dost dlouho schnou a jak mám jen jedny, tak to je dost nepraktický, chtělo by to aspoň troje, ale to se mi zas nechce investovat.
No já to zas tak nechci hrotit, času máme dost, jen teď v létě si říkám, že je dobrá příležitost, v zimě pak to půjde hůř. A štvou mě už ty plíny, jak se v tom paří a vůbec už mě rozčilujou.......

petka80
20. júl 2009

Jinak ty kalhotky máme tyhle, pokud to někoho zajímá:
http://www.branakdetem.cz/treninkove-kalhotky-i...
Náhodou jsem na ně narazila a je to fakt dobrej vynález.

misa.cekatelka
21. júl 2009

Ahoj všem,chci se zeptat.Bylo mi řečeno našich babiček,že už mám malou začít učit na nočník.Mně osobně to příjde brzy a největší problém je,že na něm VŮBEC nechce sedět.nevydrží ani 3 vteřiny.ani když se ji snažím zabavit.

lena27
21. júl 2009

já začala dávat na nočník asi v 15 nebo 16 měsících. taky moc nechtěl. dala jsem mu ho do pokojíčka a seděl na něm většinou v punčocháčích 😀 . chodili jsme čůrat hned po odpoledním spaní. byl to někdy boj a už jsem to vzdávala. a během týdne byl přes den bez plíny, ale musím ho hlíddat do teď protože si neřekne. jsme přes den bez plíny asi od 22 měsíců

marionn
21. júl 2009

ahojky,misa.cekatelka. Ja som nášho drobca začala dávať na nočník, keď začínal sedieť - cca od 5tich mesiacov. Najprv sa mu veľmi nechcelo, no neskor to bral ako samozrejmosť. Vždy keď sa prebudil, tak sme sa šupli na nočníček. teraz má 1 rok aj 2 mesiace a na "veľkú" sa začína pýtať. No každý sme iný a tak aj detičky. Kamoška svojho drobca neudržala na nočníku ani za svet a ked mal 2 roky sám sa začal pýtať. 😉

misa.cekatelka
21. júl 2009

já si taky myslím,že ji násilím nemůžu na nočníku držet.chci zkusit ji nechat chodit na volno bez plínky po doma a když uvidím,že začíná čůrat(ona se vždy tak přikrčí),tak pod ni šoupnu nočník.no uvidím.

marionn
21. júl 2009

myslím, že každá maminka najlepšie pozná svoje bábo a zvolí NAJ postup 🙂 . Timi tam tiež nerád sedel, no "zahovárala" som ho hračkami, knižkami, atď. teraz ho už dávam aj na normálny záchodík, a sa mu to celkom páči, hlavne keď môže spláchnuť 😀

misa.cekatelka
22. júl 2009

marionn:tak to je šikulka 🙂

bludicka1
22. júl 2009

misa ja som vysadzala drobca ties od kedy zacal sediet a vedela som kedy potrebuje, tak pekne kakal po jedle na nocnik, do plienky len cikal. Avsak hned ako sa naucil chodit a to bolo v 9mesiacoch som ho na nocniku viac nemohla udrzat a tak sa do plienky robilo vsetko. Jednoducho nebol na to pripraveny a stresovat ho sedenim na nocniku nemalo vyznam.
Nechala som to tak a dokonca sa zacal aj schovavat a po vykakani nam to nechcel povedat a vobec sa nechcel prebalit.... bolo to hrozne az do 2 rockov to bol boj ho vobec dostat z pokakanej plienky...
A asi uz nastal cas na nocnik, zrazu zacal hovorit, ze mu treba a dobehne k nocnicku a obcas sa aj podari....🙂
este len sme v prvych fazach, 2 dni .... tak uvidime ako nam to pojde dalej.
Totis on si to uvedomuje len ked nema nic na sebe, ak je obleceny ci ma plienku tak sa nevypyta ☹ no ved uvidime.... stresovat ho urcite nebudem, ked bude pripraveny, tak to pride

lienockaa
22. júl 2009

ahoj..ani nas ondrej nechce na nocniku sediet, ale fakt vobec..tiez mi radili zacat od roka, no bohuzial sme aj skusali, ale to bol taky rev, ze som nocnik vzdy na par tyzdnov vzdala a potom skusila znova, ci si nesadne..a nesadne, stale rovnaky rev, napriami sa ako pravitko a ani ho nedam do sedu, keby som aj neviem ako chcela..nesadne ani obleceny, ani s hrackou, ani s knizkou, nezaujima ho ani ze tam sedi plysak a akoze robi potrebu, dokonca ani moj osobny priklad nezabral, ani to, ked som vzala nocnik aj jeho so sebou do wc..kupili sme aj druhy nocnik, ale ani to nepomohlo..pritom je inak velmi sikovny, vela rozprava, aj povie vsetko, ze cika, alebo kaka, aj povie a ukaze, ze kam sa take nieco robi..vysvetlujem do nemoty a nijaky vysledok..proste "iba" si nesadne na nocnik..mali ste uz take nieco doma?co s tym?..momentalne ani neskusame, lebo nechcem nasilu ked place..zrejme musi este na to dozriet, ale bola by som rada, keby dozrel do 2rokov.. 😉

misa.cekatelka
22. júl 2009

lienockaa:mám úplně a naprosto doma to samé co ty!

akzuzs
22. júl 2009

Ahojte, ja mám jeden a pol ročného chlapca a od kedy sedká, sem tam so ho posadzovala na nočník okolo roka som ho tam dávala častejšie, ale v tom čase som nastúpila predčasne do práce a kým som si aj ja sama nezvykla, tak som na to často zabúdala a nechávala ho s plienkami. Dnes sme na tom tak, že ho často cez deň dávam na nočník, al každých 30min. a vtedy sa vyciká. Lenže on sa nevie na ten nočník pýtať. Ja ho tam vezmem a urobi cik, keď na to zabudnem, alebo to nevystihnem tak sa vyciká na zem(ak ho nechám behať holatého) alebo už do plienky. Ako ho to mám naučiť aby pochopil že sa má tam vypytať.

lienockaa
22. júl 2009

misa, tak asi je to este pre nich skoro..ja som zacala od roka, dostal k narodeninam nocnik, ale od zaciatku bol problem ho tam vobec posadit..tak stale par tyzdnov pauza a zase znova skusame..dufam, ze jedneho dna ho "zlomim"..🙂 😉 fakt nechcem kazdy den mu robit traumu nocnikom, chudak, bude mat z toho taky stres, ze vobec nebudem mat sancu ho presvedcit..ja som ho uz dokonca nechala aj naheho chodit po byte, ale ked cikal na zem a ocikal nocny stolik, tak sa strasne zlakol a zas iba plakal..zahradu nemame, ze by som ho nechala v nej naheho behat..snad este pockame, mozno si to drobci rozmyslia.. 😉

lienockaa
22. júl 2009

vidis akzuzs, keby sme dali nasich dokopy, bol by z toho jeden perfektne nocnikujuci chlapec..🙂moj sa pyta, ale nesadne, tvoj sadne, ale nepyta sa..kazdych 30minut u nas nehrozi, to by uz vyzeralo ako teror, fakt, ten rev sa neda pocuvat.. ☹

akzuzs
22. júl 2009

Vieš čo skús keď sa Ti vypýta, tak ho daj cikať tak na rukách ako cikajú staršie deti vonku. Vieš ako myslím. Moja segra to tak robievala. Alebo kamarátka to riešila zasa tak že keď sa vypýtal a nechcel si sadnúť tak mu vzala nočník, priložila a nastavila cikačika tak aby cikal postojačky jak dospelák a fungovalo to 😀 . No my sme to vyriešili tak že sme mu kúpili taký nočník, ktorý vyzeral ako stolička aj s operadlom a opierkami na ruky tak ani nevedel že je na nočníku.Len keby sa vypýtal! 😖 Aký nočník ma Tvoj?

misa.cekatelka
22. júl 2009

No vidíte,to se chci zeptat,jestli záleží na druhu nočníku...Já koupila první,který jsem viděla.

moniska24
22. júl 2009

Ahoj my teď tak trochu z nočníkem bojujem do roka na něj chodil a teď ho bojkotuje.Bohužel teď chvíli bydlíme u rodičů a já neslyším nic jiného než že já už byla bez plín i ségry.Je něco špatně?Já si to nemyslím ale co jim mám říct?javascript:addEmoticon 😖 ☹

lienockaa
22. júl 2009

akzuzs-mame dva, jeden hrajuci, teraz uz nehrajuci, lebo som si myslela, ze sa ho boji, to je v tvare tulena a opierku ma vpredu a druhy je klasika s opierkou chrbta, uplne obyc, na operadle je kacicka..

viem hej, na ruky a tak aby sa mi vonku vycikal..a vnutri..no zeby sme my isli rovno na dospelo cikat?..fuuha..musim skusit..🙂

moniska-aj ja to pocuvam..asi vacsina mamiciek to pocuva..bohuzial..

akzuzs
22. júl 2009

Keď som Majkovi kupovala nočník, tak som bola v domácich potrebách a tam mi dali dva aby som si vybrala. Jeden ktorý som už spomýnala ako stolička a druhy bol tmavo modrý hroch s veľkými očamy. Pýtala som sa predavačky, ktorý by mi odporúčala a ona vravela, že lepší je ten stoličkový, lebo niektoré deti majú zo zvieratkových alebo iný strach. Neviem či je to pravda ale malý nemal problém s tým stoličkovým. Dokonca je na ňom dekel, tak keď sa vždy vy.... mohol ho aj zavrieť a to bolo pre neho super.

Moniska24 k tým rodičom, buď si s nimi urob hneď zo začiatku poriadky alebo ak máš zlaté nervy tak ich ignoruj, ale niečo urob, lebo to sa rýchlo vymkne z rúk, viem to zo svojej skúśenosti a teraz mám chvála Bohu pokoj. Samozrejme sme sa nepohádali, ale v pokoji som im vysvetlila že ja som matka a oni sú LEN starí rodičia. Niekedy som to musela viac krát zdôrazniť, pár krát odignorovať, sem tam zvýšiť hlas, ale už je to OK a mám dobré vsťahy.Lenže my bývame samy

lienockaa
22. júl 2009

jeej, to som ani nevedela, ze take nieco existuje..🙂 nocnik-stolicka..uz som si to nasla..🙂

moniska-u mna zabrala ta ignoracia, ako radi akzuzs..chce to vydrzat aspon pred nimi v klude a potom, ked si sama, tak nadavaj, kric, zlosti sa..nastastie ja mam dobru maminu, ona len s tym nocnikom mala furt naponahlo, inak ma uplne respektuje..a teraz uz vlastne respektuje aj to nocnikovanie..ja jej vzdy v klude poviem, ze este si tam nesadne a je to vybavene..

moniska24
22. júl 2009

Já se to snažím ignorovat i sem jí říkala že když nechce že ho nechci nutit,ale bohužel je to zdrav.sestřička a mám pocit že jede podle tabulek i když malýmu ve čtyřech měsících dala jako první bobíka

macocha
22. júl 2009

Moniska - to mi veľmi pripomína moju situáciu, niečo som tu už aj písala, tak sa nechcem opakovať, hoci situácia sa mi opakuje 😖
Chcela som Ti ale napísať, čo tu už niekoľkokrát bolo. Nie je to v Tadeáškovom veku nič neobvyklé, že má ešte plienky, Ty musíš odhadnúť a zvážiť, či a ako sa odplienkovať.
Držím palce. 😉

megee
23. júl 2009

holky trochu povzbuzení malej si v 15 měsící s nočníkem jen hrál a dával si ho na hlavu...ted o 4 měsíce později je týden bez plínky a je bez nehod ( jen když je do něčeho zabraný tak nestihne říct), říká si krásně včas a šlo to bez nervů ze dne na den...ale chce to opravdu hodně trpělivosti, neustálého vysvetlování a chválení 😀

nebojte zvládne to každé dítě...jen některé dřív a některé později

denisocka
23. júl 2009

no,my sme tiež síce cez den bez plienky,ale vycika sa mi ked chce kde chce a naschval ... dokonca aj vykaka 🙂

iruska
23. júl 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem sem tak vpadla. Mám synka, kterému bude 21 měsíců. Je na všechno moc šikovný, spíš ve všem dopředu. Ale s nočníkem máme neustálý boj. Začala jsem ho vysazovat kolem roku, ale to byly hrozný scény a vždy se musel nočník schovat. Tak jsem to nehrotila. Teď už tam vydrží, ale příjde mi, že mi dělá už naschvály, že čeká až ho z tama sundám, aby se mohl vyčůrat do plíny. A někdy mi příjde že vůbec nechápe co chci. Občas se podaří vyčůrání, tak ho chválím do nebes a on má radost, za odměnu splachujeme, ale jinak je mu to tak nějak celkem jedno. Když ho vysazuju třeba po půl hodině, abych se "trefila" tak už mu to dost vadí a nechce tam sedět. Už jsem z toho nervozní. V listopadu bude mít dva roky. Vím, že někdo začíná až ve dvouch letech vysazovat a já nevím co. Kámoška má holčinku a ta má 2,5 a teprve začala chodit...ale stejně je mi z toho už smutno..poradí některá? Za každý příspěvek budu ráda.

zizaka
24. júl 2009

Ahoj, ja mám chlapčeka 2 roky aj 3 mesiace- momentálne je už skoro úplne bez plienky, vlastne cez deň absolútne len ešte na noc mu dávam preventívne aby si nepocikal postieľku, vlastne aj to by som už chcela vysadiť pretože už týždeň vstáva so suchou plienkou, a ako na to. ja som s odúčaním začala na jar, presne vtedy keď mohol nosiť už len ponožky bez pančúch- aby som nemusela toľko prať.
Začiatok veeeeľmi drastický jednoducho som mu zo dňa na deň prestala dávať plienku,
Prvý týždeň sa mi celý pocikával aj 8x za deň som ho prezliekala, ale potom akoby uťalo a začal hovoriť- už ide- Takže rýchlo som sťahovala a nepocikal sa.
Teraz už si stihne aj sám stiahnuť slipky a cikááááá.
Treba len pevné nervy- ani raz mu nevinadaj ked to nestihne- predýchaj to- nesmie mať z toho strach

iruska
24. júl 2009

zizaka, děkuju ti za příspěvek...

megee
25. júl 2009

zizaka jak si prosím malýho naučila aby se sám svlíknul...malej chodí na nočník v pohodě sám a ani si už neříká, prostě jde sedne a čůrá, ale neuimí se sám svlíknout tak občas čůrá přes slipy...prosím poraď jakho to naučit

ina.b
25. júl 2009

Tak mi už chodily celý minulý týden čůrat na WC. Zachytíme i většinu bobků 😀 Malá mi začala sama od sebe hlásit "čůrat" nebo "bobek" a běžíme 🙂

renuskacool
25. júl 2009

😎 Ja som tiež stavila na praktiku ako mala zizaka-taká šokova terapia,a zda sa že úspešne.... 😎
Mesiac už cikame a kakame na WC i na nočník.....Len ešte doriešit aby si malá sama dala gatky dole,lebo ked nieje nikto pri nej cika aj cez ne 😀 .....Mat nočník niekde na viditelnom mieste-stale k dispozícii a stale dietatko sledovat a podporovat ho v snahe...Dietatko sa s nočníkom najprv zoznamuje,hrá sa sním,dava don hračky atd,treba mu vysvetlovat na čo slúži a vyvolat v nom záujem o to vycikat sa tam.Po úspešnom pokuse chvalit,chvalit,chvalit 🙂 🙂 ..........U nas to takto super zabralo a sme už mesiac bez lienky-cez den teda...