Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

petule.h
16. máj 2008

jde o povahu dítěte, já ho měla koupenej už od 8 měsíce, dokonce ten hrací.Zkoušela jsem ho posazovat tak od 11 měsíců a prostě k ničemu, nechtěl, vztekal se, nevydržel na něm...prostě dodnes mám nočník pro návštěvy.Děti v roce okolo, tedY hlavně holčičky už si říkali ee v pohodě sami.jAK ŘÍKÁM, přesvědčila jsem se, že dítě to musí mít nejdřív v mozečku srovnané o co jde..v létě v 16-17měsících mu bylo dokonce jedno, že má mokré slipy, běhal dál jako by nic, ve 2 letech zlom, začal ho bavit záchod a prkénko a i když ještě není vše na 1, tak moc dobře ví, že když se počůrá, že to není dobře a navíc mu to už dost vadí na těle, takže pokud máte tvrdohlavé dětičky, tak opravdu nezoufejte, saMA DOktorka vám řekne, že do 3 let je čůrání v pohodě a kakání dokonce později, takže chce to jen vydržet, každé dítě je jiné

majaaita
16. máj 2008

Je to o tom, že je šikovný mít nočník doma v době, kdy dítěti dojde, kdy na něj jde čůrání nebo kajdění, že si pak může nočník donést nebo si o něj říct a tím tu svoji potřebu manifestovat. Ale to je tak kolem roku a půl, výjimečně dřív, spíš později.

Takže bych byla spíš pro nějakej lehounkej. 🙂

navi
16. máj 2008

ria80 malému chce tenhle nočník koupit babička, takže penízky neřešíme 😉 navíc ta cena je v Sk na český koruny to vyjde míň 🙂 Mě se na tom líbí, že si sedne jako na odrážedlo a kdyby ten předek vadil, tak se dá oddělat a je z toho normální nočníček.
No uvidíme jak budem bojovat, ale rozhodně nebudeme nikam spěchat a na malého tlačit, než pujde do školky tak se to určo naučí 😀

ria80
16. máj 2008

No asi tak.Ale MIchalka je šikovná,kolikrát začne volat -e-e- a ukazuje rukou na zadek.Tak jdem přebalit.Není tam vždycky boban,ale má tam třeba hodně načuráno a je jí to asi nepříjemný.ALe zatím ani pevně nesedí,nesedne si,natož stát,takže už z toho důvodu s nočníkem začít nemůžeme.

dajdarax
16. máj 2008

aj našej nočníček"lulu"učaroval pred mesiacom 🙂 ....mesiac pred druhými narodkami 😀 ..dovtedy nechcela o ňom
ani počuť ,nie ešte sedieť na ňom 😠 ...až raz videla jej rovesníčku keď sme boli u nich,ako ciká do nočníčka....stále som jej hovorila,čo robila Sasinka do nočníčka?no v prvom rade som ju nenútila...2-3sa námzo začiatku podarilo vycikať...vykakať...po4dňoch sme už používali plienočky len na spinkanie a hrdo si každý deň vyberáme "gaťky" 😀 🙂 😅 ...so psíčkom,mačičkou....dakedy sa ešte ráno zobudí pocikaná...ale však je ešte malá...
chce to čas,každé dieťatko je individuálne,držím palce všetkým ostatným maminkám 🙂

susanh
16. máj 2008

A neskúšali ste učiace nohavičky Bambinomio? Rozmýšľam či stojí za to ich kúpiť...?

edita33
16. máj 2008

mi si tiez zvykame na nocnik.ked zacal do nho cikat tak sme tlieskali vsetci,a maly mal radost a este väcsiu ked to mohol vyliat on,tento tyzden uz sa vykakal zo dva razy,prvy krat ked som videla ze tlaci tak som rychlo ho dala sadnut a objala som ho,(jasne ze zato aby nevstal) 😀 ked sa vykakal zase sme sa tesili,a na druhy den vidim ze chodi hore-dole a tlaci ,a....neslo,,(jasne -postojacky ani nejde)tak som ho zas dala sadnut,,a zistil ze ked hopa tak to ide,,,tak dufam ze sa mu to zapaci,,,obcas ked je vonku teplucko uz mu nedam plienku,,,ale sa pytam kazdu chvilku,,ale vonku sa boji akosi šiknut tak do prazdna,tak dufam ze aj to pride cez leto,,,drzim palce ostatnym co sa trapia z nocnikom,

michalag
16. máj 2008

Tak my sme zacali na nocnik len pred necelym mesiacom (skusali sme to aj skor, ale ani za cely svet sa mu tam nechcelo sediet)..... asi po tyzdni ako sme zacali nam zacal hovorit aj vonku ze cika/kaka, sice obcas to povedal az potom ked uz bolo v plienke ale hlavne ze si to zacal uvedomovat..... doma chodime bez plienky a casto sa ho pytame ci mu netreba a ked tak si tam sam sadka, uz to nie je problem...a najnovsie nam to uz povie v predstihu 🙂.... verime ze do leta sa nam podari byt bez plienok aspon cez den 🙂

a ja si myslim ze 1 rocik je dost skoro na oducanie, pretoze dieta si to este neuvedomuje a vraj je dobre zacat najskor od 18 mesiacov. Ale kazde dieta je ine 😉

johanda
17. máj 2008

susanh, bambinomio nejsou nic moc, hlavně ne na léto, je tam polyuretanová vrstva a děcko se paří. Stejně ti poslouží obyčejné malinké spodní kalhotky s vloženou plínkou, proti počůru až na zem můžeš ještě mezi gaťky a plínu vložit flísový obdélník nebo obdélník ze 100% vlny, nejlépe merino (nekouše) - jsou to větrací materiály. Vyjde tě to levněji a je to účinnější než BM trénovací gaťky.
Já mám doma šikulku, má 18 m a je bez plen i v noci, ale je to holka, kluci jsou v tomhle trošku pomalejší.

susanh
18. máj 2008

ďakujem Johando, tak ich nebudem zbytočne kupovať. Len si neviem predstaviť, ako do nohavičiek vložím velkú plienku. Asi len z nej odstrihnem menšiu časť ? Ako to robíte? 🙂

johanda
19. máj 2008

susanh - koupila jsem kalhotky asi tak na 2 leté děcko, plínku - obyčejnou čtvercovou 70x70 poskládám standardně na osminy,podložím vlněným obdélníkem, strčím do kalhotek a holce je natáhnu. Je to jednodušší než s jednorázovkou - nemusíš držet prcka na zádech (pokud nemáš typ first step)

miriamkac
19. máj 2008

Ahojte, my sme doma bez plienky (dcerka) uz asi pol roka, na noc a poobedny spanok plienocku davam, lebo nie ze by sa mala nevypytala, ale ja to hlavne rano nestiham 😝 .....Ale zacali sme s tym razne, ziadne nahrady plienky, alebo plienkove nohavicky. Proste som jej kupila nohavicky ("ako mama") a nechala som ju doma v nohavickach. Skoro dva tyzdne sme curkali a ocurkali vsetko, ale ona si potrebovala uvedomit, ze cika. A potom velmi skoro a rychlo na to prisla. Teraz aj vonku nema problem. A s nocnikom sa kamaratime a mame tzv "nocnikovu literaturu" 😀 ...ked kaka, tak si listuje knizky.... 😀

daleja
19. máj 2008

Aj my sme to zvladli podobne ako miriamkac. Dcerka je bez plienok cez den od 19 mesiacov. Skusala som jej doma nedavat plienku a ked sa pocurala a nic to s nou neurobilo, ani si to neuvedomila, tak som jej ich davala znova. O dva tyzdne som skusila znova a ked som videla, ze sa cuduje, co to urobila, tak som jej prestala plienky davat a behom par dni sa statocne pytala.nehovorim, ze obcas nestihneme, ale je to ok. V zime som jej davala vonku stale, ale domov sme prisli stale so suchou plienkou. Teraz ma 2r3m, plienky jej davam na spanie, lebo sa este obcas stane,ze sa tesne po zobudeni pocura, ked je v takom polospanku. Dieta musi vyzriet, kazde ma na to svoj cas.

petrunka01
23. máj 2008

Ahoj holky.Mám teď čerstvou zkušenost.Synovi budou příští měsíc dva.Doma jsme trénovali bez plínek,ale ani to s ním nehlo.Pořád se počůrával a nevadilo mu to.A pak najednou z ničeho nic si jednou ráno sám řekl a od té doby(asi pět dní)slavíme úspěchy.Na ven mu zatím plínku dávám.Čekám,až bude trochu tepleji a pak přestanu.Stejně ji má skoro vždycky z venku suchou.Nevěřila jsem tomu,že to přijde samo a ze dne na den,ale ono je to tak.Takže hodně trpělivosti,ono to příjde.. 😉 🙂

milhaus
23. máj 2008

mi trenujeme od roka a mesiaca, cez den sme bez plienok, väčšinou to odhadnem ale tento posledny tyžden sa mi zda že si to začina uvedomovat lebo mi aj nosi nočnik a vycika sa
napriklad dneska som sa pozabudla a prišla za mnou s nočnikom a vycikala sa
vonku sa malokedy počura i ked plienku dostane a už mesiac sa mi vycika hned ako prideme z vonku ale na spanok plienku ešte potrebuje, do travy mi ale nechce cikat
je dobre ked ma nočnik stale ale na dohlad, to dieta si pamäta že tam to ma robit a hlada ho

charlinka
5. jún 2008

Ahoj, ráda bych se i já svěřila s naším nočníkováním. Malá je už tři měsíce doma bez plínky, ale na spaní jí dávám. Ale pokaká se mi jenom do té odpolední spací plínky, do nočníku jen tak jednou za týden, neměli jste někdo tento problém?? Prostě do nočníku se jí nechce.
Minulý týden jsme byli na dovolené, tak jsem jí čtyři dni nedala přes den plínku a nosila nočník sebou. Když jsem se zeptala, tak se bud vyčurala nebo řekla ne, ale jinak se nezeptala a klidně se počurala, takže jsme se zase vrátili k tomu že na odpolední spaní a na dlouhou procházku na celé odpoledne jí dávám plínku.
Jak jste to řešili vy, když nechce čurat na travičku, brali jste nočník sebou všude???

marcela11
5. jún 2008

petrunka01 - je to moj sen 🙂 - čakam kedy pride. Moj maly ma 1 aj 7m na nočnik nesadne ani za svet. Na zachod taktiež. Takže čakam... 🙂

johanda
5. jún 2008

charlinka - to taky řeším, malá už je sice asi 2 m úplně bez plen, ale čůrat chce jen do nočníku. Takže nočník beru sebou, kde se dá. Pokud se s ním nechci tahat a vím, že holka dlouho nečůrala, občas ji dám na travičku, což je v 95% případů neúspěšné. Ona je schopna vydržet i 4 hodiny a doma naplnit 3/4 nočníku na jeden zátah 😅 . Na procházky sebou standardně beru náhradní kalhotky a nějaké gatě nebo punčochy.Teď v létě to jde a do podzimu se snad naučí vyčůrat se i na trávu.
Kakání, jak ho popisuješ je docela častý batolecí problém, mnohým děten vyhovuje více kadit na bříšku nebo na čtyřech než v sedě na nočníku, některé to prožívají jako svou pravidelnou "intimní chvilku", kdy vyrábějí něco moc zajímavého a nechtějí měnit nic na svém rituálu - tedy na místě, času a způsobu kadění. Prďola mi to dělala taky, hlásila "kakaa",pak někam zalezla a objevila se až notně páchnoucí. Můžeš se zkusit do jejícho rituálu vetřít tím, že jí budeš jako "pomáhat", pak nabídneš nočník....jednou se chytne 😉

milhaus
6. jún 2008

moja nema nič proti kakaniu do nočnika, ked tak do nohavičiek po stojačky niekedy ale to sa potom tvarti strasne previnilo lebo vie že to sa tam nema, na cikanie sa občas vypyta ale väčšinou to odhadnem podla hodin

petule.h
6. jún 2008

marcela11: opravdu jsem měla to samé...byla jsem nešťastná...ale nakonec před 2 rokem to vyšlo, ale jen záchod s prkýnkem...a popravdě kadění nemáme opravdu zmáknuté 😀

moba
6. jún 2008

Ahoj tak se také připojím náše zlobidlo, jsou mu 2roky a 2měsíce, stále máme pleny.Teda doma je ve slípkách to ho baví sám si mááálo kdy řekne že chce čůrat většinou se ptám a vysazuje budˇ na nočník nebo na záchod s prkýnkem venku si většinou řekne že chce čůrat, dost ho to baví na travičku a tak, ale šílenej problém máme s kakání, nekadí zásadně jinam než do plínky nebo slípků je schopnej třeba dva dny nekakat a pak si stěžuje na bříško, on vždy když se mu chce kakat musí se někam schovat, když ho objevim a dám na nočník tak tam jen čůrá, nevim co stim? Na spaní má stále plínku, někdy teda suchou.

Petule tak už vim jak jste na tom s plínkama, ptala jsem se tě v jiném tématu.

petule.h
6. jún 2008

moba: mám to úplně stejně opravdu, hlavně to kadění, taky je schopnej 2 dny nekadit...navíc , ale na noc bez plen ani ránu, ještě pije mléko na noc i když večeří, takže plena je ráno totálně mokrá a dost má v noci žízeň

moba
6. jún 2008

Taky máme ještě mléko na noc a i ráno, mi teda než jdeme spát tak ho někdy když má bakuli tak ho přebalim stávalo se nám že se pročůrával

petule.h
6. jún 2008

no my jen mléko máme spojené se spánkem, takže dělám většinou mléko jen na večer, to je okolo 7:30 a dle toho, jak taky večeří, většinou 210ml, někdy i 180ml, to je jen prostě zvyk určitě už né potřeba, pač baští dost, třeba 2 knedlíky a koprovku s masem

poupe
12. jún 2008

poradte nektera 🙂 ,od roka vysazujem na nocnik a v pohode,sedela, nekdy se vycurala,nekdy nic,ale ted od14m,nechce na nem sedet,kdyz uz sedi ,hned z nej utece a tyden se do nej nevycurala,co s tim?

jajinak
12. jún 2008

Poupě,mně když malý bojkotoval nočník,tak jsem ho posazovala na záchod na to sedátko.Tam se mu líbilo víc.

poupe
12. jún 2008

taky jsem o tom premyslela,uvidime,diky

lenerka
12. jún 2008

ahoj

nám bude 18měs.a byly jsme u švagrový ta má o 20dní starší holčičku než je ta naše a ta je zlatíčko s nočníkem
sama si řekne,že chce čůrat i kakat
už i čůrá venku do trávníků a baví jí čůrat na kamínky chodníček
prostě to švagrová vzala jako učení na nočník formou hry a zábavy a funguje to
začla jí dávat na nočník od 8měs.a teď už je skoro bez plen
i přes noc má plenu suchou
opravdu si hlídá jak pije a podle toho jí dává vyčůrat cca po 30min.je to pakárna furt slíkat oblíkat,ale funguje to
za 2dny co jsme tam u nich byly tak naše potvůrka chodila čůrat na nočník jako nikdy
prostě soutěžily který se dříve vyčůrá do nočníku
jinak mi naše Kačka seděla na nočníku 3Omin i více a vždy bez úspěchu
uvidíme jak to bude dále pokračovat,ale už mě nebaví pořád kupovat ty drahý pleny
snad v létě už budeme bez plen
uvidíme,ale musím být já zodpovědnější a fakt jí tam na ten nočník dávat docela jsem to flákala

prkýnko máme,ale to jí moc nechytlo
seděla prohlížela si časopisy knížky,ale bez výsledku
nočník zatím funguje

všem maminám přeju pevný nervíky pa

susanh
12. jún 2008

Lenerka, asi aj ja to flákam. Tiez sa mi nechce kazdu chvilu davat malu na nocnik, ked viem ze jej to je uuplne jedno, kam cika. dokonca vcera nemala chvilu plienku, 2krat sa pocikala a ani jej nevadilo ze je mokra nechcela sa prezliect... Tak si myslim ze nema vyznam to robit nasilu. Lenze tiez pocuvam aj doma, ze to treba trenovat a stale ju na ten nocnik davat. Ako o vlastne je? 😀

bubba
12. jún 2008

ano doteraz to tiez bolamoja pohodlnost,stale sme niekde lietali po aktivitach atd....ale tento tyzden ako som uviedla v teme o dva riadky vyssie 😀 😀 😀 sme len doma doma doma a trenujeme 😎