Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

swifty
17. júl 2008

ja mam rocnu dcerku na nocnik chodime asi od 9 mesiaca. Davam ju vzdy pekne po spani a teraz uz pravidelne 2x do dna kaka a to rano a vecer. Rano po ranajkach a vecer po vecernej kasi a pred kupanim. Je to pravidelne, lebo ked ju nedam na nocnik tak sa vykaka do plienky. Samozrejme niekedy su dni ked kaka aj inokedy, ale to je uz velmi zriedkave. Na nocniku zatial pekne sedi, vzdy jej dam do ruky knizku, alebo casopis a tvari sa ze cita 🙂. Raz sa tato zabudol zatvorit dvere na zachode, iba privrel ked tam siel a ona si otvorila a nasla ho s casopisom v ruke tak teraz opakuje po nom 😀

cerkris
17. júl 2008

ahoj tak ja som začalaodúčať malého koncom mája a teraz je bez plienky a bude mať o týždeň dva roky najprv mi nechcel na nočník ani sadnuť potom som mu kúpila slipy s obrázkami a hovorila som mu ako báger bude plakať ked ho očúra a niekedy to zabralo inokedy nie a potom som stratila trpezlivosť a sem tam som mu aj šuchla na zadok , ale nie veľa krát a aj som ho osprchovala nie studenou, ale vlažnou vodou kedze bol počúraný na nohách a postupne asi jedno s druhým to zabralo.

lenerka
17. júl 2008

ahoj

tak naší malý je přes 18měs,a jsme stále s plenama
už mě to štve,protože hodně pije a máme velikou spotřebu a pleny jsou drahý
kačka sedí na nočníku od 1roku to už je asi pozdě nevím
když jí tam posadím tak se do nočníku vyčůrá a má hroznou radost a já taky
ale sama si za boha neřekne
a s hovínkem???no to je jen v pleně
ale snad má ještě čas nevím
švagrový dcera skoro 19měs,je bez plen i v noci a zatím se do postýlky(už má dospěláckou)nepočůrala
a sousedka má syna 20měs.a je taky bez plen jen ven když jsou na delší tůru tak má pleny a to se říká,že kluci jsou pomalejší on je šikula
já jsem prý v roce byla bez plen i v noci,ale to byla jiná doba
už aby bylo zase teplo a ona mohla lítat na chatě bez plen to jí bavilo si čůrala kam chtěla 😀
doam by to taky chtěla ,ale má smůlu,ale někdy jí to ujede tak to z toho lina utřu to zas není taková katastrofa
snad to do těch 2let vypilujeme 😉 😉 😉

danu
18. júl 2008

Cathrin vies mi napisat ako sa tvoja dcera vie pytat od 6 mesiaca na nocnik?

cathrin
18. júl 2008

Danu, prekopírovala som ti odpoveď z môjho príspevku z predošlej strany 😉
"keď chce kakať, tak prestane robiť to čo má "rozrobené" a tak uprene na mňa pozerá a väčšinou ju aj stihnem na nočník posadiť.....cikať sa zatiaľ nepýta, ale mám už odsledované, že ciká vždy keď sa zobudí (aj cez deň) a potom tak v cca hodinových intervaloch, takže ju vždy v tom čase posadím na nočník a ciká...... "

takže zatiaľ je to viacmenej o mojej šikovnosti 😉 aj keď dnes začala tlieskať (ja jej tiež zatlieskam, keď sa vykaká a vyciká), dala som ju na nočník a vycikala sa.....neviem, možno to bol signál alebo si len namýšľam 😎

bubba
18. júl 2008

od 6 mesiacov????????wooooooow to ine deti este ani nesedia 😨

danu
18. júl 2008

cathrin takze je to len o tom ze to ty vystihnes a kazdu hodinu ju supnes na nocnik. No neviem samozrejme kazdy ako chce ale nie je to o tom ze to vie dieta to len ty skusas a vystihnes. 😉
No myslim si ze radsej s nou budem byvat vonku nez kazdu hodinu ju davat na nocnik a myslim ze do 2 rokov sa to nauci aj sama, mozno aj skor 😉
dakujem za odpoved myslela som si ze to tak bude 😉

johanda
21. júl 2008

cathrin, malá čůrá co hodinu celý den? Moje 6 m děcko čůralo dopoledne cca co 30 minut, odpoledne zvládla být v suchu i 3 hodiny. Nad co ji dáváš čůrat?

niega
22. júl 2008

Ahoj holky. Tak se k vám jdu přidat, už jsem taky začla Edíka vyučovat nočník. Začala jsem zkusmo kolem 11 měsíců. Nejdřív hned po posazení odešel (odlezl, ještě nechodí), pak už ale začal poplakávat, tak jsem zvolnila. Od tohoto týdne dokáže na nočníku sedět i půl minuty, ale musí bejt ten nočník postavenej v koupelně na pračce a on čučí z okna a ukazuje brrrrm, jako že jede ňáký auto. Tak jsem ráda, že překonal prvotní odpor. No ale že by to nějak zvlášť obliboval, to teda ani náhodou. Myslím, že to bude doooost velká šichta, říkám si, že do dvou let to nemůžeme stihnout ani omylem 😝 .

rexika
22. júl 2008

Ahojte baby ja sem mojeho maleho skusala posadit na nocnik od 11 mesiaca,ale to bolo kriku a sponovana a tak sme mu ho dali jak hracku aby si nan truchu zvykol. najprvh ho nocnik nezajimal ale potom si sam aj nan sadol(ale plienku mal,ale to bol pokrok ze sa z nocnikom skamaratil)Potom som si nocnik dala v spalni tak aby nan videl.Jedneho rana sme sa zobudili a on prstom ukazal na nocnik a tak som ho tam posadila a aj sa nam podarilo sa vycikat a na druhy den aj kakinku spravit.Nechodi na nocnik kazdy den ,ale zatial len obcas.Ja sa radsej drzim hesla:pomaly dalej zajdes.Dufam ze sa od plienok oduci co najskor. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jane79
22. júl 2008

ahojte, moj maly bude mat za dva mesiace dva roky. ide nam to pomaly, lebo je velmi tvrdohlavy. Ked ho chcem nasilu posadit na nocnik, tak sa vie nazurit, ze ho aj hadze po nas. On sam musi mat naladu, ze si ho vypyta, vacsinou rano, ked sa zobudi si kaze dat plienku dolu a ide dobrovolne, a to musim vrieskat huraaa aby aj on sa tesil. strasne vela vypije, aj dva litry denne, takze stale cika, no, asi nam to este chvilku potrva, ale poznam deti, ktore aj do troch rokov mali plienky, takze az tak strasne zufala z toho niesom, inak vo vsetkom ostatnom je velmi sikovny 🙂

zuzkafuny
26. júl 2008

A my už sme bez plienočky tretí týždeň... 🙂 aj na poobedné spanie 🙂 no... včera sa nám stala galibka po prebudení, ale to nerátam...
no večer musím plienku dať. Aj sa v noci preberie na cikanie, ale nie a nie ho donútiť sa vycikať... skúšala som po stojačky, po držiačky, po sediačky... ale na toto asi máme ešte kúsok času. Hoci ráno keď vstane, tak už cikať pekne ide... Dcéra bola bez plienky keď mala 1r a 4-5 mesiacov...

poupe
1. aug 2008

jak tady koukam,tak jsou tu mladsi deticky nez mi a uz jsou bez plenky,u nas to stale nejde,na nocniku nechce sedet,ted zkousime byt nahy nebo ji dam kalhotky a chvili ji necham v mokrym a nic,pocura se,zabreci,ze se pocurala,ze je to mokry 🙂 a to je cely,ptam se ji chces curat,koukne na nocnik a rekne:Ne 🙂 a jde si hrat a zachvili slysim jak dela ze tlaci a to tlaci vzdy i kdyz cura nebo kaka,prosta ona NE,poradte

lubina
1. aug 2008

S ucenim na nocnik sa u nas velmi ponahla.Deticky este nie su na to pripravene a uz ich maminky tlacia na nocnik.Ale dieta sa bude pytat az ked sa mu vyvinie nervove spojenie medzi mozgom a mechurikom,co sa deje medzi 18 az 36 mesiacom,zavisi od dietatka. Nasa dcerka sa tiez nepytala a ani som ju nenutila.Ked mala 17 mes zacala do nocnika kakat,ale iba to.cikanie jej neslo. No a potom mala 2 a pol roka a jeden den mi povedala,ze chce ist cikat,ale na velky zachod ako mama.A naucila sa to super za 3 tyzdne,aj v noci bola do 3 tyzdnov do plienok. ...takze mile maminy,neporovnavajte svoje deticky,kazde je individualne a nemozu ovplyvnit,ako sa utvaraju ich nervove spojenia.Ked to ma prist,tak to deticky vedia a ukazu to same.CHce to skor trpezlivost rodicov, ktori by chceli aby ich deti boli zrazu velke a samostatne...

bibula
3. aug 2008

ja som ucenie uz vzdala,aj ked ondrik sa uz davno vie vypytat,ale nechce sediet na nocniku,normalne ma z toho paniku.
zato v noci sme bez plienok a bez cikania,rano ked ma "bimbasika" na prasknutie mu podrzim pod nim nocnik a cikame a cez den sa radsej necha zabalit do plienky,vycika sa a da si ju dolu...no co uz 😉

livka299
3. aug 2008

Ja som maleho vobec nenutila, pretoze je velmi zivy a neobsedel ani 5 sekund, tak som to vzdala...a ked sa mu raz podarilo vypytat sa na nocnik tak som ho prechvalila, dala sladkost a odvtedy uz iba na nocnik 😀 😀 😀

martinaema
15. aug 2008

Dávno som tu nebola, ale chcem sa aj ja pochváliť naším úspechom. Dávnejšie som sem písala, že malá mi ukazuje, keď chce kakať, ale ked som ju posadila na nočník tak nič nerobila. A pred 3-4 týždňami zrazu nastala zmena. Malá tlačila do plienky, tak som ju rýchlo posadila na nočník a zabávala som ju s legom, aby neušla. A zrejme kako už bolo veľmi na krajíčku, tak nemala inú možnosť, iba vytlačiť to do nočníka.A od toho dňa kaká iba do nočníka. Asi zistila, že posediačky to ide ľahšie 😀 No a pár dní na to som ju začala už naozaj pravidelne posadzovať aj na cikanie. Po byte behala nahá, takže ja som behala za ňou s handrou, ale zhruba po týždni sa úspech dostavil a dnes už cikáme iba do nočníka. Ano na poobedné spanie jej nedávam plienku a vydrží suchá. Dnes v noci ma dokonca zobudila a ukazovala si na plienku. Tak som ju posadila a vycikala sa. Ani nám to nešlo nejak ťažko - ten nácvik. Asi to naozaj chce len dávku trpezlivosti. Za posledné 3 dni sa jej nestala žiadna nehoda. Len teraz je na mne striehnuť, kedy ukazuje, že potrebuje ísť cikať, lebo ešte nerozpráva. Ona by sa síce išla vycikať aj sama (doma nemusím dávať pozor, lebo chodí s holou riťulou) ale ešte neprišla na to, že predtým si treba gaťky stiahnuť dolu 😅 😀

lukin
15. aug 2008

martina: Jé, gratuluju. Tak to je dcera šikovná 🙂 Kdy jsi začala s nočníkováním?

sakura77
15. aug 2008

ja som to tiez stale odkladala-aj ked na nocniku mi pekne sedel od 8 mesiacov a vzdy aj urobil co mal,ale nejak sa mu to v poslednej dobe prestalo pacit a uz neobsedi,tak skusame bez plienky,davam ho cikat kazdu chvilu a postupne predlzujem cas,ale stale dookola mu pripominam aby necikal,tak sa nam celkom dari,ale kakanie sme nevystihli,to vzdy nalozi a hned mi to pride "oznamit"ze "kiko hanba"-no ale to uz je neskoro,ze ano 😀

no a cikat nejde sadnut na nocnik,to uz nechce,malokedy,ale normalne na "stojaka"mu podlozim,alebo vonku len tak "na travicku,na kamienky a pod.no,priznavam sa dobrovolne,uz sme toho mohli mat dost za sebou,ale bola som "hnila" stale davat pozor a stale ho davat cikat- dat plampersku je pohodlnejsie ze ano, tak teraz uvidime,co sa zadari 🙂

luciar79
15. aug 2008

ja som začal dcéru učiť po roku. Nosila vtedy látkové plienky, na pampersky sme nemali, tie boli len na noc.Tak som vedela, že zhruba každé 2 hodky ciká. Tesne predtým som dala na nočník a čakali sme. čítali sme u toho knižky a hrali sa.Až sa podarilo kričali sme hurá /najprv iba ja/, poukazovali sme výsledok celej rodine na čo všetci museli hovoriť: jéj čuranka, alebo jéj bobeček a malá z toho mala strašnú radosť jak nás tým potešila. Za odmenu dostala lentilku, ktorú inak nedostávala. Do 2 rokov sme boli bez plienok a nastúpila do škôlky.

bibula
15. aug 2008

sekura77-no my sme na tom rovnako,ondrik sice aj povie,ze ee ,ale nedajboze sadnut na nocnik,cikanie podlozim nocnik,ale kaka, no parada,parkrat sme zbierali 🙂 inac to "prehltam" chodi holy po byte a cika a kaka,kam sa natrafi,nastastie cikana uz ide vacsinou tam kam ma.
teraz sme boli u svokri a tam som ho musela balit-strasne-uz tam pojdem az ked bude odplienkovany-taky teror tam zazil. ☹

sakura77
15. aug 2008

no,ved ja mam teraz tiez dilemu,na vikend mame ist na oravu,cize to je dost dlho v aute,takze bez plienky este nehrozi,tak dufam ze to "nezabudne" kym sa vratime 🙂

bibula a co,svokra sa bala ze jej to tam "pohnoji"? 😀

vilca
16. aug 2008

Ahoj holky, musíme se pochlubit 😝 Já už jsem skoro myslela, že se na ten nočník nenaučíme, ale vypadá to, že jsme to zvládly 😵
Jak teď bylo pár teplých dní, tak jsme malou nechali bez plíny a začala chodit na jedno místečko venku čůrat. To už byl úspěch 🙂 No a včera už byla i na nočníku 😵 Sice se jednou pěkně počůrala, protože zapomněla, ale nevadí 😉 No a dneska už byla dvakrát na nočníku a vypadá to, že ji to konečně začalo bavit 😎

zabga88
16. aug 2008

Ahojte! My máme za sebou velmi vela pokrokov. Malá sa už vôbec nepociká do plienky a dokonca niekedy ani nepokaká som velmi rada a to som si ešte pred necelými 2 mesiacmi myslela že sa nikdy nenaučí. Teraz krásne povie cikať, kakať ale nie do nočníčka ale do trávičky. Ale nevadí ja som rada.

bibula
16. aug 2008

sakura77- hej a ze ocika- furt dajte mu plienku...som bola sprosta,ze som sa hned nezbalila a zbohom. uz tam pojdem az ked bude plne odplienkovany,nech nas vola kolko chce.
a sa tam vycikal na koberec a hned utekali pre noviny a vsavali,potom jarovou vodou cistili-blbci-detsky moc by aj pit mohôi,je cistejsi ako ich sliny tak ma nasrali. 😒 a potom maly si cupol a rychlo utekali pre noviny,ze bude kakat,tak som ich nechala newch utekaju,vedela somd,ze ondrik kaka po stojacky 😀 akoby bol macka ci co 😖 😝

sasenka
16. aug 2008

no ja som tiež dcerku učila od 2 rokov, lebo som pracovala a potrebovala som na to tak 2 týždne čas sa jej plne venovať.
najskor som ju vždy rano po vyspinkaní dala na nočník a ked sa vycikala, vychválila do neba
po týždni, ked sa každy den úspešne vycikala, tak som jej konzekventne prestala davať plienky
nema význam, že raz jej plienku daš - inokedy nedáš, proste stále bude citiť istotu plienky a nikdy by sa nenaučila
pocikala sa iba párkrát, raz u mamy do postele a ta hned vyskočila, že čo jej nedam plienku, ked idem k nim (to bol výstup, 3. svetová - asi ako tvoja svokra bibula) - malu to asi dosť vzalo, lebo potom sa pocikala iba raz a to vedla nočníka, čo asi nestíhala dobehnúť
ked sme šli do mesta, kúpila som cvične nohavičky Fixies (už su aj ine značky, vtedy boli len tie) a povedala som že to su gaťušky - aj sme od toho času uplne prestali slovo plienka používať
na noc som jej ešte týžden plienku dávala, ale vždy bola suchá takže po dalšom týždni sme boli bez plienok aj na noc
s kakaním to trvalo ešte 2 mesiace, teda nepýtala sa, ale som ju musela vystihnúť, našťastie kakala len 1x denne - no a potom sa akosi sama začala pýtať aj na kakanie

Ak sa vam deti aj po týždni stale všade počúravajú, myslim, že treba asi par týždnov počkať, nerobia to naschvál, bud to nechápu, alebo nedokážu ešte tie zvierače dobre ovládať. Ja som tiež skúšala aj v 18 mes. ale videla som že do týždna absolútne nulový efekt , tak sme počkali. kamošky deti nútili (a zbytočne stresovali) a nakoniec kupovali plienky omnoho dlhšie ako my, takže na plienkach aj tak nič neušetrili.

Naš maly ma 18 mes. a občas sa mu ritka povetrá, ale zaztial sa s nočníkom len zoznamujeme, sadne si - vstane, sedieť na to nechce, ani ked ho zabávam ... je to neposedník 😀 No ved na to raz príde....
Minule sa pocikal pred kúpanim, dosť ho to vzalo a odvtedy stale ukazuje, kde sa ciká
😅

sasenka
16. aug 2008

No a poznam kopa deti, čo na nočníku sedia do roka, kym ešte poriadne nevedia chodiť, hlavne tie lenivšie, kludnejšie - a po roku si tam nesadnú ani za nič.
To aj synovec do roka sa každy den krásne vykakal aj vycikal do nočníka, bol kludas, sedel, tak aj čosi spravil... lenže len kym nezačal chodiť, to by ho ani pár volov na nočníku nezdržal... asi si vypestoval k tomu odpor alebo čo.. a potom to bolo už ťažké, nepýtal sa skoro do 3 rokov.

mimakro
16. aug 2008

Ondrej. Do 2 rokov nechcel nočník ani vidieť. Kúpili sme mu aj sedátko na záchod, ukazovali, presviedčali, hrozili, sľubovali. Nič nezaberalo. Tak som to nechala tak. Pred jeho druhými narodeninami sme sa presťahovali, o mesiac nato, som mu prestala dávať plienky, chodil s holým zadkom. Na nočník začal bez problémov, postupne si zvykal na slipy. Plienky na deň nenosil od 2 rokov a 4 mesiacov, na noc od 3 rokov a 1 mesiaca.
Hanka. Na nočník si síce sadla, keď už vedela chodiť (od 11 mesiaca). Ale žiadne vysedávanie, čítanie knižiek, hranie sa. Pár sekúnd a dosť. Od 18 mesiacov som ju nechala chodiť s holým zadkom. Najskôr cikala a kakala po celom dome. postupne si privykala na nočník. Od 20 mesiacov je cez deň bez plienky, aj keď občas sa jej nehoda stane. Nepýta sa, iba ukazuje. Keď si nevšimnem, tak smola.

sasenka
16. aug 2008

no naša Heni tiež nehovorila, ona si doniesla nočník a sadla, musel byť stále na viditelnom mieste. Asi 2 týždne trvalo, kym sa naučila, že to musí aj povedať... lebo čo vonku? Nemožem predsa nosiť nočník všade so sebou 😀

Počula som aj teorie, že dnešne deti maju dlho plienky, lebo sa včas nesadajú na nočníky a nosia Pampersky, ale neviem, ja osobne tomu neverím. Som sa troška chytila s kočkami z Bezplienkovej metody ... to je o inom... ale aj oni písali, že tie ich deti sa zvyčajne odplienkujú úplne okolo až okolo 2 rokov, a to ich davajú na nočník prakticky od narodenia a používajú väčšinou latkovky!

Poznam rodiny, kde pri rovnakej výchove a rovnakom prístupe sa naučili deti na nočník v uplne rozdielnom veku - jedno v 18. mes a druhé až skoro v 3 rokoch... takže ani tým to nie je. Vraj sa druhorodení naučia skor, lebo vidie príklad, vraj su dievčatká šikovnejšie ... myslím, že všetko povery. Každé dieťa je ine a raz sa hadam naučí každé zdravé 😀 😀 😀