Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

helka101
15. sep 2008

matrinka, chlapci sú asi lenivejší, alebo neviem ako si to mám vysvetliť 😠 asi to majú v géénoch, po otcoch 😀
mne je tiež dakedy ľúto, ked vidím väčšinou baby v parku, a sú bez plienočky a my ju stále mame na zadku 😠 ale dám mu taký týžden pauzu a začneme od znova 😵 hádam to bude lepšie

a ozaj viete čo ma zaujíma? ktorá znás rýchlejšie bude vedieť vyzliekať zimný over na sáánkovačke, ked nám začnú deťúúrence kričááááááááť.. mamííí cikááť?! 😀

martinka1704
15. sep 2008

helka to bude zaujímavé 😀 😀 😀 a stými génmi to je dobré 😀 😀 😀 😀 😀 aspom sa budem mať od teraz načo vyhovoriť 😀

helka101
15. sep 2008

no to hej, lebo môj je asi fakt po mužovi 😀 ale uvidíš že čoskoro aj my budeme na nich hrdé, napríklad my sme sa rýchlo naučili rozprávať, tak to cikanie nieje asi až také podstatné prenho, aj ked má plienku tak ju ťahá dole, ale aby povedal mamááá čúrať tak tonie 😀 😀 😀 lenivci sú ty naši chlapi. 🙂

mimma
15. sep 2008

Ahojte, baby, ja mám takú skúsenosť, že treba sice dieťaťu ukázať, čo je nočník a čo sa na ňom robí, ale vôbec netreba stresovať seba a malé, lebo už má na to vek a podobne...Moja Marcelka sa začala pýtať sama, mala asi dva a pol roka, predtým všetky pokusy prinášali len stres, nechcela tam byť, pocikala sa aj 10krát za deň, no moje nervy, boli to hororové chvíle. A jedného pekného dňa prišla, že chce cikať a odvtedy sa pýtala. No a tá mladšia, Marianka, už dva roky mala, skúsila som to, ale nešlo to. Sice vie, že sa také veci robia na nočník, ale nevie si to ešte odsledovať, povie to až po tom, čo sa vyciká, alebo vykaká. Tak tomu nechávam voľný priebeh. Nech vás to vôbec nehnevá, každému dieťaťu to raz dôjde, že čo a ako. 🙂

milhaus
15. sep 2008

susika moja je cez den uplne bez plienky, občas sa stane nehoda ale to sa da
vydrži tak 2 - 3 hod., ako pije zaleži aj
ked pije tak 1,5 hod - 2 hod.
ked sa nevypyta dovtedy sama tak ju dam ale pyta sa celkom dobre len s manželom ked je sama alebo s niekym inym ako so mnou tak trocha hapruje
plienky na noc podla toho čo vycika by som ju musela za noc budit i tri krat a tak ešte jej plienku na noc necham aspon do dvoch rokov, čo bude na mikulasa, uvidime ako sa nam to bude dat
niektore kamaratky sa mi smiali že je to skoro ale da sa to
lucka sice moc nevyprava ale pyta sa ci a puha, to puha je kako ale teraz začina hovorit aj puha kakam

helka101
15. sep 2008

milhaus tak to je fajn že ti vydrží tak dlho, môj tak 15minút a už máme mláčku 😅

charlinka
15. sep 2008

Ahoj, já bych se s tím taky netrápila. já nevidím žádné dítě do dvou let kolem mě co by bylo bez plínky, at je to holka nebo kluk. Takže vaše děturence co jsou mladší jsou na tom veeelllmmmiii dobře. Moje malá sice už plínku tři měsíce nemá, ale to byla asi spíš náhoda že se naučila, tím že viděla jinou holčičku čurat na travičku. předtím čurala doma do nočníku ale neptala se. od té doby se začala ptát a nehody nemáme. Poslední týden jsem jí dala spát odpo bez plínky, tři dny se počurala do postele a poslední tři dny ne. tak další pokrok ale na noc ji asi ještě pár měsícu nechám. ráno má plínku total počuranou.

mirka
15. sep 2008

no moja ide mať 2 roky, dakedy sa pýta cikať, ale nevyciká sa. Skôr sa vyciká, keď sedí na šerblíku dlhšie, alebo mi kričí maminka idem cikať, keď práve cikádo plienky 😒 aj okukuje deti, čo cikajú do trávičky, chce aj ona, ale nejde jej nič, občas ju nechávam cez deň bez plienky, ale musím sledovať, koľko asi necikala. Ale namiesto toho, aby sa pýtala, pociká sa do gatí. Takže nechám to asi, kým jej to v hlávke nezapne, že sa musí pýtať cikať predtým, ako to už ide von 😅

charlinka
16. sep 2008

Mirka, my jsme měli ten problém s čuráním, dokad se sama nevyčurala na travičku. Od té doby to jde vše perfektně. taky měla pár dní v létě, kdy se i chtěla vyčurat na travičku, koukala na ostatní děti a nešlo jí to. pak to jednou zkusila, už potřebovala a šlo to. U nás ta tráva byla zlomová 😉

zusma
16. sep 2008

Holky, chci se zeptat - dávaly jste děti na nočník i když se sami ještě neuměly posadit? Právě nevím, zda se jí tim neničí záda. Ale zase když budu čekat, že se malá z lezení posadí, tak se teda ještě načekám, protože jí to pořád nejde.

A jak dlouho jste na začátku děti nechaly na nočníku sedět? Dokud něco neudělaly anebo třeba vždycky 15 minut a pak jste je sundaly i když v nočníku nic nebylo? Díky 😉

martinaema
16. sep 2008

zusma kakmoškin malý sedával na nočníku aj hodinu, ale len kým sa nenaučil loziť 😀 Chudátenko aj fialový kruh mal otlačený na riťuške. No ale začal loziť a potom chodiť a zbohom nočník...
Teraz - má 17 mes.- nočník ani vidieť, úplne až hysterické záchvaty má.
Mne malá do 13 mes. nočník ani nevidela. Bola som lenivá ísť ho kúpiť. Potom, ked sme ho kúpili, bol síce vystavený v izbe, aj sme skúšali posadzovať naň malú, ale bez úspechu - fungoval skôr ako klobúk.
Prvý úspech sme zaznamenali, ked raz večet tlačila do plienky, tak som ju rýchlo vyzliekla a šupsla tam - už to nestihla zadržať. Nočník jej zaspieval, ona sa tešila a odvtedy kakala len do nočníka. S cikaním to bolo trochu ťažšie - 20x za deň som umývala podlahy, ale asi za 10 dní jej trklo o čo ide. Ani by som sa s tým neponáhlala, keby sme nemuseli zápasiť pri každom prebaľovaní. A dosť rýchlo pochopila o čo ide, lebo od začiatku mi pri obednom spánku nemávala plienku a ani raz sa nepocikala a teraz slávime malý úspech - 2 týždne bez plienky v noci 😉

mimma
17. sep 2008

Inak, myslím si, že kto má na to nervy a veľmi mu záleží na tom, aby jeho dieťa robilo potrebu do nočníka, tak sa to dá zvládnuť, ale je to tak, ako píše martinaema- aj dvadsaťkrát utierať pocikané podlahy a možno to tomu dieťaťu časom dojde...Ale Zusma, je zbytočné dávať na nočník také malé dieťatko, ako máš ty. Ono nechápe, na čo tam sedí, to cikanie a kakanie má súvis s vyzretosťou nervového systému a keďže sa každé dieťa vyvíja inak, tak každému to "zapne"inokedy. Myslím, že je naozaj zbytočné robiť z toho vedu, lebo každé dieťa sa to raz naučí aj bez toho, aby sme ho to nejako špeciálne učili 😉

jansticka
17. sep 2008

caute mamicky. ja som martinka ucila na nocnik ale kaslal na mna. potom zacal chodit sam ale iba ked je vyzleceny. ked mu dam nohavice tak sa do nich pocika. tiez uz ma 18 mesiacov.

milhaus
18. sep 2008

martinaema a ti si malu budis v noci na cikanie alebo nie, moja odhadujem cika za noc tak 2 - 3 x, zaleži ako pije, ešte som ale neskusala plienku na noc davat dolu

martinaema
18. sep 2008

niééé, nebudím ju - keby spávala celú noc, tak kašlem na to a nechám jej plienku a užívala by som si, že k nej nemusím vstávať. Ale ona sa vždy okolo pol jednej zobudí a lezie von z postieľky k nám do manželskej postele. A ten čas dodržiava pravidelne asi 6-7 mes. Tak som ju skúsila posadiť na nočník, ked sme zrušili plienky a funguje to. Takže vždy ked lezie k nám ju dám vycikať a spíme ďalej. Väčšinou je to len raz za noc, ale zobudí sa aj neskôr, ked jej tzreba. Začne kňučať a už viem že sa ide cikať. Niekedy len stojí pri mne a dokola opakuje e-e e-e.

zuzkafuny
18. sep 2008

Martinaema 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')
môj je prípad podobný 😀 dokonca aj to e-e-e používa 😀 😀

charlinka
18. sep 2008

Ahoj, to učení na noc by mě taky zajímalo. A tím že se třeba mají děti budit dvakrat trikrát za noc se na to nenaučí? Potom se už budou budit takto automaticky a nenaučí se zase spát a nečurat celou noc ne? Jak jste to dělali vy?
Martinaema, ty ji dáš večer před spaním v kolik? a pak kolem pul jedné a pak ti čurá až ráno?

martinaema
18. sep 2008

No, mne chodí spávať okolo deviatej. O ôsmej vydrúla fľašu mlieka, tesne pred spaním, ked vidím, že už zíva a hľadá si miestečko, tak ju dám vycikať a potom sa sama zobudí v noci. Zatiaľ som ju ani raz nemusela budiť iba kvôli cikaniu. Ono ten mechúr sa postupne vytrénuje a ved tvorba moču v noci klesá, takže by nemala nejako často v noci cikať. Ako hovorím, vstáva raz max. 2x. A potom hned ráno stepuje pri nočníku.

Tiež som čítala, že sa majú deti v noci budiť, ked sa učia od plienok, ale mne sa to nejak nezdá. Ja si myslím, že ked má už natoľko zrelý nerv. systém, že dokáže ovládať zvierače, tak sa zobudí samé na to, že už treba ísť cikať.

sassi
19. sep 2008

Charlinka, naša malá sa naučila v 2 r presne na nočník, kakanie trvalo ešte 2 mesiace, ale hned bola na noc bez plienky. Nikdy sa ani nebudila. Proste ked spí, neciká. Nehoda sa stala párkrát, ale nikdy nie tak, že nejako pár dní za sebou.

sisa_30
19. sep 2008

Moja dcérka sa už týžden sama pýta na nočník. Sme úplne bez plienpok doma. Vonku jej dávam plienku, ale nechce sa do nej vycikať tak musíme so sebou nosiť nočník všade a vyciká sa hneď ako ju posadim. S nočníkom sme začínali v 6 mesiaci, vycikala sa vždy ked jej bolo treba. Samozrejme boli aj nehody. Držím Vám a vašim drobcom palce a poviem Vám, je to paráda, keď dcérka vykrikuje Cí cí cí. Mimochodom chodíme aj na záchod s podložkou.

zuzkafuny
20. sep 2008

Charlinka... môj sa tiež zobudí sám od seba...
A bez plienočky na noc sme prvý mesiac 😀 s dvomi nehodami 🙂
Môj sa zobudí pred jedenástou, okolo jednej, tretej a ráno o pol siedmej... Niekedy jednu a tretiu hodinu vynechá a zobudí sa len dva razy...

zabga88
20. sep 2008

Ahojte.
Nasej vikinke sa tiež darí cikať do nočníčka dokonca ked má plienku radšej zadrží v sebe akoby sa do nej mala vycikať.
Ked sme niekde stresuje že sa pociká aj ked má plienku. Ale asi jej ju prestanem dávať ked niekde pojdeme ale zase sa bojim že sa pocika.

A s tým vstavanim v noci. Nezobudí sa iba na mlieko ale cikať sa nevypíta ale niekedy vydrží do rána inokedy sa pociká.
Bojím sa ju nechať na noc bez plienky ale musím to vyskúšať.

dididi30
20. sep 2008

zabga cez den moze byt bez plienky, doma ju prezlecies a ked niekamo pojdete, zoberies nahradne oblecko 😉
na noc pod postel gumu a jeto 😀
ale som mudra co? ja som nechala moju dceru 5 krat ocurat madrac a naucila sa 😀 , uz mame madrac novy a caka na ocuranie od mojho syna 😀
drzim palec 😉

sassi
21. sep 2008

zabga malebo kúp cvične nohavičky, tie zadržia trochu, keby jej "ušlo"

marika80
21. sep 2008

Ja na noc davam este plienku. Spi 12 hodin v kuse a to by som nevydrzala ani ja. Viac menej vydrzi, ale niekedy sa naleje vodou pred spanim, a potom jej ujde. Tak este davam, ale mozno, ze som pohodlna ja. A Vase deti sa zobudia v noci cikat alebo vydrzia? Ze ci mam cakat kym si vypestuje ten navyk sa budit, alebo skor sa zacne budit ked bude mokra?

zabga88
21. sep 2008

cez den sa vobec nebojim lebo sa krásne vypíta ale ked niekde ideme tak sa ešte bojim ale musim vyskúšať a uvidíme.
Ked bolo vonku teplo bolo o vela lepšie. Teraz poobliekať a tak.
Pomaly skúsime aj na noc nechať bez a uvidíme. Čakám len na to kedy aspom 1 týžden v kuse bude mat suchu plienku a potom sa nebudem hádam bať.

didusa.risulo
22. sep 2008

ahojte tak ako ste na tom baby?ktorej sa to uz podarilo a pytate sa na serblik?my nic a ani ho nedavam, lebo tam nechce byt

sassi
23. sep 2008

naša mala ked sa jej dalo, tak sa nezobudila, ale začala sa prehadzovať, mrnčať..tak som vždy vedela , že asi sa jej da cikať a nemože preto spať. take rozospaté dieťa si ani neuvedomí, že sa mu da cikať. Ale vždy sa vycikala a potom už splala dalej... mimochodom, robí to doteraz, ale teraz už málokedy, väčšinouu ked je chorá a musí veeela piť, tak vtedy sa takto preberie v noci.

milhaus
23. sep 2008

moja ma na noc ešte plienku ale necika moc odhadujem tak asi 2 - 3 x ale ona spava vo svojej izbe a ešte som to neskušala na noc bez plienky
asi ju budem musiet budit a to zas bude, som rada že už v noci nepapa a teraz budit kôli cikaniu
mama že nas budila zo začiatku každe tri hodiny ale to sa mi nechce, sak uvidime, ešte ju chcem trocha nechat tak

kukona1
23. sep 2008

moja malá je konečne asi 3 týždne úplne bez plienok,aj vonku sa pekne pýta,čo som sa obávala,ako zvládnem ked sa pociká niekde,vždy som brávala pre istotu náhradné veci aj ked sme len do obchodu išli..
len neviem ako na nočné pocikávanie,ešte na noc dávam plienku...lebo niekedy tak tuho spí že si neuvedomuje že ciká a budit ju nechcem..ale viem že cikáva o jedenástej,o druhej v noci a ráno sa už okolo pol osmej pýta...
myslíte že by som ju mala budit a vyskúšat ju nechat bez plienky?