Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

macocha
23. aug 2009

A my sme zrovna mali exkluzívnu nehodu, pred svokrou 😝 šalili sa a naháňali, ale keď malá zahlásila "aa", už to tieklo... 😖

gilotek
23. aug 2009

Martinovi je nočník šumák.
Donedávna byl řev, jen jsem ho na něj posadila. Vydžel asi 2 vteřiny.
Nedávno první úspěch v tom, že teda na nočníku vydrží, ale jen když něco jí - piškoty. Jak mu dojdou tak je hned v čoudu a udělá 2 kroky a počůrá se na koberec 😠
Tak snad se dočkáme toho že se do nočníku vyčůrá - to se ještě nestalo.
A hlásit něco předem? To přece nepotřebuje 😀
Jsem zvědavá kdy se to naučí 😎

supina
23. aug 2009

Tak nám se dneska Mareček vyčural poprvý sám. Pořád čekám, že to zopakuje 🙂 Taky mi vůbec nechtěl na nočníku sedět, tak jsem ho tam nenutila, nechala jsem ho běhat bez a jemu vadilo, když si počural nohy. Vždycky, když se počural, tak jsem mu nočník přinesla a vysvětlila, že se to dělá do něj. Pak si na něj sednul taky jen na pár vteřin a dneska si tam sám sednul a vyčural 🙂

gilotek
23. aug 2009

supina: ono je to Martinovi jedno - on si počůrá slipy i ponožky a normálně v tom běhá a ještě se mu líbí jak za sebou nechává ťapky na podlaze 😠
Ale taky to nehrotím, ono to přijde.

jindrastraznicka
23. aug 2009

ahoj holky, už jsem tu dlouho nebyla a tak se chci teptat jak zvládáte učení na nočníky??

lifinka
24. aug 2009

ahojky všem, tak se přidávám k vám. Tak náš Ivošek už chodí od března na nočník, jako začla jsem pomalu...napřed si odmítl na něj sednout, pak to šlo, že chvíli vydržel sedět, vždy jsem ho dávala po vyspinkání anebo před koupelí, podařilo se nám to pouze jednou, nevím, ale v tu dobu měl 1rok 3m, do dneška si sice na nočník sedne, ale nikdy se nevyčůral, tak nevím, kde dělám chybu, i jsem si po sobě našla panenku, shodou okolností je to chlapeček Opravdu se vším 😅 😀 a tak mu dám pusinkou vodičku rozbalím plínu a řeknu Mému synovi-dívej chlapeček čurá a opravdu je v nočníku vodička 🙂 Ivošek se dívá dřepí u něj a říká čůrá!
Myslíte, že není ještě jeho doba?Jiné věci zvládá bez problémů, krásně rozumí, mluví strašně hodně na svůj věk, jen toto nám nejde 😖 Dokonce si sám sundá plínu a řekne, čurám anebo bobek,ale nikde nic,asi si ze mě sřílí??? 😅 🙄

lifinka
24. aug 2009

gilotek, neznáme se z lednovek?Martínek je také v lednu, že jo?Něco mi ta přezdívka říká!
Tak to jen taková vsuvka. 😉 😉 😉

lenkazdenek
24. aug 2009

AHoj holky,tak my sme poprvé na nočník dávaly okolo roka,nejprv úspěch a po pár dnech konec,tak sme to zkusily znova až okolo 17 měsíce a nic moc,teď j to něco přes měsíc kdy si začla říkat,že chce čůrat na záchod,občas má přes den ještě nehodu ,ale občas zůstan suchá i na procházce,že si buď cestou řekne nebo vydrží prostě domů-to samý při odpoledním spaní,máme ,ale jiný problém malá vůbec nechce kakat do nočníku ani na záchod,prostě se buď vykadí do kalhotek,nebo do pleny ,příjde a maminko hovínko-přebalit,nebo si rovnou plenku sundá a vyhodí do koše.,když se jí zeptám kam se kaká tak ukáže na záchod,ale ..... nemáte njáký tip? JInak na nočník dává čůrat a kakat vše od plyšáka po autíčka a vždycky důležitě říká maminko mimi čůlá 😀

darty13
25. aug 2009

Ahojte....no neviem čo mám s mojím malým robiť, tak vás prosím o radu. Nočník máme od 9 mesiacov, občas sme sa doň aj vycikali, stalo sa že aj vykakali....Nemá problém sedieť na nočníku aj pol hodinu a nič....a potom to všetko pustí do plienky alebo do slipiek. Nechcela som na ňho nejak tlačiť, ale posledné dni už neukáže ani že sa vykakal do plienočky.Je spokojný ked má mokrú plienku, o kakanej sa radšej nevyjadrujem. Zadoček má úplne vyštípyný :( Skúšala som ho aj nechať v slipkách pocikaného, ale jemu vôbec nevadi že má mokré tepláky.

sisi.v
25. aug 2009

lenkazdenek - moje malá to dělala taky, ještě asi 2 měsíce potom, co byla přes den bez plínky si vždy, když chtěla kakat, řekla o plínku...na záchod jsem jí prostě nedostala, přestože tam chodila sama čůrat. ale pak to přešlo samo, tak bych vydržela 🙂. mě to upřímně nevadilo, protože pořád někde lítáme a hledat venku záchod je děs běs, zatímco čůrat na kytičky je OK, tak to druhé už mi nepřijde, takhle to byla jistota 😉

petra.vavra
26. aug 2009

ahoj, koukněte na www.maminka.cz, je tam skvělý článek o nočníkách a nám moc pomohl. Chodíme čůrat s panenkou a už jsme měsíc bez plen přes den, teď zas máme období, že musíme celá rodina chodit splachovat 😀 . Teď řešíme, jak jí naučit čůrat venku, protože to neumí. Když jí držím v klubíčku, tak nic nevymáčkne a na bobek se jí taky nechce, takže všude s sebou tahám nočník, asi si ho přivážu na šňůrku jako kačera 😀

krista
27. aug 2009

fridininka • 1d • Dnes v 09:24
Ahojky, podělte se o zážitky s vaším dítkem a nočníkem 🙂
Kdy začít učit na nočník?
Jak to prcek snášel?
Jak to udělat, aby se prcek na nočníku nevztekal a dílo se podařilo?

fridininka • 1d • Dnes v 09:28
Já osobně mám se svým prckem problém. Když ho posadím na nočník, začne se kroutit a za chvíli vztekat. Nevím, jestli je to tím, že má bez pleny blbý pocit. Opravdu nevím.
Poraďte mi holky, jak na to? Já vůbec nevím, ale nechci, aby měl pleny ještě ve 3 letech. Zase ho ale nechci nutit násilím, aby neměl kvůli tomu nějaký blok

evinkaa • 1d • Dnes v 11:55
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

beruska2x • 1d • Dnes ve 12:14
davam maleho asi 2 mesice na nocnik, kdyz nechce tak ho nenutim, pomaha treba kdyz ma oblibenou hracku nabo kdyz kouka na TV u toho nebo si sednu k nemu a povidam si s nim 😀 uz i na balkone byl na nocniku... 😉 rano do nej vetsinou uz i kadi...

musis ho na nocniku zabavit aby si toho nevsiml ale nasilim bych nenutila,...

dvojka • 2d • Dnes ve 12:41
tak naší Anetu to nebere vůbec 😀 okamžitě sleze.Asi má ještě čas

vojtisek2007 • 3d • Dnes ve 13:11
ahoj, já dávám na nočník pravidelně asi od 8mého měsíc vždycky když přebaluju, aby si zvykla, teď ví, že když ho nesu, bude se dělat číííííí, už umí do něj kakat - do plenky nám to nejde, ale nějak cíleně aby si říkala to ještě ne, většinou když ho vidí, tak ho donese, že čííííí, posadím a 8x z deseti sezení nic....ale neporadím jak na nočníku "udržet nebo zabavit" nás nočník prostě baví 😀 😀 😀

kacka.va • 1d • Dnes ve 13:23
ta malá s nočníkem není kamarádka :(. zkoušíme zkoušíme, ale zatím nic. Ještě tak si na něj sedne oblečená, ale jakmile ji svlíknu, tak je to problém.

fridininka • 1d • Dnes v 15:41
kacka- tak to máme ten samý problém. Oblečený na něm chvilku vydrží, ale nadšený z toho není. Ale jakmile má holou prdku, je to katastrofa. Sedím u něj, povídám mu, dělám s hračkama divadýlko, ale i kdybych se postavila na hlavu, tak se vzteká. Jinak se zabavením nemám nikdy problém, ale ten nočník je pro něj natolik nepřítel, že je to silnější a vnímá jen to, že mu to vadí

beruska2x • 1d • Dnes v 15:49
hele a co hraci nocnik?? mate?? to deti zaujme nas si s nim pak chtel hrat 😀 nastesti uz jsem to odmontovala a nehraje

kacka.va
28. aug 2009

beruska: já nejsem zastáncem hracích nočníků, znám případy, kdy se toho dítě bálo.
a ani nejsem zastáncem jakýchkoliv nočníků, které slouží k hraní, protože chci, aby dítě vědělo, že prostě nočník je, aby na něm čůralo a nebo udělalo bobek a tím to hasne 🙂

magda22
28. aug 2009

ahojte,
neviete mi poradit nejaky dobry clanok ako postupovat pri oducani od plienok?
ja som sa tym este velmi nezaoberala a ani neviem, ci sa mam zacat nejako vazne...
Simonko ked ho dam na nocnik, tak nema problem sa vycikat, niekedy sa aj pyta, najma ked nema plienku, vykakat sa vykaka, ked to niekedy po jedle skusim a ked sa mu da, ale vypytat sa uz velmi nevypyta...
a niekedy, ked beha bez plienky, tak si ju pyta spat...
☹ fakt neviem ako zacat, neviem si to predstavit, neviem, ci je na to pripraveny, vlastne vobec nic neviem...
prosim poradite mi?

macocha
30. aug 2009

Magdi, pozri si stranu 19, druhý príspevok zhora, je tam link na test, či je pripravený 😉
A aj rady tu padali, aj knihy sa spomínali, okolo strany 14.

martinka78
31. aug 2009

Ahojky,
tak jsem to všechno od minula přečetla a jsem fakt ráda,že na to nočníkování nejsem sama... Ale je fakt, že už dva tři dny Adélka když má být šíša tak hlásí "šiša" a ještě teda skuhrá, že "bolí", ona má to hovínko totiž trošku větší a tvrdší, takže že bude hovínko víme, ale taky nechce čůrat když jí držím, musíme všechno svléknout a sedne na bobeček a kaká a teda občas už si i řekne, že "čůr", tak to víme, ale od včera jak nenosíme plínky vůbec , jen na spinkání tak máme taky počůraný snad všechny tepláčky a kalhotky, ještě že jsem nakoupila u nás ve "Sluníčku" - levnější oblečení pro dětičky i dospělé - ne second hand, kalhotky za 10,-- Kč jedny, ale jak je teď i teplíčko tak jí nechávám běhat jen v sukničce a když prostě potřebuje tak si rovnou dřepne, ale záchod ani s prkýnkem neeee, nočník v jednom případě z 10, takže jsem zvědavá až bude zima jak budeme hledat travičku 😖
Lamia : myslím, že od 8 měsíců dávat dítko na nočník je fakt ještě brzy-teda můj názor, švagrová dávala holčičku na nočník od 6.měsíců a sotva se kolíbala na nočníku, vždyť tyhle mimoušci ještě neumí ani skoro sedět, ale třeba tak od těch 10.měsíců je asi dobrý, já to pak u druhého musím začít dělat taky jinak. Ale je fakt, že když má pak člověk druhý mimčo, že je z "chyb" u toho prvního poučený a dá se spousta věcí dělat jinak 😎

eppik.m
1. sep 2009

ahojky všem, tak jsme tady po delší době nočníkování a ....
začala jsem cca v červenci - po 14 dnech jsem slavila prvý úspěch kdy se Michal vyčůral i vykakal do nočníku
cca po měsíci začal sám hlásit potřebu (ukáže na pindíka a řekne "he" při potřebe čůraní a při kakání to samé akorát přidá na intenzitě hlásení)
čůrání venku se nám zadařilo cca po měsíci, když jsme na návštěvě u příbuzných tak čůrame do WC ...
v srpnu jsme odjeli k našim na měsíc, jiné prostředí, jiný nočník a ... pár nehod bez plenek přes den a pak najednou jsme zůstali úplně bez ní, koupila jsem mu slipečky místo plíny a ty jsme měli pouze na noc ...
pak v půli měsíce jsme chytli ošklivého bacila a ten nás potrápil vysokýma horečkama asi týden tak jsem si říkala a odplenkování je konec a nebudu ho trápit a dala jsem mu jí, ale na nočníček jsme občas chodili, pouze pár počůrání do plenky přes den a pak se to stalo ... ještě nemocný když se ráno vzbudil měl suchou plínu (nejdříve jsem si myslela že horečkou vypotil všechno a nemá co čůrat, jelikož moc nepil ani nejedl) další noc se počůral, pak opět ne pak zase ano a .... už celých 14 dnů ani kapička !!!!!
když to zhrnu tak cca za měsíc jse naučil chodit na nočník přes den i s hlásením 😵
cca měsíc a půl se přestal počůravat v noci a opravdu nepustí ani kapičku (když se mi v noci vzbudí, nebo je neklidný tak ho šoupnu na nočník a spí se dál a to už plínu nedostne, a někdy spí až do rána s plínou a hned jak se vzbudí šup na nočník a to je panečku proud 😀 )
takže opět se mi potvrdilo to že Michal mi dal ten inpulz, mami už je čas ... (a proto nám to šlo tak rychle za měsíc a půl se to sám naučil a pochopil co má dělat a v 18m. je úplně bez plen) a tak to máme ze vším a jsme oba spokojený ... držím všem palečky 😉

megee
1. sep 2009

eppik no nevím ale měsíc a půl mi připadá jako docela dlouhá doba 😅 ...malej to zvládl za týden i s hlášením...venku čůrat nechce, ale je fakt že tam vydrží i 4 hod. nečůrat a nepočůrat se...počká až domů na nočník...přes noc je to u nás jak kdy...podle toho jak moc před spaním pije..když míň tak má ráno plínu suchou...

eppik.m
1. sep 2009

chci povzbudit ostatné maminky které ještě pouze učí nebo budou učit své děti na nočník, že většina tlachání kolem jsou pouze pověry a mýty ať každá už se rozhodně jakkoliv, tak určitě pokuď alespoň trochu pochopí svoje dítě a porozumí co se snaží dospělákovi zdělit a dokáže najít cestu jak s ním komunikovat tak uspěch nenechá dlouho na sebe čekat 😉
meg: super, ale já jsem psala že jsme bez plen úplně a bez nehod jak přes den tak v noci a čůrat nemáme problém kamkoliv takže jsi mně asi nepochopila když píšeš že máte nočné nehody (Michal vypije na noc 250ml mléka každý večer a pak si dá ještě vodu, do rána vždy vydrží, nebo se mi vzbudí v noci sám a vyčůra se do nočníku, ale plína ráno je vždy suchá a nemá na to žádný vlyv ani to kolik toho večer před spaním vypije) 😉

pebi
1. sep 2009

megee, měsíc a půl mi připadá skvělé v případě rok a půl starého dítěte 😉

megee
1. sep 2009

epikk s nočním čůráním je tu i u dospělých různé já třeba chodím někdy i 3x za noc 😀 a jelikož se mi malej v noci nebudí tak mu tu plínu radši nechávám a přes den nehody nemáme žádné...u nás pití večer vliv má(mám to vypozorované) ale jak říkám každé dítě je jiné stejně jako dospělý...

jinak osobně bych měsíc a půl nevydržela po dítěti uklízet loužičky a radši bych vrátila plínu, nejhorší je že právě kvůli 18 m. dětem bez plíny mají maminky 2,5 ročních dětí s plínou deprese...čímž nechci říct, že když to dítě zvládá tak brzy je to špatné záleží na dítěti

pebi malej měl 19 m. a zvládl to za týden 😉

eppik.m
1. sep 2009

meg: 😀 aha tak mi si opět nerozumíme 😠 nebo jsem to blbě napsala já 😀 jak píšeš o tom měsíc a půl uklízení loužiček tak to u nás tak vůbec nebylo, ty loužičky dělal pouze na začátku učení na nočník odhadem asi těch 14 dnů ???!!! (než začal sám říkat) a 3 x se mi pokakal na zem (2x na plouvoučku) a jednou jsem to včas zachytila do ruky 😝 😀 takže úklid v poho no a zbytek šel vždy do nočníčku ...
ale to každý znáte sám jak to chodí u vás a samozřejmě je jasné že u každého je to jiné ...................
já zděluji pravdivou informaci že nám to trvalo cakum prásk ze vším všudy přibližně měsíc a půl (to je doba kdy se Michal přestal ÚPLNĚ počůravat a tudíž je už úplně bez plen jak před den tak v noci) = nepoužíváme žádné pleny, jak jsem na začátku svého prvního příspěvku slíbila že to jsem pak písnu ............ takže bych to tady nehrotila 😉 vše je o tom jak dobře umíme komunikovat s dítětem, které nám samo zdělí kdy je už na odplenkování zrale ...........

megee
1. sep 2009

epikk mě tedy malej nijak nedal vědět, že už je na to připravený..prostě jsem to zkusila a šlo to...ale to je jedno

megee
1. sep 2009

já jen že mě vždy pobaví věty jako... šlo to rychle za měsíc či dva jsme byli bez plen...to podle mě není rychle ale budiž každej má na to jinej názor

martinka78
1. sep 2009

Ahojky, tak jak to tady čtu eppik.m vs. megee tak se musím "smát", jak si každá stojíte za svým názorem, já se nepřikláním ani k jednomu, protože fakt každý mimi to má jiný, jen teda musím souhlasit s tím, že když některá maminka napíše, že mimi cca 18.měs.je bez plín a pak že maminka 2.5 l. dítka se trápí tak to je fakt.Mám kámošku, která má holčičku a je jí právě těch 18.měs. a je fakt dítko bez plín, na noc jí dává občas a já jsem dneska poprvé šťastná, že si Adélka (22.měs.) 5x řekla, že chce "čur" a opravdu čůrala na travičku, bez jakékoliv nehody,teď spinká s plínkou, na noc jí dávám taky plínu, protože v noci vypije dalších cca 500 ml čajíku,mlíčka dáváme taky tak nějak 230 ml, takže si myslím, že to dítko na noc plínku může mít do kolika chce měsíců, nemyslím, že to je nějak špatný, to je jako s dudlíkem, Adélka by bez dudlíku neusnula a já jí ho ještě dávám klidně,protože si myslím, že to není nic špatného - zatím.Takže je to fakt na tom dítěti a nemá cenu se zbytečně nervovat,já jsem se nervovala doposud a je to očistec,takže jsem se rozhodla,že to prostě nechám spíš na tom dítěti,pak bude mít averzi jak vůči nočníku tak vůči WC, takže až to holt bude tak to bude.Jo a to počůrávání tepláčků a kalhotek to nám trvá - do dneška - už 3 týdny a nemyslím, že to je dlouhá doba.

megee
1. sep 2009

martinka nic proti nikomu já jen psala, že bych JÁ OSOBNĚ nevydržela tak dlouho to zkoušet a pořát prát atd. a že bych JÁ OSOBNĚ vrátila plínu zpět...je to opravdu na každém dítěti a stejně jako každé dítko začne chodit v jiném věku tak i plíny každé přestane mít jindy a nemyslím si, že by 2,5 leté dítě s plínou bylo nějaké divné..

berynka
1. sep 2009

Já si teda taky myslim to stejné, jako napsala Megee 😉 . My poctivě zkoušely tři měsíce 😝 😀 a teď bych to decentně nazvala ztrátou času, ale samozřejmě tam byl ten červík pochybnosti, abych nepropásla to správné období a neměli jsme dítě s plínou ještě v pubertě. Jsem názoru, že dítě, když je připravené chodit na nočník/wc (říkat si!!!), tak může být bez plenky do pár dní 🙂 .

eppik.m
2. sep 2009

ahoj,
tak teď se musím smát já protože se to tady pěkně zamotalo, ale od toho je tady tá diskuse ...
já nikomu názor ani jak co dělá neberu a taky neříkám jak to má dělat, to je každého věc a je to tak správné ...
a že já jsem se k učení na nočník takhle postavila to bylo moje rozhodnutí a můj boj a jestli to stálo za to že už plíny nemáme - Karle já ti nevím ? 😀 😉 proč jsem se s tím chtěla podělit s ostatníma je pouze věc ta, že třeba to je taky jeden ze spůsobů a někomu to může pomoct ... toť vše o našem úspěšném odplenkování ...

megee
2. sep 2009

epikk já to chápu jen jsem také napsala svůj názor....to že jsi se rozhodla a bojovala měsíc a půl je tvoje rozhodnutí a já tě za to obdivuji, jelikož tak dlouho bych to já nevydržela....ale to je doopravdy na každé mamině a na každém dítku jak dlouho to komu trvá a je mi jasný, že né každé dítě to zvládne rychle

ale každopádně ti gratuluji k tvé výdrži a také k tomu že jste kompletně bez plenek 😉 😀

halaska22
2. sep 2009

Ahoj,
ja som zacala davat nasho Justina na nocnik asi od roka len tak sediet v obyvacke a pozeral z toho televizor alebo jedol cokoladky 🙂 takze sediet na tom vedel. Neskor som zacala aj bez plienky ale tiez sa potom akozi zastavil a nechcel na tom ani sediet. Nechcela som ho do toho nutit tak som to proste na urcity cas vzdala. Teraz som doniesla nocnik do izby a snazim sa ho tam posadit predtym ako do davam do postielky a potom ako sa zobudi a ked sa chce tak aj medzi ty. Ale ziadna vyhra. Niekedy tam vydrzi sediet tak sa ho snazim zabavat, citam mu knizku alebo sa hrame s autickom ale nikdy sa mu nepodari nic. Lebo on ako CHLAP sa chce s tym jeho pindikom len hrat a natahovat. Takze aj keby sa mu chcelo cikat tak by to asi islo vedla kebo potom to uz nevisi dole 🙂 Minule sa mi podarilo zacuchnut ze akurat kaka tak som ho rychlo vyzliekla a posadila tak vlastne bypadli 2 bobky z neho do nocnika a urobili sme okolo toho velke haloooo ale maleho to nejako nezaujimalo. Chape ked mu poviem chod si sadnut na nocnik ale este nevie co tam robit. Teda nevie mi povedat ani ukazat ked on vlastne cika alebo kaka aj ked mu vysvetlujem ked ma spinavu plieku ze kako sa robi do nocnika. Ale asi potrebuje viac casu tak budem len pokracovat ako sa da. Nechcem ho nechat behat po byte len tak bez lebo byt mame v prenajme a nepotrebujem platit vymenu kobercov ale asi zacnem s malymi slipami tak sa uvidi co sa stane ked bude mokry.
Ak mate nejake rady tak hybaj s nimi sem 🙂
Lenka