Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

renuskacool
25. júl 2009

😅 A ešte som nespomenula........Ja ked som išla na WC tak malá išla vždy somnou-ona je taka-nepohnem sa od nej ani na krok.Tak sme začali brávat nočník a tronila somnou 😅 😅 rozpravala som jej čo robím-počutý zvuk som jej patrične vysvetlila-a vzbudila som v nej záujem-chcela ma napodobnit.... 🙂 🙂
🙂 Výskúšajte,možno i u vas to zaberie.....

lucinecka
25. júl 2009

Holky když říkáte šoková terapie... já si prostě nedovedu představit že mu seberu plínky a už nedám. To jste byly pořád s dětma zavřený doma nebo i ven jste chodily bez plín? Malej kaká prakticky jen do nočníku, sem tam nějaká nehoda v plíně, ale čurání moc nechytáme, čurá hrozně často a musela bych ho každých 10-15min dávat na nočník a to jsem líná 😅

sakura77
25. júl 2009

luci,ved vy mate este kopec casu,neries vobec-a jasne ze cvrka ako havino,to vsetci zo zaciatku 🙂 mas kopu casu do buduceho leta

lucinecka
25. júl 2009

Sakuro, no čas mám, ikdyž jak se to vezme, že, já byla v roce bez plín, dnešní děti nosí plíny do 3 let i dýl a to bych fakt nerada. Taky plánuju brzo druhý dítě a nerada bych měla obě děti na plínkách. Takže bych ráda pomalu učila už teď 🙂

akzuzs
25. júl 2009

Ahoj lucinecka skutočne máš čas. 😉 Môj má jeden a pol a až teraz s tým začíname a ak to nevýjde tak nič. Ale myslím že je to na dobrej ceste. Dnes celý deň, keď sme boli dom, tak cikal do nočníka a behal po byte len v slipenkách. 🙂 Večer sa mu stala jedná nehoda ale nevadí. 😒 Dokonca sme s manželom zistili že nam naznačuje potrebu cikania. Čupne si a chytí sa medzi nožičky. Ale nie vždy to výjde, veď to nevadí. Čo ma viac trápi je to že v noci sa tak dociká že ráno je preliatý až na chrbte, spacom vaku a aj plachta je mokrá. 😖 Veľa pije a ja v noci zaspím a potom to takto dopadne. Posledné dve noc som sa zobudila a prebalila ho. Dnes som mu nedala po siedmej hodine piť, tak som zvedavá či to zaberé. Vadí mi to, nielen že spinká v mokrom ale aj preto lebo má studené kríže a mám strach aby neprehladol na ľadvinky ☹

lucinecka
25. júl 2009

Holky čas nečas, myslím že je na každé mámě kdy začne 😉 Třeba to u nás úspěch mít nebude a vážně budeme muset počkat na pozdější dobu, ale chci to aspoň zkusit 🙂 Ptala jsem se když jste dětem sebraly plínku, jestli jste i ven chodily bez plínek a riskovaly případný nehody, nebo jste byly doma a nikam nechodily?

marmar1
25. júl 2009

Tak já jsem si včera řekla,že vyzkoušíme nočník..vzala jsem si hrnek s vodou,sedla na nočník,nenápadně jsem tam nalila vodu,stoupla a tleskala co sem to tam jako udělala 😅 ..no přišel pes a napil se,sebík klekl a chtěl se napít taky..ještě to myslím na chvilku odložíme 😀

megee
26. júl 2009

lucinecka já dávám malýmu plínu na ven když jdeme na dýl, jinak když vím že tak do hodiny budeme doma tak nedávám, dám ho vyčůrat než jdeme....čůrá tak 1x za hodinu tak to v pohodě vždy vydrží a čůrá až pak doma...

jen máme problémy s vyslíkáním, to ještě neumí a čůrá přes slipy...tak pořád peru, ale nevadí to se časem naučí taky 🙂

renuskacool
26. júl 2009

😎 Dietatko musí byt na to pripravene,musí vediet čo sa od neho žiada-rozumiet čo znamena KAKAT a CIKAT 😀 😀 😀 ,musí dokazat aspon čiastočne ovladat zvierače a uvedomit si ten pocit že ide cikat......Lebo menšie deti to robia svojvolne....
čo sa týka tej "šokovej terapie".....-ono to išlo neako svojvolne.Bolo vtedy daždive počasie tak zhruba 2 dni sme stravili doma cikaním a tancovaním okolo nočníka a potom vonku už sme to nevzdavali a išli len tak na volno.Stale som sa pýtala ideš cikat???No občas jasne že cvrklo,aj nehoda sa stala ale ved bez toho to nejde.....

renuskacool
26. júl 2009

Treba nabrat do zasoby na prechadzku gatky a nevzdat to... 😉

macocha
26. júl 2009

marmar 😀 😀 😉

My skúšame 4 deň bez plienok, zatiaľ to nehodnotím, ale pár postrehov:

Prekvapilo ma, že malá ciká len 4-5 krát do dňa, ale zato v riadnom množstve. Ale veľkú mávala predtým denne, teraz raz za 2 dni - dúfam, že to nie je zo stresu z odúčania?? 😕 A prestala sa mi pýtať slovne, dnes sme frčali skôr na tom, že som ju raz za hodinu priviedla k šerblíku.

Lucinečka: Paradoxne moja malá vonku "drží", takže chodíme len v gaťkách. Raz som prezliekala na piesočku malú nehodu, aby som bola úprimná. Ale von chodíme 2-krát denne. Priznávam, že keď sme šli do obchodu, bola som riadne nervózna - našťastie to bolo v pohode. Aj dnes 3 h vonku - sucho... a dávam jej na von tréningové látkové nohavičky, také prateľné, už ich tu ktosi spomínal. Hoci nám nezadržia celú dávku. Ale aspoň sa neurobí komplet mláka.
A ešte: stáva sa jej, že cvrkne, rozplače sa a keď ju dám na nočník, pustí zvyšok. Toto by tréningovky zadržali. (Keby sa to stalo vonku. Ale na doma ich teraz nedávam. Nech si svoje konanie "užije" do dôsledkov 😝 )

megee
27. júl 2009

holky ty tréninkové kalohtky se dají koupit běžně v obchodě nebo jen přes net? Nějak je tu vychvalujete a taky bych je malýmu zkusila dát na ven 😀 aby se naučil říkat si i venku...

lucinecka
27. júl 2009

Renus, malej kakání hlásí, začne tlačit, ale jen slovně, vydrží než ho dáme na nočník a pak teprve tlačí 😉 Čurání mám pocit že mi poslední dobou chodí "říct" že se počural. Dávám mu na doma jen látkové čtvercovky a měním po každým počurnutí. Takže když je mokrej, přijde se pochlubit 🙂

Macocha, to je super že malej tak málo čurá, můj je pěknej průtokáč 😝

Meggee, ty tréninkovky koupíš např. na branakdetem 🙂 Před to www. za to .cz 😀 Mám strach aby to admini nesmázli 😎

renuskacool
27. júl 2009

lucinecka tak to je super-to je na dobrej ceste..Skus ho nehat bez plienky.Ked je vonku pekne teplo,možno sa mu to zapači....... 😅 😅 Ja mam ešte 9 ročneho syna a ten ju sam začal odmietat-no ale mal zhruba 2 roky 🙂 🙂 🙂

lucinecka
27. júl 2009

Venku když jsme na zahradě tak je bez plínky, to čuráme jen do travičky, sem tam si počurá v zápalu hry nohy ale jinak se mi to daří hezky chytat. Ale doma by to nešlo, to by byly loužičky všude, on čurá klidně každých 10-15min 🙄 No jsem zvědavá kdy se nám podaří plínek zbavit úplně, nespěchám na něj ale ráda by jsem ho učila už teď. Aspoň že to kakání nám jde hezky chytat 😉

jindrastraznicka
27. júl 2009

ahoj, já mám holčičku a má 2,6 měsícu a stále má plinky ještě na noc. když jsem jí učila na nočník tak jsem jí koupila nočník který hraje, vždycky byla hrozně štastná když hrál ,pak na něj chodila s radostí.u kluku to trvá někdy déle než začnou čurat do nočníku. jinak přeji hodně štěstí 🙂 🙂

megee
27. júl 2009

jindrastraznicka ten hrací máme taky a malýmu se to moc líbí když mu zahraje...no on vždy po vyčůrání vtane a říká jéééé a ukazuje do nočníku

jindrastraznicka
27. júl 2009

malá ho už stihla rozmontovat takže už nehrajem,už je velká tak to už neřeší. 🙂 🙂 Novej kupovat nebudem, snad se brzo odnaučíme i na plinky v noci.už se naučila chodit i na záchod , to mám ale vždycky strach aby tam nepropadla. ☹ ☹

leni96
28. júl 2009

Ahoj holky, ráda bych se s váma poradila. Mám dceru, jsou jí 2roky a používání nočníku je u nás katastrofa ☹ . Dávala jsem ji na nočník už před nějaký časem aby si zvykala, že něco takovýho vůbec existuje. Teď jsem si řekla,že už je dost velká a mohla by se přes léto odnaučit, ale asi to bude velký problém. Ona si na nočník sedne, chviličku tam vydrží, ale hned jak se postaví, tak se vyčůrá na zem, já jí vysvětluju a ukazuju, že musí na čůrat na nočníku a než stačím utřít loužičku, tak se vyčůrá zase o kus dál ☹ . Od dnešního rána mi to udělala asi 15krát, 3krát jsme čůrali na noční a to jen když tam s ní sedím i já a ještě nejlepší je, když pije čajík. Já vážně nevím jak jí to mám vysvětlit, že musí jen tam. Zatím se snažím být v klidu, zkoušíme to třetí den, doma je bez plínky, ale přijdne mi to k ničemu. Jen utírám a utírám. Ona se ani pořádně nevyčůrá,jen ucvrkává, běhá po bytě a já to nestačím vytírat. Myslíte,že to má smysl? Jak dlouho to mám takhle dělat? Děkuju za rady 😉

konoupek
28. júl 2009

Leni,dala bych jí týden a jestli bude dělat to co dělá,tak to ještě nechej třeba dva měsíce uležet,nic se neděje.

leni96
28. júl 2009

konoupek
jj, říkám si, že to zkusím týden vydržet, třeba mě ještě mile překvapí 😅 a když ne, tak určitě nebudeme první ani poslední, co se odnaučí být bez plínek později 😔

jindrastraznicka
28. júl 2009

leni: musíš to vydržet,hlavně na ní netlač nebo se začne nočníku bát. Od kámošky malá bude míz 3 roky a ještě stále nosí pleny, tlačila na ní a už se ho strašně bojí. ☹ ☹ my momentálně řešíme to ,že si ručičky namáčí do čuránek když čurá, pry je má špinavé a hrozně se tomu směje ☹ ☹ 😒 😒

akzuzs
28. júl 2009

Ahojte maminy, chcem sa s vami podeliť o toto:
Už od minulého týždňa sme na 80% bez plinky. Vonku ju má pre istotu, nehody máva sem tam a keď ide spinkať tak tiež mu ju dám. Ale od kedy sme mu tesne pred spaníním prestali dávať čajik, tak ani v noci moc neciká, 😀 plienka je skoró suchá 🙂 Ale aj tak nemám odvahu mu ju nedať ani vonku ani v noci. Cez výkend to bolo zle, lebo boli u nás v meste hody (pouť) a to som mu dala plienku no on už do nej nechcel, tak bol nervózny lebo potreboval a nemohol. Keď som ho dala na trávnik, tak nechcel, lebo to nebol nočník a keď sme prišli domov tak sa nevedel docikať. A včera zasa keď sme šli z chaty mi naznačil že chce a ja som ho dala vo vzduchu po sediačky na rukách a on sa vycikal. SUPER 😉 🙂 😀 Dnes zasa si sám doniesol nočník a tak som vedela a keď zasa nemohol nočník nájsť tak si čupol a zatlačil. Doniesla som mu nočník a kakal. Sú to také pokroky že som na moje chlapätko taká hrdá ako každá matka na svoje dieťatko. Tak dúfam, že sme na dobrej ceste a Vianoce sme bez plienok. 😅

hankaajirik
28. júl 2009

Leni, dnes jsem byla stejně bezradná jako ty. Zkoušíme nočník od 18 měs. a když to opravdu nešlo tak jsem to na nějaký čas odložila. Minulý týden jsem to zkusila zase a bylo to o moc lepší.Nejdřív jsem ho dala na nočník po spaní, před spaním, koupání, obědě. Byla horka, tak běhal doma nahatý a u chlapečků jde docela dobře předvídat,kdy to přijde.Tak jsem ho vždycky posadila na nočník a ještě ten den věděl co po něm chci.Vždycky zatlačil a bylo to.Je se mu to na tolik zalíbilo, že si ted jen cvrnkne, zvolá jééé, vyskočí a jde spláchnout do záchodu. Venku nám to nejde skoro vůbec. Dnes jsem to skoro vzdala. Raději čůral na zem a já jen lezla a utírala(ted utírá s semnou).Stále ale nejsme tak daleko, aby mi sdělil, že se mu chce.Jsme stále na začátku a učení na nočník považuji za hodně obtížný mezník. Pevné nervy-někdy je ztrácím.

leni96
29. júl 2009

hankaajirik ahoj, tak my taky stále utíráme, ona si vůbec sama neřekne a ani nijak neukáže, prostě čůrá na zem, já se ji snažím co nejrychleji posadit na nočník, aby ten zbytek dočůrala tam. Když je loužička na zemi tak na ni ukazuje a říká ba a má zacpaný nosík 😅 . Každým dnem čekám, že se to zlepší, no snad se někdy dočkám 🙂 .

sisi.v
29. júl 2009

leni, mně malá také čůrala na zem, měla z toho hroznou legraci, většinou si vybrala koupelnu nebo kuchyň, prostě tam, kde byla dlažba a bylo slyšet 🙂. čím víc jsem jí říkala nenena, tím víc jí to bavilo...tak jsem dělala, že nic a ona toho během týdne nechala. to přejde, uvidíš 🙂

nám v učení hrozně pomohlo když viděla větší děti, jak čůrají samy venku - v ten moment doslova servala plínku a už jsme jí nevrátily (jen v noci na spaní).

macocha
29. júl 2009

Ahojte, aj ja som dnes na tom s nervami hooodne zle 😅 Dnes už 3 nehody. Pýtanie je také hore dole: niekedy sa pekne vypýta a urobí, niekedy to na nej vidím a dám ju na šerblík, to je v pohode. Ale keď nechce byť v postieľke alebo v stoličke, jednoducho kriči "a-a-a-a" a samozrejme na 90% z toho nič nie je, ale nemôžem ju v tom ignorovať, nie? Najmä že sa stane, že sa ozaj aj vyciká, hoci som to pokladala za výhovorku. A potom keď sa zabaví, tak sa pýtať zabudne. Nanešťastie mi do toho učenia na nočník prišla ešte aj angína...

Ale aby som dala aj nejaké pozitíva: a) nehody sa zatiaľ nestali na koberci, ktorý máme v 4 izbách, ale buď v kúpelke, kuchyni alebo na balkóne, čo dosť uľahčuje upratovanie 😉 ... dúfam, že to nezakríknem.
b) naučili sme sa cikať na trávičku, keď ju ja držím. Tiež jej to dlho nešlo, skúšali sme aspoň 20-krát, aj som myslela, že budem musieť nosiť všade so sebou nočník, ale predvčerom na ihrisku sa podarilo cvrknúť 😵 A keďže všetci kamaráti tlieskali, tak dnes to zopakovala, tentokrát naplno.

takže zvažujem, že skúsim ešte jeden týždeň.

martina46
30. júl 2009

Rozmýšľala som nad tým, ako je to, že my sme boli v roku alebo niečo cez, bez plienky. Trošku si to dávam do súvisu s pitným režimom. Ako často a koľko sme pili, keď sme boli malé? Veď to sa vôbec neriešilo! Dostali sme ráno, potom na obed a nejako večer? Aspoň podľa mojich informácií.. nerozmýšľali ste nad tým niekedy? Moja malá je na látkových plienkach, teda pocit mokra má, ale vôbec jej to nevadí 😀 😝 no kakať sa už pýta, na nočník dávam asi od roka, ciká doň pekne, no aj do plienky. A keď sa jej opýtam, či nechce, vždy je odpoveď nie. Je dosť zvláštne, že môj brat bol za rovnakých podmienok v roku a cca 2 mesiace bez plienky. Malá vypije asi 800ml vody a ešte 350ml mlieka.

lucinecka
30. júl 2009

Marti něco na tom možná bude, schválně se na ten pitný režim zeptám mamky 😉 Malý mi taky hodně pije a čurá jako koroptev 😀 Jinak si myslím že je to hlavně papírovkama (taky jedeme látkovky 😵 ) že jsou děti tak dlouho v plínách a taky názorem že je čas, že dítě musí být na učení na nočník vyzrálé, co je od 18m výše. Podle mě blbost, když mi jsme v roce byli bez plínek a moc dobře jsme tomu rozumněli. Takže my to zkoušíme už teď, mokro v látce nám vůbec nevadí, kakání si syn říká, na nočník ho dávám při každým přebalení (doma cca co hodinu, venku cca 2 hodiny), čurá krásně do travičky, na zvuk "čururu" ví co má udělat a taky to v 99% případů udělá, ten zbytek se mu asi prostě nechce 🙂 Ale stejně tak krásně si čurá do plíny 😝 No uvidíme co přinese čas 🙂

sheherazada
30. júl 2009

hihi, tak já si poslení dobou říkám, že bych to pomalu mohla zkusit. Verča se mi ted prvně během jednoho týdne dvakrát vykadila do vany, při večerním koupání, koupeme tak 15 minut. Tvářila, že jak by o tom ani nevěděla a před tím se i do vany vyčurala. Po koupání sem jí chvíli nechala nahatou a ona mi hned počurala koberec-)) Mám takovej pocit, že to zkoušení dost daleko odsunu🙂