Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

sheherazada
5. máj 2009

jandalinka, já myslím, že je ještě čas a určitě bych jí za to nedávala na zadek. Nejsem zastáncem nočníku za každou cenu. Já sem v klidu, do puberty pleny nikdo nenosí🙂)) takže jednou to přijde. Verče je přes rok a nočník má zatím na hraní🙂) Nemám potřebu nás obě prudit s nočníkem🙂 Až bude čas, tak to zkusím, ale zatím není🙂) Je to divous a nemá čas sedět🙂) takže jí tu nebudu honit s nočníkem a naštvaně umejvat pokaděnej koberec🙂) Sme mnohem víc happy v plenách🙂 Máma do mě taky hustí jak nás se ségrou učila brzo, ale mě to přijde stresový a nemám to za potřebí🙂
Ale alčátkův přístup super.-)

cazadora
5. máj 2009

Ahoj holky tak natálce je 19m a na nočník si sedne leda oblečená ☹ nahá okamžitě vstává, zkusili jsme dát spoďárky jen tak jestli bude reagovat že se něco stalo, počůrala se a hned běžela že udělala"šíšu"(poslední dobou je to čůrání, kakání i prdík) tak jsme to uklidili vysvětlili. na záchodě taky sedět nechce. násilim jí nutit nebudu ale je něco co by jí přesvědčilo na nočníku sedět?jinak já na nočníku sedět nechtěla ni za boha do 2 let a pak měli jet naši na dovču a máma děsně řešila jak bude prát plíny a kde, no a já pár dní před odjezdem sedla na nočník a byla sem suchá ve dne i v noci, bylo by fajn kdyby to tak proběhlo i u natálky 😉

jjaninka
7. máj 2009

Nazdar holčiny,moc jste mě s tím nočníkem uklidnily,náš Vojtík ho taky zrovna nemusí,i když jsme trénovali od té doby co sedí,tak je to jen náhoda,kdy se trefí a vyčůrá se do něj. S kakáním taky tak,to se mu ale mimo plínku podařilo jen ve vaně do vody,toš ani tohle nebyl dobrý pokus 🙂 Ale jsem ráda,že máte taky takovou zkušenost a už na to házím bobek,trénovát budeme sice dál,jak píše sheherazada,do puberty do určo dáme 🙂 🙂

reruna
7. máj 2009

jandalinka, já bych to tak nehrotila a navíc, za neúspěch se v žádném případě nesmí trestat nebo se dítě zašprajcne, povolené je jen chválit a chválit za úspěchy. My zatím máme plínu pořád, na nočník se vyčurá i vykaká, ale jen když ho tam dám já, jinak dělá do plíny a je mu to jedno, nic nehlásí, tak musíme trpělivě trénovat a doufám, že se to do té puberty podaří 🙂

jjaninka
7. máj 2009

Vojtík taky chápe,tedy přijde mi,že ví,že se čůrá a kaká i mimo plínku,ale hlásit taky nic neumí. ale když si všimnu,že tlačí a volám na něj,že kakání do kakáčku,tak už mi rychle utíká a ještě u toho nadává 🙂 🙂

ivella
9. máj 2009

-pisala som to do inej temy,ale sem sa to hodi viac...Ja som na mojho maleho skusala snad vsetky triky na svete,naslubovala som aj nemozne-vsetkeho sa radsej vzdal,len aby nemusel sadnut na wcko alebo nocnik...takto to trva uz vyse roka,aj slipkov ma nakupenych vo vsetkych farbach,nocniky mame tri,na jeden "chodim" ja,na druhy macko..
som total zufala,hlavne ked od kazdej babky pocuvam ako my sme na nocniku sedeli od pol roka---len nech jej ho na chvilu dam a uvidim.Ale nasilu to robit nechcem a krpec si tam jednoducho nesadne,radsej utecie a snazi sa obliect si plienku,dokonca ked sme vsetky schovali,obliekol sa,pohladal mi penazenku ze on ide do obchodu kupit nevedela som ci sa mam smiat alebo plakat
Uz som sa s tym prestala trapit,aj u svokry bol na tyzden a povedal ze nocnik je fuuuj a tym to skoncilo.
No a div sa svete,presne vcera z nicoho nic sa zobudil,pohladkal ma,ze:"maminka vstavaj(kazdodenny ritual),pohladaj mackov nocnik,Majek ide cikat".Vystrelila som z postele(skoro som porodila ),vyhrabala zapraseny nocnik,on uz si daval plienku dole a vycikal sa.Namiesto ranajok sme tak mali kinderko,aby vedel,ze vsetky tie sluby neboli len tak
teraz sa snazime pravidelne,aj ked nehody su,nevadi,vydrzime.No len dufam,ze ked uvidi nove babo ze prebalujem,aby sa to nevratilo na zaciatok..

sheherazada
9. máj 2009

ivella, pěkný, prostě oni ty děti vědí kdy je čas a pak to jde, ale musej sami chtít, Nevím, myslím, že až bude mimi, tak nebude chtít do plen, on bude velkej brácha a ty choděj na nočník ne?.)))

jjaanca
9. máj 2009

No já nevím jestli děti vědí kdy je čas. Když jsem byla v Německu jako au-pair, tak jsem tam přebalovala 4 letého kluka. S plenami skončili tak, že jeli na dovolenou a máma řekla, že s sebou pleny prostě nepoveze a že se musí naučit chodit na záchod. Byl to strašný řev, scény, hysterie, násilí - tak se to naučil 🙂

Jinak Lucinka do nočníku čůrá když jí tam posadím, pak má z toho radost, ale říct si neumí. 😉

trixi
10. máj 2009

ahojte, Matko uz pekne chodi na nocnik, nocnik nosime vsade so sebou. Dokonca som kupila aj skladaci, ale ten neznasa, pretoze sa do neho dava taky sacok, v ktorom sa to vyhadzuje. Snazim sa ho naucit cikat vonku "na stojaka" ako to robia velki chlapi. Ale nedari sa mi. Mozno je to este skoro. Mate niekto skusenost ako ho to naucim? Urcite casom, len mne sa nechce nosit ten obrovsky nocnik.

marinka
10. máj 2009

Holky, tak Anička si řekne, hlásí skoro každé čurání dopředu, i o 10 minut, ale za nic si nechce sednout na nočník, ani na záchod 😖 Takže já sice vím, že chce čurat, ale lítám za ní jak pako s nočníkem a když začne čurat, tak ho strčím pod ni a půlka je toho na zemi a půlka v nočníku. Ona moc dobře ví, že aa se dělá do nočníčku, loužičky na zemi se jí nelíbí, ukazuje na ně a říká ne ne a bak, ale prostě ji nedonutím na ten nočník sednout - asi u telky, s dobrotou v ruce, s knížkou... ☹

petrastudent
10. máj 2009

Trixi my jsme s cikáním "jako chlapi" měli také problémy- nenechal si na pipika ani sáhnout. A tak jsme nejdříve začali venku cikat "jako holčičky" a postupně se naučil i jako chlap. Možná to i u vás zabere.

ivella
11. máj 2009

no ja tiez neviem ako to mam riesit vonku,to mam na ihrisko ist s nocnikom?Zatial mu davam plienku,ale potom ju zas nechce dat prec a vidim,ze si cvrkne a obzera sa pod seba,ci to nie je mokre.A nie je,tak je velmi spokojny..a nevypyta sa.

petrastudent
11. máj 2009

ivella já bych i ten nočník nosila- lepší než dávat plienku. 🙂

iloha
19. máj 2009

Ahojky, my jsme to řešily skoro půl roku od srpna do Vánoc......koupily jsme kalhotky a na noc plenkové kalhotky od Huggies s obrázky, které po vyčůrání postupně mizí. Přes den Terezka chodila v kalhotkách a teplácích. Když se počůrala vedle, hnedle se snažila si sundat ty mokré kalhotky, ale většinou si to uvědomila a začala sama hledat nočník a pak se do něj vyčůrala i přes kaťata. Postupem času to začala zvládat a začala si říkat. Teď jsou jí dva roky a tři měsíce a už chodí sama a snaží se i vylívat nočník. Venku čůrá na travičku a ohromně jí zajímá, proč nemůže čůrat jako kluci na stromečky...... Huggiesky má občas na noc, když má náladu, tak jde spát bez plenky a dám pod ní přebalovací podložku nebo takové trošku pogumované prostěradlo, aby neměla mokrou postel.......v noci jí nebudím, většinou se vzbudí sama nebo vydrží až do rána. Radu nemám žádnou, starší dcera vyrostla na látkových plenách a byla ve dvou letech bez plen i v noci; kamarádka má dva kluky 5 a 2,5 roku. Míša, ten starší byl s plínkou skoro do třech let a pak najednou ze dne na den dali slipíky a chodily čůrat na záchod nebo ke stromečku, vozily sebou náhradní oblečení, protože když jim jednou dáte plínku a pak zase ne, tak nevědí co si vybrat.proč jednou do kalhot můžou a pak zase ne. Ten mladší začal trénovat před měsícem a už je bez plenek taky, jen na noc. 😉 Určitě to zvládnou všechny děti, chce to jen trpělivost. 🙂

ivushka
19. máj 2009

my sme kuba motivovali curat na stojaka tak, ze sme do vane dali jednu ubohu formicku - macicku a skusili sme ju proste trafit (ucel svati prostriedky ;)) nuz a vonku nam to tiez ide, vzdy si vyberieme "nas" strom, ktory si ideme oznackovat, pripadne ocikame mravceka a tak... a kubko sa tesi, ako kraaaasne vysoko dokaze cikat..

inak sme s dvojickami pockali s ucenim az ked mali 2,5 roka (skusala som to s nimi prvykrat, ked mali 1,5 a vydrzala som presne 15 minut... s dvojickami na to sama, to je na maslu...) a zjavne uz na to dozreli, lebo ema to zvladla doslova zo dna na den, a kubko za 3 dni. na noc este maju plienku, aj ked kubko ju mava niekedy uplne suchu..

a ano, tesme sa, ze to zvladnu naozaj vsetci - skor ci neskor 😵

daluri
19. máj 2009

Ahoj holky, už jsem tu dříve psala, tak se musím trochu pochlubit - Terezka je týden bez plín přes den, dávám plínu jen po obědě na spaní, ale teď 2dny je i ta suchá. Od 10m kadí do nočníku. Horší to bude asi s nočním učením, jelikož pořád v noci kojím, co 2h..ale na to máme ještě čas, nebudu to nijak hrotit. 😉 ale třeba mě taky překvapí.
Tak přeji všem pevné nervy, chce to trpělivost a nijak to nehrotit.

janickabez
25. máj 2009

Ahojky tak my trochu bojujeme, od 2m jsme látkovali a BKMkovali a než jsem šla v půl roce do práce, dítko mělo docela rádo nočník, kakání jsme vychytávali skoro na 100% a čurání taky šlo... pak jsem nastoupila v květnu do práce a manža pokračoval tak do 8-9 m, kdy to bylo v pohodě...jenže pak nastalo léto, byli s manželem a taky s babičkou venku celé hodiny a tam už se jim látkovat a BKMkovat nechtělo a tak pro ně bylo pohodlnější zabalit dítě do jednorázovky a hurá ven....

dnes je Janině 1,5r. já jsem opět doma a opět se snažím na tom trošku zapracovat, pže jak používali pořád papírovky, tak si zvykla a nočníček je náš uhlavní nepřítel😒 ...dnes jsme ve stádiu, že přes den doma plínky nemáme, na ven látku a na noc papír, doma všechno zahlásí i před čuráním, chytá mě za ruku, ale jak dojdeme k nočníčku, tak si nechce sednout ani za nic a nastane zachvat vzteku, ani podržet nad nočníčkem v maminčině náručí, ani se posadit na záchod (máme redukci), prostě ai nic, tak to vydrží 2-4x za dopoledne a po 5té se při tom vzteku celá počurá, to se opakuje i odpoledne pořád dokola.... tak nevím, co vymyslet, když mě volá denně 100x, drží se za pipku a já nevím jak jí pomoct, když na nočník , ani na wecko nechce...

když dostala papírovku na odpolední spaní, tak se klidně do ní vyčurala a než usnula, tak si ji sundala a povídala fuj, byla by ráda bez plinek , ale plinka se pro ni rovná záchod ☹ , vykonat potřebu a vyhodit... tak nevím, máte nápad???

susika
26. máj 2009

ja som včera poobede nechala malú bezhať po zahrade bez plienky, iba v takých nohavičkách, nakázala som jej,a by sa nepocikala. držala sa veru statočne.potom, už ked sa jej hrozne chcelo cikať, vedela, že nemá byť mokrá, strašne plakala, envedela, čo má robiť.....ona sa za ten svet na nočjník neposadí, a ked ju tam aj posadím, hned ju mám okolo krku.tak chuda včera už si len kvokla s plačom, že čo má robiť a pocikala sa ☹ bolo mi to aj smiešne, že chuďa moje malé aj som bola nešťastná, že ako sa to naučí, ked najlepšie je v lete.na nočník som ju azčala dávať neskor ako mala jeden rok, lebo do roka ani sama nesedela, iba opretá a aj to nakrivo a aj pri odchytávaní moču do skumaviek to bola zábava, že na miske nesedela,kým som ju nemala na rukách.dnes ráno som bez plienky ani neriskla, nech ju nestresujem, lebo vela pila, tak pochybujem, že by to udržala. s kakaním to už vobec netuším, čo spravíme.kaká dosť nepravidelne ☹

endel
27. máj 2009

Holky, potřebovala bych poradit. Když měl malý asi 19měs. nechala jsem ho běhat dole bez a první dva dny čůral kde sa dalo a třetí den už hlásil a potom asi 14dní hezky hlásil i venku a ve městě a měl tak jednu nehodu přes den. No ale třetí týden se nějak blokl a už nehlásí jen vyjímečně nebo až to udělá přitom když ho dám na záchod a řeknu ať se vyčurá tak zpravidla ze sebe vždy něco vymáčkne takže evidentně ví co má dělat jen nevím proč to přestal hlásit. Nevím co dělat jestli ho pořát nechat ve slipkách a teplákách a trpělivě zkoušet nebo dát zase na čas plenku? Taký nevím jestli se neblokl kvůly tomu, že jsme se ho často ptali jestli chce čúrat? Nevím jestli se ho dál ptát a zkoušet posazovat? Díky za rady 😉

sakura77
27. máj 2009

rozhodne sa nevracaj k plienke,aj u nas bolo toto iste,ono ich to prejde,ak sa nepyta,tak ty ho daj aj sama vzdy po nejakej dobe a casom si zvykne aj sam zas

minea
28. máj 2009

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, kdy vaše děti začaly rozlišovat "čůrat" a "kakat". Dcera vždycky zahlásí "e-e", ale používá to pro oboje...

magdablaschova
30. máj 2009

Dětem se nemá dávat na zadek za to,že "to" udělají jinam.Neví za co pořádně dostaly a nemají tolik rozumu to pochopit.Náš malej měl pořád plýnku a najednou sám od sebe ze dne na den sedl na nočník a bylo to.Teď je mu 29 měsíců a nemá plýnku už ani na noc,chodí na záchod a rád venku na travičku 🙂 A to jsem se bála,že se to nenaučí.Všechny děti mají vlastní rytmus,ale každé se to jednou naučí a do školky už půjdou bez plýnek všechny! 🙂

yuya
30. máj 2009

Magda a kedy si sadkal na ten nočník? My sme trénovali už 2x a zatiaľ bez väčších úspechov. Ten 2x - to sme začali zhruba pred mesiacom a s malými prestávkami som jej nedávala plienky, veď bolo super teplúčko, máme záhradu, takže ideálne podmienky. Sadkať na nočník si sadkala, ale držalaaaaaaaa to koľko sa dalo a potom už keď nemohla vydržať, pustila radšej inde a nie po sediačky. Vyhrotilo sa to, že si už ani na nočník sadať nechcela a držala to, koľko mohla, nervózne poskakovala, až to nevydržala, a ... Tak som si povedala, že toto nikde nevedie a ešte si uženieme nejaký zápal. Mňa len súrila škôlka od septembra, ale snáď to stihneme. Teraz sa len opýtam 1-2x denne, či nechce cikať do nočníka, keď vidím, že sa jej chce a keď znervóznie, poviem jej, že nemusí a trpezlivo vyčkávam 🙂

yuya
30. máj 2009

Ešte som zabudla, že darilo sa nám pre 2.narodeninami, to pravidelne po spánkoch cikala do záchoda, pár krát sa aj vypýtala, potom sa jej párkrát nechcelo, asi som začala na ňu trošku tlačiť a sekla sa. Ale nikdy som jej nenadávala ani nezahanbovala. Po spaní máva plienku suchú už pol roka, ale musím jej dávať, lebo si aj tak potom nechce sadnúť na ten nočník. Takže my sme nejaký obrátení - najskôr suchý počas spánku a snáď raz aj cez deň 😀

mishulle
30. máj 2009

tak mi jsme ho nejdříve zkoušeli na nočník pouze posazovat, pak jsme začli po probuzení a po jídle, to se náhodně vyčůral, když čůral říkali jsme cí nebo cíky a teď už na nočníku na tato citoslovce pravidelně reaguje

sarah02
30. máj 2009

Nasa slecna bude mat 2roky v july a s nocnikom sme zacali od 19mesiaca a musim povedat ,ze to bola poriadna drina 🙂 ale nejako sme to zvladli.Cely tyzden(hlavne to bol tyzden ,ked bolo vonku na nic a nedalo sa ist nikam) som jej nedala plienku a cikala kade sa dalo 😢vymienala som jej oblecenie a stale sme jej dohovarali aj po zadocku dostala ale mne sa zda ,ze to pomohlo lebo po case ,ked sme sa hrali tak zisla z postele a isla si sadnut na nocnik a prisla mi povedat ,ze uz pisala, vonku stale pisame na kvietky .Myslim,ze ten tyzden bol pre malu drasticky 🙂 ale pomohol.

macocha
9. jún 2009

Ahojte, mám takú otázku:

Moja malá už vie, čo má do nočníčka robiť, ale dlho nehody vôbec nijako nehlásila a asi ani neregistrovala. Je to len zhruba 2 týždne, čo zahlási "ba", aj to nie vždy. Mala som v pláne ešte nejaký týždeň počkať, nech si to uzrejmí. Aj preto, že ráno je vždy celkom mokrá plienka a popoludňajší spánok "v suchu" je zriedkavá výnimka.

Ale dnes bola s mojou mamou a babka sa rozhodla odplienkovať 😒 A celá natešená mi hlásila, ako sa malá bez plienky vypýtala na nočník a hneď urobila. Môj problém je v tom, že v piatok cestujeme na dovolenku a bojím sa, že dovtedy celé odplienkovanie nezvládneme, preto som chcela začať až po návrate. Ale je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Otázka znie, či
a) sa mám o to odplienkovanie teraz pokúsiť, alebo
b) dúfať, že malá na dnešok zabudne, od zajtra zas normálne plienkovať popri nočníčku ako doteraz a skúsiť to po návrate, alebo
c) bude lepšie skúsiť taktiku "plienka iba na spanie"?
Vadí mi totiž to, že ten dnešok už bol taký začiatok a keď zajtra dostane plienku, bude z toho mať chaos - môže sa, nemôže sa, presne ako ste písali a ako si aj sama myslím že by sa nemalo.

Vopred díky za názory. 🙂

iloha
10. jún 2009

Macocha, a co kdybys koupila jedno balení plenkových kalhotek pull huggies - natahují se jako kalhotky a když se dítko počůrá, tak zmizí obrázky. My to tak při cestování praklikovali (letadlo). Terezce jsem, řekla, že jsou to speciální kalhotky a dávaly jsme je i na noc. Sice jsou drahé 16 ks - cca od 169,- do 209,-Kč, podle toho kde je koupíš.
Jinak bych nechávala bez plínky a na noc zatím taky ty kalhotky, přece jen počůraná postýlka na dovolené spatně schne, nebo bez plínky, ale dala bych malou spát na jednorázovou podložku. (alespoň pod prostěradlo).
Držím pěsti. Pokud ale jedete autem, tak bych riskla to bez plen. My jsme na Vánoce jeli do Tater a aby jsme nečůrali venku,(zastavit se dalo skoro všude) měli jsme v autě nočník a do toho jsem vždycky strčila plínku a Terezka se vyčůrala do nočníku a plínku a tu jsem pak dala do pytlíčku a pak u pumpy vyhodila. 😉
držím pěsti 😅

macocha
10. jún 2009

iloha: 🙂 diky za odpoved. Ale mne sa nezdá, ze by bol rozdiel medzi pull-up a plienkami na suchý zips. Akurát že sa pohodlnejšie obliekajú v bojových podmienkach a rýchlejšie stiahnu, to je fakt. Ale Dianke zmiznuté obrázky vôbec nechýbali 😅 Máme aj jednorazové, aj látkové tréningovky.

Každopádne dnes sme nazad na plienkach. Ráno nechcela o nočníčku ani počuť, aj neskôr bez úspechu. Tak skúsim o tie 2 týždne.

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz