Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

majaaita
6. máj 2008

Danciacik, nepochopila jsem, jestli aj teď běhá s nahatým zadkem - možná by potřebovala tak často čůrat, že je jí třeba chladno.
Jestli je oblečená, nejspíš ještě nemá močový měchýř plně zralý a neumí moč zadržet na delší dobu, možná to může být i reakce na tvoje těhotenství ... kdoví.
Je šikovná, že si umí říct, ta výdrž přijde časem.

Možná bych jí zkusila motivovat, že si dojdete na záchod obě zároveń a pak budete spolu čekat 🙂 Třeba deset minut a pak to natahovat. Ty se jakože taky vyčůráš a pak budete spolu zase čekat. Možná tímhle to pochopí. Ale určitě to chce ještě čas.

danciacik
6. máj 2008

Ďakujem za rady. Len mi nešlo do hlavy ako takému malému prckovi vysvetliť, že treba trošku aj vydržať. Ale asi to fakt chce len ten čas.

johanda
6. máj 2008

danciacik, majjaita ti radí dobře - vem malou sebou na WC. Já to tak dělám cca od 10 m a holčička je v podstatě bez plen (i v noci - to mě ale vzbudí, říká lulu, takže musím vstát a jít s ní na nočník; někdy bych byla raději, kdyby v noci plínku klidně počůrala)

eliska7
7. máj 2008

my sme chodili na nočnik cikať,kakať od 8 mesiacov,vždy sa vytala takym zvukom,tak sme rychlo leteli k šerbliku,lenže vonku mi bolo trapne jej davať nočnik,tak som jej blba povedala že možeš do plienočky a ked mala 11.5 mes začala sa znova pokakavať a pocikavať,trvalo dlh kym sa začala znovu sama pytať-inšpirovala som ju tym že ja som išla na zachod-nejdeš s maminkou cikať?a ona išla,velmi sa jej to zase zapačilo,poviem jej .počuvam ako cikaš,zatlieskame a takto sa tešime,teraz ma 20 mes a už je teplo začneme nosiť von šerblik,a už žiadne možeš do plienočky-to bola najväčšia moja hluposť ,syn bol od roka bez plienok,raz sme ho ked mal 7 mes začali sadať a od vtedy sa pytal tym istym zvukom ako mala,ked išiel do jasiel(2r.)museli sme sestričkam vysvetliť ako sa pyta 😀 nevedel hovoriť 😀 chce to len čas-každe dieťa je ine,nutenim sa nič nedosiahne-kamoška maleho(skoro 3) aj bije-tak som jej nadala,zhnusila sa mi,kriči po nom,n strašne 😢

bibinka
7. máj 2008

eliska- kamoške povedz, že ked bude na syna kričať, pocikávať sa jej bude do 10r. 😠 a spýtaj sa aj, či aj ju mama bila? no snád nie je ani možné.

eliska7
8. máj 2008

vidiš je,už som jej snad storaz dohovarala,že to pride samo zo dna na den ked sa otepli,ale niektora ženy si nezaslužia byť matkami 😖

fifa
9. máj 2008

ako treba vlastne začat s cikaním do nočníčka? davat ho hned po zobudení alebo kedy teda?

eliska7
9. máj 2008

trebars aj tak,vstane ,posadiť na nočnik a tak upevnovať zvyk 😉 alebo ked ideš ty,spytaj sa či ide aj on a posad ho,pred jedenim po jedeni ako si to zauživaš tak bude,zo začiatku treba aj každých 30min davať a potom vydrží aj dve hod a dlhie bez cikania,zaleži ake velke je dieťa.ono časom pride dieťa samo nato že je to lepšie bez plienky,takže doležity je nacvik.ja ked som malu musela po druhy krat nabadať,tak sme mali taku hru,že babiku posadila na nočnik vedla seba,ked nekukala ja som naliala do nočnika pod babiku vodu a spolu sme sa tešili že cikala,treba vyliať do wc,splachnuť a tak začala kričať že :aj ja arka cikať 😀 najradšej ma,ked može splachnuť,buchnuť deklom a umyť yachod kefou 😀

junovka
9. máj 2008

ja prave na 18 mesiacov uvazujem az Nely zacat ucit na nocnik 😕 😕 😀 inak, uz teraz sa jej vala po izbe, aby sa s nim oboznamovala 😀 😀 😀 dakedy si nanho sadne, pohra sa snim, da si ho na hlavicku....proste sranda 😀 😀 😀 Inak, u Timeiky sme zacali tesne po 18 mesiaci, nemala ani 2 roky a uz pisala na zachod a s kakanim to stihla asi 3 mesiace po 2 roku 😉 Takze, si myslim, ze slusne 😎

bibinka
10. máj 2008

junovka- šikovné dievčatká 😉

maca793
11. máj 2008

ahojte, ja som už niekde písala, že malá chodí strašne rada na nočník a spraví tam aj potrebu, ale moja radosť netrvala dlho. malá má už 2 roky, vie čo je nočník, sadne si naň, ale nič ani po 15-20 min. neurobí, ale akonáhle jej dám plienku, tak sa do nej pociká alebo pokaká. začína si už uvedomovať, že plienka je na obtiaž a pomaly sa pýta cikať na nočník. každé ráno, hneď ako sa prebudí ju dám na nočník, aby sa vycikala, ale nič, a akonáhle dám plienku po 30 min. sedenia na nočníku, pociká sa. je to na nervy. skúšala som aj bez plienky pol dňa, ale to som len prezliekala malú. takže musím vydržať. ale chcem ju do leta od plienok odnaučiť. 😉

elise
11. máj 2008

ja sa chystám malého od leta odnaúčať už ked mal 7 mesiacov a sám si vybral nočníček tak sa doňho sám vycikal (patrične s nadšetním sme ho pochválili) od vtedy ked som ho išla dať na nočník tak reval a vzpieral sa, nechala som to tak a teraz začal nočníček vyberať a sadať si nan ale iba oblečený, inak nechce, ale pýta sa na veľký záchod tak zozmýšlame že kúpime tú redukciu. chcela by som aj cvičiace plienočky huggys teraz má na plienočkách obrázok tak sa vytešujeme a potom tie cvičiace huggys pre chlapcov modré sú obrázkové a po pocikaní sa obrázok stratí tak uvidíme ako to pôjde ale rozhodne nič nechceme nasilu ked nepôjde na nočník nič sa ndeje ved nebude celý život nosiť plienočky 😀

elise
11. máj 2008

a cez leto máme záhradku tak skúsime nočníček do záhradky s holou riťkou bude bežkať tak sa nám to dúfam podarí 😉

junovka
11. máj 2008

Babenky, mate najlepsie rocne obdobie pred sebou, aby ste svoje ratolesti odnaucili bez plienok 😉 ....ach jaj, az vam zavidim.Moja Nely bude mat 1 a pol roka , kedy ba som aj chcela zacat, v novembri a to je dost chladne obdobie 😖 😝 tak neviem....a teraz zacat, tak neviem.....mne osobne sa zda byt skoro 😕 😒

zuzana2706
11. máj 2008

baby moj maly ma 20 mes. a sme cely den bez plienky iba na von a do postele. inac pohoda aj velka potreba ide priamo do WC, maly odmietal nocnik tak sme v Hornbachu kupili taku misu na velke WC. ale neviem ako vonku, ked cika tak sa aj ocika, ako ste to riesili vy?

danulka2
12. máj 2008

vo viacerych diskusiach citam, ze sa babo vykaka kazde rano alebo kazdy vecer. Moj maly si kaka kedy chce 😒 . Uz som ho skusila doma nechat bez plienky, ale len vtedy, ak uz kakal 😉 . Ale ked je bez plienky a pocika sa, tak mu to nevadi, ze je mokry. Pytam sa ho kazdu chvilu ci ide cikat, len pokyva ze nie a o chvilu je mokry. Nasilu sa posadit neda a nutit ho nechcem. Asi este neni jeho cas na oducenie, ked mu mokre nevadi.

sylvar
12. máj 2008

já už občas na nočník dávám, úspěchy jsou,ale minimální, většinou když přebaluju, tak posadím na nočník, povídáme si, dloubem panence očičko a vyčůráme se,ale sama si neřekne a donedávna, tak měsíc to je, jsme zkusili dát na nočník a řvala jak tur 😒
ale teď to bere s humorem, i my, dnes jsem ji po poledni po spinkání dala na nočník, vyčůrala se, koukala do něj a pořád ču ču, tak jsem ji nechala běhat(lézt 😀 )bez plínky...a najednou na mě kouká a tlačí a než jsem doběhla pro nočník, vypadlo z ní milion bobečků a po cestě pro toaleťák jsem objevila loužičku 😀 😀 😀 ale do nočníku čůrala dost,asi to dost nebylo 😀
ale jinak si myslím, že je na nočník ještě malá, bude jí rok 😵 a známá poradila to sedátko na wc, že se to dětem víc líbí, no asi by mi tím ještě propadla 😀

mivava
12. máj 2008

tak baby u nás je to s nočníkom asi tak,ze ked vidim malú tlačit,dám ju na nočnik,čítame knižky,ako tak tam pol hodinku posedí,nič neurobí,ešte sa tam ani nevycikala a to vypila celu flašu čaju a najhoršie je,že ona už potom celý den nekaka,normalne to drží v sebe ☹

danulka2
13. máj 2008

mivava ja som tiez skusala dat maleho na nocnik, ked zacal tlacit, ale potom to zastavil, do nocnika neslo nic a neskor kakal po troskach aj 3x za sebou. Tak som mu nechcela vypestovat stresovu zapchu a nedavam ho sediet ked uz tlaci.

milhaus
13. máj 2008

moja vydrži tak 1 - 1,5 hodiny necikat, sem tak sa tam aj vykaka a sem tam na zem, von jej davam ešte plienky i na spanie

sakura77
13. máj 2008

my sedime uz od 8 mesiacov,neslo ani tak o to aby tam nieco vykonal,skor aby tam aspon posedel,kym este nema"svoju hlavu",teraz si neviem predstavit ze by som ho to zacala ucit,ma uz "svoje rozumy" 😀 ale takto vie naco to je,davam ho tam ked ma napadne a priblizne tiez uz viem kedy bude kakat,a skoro vzdy sa nieco podari,aj ked len tri kvapky vytlaci,tak je cely vyteseny 🙂 no,ale zeby sa pytal,to jasne ze nie,no v lete by som chcela zacat ucit aj na pytanie sa,ale ved uvidime,bola by som rada

petule.h
13. máj 2008

nočník u nás nikdy nebyl in, malého jsem tam neudržela, jako jsem ho nenaučila vloni v létě venku, prostě dokud to nechápe sám, nemá cenu je to učit.Sám si začal říkat okolo 2 roku(nedávno), když pochopil o co jde(kluci 🙂 ) a chodí jedině na záchod s prkýnkem a nebo venku na trávu taky zvládnem, ale kadění nám ještě nejde dotáhnout do konce, on to řekne, ale už to nedoběhnem...takže to se musí vypilovat.Každopádně plenu na noc dávám...Byla jsem z toho dost hotová, že ostatní děti chodí od roku a můj nic, ale nemá to fakt cenu je nutit, když to nemají srovnané v hlavě...

bibula
15. máj 2008

u nas e to divne,ondrik sa nevedel pytat ,ale ked som ho posadila,tak sedel,teraz sa vypyta,ale nechce sediet-ani na nocniku,ani sa vypisat do misky,ani na zachod,hroza,potom pobehuje po byte,ked si to neuvedomi tak sa pocika,ale vacsinou drzi,kym mu nedam plienku a tam to spokojne pusti...ale ked nepotrebuje cikat,tak si neda plienku ani za svet,neviem co sim dalej,napriek tomu mu vzdy nukam vsetky varianty curkania.... 😉 😔

petule.h
16. máj 2008

bibula: je na něj brzy, opravdu on to ještě nechápe, co vlastně po něm chceš, my měli to samé, neseděl nikde, vztekal se...opravdu to pochopil okolo 2 roku, kluci jsou vážně pomalejší, nemá cenu na něj spěchat...netrap se tím, já se taky trápila, ale teď už chápu, že on to nechápal a teď je to ok

ria80
16. máj 2008

Ahoj,u nás je teda ještě brzo na takovou věc,ale mám otázku.Co myslíte,ze zkušenosti,je to lepší,když si nočník dítě vybere samo?Nebo můžu koupit já?Jsem vidšla krásný nočník,vypadá jako záchůdek.Tak že by ho dostala k narozkám.Ale nevím,aby to pak bylo k něčemu,je dost drahý.Díky.

majaaita
16. máj 2008

Rio, osobně si myslím, že nočník k prvním narozeninám je fakt brzo. Nicméně, může to mít zatím jako hračku, proč ne 🙂
Rozhodně bych ale nekupovala nic drahýho, aby ti to pak jen stálo v koutě 🙂

Petule.h, přesně tak 🙂

bibula
16. máj 2008

😒 no,len mi je luto,ze sa vypyta a napriek tomu to pusti na zem,ak nevydrzi kym mu dam plienku.

navi
16. máj 2008

tak my máme na nočník taky ještě čas, ale k narozkám ho dostane, aby si zvykl, že doma je a nebál se pak na něj sedat. Vybrali jsme tenhle http://www.predeti.sk/?c=detail&id=131

jinak tady je pár rad k učení na nočník 😉 http://www.miminka.cz/clanky/batole/vychova/kdy...

ria80
16. máj 2008

Já jen,že by ho dostala,ne že by hned na něho musela chodit.Navi,ten tvůj je krásnej,ale drahej.Ten můj je levnější,ale stojí taky dost na to,aby pak nebyl na nic.Ale ta paní prodavčka říkala,že prý mají u dětí úspěch,že si připadají jako dospělí,chodí taky na záchod.Vypadá to jako zmenšenina záchoda a je to hrozně roztomilý.

ria80
16. máj 2008

V roce je brzo učit na nočník,a malá nebuje ještě ani chodit.Ale myslím,že není na škodu,tam dítě občas posadit,aby si zvyklo,že je to část bytu,co tam patří a že se na tom sedí.