Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

pelmisek
5. feb 2009

díky sassi🙂
v noci zatím do plínky čůrá i když bych spíš řekla, že ne v noci ale spíš asi večer, takže kdybych ji nechala večer vyčůrat do nočníku tak by to asi šlo, ty podložky musím koupit taky a pak to zkusím
naven se taky neodvážím, ale jak jsem psala tak se venku zatím nepočůrala, je fakt že nechodíme moc nadlouho
jinak při hraní je to jasný, v zápalu boje se občas přihodí příhoda 😀

sassi
5. feb 2009

ja som kupila podložku v miminkovskom obyčajnom obchde a stala 250 SKK (v prepočte) na Mimibazre a v e-shopoch som ich videla ovela drahšie
je to česky vyrobok, tak sa kukni
ja som nekupila igelit, ale taku podložku, čo tekutinu neprepušťa, ale vzduch ano, takže ani v lete sa na tom nebude potiť 🙂
len je trošku blbe, že nie je na celu postielku, ale pod zadkom to ma, takže najhoršie zachytí 😀

megee
18. feb 2009

ahoj holky malej na nočníku sedí strašně rád nahatej, oblečenej tam nesedne ani náhodou, čůrá tak po 45 min., zkušebně jsem mu vzala plínku, ale do nočníku se nevyčůrá, vždy to pustí až do kalhot, myslíte, že mám ještě počkat a nechat mu plíny nebo to nevzdávat a zkoušet dál?

alterna
18. feb 2009

holky od kdy se má učit mimčo na nočník a kdy vlastně pochopí souvislost a vyznam nočníku?

ina.b
18. feb 2009

tak to blahopřeji - pelmisek

Taky se snažím posazovat malou na nočník i WC, ale ani jedno jí moc nezaujalo ☹
Sice sama přinese nočníček a říká "čšššš", ale jak jí posadím na nočník, tak se začně kroutit, protínat a snaží se z něj zvednout. Když se jí podaří zvednout, vyčůrá se hnedka na podlahu 😔

Taky nevím, jestli když chci učit malou na nočníček, jestli jí mám nechat běhat doma bez plenky, nebo jak mám postupovat? 😕

ina.b
19. feb 2009

Tady jsem našla článek, který určitě potěší 😉
http://www.super.cz/clanek/29455-jeste-nez-zacn...

megee
19. feb 2009

ina.b super článek myslím, že potěší a uklidní hodně maminek, aspon mě teda uklidnil skvěle, a s učením počkám minimálně do léta to bude aspon teplo a bude moct běhat nahatej 😀

ina.b
19. feb 2009

Megee- Taky jsem právě sháněla informace, protože malá prostě nechce na nočníku sedět, jak jí posadím, tak křičí. Ani na WC nechce. Také všude slýchám, že ve dvou letech už musí dítě chodit bez plen, tak proto jsem se honem snažila, aby to malá zvládla do dvou let. Teď alespoň vím, že je to blbost a času je dost.
Jak příšeš v létě, to si také říkám, že bude lepší, bude mít šatičky, bude i jednodušší manipulace se svlíkáním a trénováním 😵

megee
19. feb 2009

ina.b ono je to fakt hodně o nátlaku okolí všude člověk čte jak je hrozný když 2 letý dítě má plínky atd. a pak se člověk nemá stresovat aby to stihl....já už na to prostě kašlu a začnu zkoušet až v létě a když to nepůjde tak to zkusím ještě později...

Já prý měla plínky do 2 let a jak jsem nastoupila do jeslí tak jako kdyby mi to došlo a byla jsem bez nich

ina.b
19. feb 2009

V létě budou naši prckové zase o pár měsíců starší a budou chápat mnohem víc věcí, tak uvidíme, potom to snad půjde hladce 🙂

sutek
20. feb 2009

ahojky ja mam problem mozna to neni takovy problem mam rocniho synka a vubec ho nemuzu dostat na nocnik uz bych ho chtela pomalu ucit chodit bez pleny

sakura77
20. feb 2009

sutek,tak to mas ozaj este cas,ked nechce nechaj ho a skus zas za par dni alebo tyzdnov,nasilu to nema vyznam-aby si mu to neznechutila celkom- nas sedel vzdy s knizkou alebo nejakymi hrackami,sameho ho to nebavilo 🙂

lena13
24. feb 2009

ahojte holky,nase mala se nekdy vycura do nocniku,ale nekdy ne,nekdy se i vykaka.Jenze si jeste nerekne,musim ji tam casto davat...muzete mi rict,jestli vase deti uz si rikaji kdyz chteji na nocnik?Nse Claudinka nekdy rekne aaa,ale az se vycura do plenky 🙂

megee
25. feb 2009

lena malej si teda opravdu neřekne on ještě ani neví o tom, že čůrá 😀 ...no myslím, že na učení na nočník máme ještě dost času..budu naprosto spokojená když zvládneme být bez plenek do 2,5 roku 😉

tak bud v klidu ještě je fakt malá aby si sama říkala a má na to času dost...

lena13
25. feb 2009

megee docela si me uklidnila nebo kamoska mi tvrdi,ze jeji syn uz si rekne na nocnik a ze se pokazde vycura...je jen o 4 tydny starsi.no,ale zase neumi pit ze sklenky a nase claudi jo 😀 ,tak to me tak trochu tesi... 😀

megee
25. feb 2009

lena ono každé dítě je jiné, některé to zvládne dřív jíné později, ale nakonec se to naučí každé...neboj do školy s plínkou určitě nepůjde 😀

Ale doopravdy je blbost stresovat sebe i malou, jen proto aby byla v roce a půl bez plínek nemyslíš?

lena13
25. feb 2009

no to jo,ja nestresuji,spis me vystresovala ona...si rikam ,nez pujde k oltari tak se to nauci 😀

sirinka
25. feb 2009

ahojte...tak my po mesiaci bez plienok na den...uz sme takmer uplne bez nehody, pekne vzdy zahlasi...

ja som kupila podlozku do velkej postele v metre.

lena netreba stresovat, iba trpezlivost a ked jeden pokus nevyjde, vyjde dalsi... 😉

sirinka
25. feb 2009

len mi teraz trochu vadi, ze ked sa jej nehoda pritrafila, tak sa tak lutostivo rozplakala...a to nechcem, aby mala z toho nejaky stres...ved je taka sikovna...stalo sa to aj u vas? co s tym?

lena13
25. feb 2009

sirinka no nestalo nebo claudi chodi na nocnik jen kdyz ji tam posadim a nebo si na nej nekdy ukaze.co me spis desi je to,ze se vykakala do nocniku a ne teda po kazde,ale hodne casto se lekne a zacne plakat...tak ji hned ukazu hovinko a zacnu tleskat a ona prestane a zacne taky tleskat.
tohle ,ale mela kamaradka a mala se ji taky pokazde rozplakala,ale tak nejak to prestalo...hodne ji uklidnovala ,ze se to stava.mala se ji prestala pocuravat v 2,5letech tesne nez sla do skolky...

megee
25. feb 2009

sirinka s tím zatím zkušenost nemám ale asi bych jí řekla: nepovedlo se nevadí, přístě se to povede 😀 nebo tak něco aby pochopila, že to nevadí a nic se neděje

sirinka
25. feb 2009

no klarke sa to stalo dva krat, odkedy trenujeme nocnik a vzdy to bolo predvecerom v zapale hry, si nevsimla, ze treba...tak snad to rychlo prejde...

megee
25. feb 2009

sirinka tak to bych neřešila četla jsem, že se to v zápalu hry stává i 3 letým dětem...

sirinka
25. feb 2009

megee mne len ten jej plac vadi...tak som sa citila pri tom blbo, ze aby som jej nesposobila nejaku traumu tym ucenim na nocnik

paja
25. feb 2009

Ahoj holky,
mám téměř dvouletého syna, který taky odmítá jakýkoli kontakt s nočníkem či záchodem 🙂 . Kamarádka mi pak ale dala přečíst tento článek:
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=3... , který mě hodně uklidnil.

Tak na to mrkněte 😉

sirinka
25. feb 2009

plienka na noc do siestich rokov? to uz je snad prehnane, alebo skutocne niekoho takeho poznate?

dididi30
25. feb 2009

siri, moja tamca chodi do skoly a tam s nou je jedna baba a do nedavna nosila pliekny ale to preto,lebo je chora...
inak v anglicku je bezne, ze 3 rocne deti behaju s plienkou....

paja, neboj, moja dcera nie a nie sa naucit a tesne pred 2 rokom sa naucila pytat, tiez neznasala nocnik ani zachod, ked bola bez plienky nevadilo jej ,ze je pokakana , pocikana, nic jej nebranilo sa dalej hrat 😉
takze kasli na plienky za par dni to zmaknete aj vy 😉

martao
27. feb 2009

Do 6 rokov hroza.

Prostredný syn mal nastúpiť v septembri do školky, v júli ešte plienku na prdeli. Prišiel správny čas a 2 týždne pred nástupom. Cikal , kakal už do WC. A to mal 3 roky preč.

zuzkafuny
27. feb 2009

Tiež si to neviem dosť dobre predstaviť do 6rokov plienkovať... 😅 keď mi sme s nimi skončili až priskoro 😀
1r2m1t cez deň, 1r4m aj na noc 😝 😉 🙂 😀

megee
27. feb 2009

zuzkafuny jak se ti to podařilo tak brzy?