Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

carmenuca
17. apr 2010

zlobidlo, inak nasa mala tiez malo pije, normalne ju nutim aby si aspon usrkla. Niekde som pocula ze deti kt. malo piju zacnu cikat na nocnik neskorsie. Tak neviem. Mala ako by si vobec neuvedomovala kedy chce cikat.

zlobidlo
17. apr 2010

carmen, tak ber jako úspěch, že aspoň řekne kakat. dneska s Mišky vypadl bobek malý tak jsem ji rychle šupla na nočník tak ještě "dokakala" - ale poslala mě pryč, asi chtěla soukromí 🙂 jinak jsme už třikrát dneska převlíkali, mám pocit jak říkáš ty, že vůbec netuší kdy to bude ☹ a když to přijde tak prostě tam kde stojí...ráno začala čůrat, tak jsme ji posadili na nočník tam nic a za 5min někde na koberec se dočůrala ☹

marmazel
18. apr 2010

Ahoj, tak mi už zase chodili na nočník, jo převlíkala sem třeba 3 denně, ale jinak si pěkně říkala, pátek a sobotu byla u babičky, i tam spala a co se včera večer vrátila si za den tak 3x řekne janak převlíkáme a převlíkáme.prostě přijde pozdě tak snad se to zas brzy ustálí.

carmenuca
18. apr 2010

zlobidlo ako sa vam dnes darilo?

bzucinka2
19. apr 2010

no vidim, ze nas je dost co mame podobne problemy, nam sa podarilo vykakat a vycikat do nocnicka asi v stredu, aj sme sa vytesovali spolu, aj odmenu dostal a odvtedy nic, este by mohlo byt teplejsie, aby neprechladol 🙂

endlessblue
19. apr 2010

Nazdárek všem "nočníkářkám" 😀 Dcerka měla 15měsíců.... a já si řekla.... že mi už krásně rozumí.. takže začnu zkoušet na nočník. Doteď jsem to ani moc nezkoušela. Můžete mi poradit jak začít? Myslím si, že jí z čistého nebe převlíknout jen do kalhotek by bylo asi zbytečně rychle, ne? Jak mám začít, aby z toho neměla malá spíš trauma? Když jí přebaluju, tak jí dám občas hačnout na nočník... ale ona si sedne...řekne..."haci".. a vstane asi tak za půl vteřiny. To jsou veškeré naše kontakty s nočníkem 😅

zlobidlo
19. apr 2010

ahoj 🙂
tak my měli o víkendu velké oslavy - Miška měla 2 roky, takže odpol měla na oslavách plínku. jinak v neděli začala čůrat na koberec, my zavolali "Miško" a ona si sedla na nočník a dočůrala na nočník! což bereme jako obrovský úspěch. jinak převlíkáme a vytíráme..☹
co vy carmen?
endle...mně osobně to přijde brzo. jinak bych já začínala posazováním a čekáním až se vyčůrá a tak postupně až si to uvědomí. ale např. u naší to bylo tak, že seděla na nočníku a držela to a vyčůrala a kakala se až do plínky, takže jsme to vzali radikálněji - ale taky už je starší. tak hodně štěstí! 🙂

bzucinka2
19. apr 2010

endle, ja by som zacala len sedenim, aj ked vydrzi len par sekund aj to je uspech, hoci nic neurobi, aspon sedi 🙂
zlobidlo, no super, tak sa vam pekne podarilo, tak nech sa tak dari aj nadalej, tesim sa s vami 🙂

endlessblue
19. apr 2010

Jojo...vypadá to běh na dlouhou trať... malá si hačne.. ale opravdu.. dosedna a vstává.. to je všechno... vydržet sedět třeba minutu absolutntě nehrozí.

Já mám jen trochu trauma z toho, páč některý moje kamarádky začaly dávat na nočník někde v 9ti měsících... a děti při posazení se jim vyčůrají 😕

bzucinka2
19. apr 2010

andle, ale tu ide o to aby pochopili aj princip cikania, ja mam kamosky, ktore tiez davali na nocnik skoro, ale teraz si tam deti ani sadnut nechcu 🙂

reana
19. apr 2010

Ahoj maminky,snazim sa co-to na nete najst,ale nic a vidim,ze mate rovnake trable s mimcami ako ja,tak sa tiez chcem pripojit.Uz som zufala,lebo pred 2 mesiacmi/syn ma teraz 22 mes./ sa nam Alexko krasne pytal na nocnik i ked mal plienku,zacali sme mu davat slipky aspon na pol dna,krasne vydrzal,ale pred vyse mesiacom,akoby utlo,musim sa ho pytat,ci mu nie je treba,ze nie a za 5 min je mokry.Cez den mu davam len slipky,aby to aj citil,ze je mokry,ale uz mu to akosi vobec nevadi a pomoci sa mi aj co polhodku,hodku.To uz snad nie je normalne,nie? Predtym vydrzal 2-3 hodky suchy,teraz za furt len prezliekame,uz som z toho zufala.Moze to mat daky problem s mechurom? Zapal? Lebo inka ho nic neboli.

zlobidlo
19. apr 2010

tak mě pomalu opouští snaha, dneska počůraná xkrát a i kakala na koberec asi 20cm od nočníku. tak nevím jestli to nevzdat. kdy má dítě pochopit princip čůrání?

lalus
19. apr 2010

reana - myslím, že je to len prechodné "regresívne" obdobie a čo som počula, robí to väčšina detičiek...u nás to bolo detto. V 19mesiacoch sa krásne pýtal, vydržal asi mesiac a potom sa to úúúúplne ale úúúplne pokazilo. Nepýtal sa vôbec, bez problémov sa pocikal, pokakal...aj ja som bola zúfalá, ale stále som si hovorila, že to robí fakt veľa detičiek, tak to musí raz prejsť aj u nás. A posledný týždeň sa to moje zlato zase polepšilo 😵 ....ak si aj učurkne, tak sa hneď zbadá a pýta sa na nočník. A že má občas nehodu je podľa mňa normálne ešte aj u 4 ročného dieťaťa, tak to neriešim.

Poradím Ti len vydržať. Ja som už tiež bola častokrát na neho nahnevaná, aj som hlas zvýšila, ale plienku na doma som mu nedala a aj keď sme boli vonku a plienku mal, stále som si dala tú robotu a dávala ho cikať (na WC či k stromčeku- podľa toho, kde sme boli) a potom plienku späť. My sme na tom boli už tak, že som sa ho ani nepýtala, či potrebuje, jednoducho som ho posádzala, keď sa mi zdalo, že už by mohol mať čosi v mechúri. Napriek tomu sme mali kvantum precikaného oblečka - na kompletku aj so všetkým na čom sedel, či ležal.
A minulý týždeň zdrazu jedného dňa zahlásil: "kaka" - to máme na cikanie i kakanie....som vlastným ušiam neverila 😅 Dúfam, že mu to už vydrží a bude to len lepšie a lepšie.

marmazel
19. apr 2010

ahopj holky, tak aspoň, že v tom, nejsem sama, ale nejhorší je že už je to po 2, 2 měsíce si říkala, pak měsíc se počůrávala, pak 14 dobrý a dala sem jí na víkend k babičce a sme tam kde sme byli, už sem zoufalá, když se jí ptám tak mi řekne že nechce a když jí chci dát já tak se začne vztekat, tak si zas říkám abych jí to nezperotivila když jí nutím tak převlíkám a převlíkám, nevím jak dál. za měsíc nám budou 2 a pořád bez většího úspěchu. ale mám pocit že jí rozte špičák as před tím jí rostl taky, tak jestli to nemůže být tím,

quika
19. apr 2010

baby, hlavne tie co mate deti pod 2 roky, ak uz sa aj pytali ale uplne prestali, tak je to znak ze este nie su psychicky zrele - fyzicky by to aj slo, uvedomuju si o co ide, ale neustale sa na to sustredit je pre ne prilis narocne. nez si dieta uplne zvykne na novu situaciu, trva to asi pol roka - ak sa uz pol roka spolahlivo pytalo (tym sa mysli ze nehody nie su denne, ale len vynimocne pri velkom zaujati hrou a pod.), a potom prestalo, tak moze ist o nejaky problem - stres, zapal a pod., ale velmi casto ide o kratkodoby truc ktory po par dnoch prejde. ale ak sa este nepytalo pol roka bez nehod, tak este nema tento zvyk vzity a tym ze prestalo len dava najavo, ze je to zatial nad jeho sily a netreba to silit, radsej sa znovu vratit k plienkam a dat mu tak mesiac pohody a potom skusit odznovu. teda tolko hovoria mudre knizky.

a chcem sa s vami poradit, ked mi dieta spolahlivo hlasi doma (uz vyse mesiaca bez jedinej nehody, sam bez pripominania a pytania zahlasi dost vopred) ale vonku ani za svet - ako ste to riesili? stale mu davam na von plienku, a on ju nadsene vyuziva. ked som skusila nedat plienku, zakazdym sa pocikal, nemame tu az tak teplo aby som to riskovala dalej. skusala som treningove nohavicky aj tie speci uciace plienky, ale absolutne o nicom - vie ze ma plienku, tak nehlasi. mal tu niekto takyto problem?

leniciatko
19. apr 2010

..... nečítala som odpovede predo mnou,ale ja mám takýto názor ak nemu som dospela pri dvoch deťoch. nikdy som ich neposádzala na nočník,lebo..... to tak robia všetky maminy,lebo sa to tak má a neviem čo.... Katka začala sa sama pýtať a stihla to do dvoch rokov a julko, to bol dlhší príbeh, mal 26 mes. Keď sa začali pýtať,tak boli bez plienok hneď v noci, nemusela som cez den na nich striehnuť- poď sa vycikať, dávno si necikal.... atď. J anie som zástancom drastického posadzovania na nočník, aj vždy vyhrá len dieťa a nočník sa mu sprotivý. Toť moj názor.

leniciatko
19. apr 2010

quika, to chce čas..... vyčkaj času ako hus klasu. tak na von mu plienočku dávaj,veď nie je už také veľké dieťa a všetko má svoj čas. nech ešte neprechladne.... 😉

carmenuca
19. apr 2010

babky ktore stale prezliekate, obdivujem vas. Ja na to nemam. Stale mame plienky a obcas davam sadnut na nocnicek. Uspech mame len s kakanim, to uz ako tak, no cikanie ani za svet, sedime 15 minut a nic, samo az do plienky. No priatelka ma malu a ta sa naucila az ked mala 2,5 roka. Takze aj mi asi este budeme kupovat plienky. Este pockam, a vyskusam zasa za 2-3 tyzdne. Zatial budeme trenovat sedenie a uvidime.

leniciatko
19. apr 2010

carmenuca, nebuď taká rýchla. ja som si hovorila,že ked som pokupovala už tolko plienok,už ozaj tých pár balení ma nevytrhne. všetko má svoj čas, ja som moje deti v roku nočníkom nezaťažovala a naučili sa.

lalus
19. apr 2010

quika, tak to, čo hovoria múdre knižky a čo si sem napísala....to som práve potrebovala počuť 😉 ďakujem. Vedela som, že je to bežné, že sa detičky pýtajú a potom prestanú, ale nevedela som si takto pekne vysvetliť dôvod....takže som pokojná a spokojná 😀

lalus
19. apr 2010

a ešte som chcela k tomu "drastickému" posadzovaniu na nočník...tak u nás sa nikdy nič také nekonalo. náš malý má nočníček fakt rád 😀 Aj keď sa nepýtal a ja som ho dávala sedieť, vždy súhlasil...my skôr máme opačný problém - neviem ho z toho nočníka zdvihnúť - on sa tam zahrá, počíta knižky, zaspieva si, podebatí s nami 😀 A urobila som už aj niekoľko pokusov odniesť nočník z obývačky aspoň do chodby, ale vždy bol s veľkou láskou prinesený späť 😅 a rovno si naň aj sadol 😎

carmenuca
19. apr 2010

uz som zasa kludnejsia leniciatko 😉

leniciatko
19. apr 2010

carmenuca,no vidíš, ved ja som stará skúsená matka. 😀

zlobidlo
20. apr 2010

ahojte holky
tak jsem to teď pročetla.
že dítě do 2 let...to chápu, malá má 2roky a 2 dny tak to bych asi chtěla moc 🙂
po 5i dnech převlíkání - na ven samozřejmě plínku - mám pocit, že jí zatím nic nedocvaklo. navíc je jakási ukňouraná a protivná tak si říkám, jestli t onemůže mít spojitost? co myslíte?
mám chuť jí dát zpátky plínku a tak nějak to nechat na ní, posadit třeba ráno večer a počkat až si řekne sama?

endlessblue
20. apr 2010

Jejda.... tak koukám, že v 15ti měsících řeším ten nočníček asi předčasně, že????? 😅

lalus
20. apr 2010

endle, je to určite skoro...my sme začali v 19 mesiacoch.... v 15mesiacoch sme nočník ani kúpený nemali 😀 😀 😀

endlessblue
20. apr 2010

No já vím... když okolo mě jsou samý maminky, co posadí dítě na nočník a ono se jim instinktivně vyčůrá a vykaká... a ta naše mladá, dosedne na nočník a okamžitě vstane. V noci se pravidelně vyčůrá i vykaká... a evidentně jí to absolutně nevadí 😅

jasminet
20. apr 2010

no, uz som si myslela, ze som zla matka, ked u nas nocnik sice mame, ale to je asi tak vsetko. 😀 mama do mna husti, ze by som ju uz mala na nocnik davat, baby s rovnako velkymi babatkami uz to skusaju davno a deti im tam vraj robia co maju... 😅

bzucinka2
20. apr 2010

jasmi co ved mala ti nema ani rok 😨 deti to kamoskam robit mozu, ale nie umyselne, iba instinktivne, nahodne 😉
ja som maleho zacala trenovat od 2 rokov, cize od cca marca a teraz sa hadam pomaly az dostavuju uspechy, hoci mravencie, ale aj to nas tesi, dnes sa mu podarilo vykakat a neskor aj vycikat a taaaaaaaaaaaaaaaak sme sa tesili, takze sa treba len obrnit trpezlivostou a skusat 😉

lalus
20. apr 2010

jasmi, možno robia, aj posedia....stavila by som sa kľudne aj o peniaze, že keď detičky začnú chodiť, tak 99 % mamičiek ich na nočník bude usádzať s nervami a protestami. Náš malý keď sa rozbehol, tak trvalo asi 2 mesiace, kým sme boli zase v stave si v pokoji a dobrovoľne sadnúť a zahrať sa na zemi bez pohybu viac ako 3 sekundy 😅

nehovorím však plošne, možno ozaj sú detičky, ktoré s nočníkom nemajú problém....je to stále len pasívne posádzanie, zvierače si podľa výskumov dieťa dokáže ovládať až po 18 mesiaci života. T.j. drobec sa Ti vyciká do nočníka a ak mu treba aj vykaká (to sa dá odpozorovať...vieš, kedy malá kaká - po raňajkách, po zobudení....väčšina detí sa vyprázdňuje pravidelne), ale stále ciká aj kaká do plienky keď ju má - vlastne kedykoľvek keď to na neho príde. Nezdá sa mi, že by 9 mesačné dieťa bolo celý deň bez plienky a cikalo len do nočníka

a mama so starkou hustila aj do mňa 😠 😠 😠 jedna úprimná diskusia to hustenie ukončila a už dali pokoj 😝