Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

dera
6. aug 2010

Pre inšpiráciu: mali sme pri nočníku: hračky - všetky čo sa jej páčili, kúpili sme nalepovačky, fungovala rozprávočka Nemo, ktorú zbožňuje, lentilky, nafúkla som bazén Hello KITTY a dala kopu malých loptičiek s ktorými sa rada hrá adoň aj ten nočníček... nafúkala som balóny a ozdobila wc-ko 😵 efekt? posadila sa, urobila pusou ako sa ciká -ššš a bolo po paráde. A už nesadla ani za svet.

vodnarky
6. aug 2010

@dera
my milujeme Hello Kitty..je to nas taky "maskot"..fajn inspiracia..nebudem uz ucit,ale spravim take male prekvapko.. 😉 .. 😀

zuza.m
6. aug 2010

dera a neskušala si ten hraci nočnik?aby mala radost z toho že piša a zahralo jej to??osobne stym skusenost nemam lebo mame len taky obyčajny naštatsie sme s posadzovanim problem nemali a zahral sa s harčkou.ale keby mi tamsediet necche asi by som kupila aj taky.minule osm natrafila v domacich potrebach na taky obyčajny .v tvrae psika ružovy a tak tiež hlasil ked sa dieta vycikalo a nebol vobec drahy...

dera
6. aug 2010

Tak keď jej začal hrať spanikárila a neviem či ju to negatívne nenaštartovalo. Rozplakala sa. Tak sme vybrali baterky a ukázali jej že už nehrá keď je tam vodička. Máme sedák na wc v tvare kačky a ništ babenky... ☹

zuza.m
6. aug 2010

dera no teda.to može byt dovod toho že ti na tom nočniku nechce sediet.určite sa naplašila chudiatko.nad tym som ani nerozmyšlal že aj taketo reakcie deti možu mat.ale je to celkom logicke nie??ked že zrovna to od toho nočnika neočakavaju...

dera
7. aug 2010

Dievčatá, spravili sme pokrok, dva krát sa nám to včera podarilo. A dnes tiež pokračujeme. Kľúčový bol toaletný papier 😝 Najprv len taká kvapka. Joooj ako sme sa tešili. Prišli sme do wc-ka. Ukázala som jej ako si odmoceme papier, utrieme šušulku a hádzžeme do vodičky a dávame mu pápá po spláchnutí. Minuli sme včera celý kotúč. 😀 stále sa utierala. Dúfam, že nám to vydrží.

vodnarky
7. aug 2010

@dera
to je super..len nech vam to vydrzi.. 😉 u nas to bolo tiez zaujimave..posadila som na zachod Hellou Kitty a nechala som ju tam sediet..o chvylu to zbadala mala a ze:co tam ona robi??vravim jej pisa..potom ju chodila nejaku dobu kontrolovat.. 😉 ale nechali sme to len pri tom..nedavali sme ju tiez..rozhodli sme sa,ze pojdeme na to pomaly.. 🙂

dera
7. aug 2010

@vodnarky Parádička. Aj ja si myslím, že tlačiť to nasilu nemá význam. Inak riadne ich namotávame 😀 😀 😀
Už som bola v stave kúpiť cikaciu bábiku a dávala by som ju na šerblík a kŕmila lentilkami a chválila 😒 chcela by som vidieť malú ako by reagovala

vodnarky
7. aug 2010

@dera
😀 😀 😀 ..ty mas ale napady...super!!! 😉 uvidime co bude dalej..kazdopadne dam ti vediet.. 😵

dera
7. aug 2010

Tešíííím. A držím palčeky.

terezt
7. aug 2010

Cau holky, jak vas tak ctu, tak jste me trosku uklidnily. Driv jsem sem obcas nakoukla a precetla si, jak zoufale jsou maminky deti, co jim je rok a pul... No, budeme to zkouset dal, nic jineho nezbyva.

dera
7. aug 2010

@terezt Vitaj. Keď budú mať osemnásť a vedľa seba priateľa, budeme hútať nad inými vecami 😲

marmazel
9. aug 2010

Ahojky, tak já už fakt nevím budou nám 2 roky a 3 měsíce a nočník nic, ona řekne, že čůrá, ale to už je pozdě, když jí posadím já tak se vyčůrá, ale že by si měla říct sama, že se jí chce čůrat a vydržet to než se svleče ani za nic, nevím kde je chyba, nikdy sem jí nenutila, netrestala. V 19 měsících pekně chodila na nočník, říkala si a za měsíc jako by utlo a od tý doby katastrofa, to sem jí na čas i vrátila plenu. hrůza už sem tak zoufalá, že už na ní křičím, sem nepříjemnái a občas jí jednu plesknu, pač mám pocit, že po dobrým to fakt nepůjde. stále čekám na ten zázrak, že se jednou vzbudíme a bude to paráda, ael stále nic.

bubelko
9. aug 2010

@marmazel a co takto: nechaj to uplne tak, dat jej naspat plienku a vobec to neriesit. skratka nocnik nechat tam, kde byva a vobec ho nespominat a potom skusit o mesiac-dva znova. nestresovat seba ani ju. pretoze ako vidis, k nicomu to nevedie.
pripadne jej daj do ruky handru, nech si to po sebe uprace. a tiez jej napusti vodu do lavora, nech si po sebe operie veci.
ale moja skusenost je fakt taka, nic neriesit, a ono to pride samo. u niektorych skor, u inych neskor. 😉

eliska22
9. aug 2010

@marmazel ako keby si písala o mne a prvej dcérke 😕 taký istý problém som riešila aj ja... nakoniec som urobila to, čo píše bubelko, odložila nočník a počkala cca mesiac a skúsila znova....no a podarilo sa nám to až keď mala dcérka 2,5 roka možno aj neskôr 😝 a na noc bola bez plienok až keď mala 2 roky a 9 mesiacov - to už išla do škôlky 🙂
čím viac som chcela, aby na ten nočník išla, tým viacej som stresovala seba aj dieťa 😒 takže moja rada nočník ešte odložiť 😎 neboj ona sa to nakoniec naučí 😉

marmazel
9. aug 2010

eliska22 : dík za radu, ale když mě to přijde divný, dát jí po půl roce zas pleny, když jí posazuju každou hodinu, tak se počůrá třeba jen 2x denně, ale někdy taky 3x do hodiny 🙂 na noc ste ale byli dobrý, neteři budou v řínu 4 a má jí na noc i na odpo spánek ve školce, a přez den byla bez plen v 1,5 roce. vím, že každé dítě má svůj čas, ale... dyť víte, to okolí 🙂

melanche
9. aug 2010

baby, a ako je to s kakanim do nocnika? s cikanim nie je problem, pekne chodi na nocnik. ale chudatko taaaak zadrziava, ze potom sa v noci pokaka. proste sa boji ci co. je to normalne? a dokedy ten stav trva? ako ste to riesili?

marmazel
9. aug 2010

bubelko: jo , když sem jí to nutila po sobě uklízet tak sem měla pocit, že čůrá víc jen aby mohla uklízet, dycky přiběhla celá radostná s hadrem 🙂 🙂 🙂

eliska22
9. aug 2010

@marmazel s tou handrou som sa pobavila 😀 😀 😀 a keby si jej to dal vyprať, tak myslím, že by sa bavila malá ešte viac 😀 😀 😀
tak prajem veľa trpezlivosti a možno v budúcnosti budem aj ja potrebovať poradiť, tak ak na niečo prídeš daj vedieť 🙂

debbie
9. aug 2010

baby dik moc som rada, som si to tu prečítala a na to že ma mala 20mes. kaka sama do nočníka alebo na wc, cika tiež do nočníka no a nema problém vonku ciká , boli sme na dovolenke a pred vstupom do mora sa vždy vycikala vonku síce mame plienku nevie sa pýtať cikať len kakať ale mame čas ako to tu porovnávam je aj tak skvelá 😀 .držíme palce všetkým

imarikai
9. aug 2010

@melanche aj mne to robí zadržiava dupká a len piští že ho bolí bruško a ked už má tlaky sadne a vykaka sa ale niekedy aj tri dni tancuje okolo nočníka a nie sadnúť jediné čo sa mi dalo robiť ked už moc pišťal posadiť ho a udržať ho tam ale viac krát utiekol a niekedy sa podarilo a to sme bez plienok dva mesiace kakanie nás jeduje stále teda to zadržiavanie

martinka17
9. aug 2010

k tomu kakaniu do ničníka som čítala, že treba dať nočník niekam do súkromia, kút chodby...a nechať dieťa samé, možno sa len hambí 😀 Neviem, môj zatiaľ pustí kade chodí, ale ešte len začína, tak je to iné 😉

imarikai
9. aug 2010

@martinka17 vidíš to ma ani nenapadlo a predtým mi chodil kakať do kúpelne ked mal ešte plienky dobrá rada vyskúšam 🙂

martinka17
9. aug 2010

@imarikai
😀 😀 😀 😀

bubelko
9. aug 2010

@marmazel tak potom fakt, nechat to tak a skusit o mesiac. drzim palce 😉

melanche
9. aug 2010

no ja ked ju necham samu s nocnikom, to ujde. musim byt pri nej. tak dufam sa to este upravi...

annus
10. aug 2010

Ahojte baby, moja dcérka teraz nijak nemá záujem o nočník. Zatial si na to sadla s radosťou aj cikala, niekedy aj kakala, vtedy sa tešila a tlieskala, ale teraz žiadny záujem ☹ Neide o to, že si na to nechce sadnúť, lenže pred mesiacom už začala hovoriť, že ide cikať a pod. a teraz absolútne nič. Keby som necítila, ani by som nevedela, že kakala do plienky. Ale nútit zas nechcem, možno ju to prejde.

terezt
10. aug 2010

Marmazel: Jako kdybys psala o me. Taky jsme na tom byli uz lip, rikal si na kakani... Ja uz taky obcas silim a rvu, protoze me taaak vytoci. Chapu, ze tudy cesta nevede, ale ono se to proste nekdy neda. Kdo to nezazil, nepochopi. Taky se mi nechce dat ho zpatky do plin a stale doufam, ze jednou se mu to v hlave spoji... Je to ale SILENEJ zahul na nervy!!!

imarikai
10. aug 2010

@annus skús záchod kúp dosku na wc pre nu my sme mali tiež také obdobie a potom prešla zase na nočník

annus
10. aug 2010

Díky, to je dobrý nápad. Možno sa jej to bude páčiť, chodiť na záchod, ako dospelý 🙂
Dúfam, že ju to prejde, nútoť ju na nočník zas nechcem, ale dík moc za typ 🤐