Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

lalus
26. feb 2010

marmazel: ak je už 2 mesiace bez plienok, ja by som jej ich nevrátila...len vydržať. Však uvidíme, ako na tom budeme my o mesiac-dva

majasa: my sme začali prednedávnom, t.j. tiež v 19 mesiacoch ako marmazel

marmazel
26. feb 2010

lalus: tak my vydržíme 🙂 ještě že babi bydlí hned vedle a má klasický topení, takže když to přemáchnu rychle to uschne 🙂

weblucy
26. feb 2010

My sme dnes dali maleho na nocnik v kupelni, pustili sme vodu, lebo to sa vzdy vycika, ked je pustena voda. Samozrejme kopa hraciek pri nom, aby vydrzal sediet a ked sa vycikal, tak sme mu zatlieskali a chvalili ho, ako to robime vzdy, ked sa mu nieco podari alebo sa nauci nieco nove. Keby sme nepustili vodu, tak sa urcite nevycika, lebo by bol zaujaty hrackami a ani by zrejme nechapal, preco sedi na nocniku. Tak neviem, ci to robime spravne v kombinacii s vodou. Este ma dost casu na nocnik. Snad sa mu to spracuje v hlavicke a pochopi tak, ze sa cika do nocnika.

lalus
27. feb 2010

weblucy, vy fakt máte ešte času a času 😉 my sme vo vašom veku nočník ešte ani kúpený nemali 😀

u2jana
27. feb 2010

ahojte,
ako zacat s oducanim?

teda par krat za den, pri prebalovani ju na chvilu posadim na WC, z nocniku mi utekala.
Ale okrem nahodnych cvkrnuti, sa nic nedeje.

majasa
27. feb 2010

dakujem berynka lebo starsi tiez skor nechcel

weblucy
1. mar 2010

lalus, nocnik mame uz od 11. mesiacov doma, dostala som tip, ze to mam skusit, pretoze moj maly sa v noci nepocika, aj ked sa viackrat zobudil, vzdy az ked sa rano zobudi a trosku prebere. Samozrejme prve tyzdne po narodeni nepocitam.

marmazel
1. mar 2010

Holky tak já nevím, jediný co jsem zjistila že když je u některé z babiček tak se nepočůrá, pěkně si řekne že chce čůrat, počká na nočník pak se vyčůrá a vše je ok. jen mě řekne čí až když je pozdě. tak kde je chyba?

marmazel
2. mar 2010

Tak sem jí nasadila ty papírové tréninkové kalhotky, já už fakt nevím, začalo to učůráváním ale stupňuje se to, občas už se počůrá úplně, nevím co dělat? Je to normální nebo mám zajít k doktoru? nevím co dělám špatně.

berenika39
2. mar 2010

u2jana, já jsem to ted udělala tak, že jsem se nadechla, naplánovala 14 dní v klidu doma krom odpoledních procházek a prostě mu plínku nedala. hned ráno jsem ho dala na nočník, vyčůral se a pak jsem ho každou půl až třičtvrtě hodinku vzala, řekla mu, že možná pindík chce čůrat, že to zkusíme. nejdřív fakt čůral po necelé hodince, chtělo to trpělivost, taky jsem tomu nevěřila, že se to změní, ale za necelé tři týdny je bez plen přes den a na odpolední spaní ji má už suchou. naučí se s tím čůráním zacházet, ale s plínkou to nejde. jasně že se zezačátku počůral xkrát, ale v klídku jsme to utřeli - dostal hadr 😀 , hned jsem mu řekla že na zem jako néééé a že na to je nočník. ted si už říká - chytne se za pinďu a kroutí se u nočníku.
blbý je to ted venku, to plínku dostane, ale chodíme tak, aby to vydržel domů, a jde to.

lalus
2. mar 2010

😀 berenika, my sme bez plienok na doma ešte len 3 týždne a ja som von šla s malým bez plienky asi po týždni od začiatku odúčania 😉 spočiatku len na kratšie prechádzky, prvé dva dni mi nechcel vonku cikať....

potom si zvykol cikať že som ho držala v podrepe ako dievčatko, tak sme boli vonku aj dlhšie, a za ten čas sa aj 2x vycikali. Dnes sa prvýkrát vonku vycikal ako chlap 😀 - v stoji. Podľa mňa ak už ste doma pekne suchí, je na von plienka zbytočná.

Teraz fungujeme tak, že ak sme len okolo bytovky vonku - nezáleží na tom ako dlho, ale na tom, či sme v dosahu domu, t.j. ho môžem v prípade nehody (aj po prezlečení) doniesť rýchlo domov - sme bez plienky. Ak ideme niekam mimo, resp. autom na celé dopoludnie, tak mu dávam tréningové nohavičky ale s tým, že sú to také slipky a do tých sa neciká. Takže vlastne aj tak mu ich len stiahnem a ocikávame stromčeky, resp. ak sme niekde v obchoďáku, tak ideme normálne na záchod. V posledných dňoch sme tak boli 4x za sebou ďalej od domu a vždy sme sa vrátili so suchými nohavičkami, tak rozmýšľam, že ak sa ešte trošku oteplí, tak to risknem aj do auta len s normálnymi slipkami.

u2jana - berenika má pravdu... podľa mňa je tiež nelogické učiť dieťa na nočník s plienkou. Ja som malému tiež jednoducho jedno popoludnie (keď sme boli len doma) plienku nedala a vysvetlila, že sa ciká do nočníka, nie do tepláčkov, či na podlahu 😉 A dieťa pochopilo 😵 Samozrejme sú občas nehody, keď sa zabudne, lebo sa hrá...alebo si učurkne a neuvedomí si to, ale to patrí k tomu...a krpec tiež po sebe rád utiera prípadné kvapky na podlahe a uciknutné slipky okomentuje že "blééé" 😀

u2jana
2. mar 2010

dik baby

vyzera to logicky, tak so buduci tyzden skusime.
Ako to bolo u vas kakanim?
toho sa dost obavam... ze napr. zaspini koberec, sedacku... 😒

janinininka
2. mar 2010

holky je to děs s tím nočníkem, nám ted budou 2 roky a máme plínku pořád,párkrát se vyčůrala do nočníku a to je celý.před měsícem chodila doma bez plínky seděla na nočníku ale pokaždý se počůrala do kalhot, prostě mi přijde že to ještě nechápe, dneska se taky počůrala a dokonce i pokakala a to se jí teda nelíbilo, ale když k ní jdu že je pokakaná i když má plínu tak utíká zdá se mi, že si myslí že kakání je něco špatnýho nenadávám jí ale ona i brečí a utíká.ted to zkusíme znova, na doma jí plínku nedám když půjdeme ven tak jo, nebo to necháme až bude venku tepleji abych jí mohla dát případně i tam.nechci aby z toho měla hrůzu ale pomalu bych už jí chtěla učit 😕

lalus
2. mar 2010

jani, možno to fakt ešte nechápe...skús, keď to nepojde, tak nechaj tak a skús zas o mesiac. Ja sama poznám takmer 3 ročné deti, čo ešte majú plienku 😖 keď to nejde,tak to nejde...raz sa to určite naučí

bublinkajasminka
2. mar 2010

lalus - ake su to treningove gatuse?? nemas link??

berenika39
2. mar 2010

jani, nemají to všechny děti stejně, pokud by to nešlo v klídku a pohodě, bez pláče a stresu, je asi lepší to o měsíc odložit a začít znovu od začátku. nic se nestane, jen balík plínek navíc. taky máme kolem děti starší a nosí plínky a nevím, komu by to mělo vadit 😉 . všechno má svůj čas, i příkrmy, i spaní, i plínky...není kam spěchat...

bublinka -třeba branakdetem.cz. Jsou fajn na ten přechod, kdy třeba musíš někam jet a ještě prcek tu jistotu nemá, kdy to prostě není 100%. Nepročůrá se, ale není to plínka, máme je a jsou fajn, mylsím že jsou popolini

janinininka
3. mar 2010

když ono je to těžký když z každý strany slyšíte jak dřív děti už v roce chodili na nočníček a ted nám budou 2 a prd, budu to zkoušet a uvidím, ale upřímně 3 roky se mi zdá už hodně.já vím, každý dítě je jiný nenutím jí násilím no někdy se to naučit musí že? 😀

lalus
3. mar 2010

jani, nepočúvaj nikoho... v roku na nočník sa mi zdá priskoro -nikdy sme malého neposádzali. My sme na nočníku len preto, že som skúsila v 19 mesiacoch a šlo to v podstate na prvú šupu....keby to nešlo, nechám ho určite tak a skúsim neskôr. 😝

lalus
3. mar 2010

...bublinka - zabudla som - my máme také normálne papierové jednorazovky tie nohavičky 😅 Je to drahšie, ale my to nepoužívame nejak pravidelne....zatiaľ som minula pár kúskov. Výhodu oproti plienke vidím v tom, že sa to naťahuje a sťahuje ako slipy či nohavičky, takže vlastne, keď cikáme vonku, len mu to spolu s nohavicami a pančuchami stiahnem k členkom a potom zas vytiahnem. A ako píše berenika - trošku pocikania to udrží, takže sa nepreciká (preto som dávala do auta), ale nesaje to ako plienka

fishka
3. mar 2010

Ahoj, přišla jsem se k vám vybrečet, neboť mám pocit, že se mi to moje dítě nikdy na nočník nenaučí. Už kolikátý měsíc se opakují období, kdy je třeba 14 dní bez plín (jasně že na spaní a na ven jí je dám), ale doma naprosto bez problémů, říká si. Pak ale přijde období naprosté ignorace, kdy dělá jednu louži za druhou, navíc se k tomu přidaly i bobky. Když si řekne, tak zpravidla na poslední chvíli, že jen tak tak stihnu kalhotky sundat nebo si neřekne vůbec. Vyvrcholilo to tím, kdy se mi pokadila v bazénu na plavání. Průjem nemá, takže to tím není.
Zkouším po dobrým, po zlým, nepomáhá nic. CO S TÍM?

marmazel
3. mar 2010

fishka: ahojky, myslím že máme to podobný, nevím jestli si četla předchozí přízpěvky. Psala jsem tam náž problém. Taky nevím co s malou, dnezka už sem byla tak zoufalá že mi tekli slzy, malá na mě chudák koukala tak sem se jí snažila vysvětlit, že ona za to nemůže , že maminka už je prostě z toho unavená. A od kdy ste bez plen?

momin
3. mar 2010

Ahoj holky,tohle jeste neni tak akutni ale chtela bych zacit maleho davat na nocnik.. jenom nam to porad nevychazi s kakanim-on to stihne vzdycky behem jidla tak jak to udelat...? 😕

meleri
3. mar 2010

já se přiznám že sem to ted úplně vzdala..asi deset dní nebo kolik jsem se na to úplně vyprdla..prostě nemám sílu ho furt vysvlíkat posazovat zas oblíkat..navíc se tam skoro ani nevykadil jen vyčůral...asi to nechám tak a třeba si ve dvou letech řekne sám..aspon doufám!!

rehos
3. mar 2010

Ahoj,mám taky problém malou naučit 😒 berenika stejně jsem to dělala s Maruškou ale ona prostě do nočníku nic neudělá,stalo se že přišla nahlásit že se jí stala nehoda a pak si sedla na nočník a já se radovala že je to malý pokrok,sice pozdě ale přece,brala jsme to že už ví co a jak ale potom už zase jen utírání loužiček a sbírání hovínek z koberce,dneska jsem málem vykvetla když byla chvilku v pokojíčku a když jsem jí tam přišla zkontrolovat,nevěřila jsem svým očím,hovínka rozpatlaný všude možně,koberec jsme čistila jak divá a musela jsem vyhodit dvě knížky ☹ jinak malá si to po sobě i sama vyčistí teda když se někde vyčůrá

berenika39
3. mar 2010

momin, tak to nech plavat. ted kaká při jídle a až to budete zkoušet bez plínek tak bude kakat úplně někdy jindy 😉 😉 . v roce je to jen o tom, že ho dáš na nočník a trefíš se - něco tam vyrobí 😉 😉 😉 . ale je fakt, že na seznamování s tím, že něco takovýho jako nočník existuje je to dobrá doba 😉 . tak ho tam dej pro začátek hnedka po spaní, to je většinou tutovka, že se vyčůrá a můžeš chválit a chválit.....

rehos, no uznávám, že to je občas o nervy 😉 😉 . chce to vychytat, kdy bude čůrat - aby viděla výsledek a mohla jsi patřičně pochválit a pak už jen trpělivě po strašně krátkých intervalech zkoušet....já si prostě myslím, že po 18ti měsících už je to o tom, aby pochopili, jak to funguje - že se nečůrá jinam než do nočníku...a když to nejde, tak to nechat být a zkusít po měsíci nebo víc, nejsou přece všechny děti stejný.
jinak já jsem byla nervní, že první týden bez plínek čůral snad po půl hodině, hodina byla maximum, to jsem si říkala, že přeci nemůžu venku pořád svlíkat oblíkat...ale opravdu se naučí ovládat to "čůrací ústrojí", ted si říká tak 2x za dopoledne (od 8 do 11.30). Navečer - třeba od 16.30, kdy přijdem zvenku, do spaní ve 20.00 jde třeba 3-4x, protože to už víc pije 😉 .

kulimka
3. mar 2010

Tak my posledni tyden zkousime dusledne a zatim se dari😉

berenika39
3. mar 2010

super kulimka, ahoj 😉 . tak pevný nervy🙂. petr dneska poprvé čůral venku 😀 . byl tím naprosto fascinovanej a chtěl to zkoušet po deseti minutách znova, ale já ho prokoukla.... 😀

kulimka
3. mar 2010

Šikula😀

berenika39
3. mar 2010

no byl to docela riskantní pokus ode mně, měl plínku, byli jsme busem ve městě, ale on si tak krásně a jednoznačně řek, že chce čůrat, že jsem mu nechtěla kazit radost z úspěchu a zavlekla jsem ho na trávník, stáhla kalhoty, plínku nosí ven tu treninkovou kalhotkovou, a nechala ho vyčůrat. je to fakt škoda ted v zimě, protože to, to, že jednou může do plínky a jednou ne ho mate 😀
at už je jaroooooo...

fishka
4. mar 2010

Já jsem Elenku poprvé posadila na nočník v devíti měsících, jen tak jsme to zkusily a ona se vyčůrala, takže jsem jí dávala, ale bylo mi jasný, že to je jenom na mě. Pak od roka se nestalo, že by se pokadila do plíny, vždy do nočníku. Od 14 měsíců začalo to střídavé období říkání si a následné ignorace. A od 15 měsíců se začala i pokakávat. Plíny jsem dávala látkový.
Fakt to nechápu, že je to takhle, přitom třeba s panenkou si hraje, jako že panenka che čůrat, říká, že panenká říká e-e, pak jí dá na nočník.
Jo a poslední týden se mi podělává i v noci. To dělala naposledy hoooooooodně dávno. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Myslíte, že schopnost naučit se čůrat tam, kam se má, je dědičná?