Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

bibnka
17. dec 2008

Vůbec to nezní blbě. Díky za radu, zkusila jsem to, robinek to po mně opakuje. Ale taky v tepláčkách🙂 A svlíknout si je nechce...ale aspoň sedí🙂. Díky moc. Budu vděčná za další nápady.

suzamen
17. dec 2008

Tak se hold budeš muset svlíknout taky 😀

bibnka
17. dec 2008

🙂 😉 😀

bibnka
17. dec 2008

taky mě to napadlo

suzamen
17. dec 2008

Tak co pokročily jste? 😀

bibnka
17. dec 2008

Nepokročili ☹ A to jsem se opravdu svlíkla 😀 😅 . Ale byla jsem mu spíš pro srandu. Asi budu muset doufat, že si na to přijde sám. Nechci ho nutit, když se snažím ho posadit, chytne úplný záchvat. Nevím, kde se stala chyba, protože když byl menší, normálně si tam sedal 😠

tana012
17. dec 2008

ahoj baby,
bibnka,uz si ho skusala posadit na zachod?moj si posledne 2 tyzdne nesadne na nocnik,ale na zachod ano 😕

bibnka
18. dec 2008

ahoj,
tana012, záchod jsme taky zkoušeli a to je to samé, protože i tam by si musel sednout 😖 . Jedna moje kamarádka mi dneska říkala, že její holčička si taky nechtěla sednout, a tak kakala tak vestoje v plodřepu a že jí ten nočník přidržovala. A pak časem, že si normálně sedla. Mně se tato "metoda" nějak nezdá, ale asi pořád lepší než zácpa. Co myslíte?

tana012
18. dec 2008

bibinka,moj drobec sa este nepyta ,ale ja vidim ked zacina tlacit,lebo sa velmi namaha,tak potom rychlo bezime na zachod.ale ked mu netreba tak ani za boha.mozno keby si skusila v tu pravu chvilu ked to uz ide.a potom pochvalit mozno aj neaku odmenu ze bol sikovny 😉

martinaema
18. dec 2008

bibnka a nemáte v okolí dieťa v jeho veku, ktoré kaká do nočníčka? Vieš možno ked to uvidí naživo a aj ten výsledok, tak skôr bude súhlasiť...

bibnka
21. dec 2008

Ahoj holky, tak hlásím, že už čůráme v sedě na nočníku 😀 😵 😵 . Včera večer si sám řekl, že chce sedět. A od té doby hezky sedí. kakání se mu ještě nepodařilo, ale to nehrotím, i to přijde. Díky moc za rady a mějte se.

suzamen
21. dec 2008

tak to je super, gratuluju 😉

yuya
21. dec 2008

Chcem povzbudiť všetky nedočkavé maminky 😉 . Kamarátkina dcéra nechcela o nočníku ani počuť do 2r. a 3 mes. Samozrejme, že jej ho každý deň pripomenula, ale nenútila, nekarhala... a jedného pekného dňa si sama od seba sadla a vycikala sa a potom už to išlo úplne samo... Ale kakať nechce stále, iba do nohavičiek, načož ju známa nútila a mali z toho riadnu zápchu, zadržiavala aj 5 dni !!! Akonáhla prestala s nátlakom, síce stále je to do nohavičiek, ale zápcha úplne zmizla. A toto mal presne syn druhej kamarátky a samo to prešlo v 3 rokoch. Zase bez nátlaku!!!
Moja malá tiež nechcela nočík ani za svet. Dokonca sme v lete týždeň nacvičovali bez plienky. Bez úspechu. Čo som sa natepovala kobercov !!! Teraz si začala sadávať na záchod a už aj na nočník. Tiež to prišlo samo, každý deň som sa pýtala, či si ide sadkať a jedného dňa povedala, že hej. Ale zatiaľ iba ráno, no teším sa aj z týchto malých úspechov.

s2007
22. dec 2008

Ahoj tak mi jsme taky bojovali z čuraním ale taky nenutím no ze začatku chodil na nočnik pak přestal tak jsem mu koupila tu děckou desku na zachod a to se mu libí sám zavolá že chce lulu, ale kaka do plynek na zachod ani na nočnik kakat nechce vždycky se ho zeptam, ale nenutím on sam na to přijde, 😵 že bez plen to je lepší.

moniack
22. dec 2008

Tak my sme tiež skúšali predtým na nočník a nič. A teraz mal malý pred týždňom 2r. a sám si sadol na šerblík, vycikal sa, zatlieskali sme a sám išiel s hrdosťou vyliať do záchoda. Proste sme už týždeň bez plienok, a dokonca aj večer mi plienku nechce, len to mu ešte dávam, lebo vypije 2 fľašky čaju, ale inakšie aj večer sa zobudí, že cikať 😉 , mám veľkú radosť. Ale hlavné, že som nerobila nátlaky, proste ráno dala dolu plienku a sám, ešte sa aj pýta, aj sa vykaká.... Každé dieťa je iné, musí samo dozrieť... 😉

bobulka34
22. dec 2008

Rada by som sa opytala nejake prakticke rady, dcerka ma skoro 1,5 r a neviem ako nato. Kazdy radi nieco ine.

s2007
22. dec 2008

každe ditě je jine zkus všechno a uvidíš 😉

susika
22. dec 2008

soms a tu na tom sadaní na nočník poobavila🙂čo mamina nespraví, pre svoju ratolesť...ale ja som tiež zufalá. malá mi na tom nočníku neche sedieť. spustí strašný rev a už neviem, ako na nu.ani ju nestihnem zabaviť knižkou, už aj je nalepená na mne. a pritom ma vidí sedieť na vecku, že nech si hapá aj ona.každú chvílku to skušam znova a znova a nič...

macocha
22. dec 2008

Susika, asi len zopakujem, co tu bolo povedane mnohokrat, ale ono to raz pride. Moja si sice sadla takmer hned, brala to ako stolicku... ale teraz niekedy nechce a tiez z revom vyskakuje. Ja ju vtedy nechavam, nech teda stoji, kym ja sedim 😅 Ale niekedy zaberie taky trik ze "no dobre, nemusis, ale este si hacni kym oblecieme podkolienky". A napriklad isty cas ju sediet na nocnicku spolahlivo udrziaval zvoniaci mobil. Knizky nikdy nefungovali...

bibnka
23. dec 2008

Ahoj, všichni si můžete výš přečíst, co jsme měli s nočníkem za "trápení" my. A můžu říct, že je to fakt jenom o tom, aby si ty děti na to přišly samy. Robinek se dneska poprvé vykakal a úplně sám si řekl. Chce to fakt zkoušet. Moje zkušenost je, že když dítě nechce, nenutit ho, dát znovu plíny, počkat tři čtyři týdny a zkusit znovu. Prostě nelámat to přes koleno.Přeju hodně úspěchů! 🙂

renatalen
28. dec 2008

Ahojky, musím se pochlubit. Už jsme bez plíny i venku a na spaní po obědě. Když jsme třeba u našich, tak se malýho zeptám, jestli nechce ee a on hned běží na záchod a vycíká se. Samozřejmě jako velikej chlap🙂

malena
28. dec 2008

Kuk,
moja dcérka má 20 mesiacov a je už niekoľko dní bez plienky, aj v noci. Občas sa ešte pociká, keď napr. pozerá rozprávku a na nočník "kašle".
Mojej kamarátky synček je o 4 mesiace starší a na nočník si nechcel sadnúť ani za svet, vždy to boli histerické scény. Až jedného dňa...prišli sme s dcérkou na návštevu, chcelo sa jej cikať a tak si sadla na jeho nočník. Malý to videl a okamžite si tam chcel sadnúť tiež a vycikať sa tam. A odvtedy sa vie vypýtať.

poupe
29. dec 2008

my jsme bez plenek doma i venku,ted ji ucim i v noci,ale je to docela des,pocurana a budi se a na nocnik nechce ☹

renatalen
30. dec 2008

My na spaní v noci bez plínek nechvátáme. Zkusit se to má prý až když je několikrát ráno plína suchá a to u nás nehrozí. A budit ho v noci na nočník nehodlám. To bysme pak taky nemuseli už spát.

me2xgy
1. jan 2009

ahojte, akurat som citala januarovu maminu a tam sa pise ze skor ako v 18 mes. sa nema dietatko ucit na nocnik lebo na to nieje pripravene a zacat sa ma velmi pomaly ze to ma zmysel vtedy ked ich uz zacne bavit robit dobre veci a cielene spravia nieco kvoli tomu aby ich pochvalili... vraj ak sa to urychli nastavaju problemy a deticky sa aj v 3 rokoch nechcu vykakat do nocnika... a akurat sme si aj my kupili nocnik - tak s nim pockame teda... 😒

johanda
2. jan 2009

me2xgy, každé dítě je jiné, moje dcerka občas hlásila už v roce a od 16 m je bez plen i v noci. Doporučuje se nejdříve vysledovat prckův čůrací režim a "signály" a teprve pak ho začít posazovat na nočník. Dobré je, pokud má dítě "vzor",třeba nočníkového kamaráda nebo rodiče, kteří se neupejpají a čůrají s děckem tandemově 🙂. Batole to pak většinou baví a čůrání považuje za zábavu.

martinka1704
2. jan 2009

ahojte,súhlasím s johandou.u nás tiež som musela odsledovať čúraci režim 😀 ale fakt to zabralo.pri každej pochvale keď sa vycikal do záchoda /u nás nočník e-e/ tak som videla ako rastie od pýchy.a časom sa sám začal pýtať asi v priebehu jedného max. 2 týždňov.a to mal 20 mesiacov.takže cez deň bez plienky ale na spanie vždy dávam,aj tak ju počúra 😵 ak sa už rozhodete že je ten správny čas želám pevné nervy na utieranie dlážok a tepovanie kobercov,bez toho to asi nejde 😀

lejla77
2. jan 2009

My sme od 7 mesiacov pekne kakali do nocníka - sme ho tam davali nahodne alebo ked som videla, ze tlaci - a pekne sa vykakal. Ale teraz mame problem - uz asi 1 mesiac, odkedy bol chory a bral antibiotika, tak nechce kakat do nocnika, vzdy sa mi pokaka do plienky. Do nocnika sa maximálne vyciká.

zuzkafuny
2. jan 2009

Me2xgy... ja si dovolím oponovať...
Ja som začala asi v 8mesiacoch kedy tedy, v 1roku som sa snažila pravidelne a sme úplne bez plienky cez deň od 1r2m1t s 99% úspešnosťou
a na noc úplne bez od 1r4m...
Dieťa si to uvedomuje skôr... ale to je len môj názor a skúsenosť pri dvoch deťoch...
Zuzka bola bez 1r5m cez deň a okolo r bez aj v noci...

zuzkafuny
2. jan 2009

malo tam byť 2rokov bez aj v noci... 😀